Vrijwillige Yerkooping. Dienstbode, ^hTmëeuws, B QTERHOiS, Korte Dam. is ontslagren. Echte Lampe Beige Schuifkozijnen met ramen, Deur kozijnen met deuren, Zon- rakken, Trappen, Delen, Bin ten, Schotwerk, Brandhout enz, Binten, Planken, nieu we Delen, Ribben, Brandhout enz. HOOGSTRAAT 135, J. M. SMORENBERG. W. F. Van HELDEN, GEMENGD NIEUWS ADVERTENTIEN. De groote omzet is het dui delijkste bewijs, dat de uitmuntend, en de prijs zeer concurreerend is. groote zilveren medaille, aan den 2en en 3en de zilveren medaille, en aan de eide laatsten de bronzen medaille, allen met loffelijke getuigschriften, hun aan geboden door de Zuid-Hollandsche Maat je HTÜ tot redding van drenkelingen te Otterdam, wegens betoonden moed en 'opoffering bij de redding van den loods, bij de schipbreuk van liet Fransche arkschip alleen was achtergebleven. Vrijheid, gelijkheid, broederschap. In den Figaro wordt door den be kenden geestigen schrijver Albert Mil- Hud op de volgende wijze den draak gestoken met de kleingeestige plaag zucht die de maires van sommige Fran sche gemeenten er toe brengt, de gods dienstige processiën te verbieden. Het tooneel is op den straatweg tus- schen St-Ouen en St-Denis. -öe maire. Ziet go, heb ik geen g I) k de processie te verbieden, de openbare uitstallingen, al die betoo gingen, godsdienstige of andere, die den openbaren weg en het verkeer belem meren Ziet liever ginder. Ja, inderdaad, ik ontwaar iets als een stoet, maar ik kan niet goed onderscheiden. Ik ook niet, maar 't is gemak kelijk te begrijpen, dat het een prooes- sie is. Is dat geen beeld dat men draagt Dat is O.-L.-Vrouw. Ik kan °P dien afstand de kleeding of het figuur niet onderscheiden, maar ik wed dat het O.-L.-Vrouw of eene andere hei ige is. Men zou zeggen dat er vlaggen 6ü standaarden bij zijn. Standaarden Hier heeft men standaarden voor alle heiligen. En ze Zingen, men hoort hen zingen. Ik hoor wel stemmen, maar van zoo ver kan ik de woorden of de zang wijze niet verstaan. Twijfel niet langer, 't zijn psalmen en gewijde gezangen. Ge ziet wel dat ^k in mijn recht was dat alles te ver meden, niet om de kwestie van religie, zooals men mij beschuldigt, maar omdat bet de openbare rust stoort. In waarheid, Mijnheer de maire, 18 het niet om wat anders Voor niets anders. Ik doe het ^'ei'keor eerbiedigen. Ik wil niet dat blo processies, die stoeten, de rijtuigen beletten te rijden, de tramways be dotten hunnen dienst te doen, de voet gangers beletten over te gaan. Ik kan met dulden, dat groepen meisjes en kindereu, luidop zingende, de vredelie- vende burgers schrik aanjagen, de men- schen die in gesprek zijn, stooren ziedaar In dit geval is uw besluit recht- vaardig en goed. Het treft in niets de vrijheid van geweten. In niets 't is louter een kwes tie van goede orde. Maar treden wij naderbij en, als men dan toch mijn be sluit niet wil eerbiedigen, zal ikzelf... Hola Ilct hoofd van den stoet. Mijnheer be maire Leve Mijnheer de maire. ^Vij houden eene betooging 't is een borstbeeld der republiek dat wij rond dragen De maire. Ah, zeer goed. Ik ont waar inderdaad, de roode muts. Het hoofd. Met de banieren onzer gjtden, die der „Zonen der Republiek," die der vrijdenkers. ife/i andere. En wij zingen het va ira Ben derde. En „de laatste gedachten" Van Ravachol ook. He Maire. Zeer wel, beste jon- ®ens. Gaatdie he tooging der vrije godachte, doet me de tranen in de °°gen komen. Gaaten gij, gendarmen veldwachters, luistert goednooit zult ge de betoogingen van deze zege- Pralende stelsels beletten. Doet de trams stoppen, doet de rijtuigen stil staan, °et de priesters groeten. en, om te sginnen grijpt