BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. Handelsberichten. (Slotk.) Zeetijdingen. dingen toegediend o. a. aan de volgende eerw. fraters Dominicanen, nl. het H. subdiaconaat aan de fraters J. A. D. Orie, C. D. van Dijk, B. A. .T. M. Siemes, W. E. J. ter Maat, C. B. G. G. Doodkorte en P. A. van Thiel, liet H. dia conaat aan de fraters J. D. Okhuijzen, J. C. M. vonino, J. C. Rodeman en P. Euwens, en het H. Priesterschap aan de fraters J. D. Jansen, T. H. M. van Weerelt, C. Heijmans, J. A. C. Aan Breda en J. J. van den Tempel. Den 15n Augustus 11. heeft Z. D. Hoogw. de Bisschop van Haarlem in de kathedrale kerk te Haarlem het H. Diaconaat toegediend aan de eerw. heeren J. G. van Galen. J. M. J. van Rooij, J. J. G. Hafkenscheidt en J. J. Sam- wel en het H. Priesterschap aan de eerw. hee ren E. A. M. Mersel, M. P. J. Möllman, J. H. Niedfeld, Th. Jansen, F. M. C. van Kersher- gen, B. H. A, Zurlohe J. C. F. Jansen en P. Nieman. Onder de priesters in het bisdom Haarlem, voor wie 1& Augustus een feestelijke dag was, zijnde het feest van hun 25-jarig priesterjubilé, behoorde ook de hoogeerw. heer kanunnik en pastoor Thunnissen. Zijn parochianen hadden de kerk keurig doen versieren en boden den jubilaris acht staties van den Kruisweg aan, die geschilderd zullen worden door een kunste naar te Roermond en waarvan reeds de tweede en derde, voorstellende Jezus het kruis opne mende en daaronder bezwijkende, gereed zijn. Na de plechtige Hoogmis, door de den jubilaris opgedragen, werd 't Te Deum gezongen. Ver volgens werd een vijfstemmige feestcantate, gecomponeerd door den eerw. pater Haagh, uit gevoerd en zongen de parochianen hun pastoor toe. De kerk was eivol en reeds van Zondag af werd door allen, die tot de parochie be lmoren, gevlagd. Bij den bouwman P. v. d. Sar, aan den Schieveenschendijk onder Overschie heeft men, door baldadigheid of wraak zucht gedreven, bij een koe een speen opengesneden en ten overvloede in den nacht van Maandag op Dinsdag een pot boter gestolen. De dader of daders sijn vooralsnog onbekend. De onlangs door een arbeider, werk zaam aan de inundatie te Aalsmeer, gevonden gouden munten hebben bij taxatie aan geldswaarde opgebracht fG14. De helft hiervan komt ten goede aan het Rijk, f200 ontvangt de vinder en het resteerende werd verdeeld onder lxen, die bij het vinden tegenwoordig waren. De Amsterdamsche kampioen-zwem mer J. D. Bloemen heeft zijn meester gevonden. Bij den Zondag te Gouda ge houden nationalen zwemwedstrijd moest hij het bij het snelzwommen op den rug, om het kampioenschap van Neder land, over een baan van 80 meter met één keerpunt, afleggen tegen den heer J. F. De Vogel, van Rotterdam, die de baan afzwom in 1 min. 10 sec., terwijl Bloemen er 1 min. 20 1/5 sec. over deed. Te Joure (Friesland), waren op de weekmarkt jl. Maandag weer tal van arbeiders, om zich te besteden bij de boeren tot het maaien van de tweede grassnede. Geen enkele kon werk be komen, zoo dat allen ongetroost huis waarts moesten keeren. De boeren trach ten zich, om 't geldelijk voordeel, zoo veel mogelijk met eigen volk te rédden. Wel een bewijs, dat het bij den boeren stand geen weelde meer is. De Parijsclie koetsiers hebben aan bun voornemen het werk te staken, gevolg gegeven, waardoor do stad er verlaten uitziet. De omnibussen rijden echter als gewoonlijk, zonder dat de werkstakers eenige poging doen, ook dat verkeersmiddel buiten dienst te stellen. Dinsdag-namiddag waren een heer en zijn 16-jarige zoon aan het hengelen in de veen plassen van de Bullewijker- polder. Door een ongeluk geraakte de zoon te water en verdween in de diepte. Eenigen tijd later werd het lijk opge haald door den vader, die zich daartoe gekleed te water begaf, en door toege schoten veenwerkers. Dr. Kinderman, inmiddels gewaarschuwd, kon niet anders dan den dood constateeren. De droefheid van den vader is niet te beschrijven. De Brusselsche afdeeling van het „Leger des Heils" heeft Zondag ge poogd, onder aanvoering van majoor Booth, den zoon van den generaal, een optocht met muziek door de stad te houden. Dit voornemen werd echter verijdeld door een kwaadwillige menigte, die de „Heilssoldaten" eerst met scheld woorden en vervolgens handtastelijk ver volgde. De politie moest hen eindelijk in bescherming nemen en bracht hen naar hun vergaderlokaal, op den Boule vard Boudewijn, terug. In