B I N N E N L A N 1). termijnen te kwijten, aflosbaar gesteld. Vol gens de tot dusver bestaande bepalingen, moest iedere buur, tusschen 16 en 20 jaar, gedurende 6 dagen per jaar arbeiaaande open bare werken verrichten, en gedurende gelijken tijd zijn vee beschikbaar stellen, en vooral we gens deze laatste verplichting was de vorm van belasting bij de landbouwende bevolking zeer gehaat. De afkoopbaarheid van deze diensten kan dus niet anders dan door de bevolking met ingenomenheid zijn begroet. Trouwens al de volkeren, die onder den scepter van het Uabsburgsche keizershuis leven, zijn over 't algemeen zeer tevreden over de wijze waarop zij bestuurd worden. De Polen van Oostenrijksch Galicië zegenen den dag die hen onder het bestuur van den Habsburger heelt gebracht. Terwijl hunne broeders in Rusland en zells in Pruisen zich over velerlei ergerlijke en kleingeestige plagerijen te beklagen hebben, genieten zij de weldaden van eene loyale re geering, die de onderdanen der Oostenrijksch- Hongaarsche monarchie met gelijke zorg en liefde behandelt. SPANJE. Uit Santander wordt van 25 Juli geseind: Ter gelegenheid van de kermis alhier heelt er eene botsing plaats gehad tusschen sol daten en een aantal belhamels. Ten slotte moest de gewapende macht tusschenbeide komen. Er vielen twee dooden, terwijl 9 personen gekwetst werden. Men voorziet volgens bericht uit San Sebastiaan geduchte verwikkelingen in Ma rokko. De minister van oorlog heeft twee di- visiën ter aanvulling der troepen naar Malaga gezonden. Zij zijn gereed om onmiddellijk in het veld te treden. Zij kunnen in twee dagen tijds naar Ceuta worden overgebracht. Een postduivendienst tusschen Ceutta, Melilla en Malaga is klaar. Schiedam, 26 Juli 1892. Zondag jl. speelde de Schiedamsche Cricket en Footballclub ïHermes" te Dordrecht een cricketmatch tegen hare aldaar gevestigde zustervereeniging D. C. C. In de eerste in nings maakte vHermes" 65 punten terwijl het aan de Dordtsche cricketers niet mocht gelukken, met hun elven, meer dan 17 pun ten te maken. In de tweede innings maakte »Hermes" 31 punten tegen Dordrecht 15, zoodat »Hermes" met 96 tegen 32 punten overwinnaar bleef. HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes zijn voornemens heden het door de mineurs betrokken kamp bij Zeist te te bezoeken. Hr. Ms. stoomriviervaartuig Merva, kom- mandant le klasse J. A. Kloek, is bestemd om 1 Augustus a. s. de zeemiliciens af te halen, thans te Vlaardingen, vroeger te Schiedam. Het politietoezicht op de visscherij in de Noordzee, zoowel binnen als buiten de ter ritoriale wateren, is voorloopig alléén opge dragen aan Harer Majesteits schepen Dolfijn en Argus. Door den Minister van Financiën is het bedrag der vergoeding aan de schatters we gens opneming naar art. 32, 1, letter a, der wet op de personeele belasting over het dienstjaar 1891/92, bepaald op 688/.o ten honderd van het geheele beloop der kosten, voor die opnemingen verschuldigd. Het U. D. meldt, dat de directie der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij de tarieven op al haar lijnen zal herzien besloten is, die op het traject Stavoren- Leeuwarden te verlagen en in overeenstem ming te brengen met de tarieven op haar andere lijnen. De directie der Hollandsche Spoorweg maatschappij heeft afwijzend beschikt op een verzoek uit Barendrecht, om op marktdagen de treinen welke 12.52. of 1 uur van Rot terdam vertrekken, aan het station aldaar te doen stoppen. Sedert eenigen tijd zijn door de Neder- landsche regeering de sanitaire bepalingen verscherpt, welke betrekking hebben op het vervoer van mest en op het weiden van het vee van Belgische landbouwers, wier grond tegelijk in Nederland en in België ligt. De Etoile Beige komt op tegen den »on- dragelijken toestand" hierdoor teweegge bracht, vooral tegen omslachtige en nadeelige wijze van toezicht en dringt aan dat de Belgische regeering met kracht tusschen beide zal komen en dat een overeenkomst zal gesloten worden, die de Ned. regeerir.g verplichten zal, het verdrag van 1839 te eerbiedigen. De nieuwe regeling op het bezichtigen van het paleis te Amsterdam, geldt ook voor het paleis in het Noordeinde te 's Gravenhage en voor het huis ten Bosch. Zij, die de paleizen willen zien, moeten zich twee kaarten van 50 ct. voor elk paleis éen aanschaffen. Het Vad. acht voor gezelschappen een prijs van een hal ven gulden per hoofd veel te hoog. Het zou zeker het publiek veel genoegen doen, indien er voor kleine en groote gezelschappen familiekaarten van f 1 en f2.50 werden uitgegeven. In den avond van den a. s. verjaardag van H. M. de Koningin-Regentes zal