dien pastoor bij den kraag, die daar ginder gaat. Van Dijk, de bekende tenor, die ook als „Parsifal" bij de Wagnervoor- stellingen van dit jaar te Bayreuth is opgetreden, heeft een volksstuk geschre ven Mateo Falcone" dat in het Duit- sche volkstheater zal worden opgevoerd en evenals Verga 's „Cavalleria rusti- cana" een aandoenlijke dorpsgeschiede nis behandelt. Het eind van een wilddief. Vrijdag vond men even buiten Hoptmannshausen in Hessen, bet lijk van een smid uit die gemeente. Hij had aan den hals een gapende wonde, die met een mes moest zijn toegebracht en was ook, doch minder ernstig, gewond door een geweer schot. Men vermoedt, dat bet geweer, dat de smid bij zich had, toevallig is afgegaan en do man daarna zich zelf een messteek beeft toêgebracht, om niet wegens strooperij in de gevangenis te komen. De Eranschen in Dahomey. Gister avond liepen te Parijs W6er ongun stige geruchten over de krijgsverrich tingen in Dahomey. Deze geruchten schenen uit Engelsche bronnen te komen. De minister van marine heeft echter geen enkele tijding ontvangen, die ze bevestigt. Wel ontving hij gisteren een dépêche van kolonel Dodds, waarin deze meldde dat hij slechts stelselma tig voorwaarts kan schrijden. Eerst over twee of drie dagen kan men berichten over de nieuwe krijgsbedrijven ver wachten. Dinsdag-ochtend is te Glasgow, in Schotland, een gruwelijke moord ge pleegd, een Jack the Ripper waardig. De tuinman William McEwan, te zes uur in den ochtend door een voorbij komend kameraad, McDonald, opgeklopt om mede naar het werk te gaan, riep naar buiten, dat hij ditmaal niet mee ging en nog wat wilde slapen. Toen McDonald te 9 uur weder passeerde, vond hij de woning nog gesloten, en met geweld binnendringende, zag hij dat McEwan verdwenen was, terwijl bebloede vrouwenkleeren op den vloer verspreid lagen. Bloedsporen wezen den weg naar den tuin, waar vier versch opgeworpen aardheuveltjes terstond de aandacht trokken. Daaronder werden dan ook de afgezaagde stukken van het lichaam eener vrouw gevonden en in een nabijgelegen werkplaats lagen de zaag en de bijl, waarmede de afgrijse lijke daad gepleegd was. Op aanwijzing van Fransche detecti ves hebben Engelsche politie-agenten, Frangois, den medeplichtige van Rava chol gearresteerd. De anarchist ver zette zich manhaftig doch de agenten met de arrestatie heiast, slaagden er in hem te overmannen. Hij werd in het East End gevat. De eisch tot uitleve ring op grond van medeplichtigheid aan den aanslag op de woning van den restaurateur Yéry werd onmiddellijk door den Eranschen gezant bij de Engel sche Justitie ingediend. Gisteren stond Frangois voor den po litierechter in Bowstreet te Londen te recht. De inspecteur Melville bevestigde dat de arrestant zich hevig verzette, toon hij den vorigen avond gegrepen werd. Hg zeide aan Melville„goed dat gij mij niet thuis arresteerdet; ik zoude mij tot den laatsten bloeddroppel verdedigd liehhen." Frangois loochende zijne medeplichtigheid aan de ontplof fing in hot koffiehuis Very, maar voegde er bij „indien ik Ravachol werkelijk geholpen had, zou ik gelijk dezen, zin gende naar het schavot getogen zijn. Melville getuigde, dat hij in Frangois' woning zekere verdachte Duitsche docu menten, alsook een geladen revolver vond, welke de vrouw van Frangois heden aanwezig, trachtte te gebruiken. De magistraat beval verdaging der zaak tot den volgenden Donderdag. In den dierentuin te Lissahonn, ge lukte het een witten heer uit zijn hok te ontsnappen. Hij doodde een der op passers en verwondde twee andere, waarvan een zeer ernstig, vóór de poli tie kwam opdagen om het gevaarlijke roofdier