de Belgische gemeente Lanaken, nabij Maastricht, is de molenaar Cops, vader van 12 kinderen, door de gebroe ders Borren, die hij om betaling eener schuld had aangesproken, doodgeslagen. De daders zijn gearresteerd. Te St. Anna Parochie is tegen den socialist Kamphuizen proces-verbaal op gemaakt, omdat hij in eene redevoering had beweerd, dat in eene constitutioneele monarchie de keizers, koningen of ko ninginnen gelijk waren aan stroopoppen. Bij de laatste manoeuvres der Fran- sche marine zijn nieuwe proeven met den telephoon genomen. In de eerste plaats werd beproefd de microphoon van Banaré, die bestemd is om de nade ring van een schip door het geruisch dat zijne schroeven inliet water maken, te verraden. Verder zijn proeven ge nomen met de zoogenaamde „ballons captifs", die van het observatieschip uit in de hoogte gelaten worden en daarmede telefonisch verbonden blijven. De in den ballon opstijgende officier kan door den telephoon bericht geven over het aantal en de bewegingen der in de verte opgemerkte schepen. Dinsdag is te Brompton de nieuwe aartsbisschop van Westminster, Mgr. Vaughan, door den apostolischen legaat geïnstalleerd. Dertig Engelsche, Schot- sche en Iersche bisschoppen, tal van Franciscanen, Capucijnen, Cisterciensers en Benedictijnen waren aanwezig alsook de hooge katholieke adelde hertog van Norfolk, lord Denligh, lord Ashe- winham, en de gezanten van Spanje, Amerika, Portugal, Brazilië, Zwitser land, Frankrijk, Oostenrijk en Grieken land. Het weer volgens majoor Waelput: Tot 25 September zullen wij eene betrekkelijk droge periode hebben van den 26 tot 6 December zal het voch tig weer zijn. Vervolgens weer tamelijk droog tot 15 Februari. De winter zal tamelijk streng zijn. evenwel zonder ijsgang. In den herfst veel storm. Het is waarschijnlijk dat er veel sneeuw zal vallen en dientengevolge zal het jaar 1893 zeer goed zijn voor den land bouw. Te Lannemezan, in de Pyreneeën, een plaatsje, waarheen 's zomers velen hun schreden richten, hadden eergisteren, om er het verblijf nog aantrekkelijker te maken, voor de eerste maal wedrennen plaats. Nog voordat de eerste rit was begonnen, stortte een der tribunes in, tengevolge waarvan een groot getal per sonen onder het hout als ware het be dolven werden. Vijftig van hen werden gewond, verscheiden zeer ernstig. Bijna allen waren afkomstig uit nabijgelegen plaatsen. Een kassierslooper te Amsterdam, een 54-jarig man, heeft uit zijn porte feuille, waarin zich ruim f 10,000 be vonden, een bedrag van f 600 of f 700 aan bankpapier ontvreemd, en tot ver berging van zijn misdaad, het verhaal van een aanranding verzonnen- Verschillende omstandigheden deden de politie aan de waarheid van dat ver haal twijfelen, te meer daar niemand van lien die het voorval hadden kun nen gadeslaan, iets gezien had. De man werd daarop naar het politiebureau geleid, waar zijn kleeren werden onder zocht. Dit had ten gevolge dat de ver miste bankbiljetten tusschen de voering van den hoed werden gevonden. De man is o ogenblikkelijk in arrest genomen. De avondbladen berichten, dat de Burgemeester van Antwerpen, de heer De Wael, wiens dood reeds vroeger ge meld was, gistermiddag te drie uren is overleden. Hij had den leeftijd van 67 jaren bereikt, was sinds 1872 Burgemeester van Antwerpen en vertegenwoordigde die stad van 1878 tot 1880 in de Kamer, die hem tot een harer vice-presidenten koos. In 1885, bij gelegenheid der Inter nationale Tentoonstelling, werd de over ledene tot commandeur in de Leopolds orde benoemd. Burgemeester De Wael kreeg den eersten aanval van de kwaal, die hem in drie tempo's ten grave sleepte, toen hij het stoffelijk overschot van zijn vriend, het lid van den Raad en den dichter Jan Van Beers, ten grave bracht en daar een lijkrede hield. Als teeken van rouw hebben de meeste liberalen, die ter eere van het Landjuweel vlagden, hun vlaggen halfstok gehe- schen. De Katholieken haalden hun vlaggen in. Door de politie te Luik is aange houden en zal aan de Nederlandsche justitie worden uitgeleverd zekere J. G., oud 17 jaren. Hij wordt verdacht van te Eindhoven f250 ontvreemd en te Dordrecht een bankier door middel van eeneri valschen wissel voor f450 opge licht te hebben. Men vermoedt, dat het dezelfde persoon is, die in de vorige week ook te Maastricht heeft getracht op eenen valschen wissel geld te