Openbare Verkoopiog KOELHUIS Meubilaire Goederen. TE HUUR GOUDEN EB ZILTEBEN WERKEN. nog naar hunne Ook tegen het liet veer tusschen Rozenburg en Maassluis. In de Commissie is echter medegedeeld, dat de regeling voor den dienst op de thans in gebruik zijnde stoomboot te wenschen overlaat, omdat die regeling aan de bewo ners van de eilanden de gelegenheid ont houdt om reeds met den eersten trein van Maassluis te vertrekken en na aankomst van den laatsten trein aldaar woonplaats terug te keeren. tarief op de stoomboot had men bezwaar, in zooverre althans als in geval van ijsgang eene vierdubbele vracht gevorderd wordt. Zoolang men zich voor den overtocht van booten of schietschouwen bedienen moest, was de ver hoogde vracht zeker alleszins billijk, maar sedert door een stoomboot in den dienst voorzien wordt, schijnt die verhooging niet langer reden van bestaan te hebben. De Commissie hoopt dat, komt de nieuwe en vaste stoomboot- tot stand, Ged. Staten aan hun College de goedkeuring van de dienst regeling en van de vrachttarieven zullen voorbehouden. Op vele stations der Staatsspoorwegmaat schappij waren in den laatsten tijd de voor geschreven brandbluschmiddelen niet meer aanwezig De Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten heeft thans aan de directie doen weten, dat bedoelde middelen ten spoe digste weder op alle stations te vinden moeten zijn. Tegelijk met de verkiezing van een lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, op Dinsdag 26 Juli a. s. zal te IJselmonde een verkiezing plaats hebben van elf leden der commissie tot beoordeeling der grens- verandering tusschen die gemeente en Rotterdam. Te 's-Gravenhage zijn overleden jhr. mr. O. E. Van Nispen, oud-president van Batavia, ridder van den Ned. Leeuw, 65 jaar, en de kolonel der artillerie van het O. I. leger A. J. Doorman, ridder van den Ned. Leeuw, die den leeftijd van 73 jaar bereikte. Voor het hoofdonderwijzersexamen dat deze week te 's-Gravenhage is aangevangen, €n tot in de helft van September zal voort duren, hebben zich ruim 370 kandidaten aangemeld. Dank zij het initiatief van de Rotterdamsche Kunstclub is gisteren te Scheveningen een tentoonstelling geopend van zeldzaam mooie schilderijen. In een houten gebouw, tegenover het Kur- haus, is een collectie verzameld, die de voor treffelijkste uitingen van buitenlandsche en ^ederlandsche meesters weergeven. Geen ^verk of het draagt het kenmerk van de '"icesterhand. Vooral de Fransche kunst is r!jk vertegenwoordigd, doch ook de Neder- 'andsche, daar men doeken van Mesdag, Sraëls, Roelofs, Vogel, Henkes, Gabriël Hamel, eriz-, er aantreft. De algemeene indruk is dan ook uitermate Sünstig. Dank zij de smaakvolle inrichting en het buitengewoon gunstige licht door bij zondere middelen verkregen, is het verblijf n «leze kunstzalen een wezenlijk genot en de ^"■ecteur van de Kunstclub, de heer Jos. de UlJper, verdient daarvoor in 't bijzonder hoo- 11 _'°h Doch ook het geheele bestuur van e Kunstclub maar roem drauen od het wel- eersten rang te aanschouwen te geven en niet minder als te Parijs, waar de Kunst club indertijd zooveel eer behaalde met zijn expositie, zal de tentoonstelling te Scheve ningen de algemeene aandacht trekken. In deze verzameling treft men ook het portret van Meissonier, gewezen eere-voorzitter van de Kunstclub, en aan deze door zijne echt- genoote ter herinnering aangeboden. Reeds gisteren werd de tentoonstelling door een groot aantal uitgenoodigden bezocht, terwijl het te verwachten is, dat zij bij voort during het kunstlievend publiek zal trekken. De te Scheveningen vertoevende erfgroot hertog van Baden en gemalin gaan 22 Juli het verjaarfeest van den groothertog van Luxemburg bijwonen. De erfgroothertog keert daarna nog eenigen tijd te Scheveningen terug. De groote handel en uitvoer van aardbei en is te Breda geëindigd en thans opgevolgd door die van frambozen, welke