het Ilaag- sche Bosch van wege het gemeentebestuur feestelijk verlicht worden. Aan het einde van den grooten vijver zal als decoratie een 20 meter hooge muziek tempel geïllumineerd op het water prijken. Men schrijft ons uit Scheveningen De bewoners en bezoekers der badplaats, die H. M. de Koningin van Saksen, welke alhier haar verblijf houdt, kunnen gadeslaan, zijn verrukt over den eenvoud en de lieftal ligheid der Vorstin. Uit het Oranje-hölcl, waar zij logeert, en waarboven de Saksische kleuren wapperen, begeeft zij zich iederen morgen, slechts van eene hofdame vergezeld, in allereenvoudigdst toilet te voet naar de katholieke kerk, waar zij de Mis hoort en vervolgens eveneens te voet terugkeert, waarbij dan meestal een kamerheer haar tegemoet komt, om het kerkboek in ontvangst te nemen en te dragen. Wanneer de Ko ningin op hare wandeling een schreiend kind tegemoet komt, staat zij goedhartig stil en poogt de kleine te troosten. G-steren-ochtend woonde zij de Hoogmis bij, binnen het pries terkoor gezetenvolgens het ceremonieel maakte de zeereerw. officiant, na de knie buiging voor het altaar, ook eene nijging voor koningin Caroline. Msb De Zondag te Scheveningen gehouden wie lerwedstrijden werden door mooi weder be gunstigd en waren druk bezocht. Aan den wedstrijd, waar voor door den cacaofabrikant Rademaker een prachtig zilveren schild is uitgeloofd, waarover 5 maal moet gereden worden en dat de beide eerste keeren door den heer P. de Waardt uit Rotterdam ge wonnen werd, namen dezen (derden) keer acht personen deel. Nummer 1 was de heer Raland uit Deventer. Deze had 50 meter voorsprong gekregen op de 7 andere mededingers, waaronder de heer P. De Waardt. De heer De Waardt is dus thans in dezen wedstrijd niet als overwinnaar uit het strijd perk getreden. Hij behaalde evenwel in een anderen wedstrijd het kampioenschap der Rotterdamsche Wielrijdersvereeniging »Ad- vendo." De heer C. A. Koning, uit Rotterdam, ver wierf voorts een eersten en een derden priis, resp. in een intern, wedstrijd op veiligheids- wieiers en in een intern, wedstrijd op één persoonsdriewielers. »Dernier" uit Rotterdam won bij het hardloopen in een wedloop met hindernissen een tweeden prijs, en in een wedloop over eene baan van 1609 M. een derden prijs. Uit Scheveningen wordt ons gemeld: Tegen half vijf gisteren-middag had er in de Fransche afdeeling onder den vloer een begin van brand plaats. De rook, die door de reeten kwam, deed iets ernstigs vermoeden doch de brandweer was snel ter plaatse, en bluschte het vuur. Nader wordt ons gemeld Het begin van den brand werdt ontdekt in het zijzaaltje van de Fransche afdeeling, waar zich de modellen van jachten bevinden dicht bij den ingang van de leeszaal. Het was ontstaan onder den houten vloer, tegen den buitenmuur, en kondigde zich door over- vloedige rookwolken aan. Onmiddellijk waren I vele handen gereed om hulp te verleenen men ontwikkelde een slang van de water- leiding, die juist tot het dichtbij gelegen luik in den grond reikte heeren en exposanten kwamen met de bekende roode emmertjes met brandbluschwater aansnellen, en de brandwachten, in het gebouw aanwezig, daal- I den door het luik naar beneden. De brand j was toen spoedig in den aanvang gestuit. Velen exposanten scheen de schrik om het hart geslagen te zijn, en wij zagen eenige dames, bij eene byouterie-expositie, allerlui voorwerpen in een handvalies oppakken. Ge lukkig, dat deze voorzorgsmaatregelen onnoo- dig bleken te zijn. De oorzaak van den brand is niet bekend. (N. R. Ct.) In de omstreken van Haarlem is de bloem- bollenoogst weer afgeloopen. Het gewas was over het algemeen zeer voldoende en de weinige warme dagen in het laatst van Jur.i hebben toch nog veel goed gedaan. De han del is nu begonnen, en over eenige weken zal de verzending weder in vollen gang zijn. Niet alleen geheel Europa wordt door vele bloemisten doorreisd, ook Amerika wordt tegenwoordig veel bezocht en is op weg een goede afnemer voor bloembollen te worden Met de stoomboot Ceres is Zaterdag op het Merwede-Kanaal een proeftocht gedaan van Amsterdam naar Vreeswijk, met het oog op den openingstocht op 4 Augustus. Eenige leden der Kamer van Koophandel en eenige lingenieurs maakten den tocht mede. Ook houdt men zich onledig met proef nemingen, om na te gaan of het kanaal overal de voorgeschreven diepte en de ver- eischte bodembreedte heeft. Daartoe zijn eenige aaneenverbonden spoorwegrails, ter lengte van de kanaalbreedte, tusschen twee bakken op de gevorderde diepte gehangen en worden die bakken met een sleepboot

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 2