bekomen. Te Roubaix, in Frankrijk, zijn Zon dag vier socialisten gekozen tot leden van den Arrondissementsraad. Gisteren ochtend kwamen twee treinen met Bel gische socialisten, als vertegenwoordi gers van de vereeniging Vooruit te Gent om de overwinning der socialisten van Roubaix bij de gemeenteraads-verkie- zingen te helpen vieren en tevens om een nieuw lokaal in te wijden. Bijna allen droegen een rooden strik. Er waren veel vrouwen bij. Zij zongen de Marseillaise Een warmen zomer hebben we dit jaar. In Bordeanx wees de thermo meter eergisteren 104 graden Fahren heit in de schaduw aanop enkele plaatsen, zooals de „place de la Comédie" teekende de thermometer zelfs 113 en om 7 uur 's-avonds nog 95 graden. Ook in Duitschland is 't over 't alge meen dit jaar nog niet zoo warm ge weest als eergisteren. Reeds om 11 uur wees de thermometer 91 graden aan, altijd in de schaduw. Tot 3 uur neemt de warmte toe, zoodat men ook daar waarlijk niet te klagen heeft gehad over bevroren ruiten Dr. Patscheff, te Moskou, meent een middel gevonden te hebben tot het ge nezen van kanker. Twee dames zijn door hem, nadat zij alle andere middelen vergeefs beproefd hadden, genezen. Het systeem berust op het gebruik maken van zwavelbaden. Dr. Patscheff wil omtrent zijn geneeswijze een rapport zenden aan de hoogeschool vcor genees kunde te Parijs. Uit Rome wordt gemeld, dat de roo- vers Sicilië weder onveilig maken. Zij hebben eenen grondeigenaar, dien zij gevangen genomen hadden, en voor wien de familie niet het hooge losgeld bijeen had kunnen brengen, vermoord, en de regeering heeft troepen en meer gendarmes moeten zenden, om de be volking eenigzins gerust te stellen. De keizerin van China gaat nooit op reis zonder eene' garderobe bestaande uit drieduizend toiletten mede te nemen. Deze worden in zeshonderd koffers ge pakt, waarvan elk door minstens t wee personen gedragen moet worden. Een eenvoudig middel tegen kiespijn, dat spoedig bij de hand is, mag het volgende genoemd worden. Men late een weinig melk in een schoteltje koken. Neem dan een watje, doop dat in de melk en stop het vervolgens in het oor, aan de lijdende zijde, zoodra men het eenigszins verdragen kan. Al schrijnt het oor een weinig, is dat toch niet erg, daar melk een uitstekend middel tegen brandwonden is en het dus vanzelf weer geneest. Tot de jongste slachtoffers van de zakkenrollers in den Parijschen dieren tuin, Jardin des Plantes, belmoren ook een Engelsch detective (geheim politieagent) en zijne vrouw, die na er een poosje rondgewandeld te hebben, ontdekten, dat zij door de vingervaar- dige heeren van hunne beurzen, welke te zamen f 672 ^bevatten, waren be roofd. BEURS TE SCHIEDAM, 19 Aug. 1892. Moutwijn, f 8. Verhandeld: f73/8 a Stemming: iets beter. Jenever f15. Amst. proef f 16.25. Spoeling. Vereeniging f 0.90. Parijs. Rogge, Aug. 143.50 143.— Sept./Oct. 144.25 143.— Oct./Nov. Spiritus Aug. 34.— 34.30 Sept./Oct. 34.— 34.50 Rogge dadelijk. 19.50 19.50 Nov. 15.90 15.90 Meell2Merk.l.md. 50.75 50.75 12 Sept. 50.90 50.75 Rogge, loop. md. 14.50 14.50 Sept. 14.60 14.60 Spirit. Aug./Sept. 22.50 22.50 Oct./Nov. 22.025 22.625 New-York. Mals 63 0.64 Vo Amsterdam. 18 Aug. Rogge op levering lager; Oct. f138, 137; Maart f137, 138, 137 136, 137, 138, 137. 19 Aug. Rogge op lev. flauwer; per Oct. f 138, 137, 136, per Maart f138, 137, 136. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 18 Aug. 2.25 M. 19 Aug. 2.18 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. Londen kort f 12.10 Disconto 2 pCt. Parijs - 48.07 A 21/2 Antwerp. -47.97y2 Schiedam, aangekomen 19 Augustus, ss. Duesternbrookkapt. E. Wallis, van Pernau. Anna Olgakapt. F. Matusal, van Wind au. GEBOREN 18 Aug. Johanna doch ter van P. H. Bodde en A. Ballijns, Zijlstraat. Johannes zoon van J. Lodeizen en N. Boers, Nieuwe Singel straat. 19. Cornelia dochter van M. C. Plooij en A. Oranje, Korte Haven. Johannes zoon van L. van Dongen en T. Dijkstra, Nieuwe West Franke- landsche laan. Adriana Cornelia, dochter van B. G, van Meurs en C. M. Leeflang, Singel. ONDERTROUWD 19 Aug. J. L. Bosman "en W. J. van der Spuij W. E. Arbouw en C. Nels. G. van der Most en M. Pronk. W. H. Eskes en E. G. Vrijland. A. J. J. de Groot en J. Voogd. J. N. C. van Noortwijk en G. A. A. M. S. Sehie- baan. 1/ 2 IS Aug. 19 Aug. Aug. 18 Aug.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3