een ruim ge was opleveren en dagelijks bij honderden manden naar Holandsche en Belgische markten vervoerd worden. Het verdient opmerking, dat onder de zeer talrijke gemeentebesturen, die zich in deaf- geloopen weken tot de Regeering of tot het Comité gewend hebben, om bun instemming te betuigen met een eventueele invoering van de Midden-Europeesche tijdregeling, ook voor komen plaatsen aan tegenovergestelde gren zen liggende, als Winterswijk, Zevenaar, Valkenswaard en Vlissingen. En dat wel niettegenstaande o. a. laatstgenoemde ge meente den Greenwichtijd invoerde en door haar westelijke ligging en druk verkeer met Engeland allicht geacht kon worden aan dien tijd blijvend de voorkeur te zullen willen geven. Bij een boer aan den Marssumer straatweg bij Leeuwarden is komen aanvliegen eene duif, grijs met zwart gekleurd en met groene borst. Aan een der achterpooten was een ringetje, A° 1891, bevestigd. Op de vlerken stonden bijna onleesbare merken, doch die doen denken, dat de duif heel uit Rusland was gekomen. (Zie verder het Bijvoegsel.) ren sla gen van mag roem dragen op het wel v deze eerste poging, om in de ^cinaamste badplaats des lands aan vreem- 'ngen en landgenooten de kunst van den Al) VE RT ENT1ËN. In Januari en Maart en nu dezer dagen weer, werd bij ons geïnformeerd naar zeke- FELDERS, koperslager, Spoor straat 52, wiens kinderen, naar zij voorgeven, uit broodsgebrek, bedelen. Wij waarschuwen tegen bedrog, dat hier in het spel moet zijn, want noch in die straat, noch op het Bevolkingsbureau is dit gezin bekend. liet Bestuur der Ver: tegen Bedelarij. (om contant geld). Ten verzoeke van den Heer Curator in het faillissement van W. NESSE Mz, tapper en slijter, zal de Vendumeester P. BURGER ten overstaan van den Notaris Mr. H. M. C. POORTMAN, te Schiedam, vóór het pand aan de Broersvest wijk C. nr. 373 aldaar, op Woensdag, 20 Julil892, des namiddags te twee uren, verkooperi WinkelopstandHondKruiken Flesschen, en wat verder tot een Bierbottelarij behoort. 's Morgens van 9—12 uur te zien. Wegens Verhuizing om contant geld. De Vendumeester J. SCHEURKOGEL is voornemens ten overstaan van den Deur waarder A. BOSMAN, te verkoopen op a. s. Donderdag den 21 Juli 1892, des voormiddags ten 9| ure, aan de Hoofdstraat, G. 173, te Schiedam. Meubilaire en andere roerende Goederen, zooals Heeren-, Dames-, Gouden en Zilveren Horloges en Kettingen (Serafine orgel van der Tak op de tentoon stelling bekroond) Cilinder, Schrijf bureau, Canapé, Haarden, Kachels, Glas, Porcelein en Aardewerk en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren van 10 tot 4 uren te zien. Goederen kunnen bijgebracht worden, mits te voren besproken. op het beste gedeelte van den Singel, in de onmiddellijke nabijheid van het centrum der stad 1 zoor geriefelijk ingericht en voor een bur gerlijk gezin geschikt. Te bevragen op werkdagen aan het Bureau van dit Blad. Door de Liquidatie van een solieden SCHOENFABRIKANT, was ik in de gelegenheid zijnen geheelen voorraad, ONGEVEER IOOO PAAR ver beneden fabrieksprijzen in te koopen. Dezen moeten tot ongekend lage prij zen spoedig van de hand, zie onderstaande prijzen Dames-Kaingaren-Knooplaarzen, Vcau- mat-, Krans- en Lakneusjes van f5.50 voor f4.50 Dames-Laarsjes met Elastiek, Veau- mat-, Krans- en Lakneusjes van 15.voor f4.— Dames-Schoentjes geheel Veaumat, zeer lijn f4.50 Dames-Sclioentjcs Kamga- ren zeer lijn f4.Dames-Knooplaar zen geheel Franscli Glacé f6.50 Dames- Elastieklaarzon geheel Franscli Glacé f 6. Ongekend laag in prijs. Een partij Uceron-Bottines, waaronder zijn voor gevoelige voeten vanaf f 3.75, f4.50, f5.-, f5.50, f6.-, 1'7.—, f7.50 Heercn-Molièrc-Sclioenen f3.50, f4.—, f4.50, f5.50. Zie verder de Etalages. HOOGSTRAAT. J. HOEFMAN. EENIGE WAARONDER EENIGE Uiunes-Laarzcn, fijne Dames- Selioentjes, Heeren-Bottincs en Molière-Schoenen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3