de volle laag te geven en het onschadelijk te maken. Openbare te Schiedam. Op Vrijdag, 21 October 1892, 's morgens II uur, hij opbod en op Zaterdag, 22 Octo ber 1892, 's avonds 8 uur, bij afslag in het Verkooplokaad, aan de Korte Haven. Ten overstaan van den te Schiedam ge- vestigden Notaris P. J. LAU, van I. Eene hechte, sterke en goed onder houden anderhalve Branderij, ingericht voor de fabricatie van Weener Gist, met Gistpakhuis, koperen Koelbak, Open Plaats en Weg, aan den Noordvestsingel in 's Graveland, te Schiedam, Wijk B, Nr. 93i, Sectie H, Nr. Ill, groot 05 aren, 84 centiaren. De Branderij bevat: een Distilleer ketel, drie Ruwketels, zestien Beslag- bakken, Stoommachine en verdere daarbij hehoorende vaste en losse gereedschap pen. II. Een perceel Open Grond (waarin Riool uitkomende i/d Noordvestaldaar, bewesten perceel Nr. I, Sectie H, Nr. 117, groot 04 aren, 65 centiaren. III. Een Heerenhuis met Open Plaats en Grond, a/d Dam, te Schiedam, Wijk A, Nr. 38, Sectie C, No. 625, groot 64 centiaren. IV. Een Winkel- en Woonhuis, met Grond a/d Damaldaar, Wijk A, Nr. 36, Sectie G, Nr. 628, groot 33 centiaren. V. Vier, afzonderlijk en gecombi neerd te veilen Woningen, met Erven, i/d Oranjeganguitkomende aan de Kieuw- straatte Schiedam, Wijk E, Ns. 275, 27bh, 275c en 275(7, Sectie B, Ns. 1189, 1191, 1192 en 2192, te za- men groot 63 centiaren, met aandeel in den gang, Sectie B, Nr. 2193, aldaar. VI. Een Pakhuis met Graanzolder en Grond, a/d Korte Haven, te Schiedam, Wijk A, Nr. 105, Sectie C, Nr. 627, groot 45 centiaren en VII. Een Woonhuis en Erf, a/d Breedstraatte Schiedam, Wijk E, Nr. 142, Sectie A, Nr. 1094, groot 20 centiaren, met aandeel in den Gang en Erf. Sectie A, Nr. 1093, aldaar. De goederen kunnen worden aan vaard Nr. I, dadelijk na betaling der koopsomNr. 3, 15 December e.k. en Ns. 2, 4, 5, 6 en 7, 23 November e.k. Perceel Nr. 4 is verhuurd voor f26 per maand. De koopers van Ns. 3 en 6 kunnen ieder een gedeelte der koopsom, onder eerst hypothecair verband van deze pan den, ter leen behouden. Betaling der kooppenningen 22 November e.k. Perceelen I, 3, 4. 5, 6 en 7 zijn te bezichtigen op Woensdag 19 en Donder dag 20 October e.k., van 's morgens 10 tot 's namiddags 2 uur, op vertoon van een toegangshiljet door voornoemden Notaris afgegeven. Nadere inlichtingen geven voor melde Notaris LAU en omtrent perceel 1 ook de Notarissen SCHADEE en LAMBERT te R o 11 e r d a m. De Deurwaarder A. BOSMAN is voornemens op Woensdag, 19 October a. s., 's voormiddags 10 ure, aan de Westvest, nabij den Walvischmolen, publiek te ver- koopen De Deurwaarder A. BOSMAN is voornemens, op Vrijdag, 21 October a. s., 's voormiddags 10 ure, aan den NOORD- MOLEN publiek te verkoopen Mej. NOLET, Lange Haven bij de R. K. Kerk, verlangt tegen November eene Heden ontvangen eene prachtige keuze Hang-, Gang- en Tafellampen, Kolenbakken en Haardstellen, Petroleumkachels (in soorten van de nieuwste vinding, geheel reuke loos, steeds verplaatsbaar. Vuur- schermen en Turfbakken. Bed- kruiken, -Flesschen en Kamer- stoven. EENIG ADRES, (steeds groot succes) van de helderder en voordeeliger dan Gas, Volkomen gevaarloos. Creolin-Zeep 20 Ct. Echte Cocos- Zeep 10 Ct. Ooering's Zeep 25 Ct. (Zie de annonces daarover). Door deze deelen wij onze geachte clientèle mede, dat vanaf heden uit zijne betrekking als pianostemmer Onze andere stemmers zijn van een legitimatiebewijs voorzien, dat op den datum van heden door ons is afgeteekend. Rotterdam, 15 October 1892. Gebr. RIJKEN en de LANGE, Pianofabrikanten, Ged. Binnenrotte 164, Magazijn. Ie Lombardstraat 51, Kantoor. V - J*, men zou zeggen oen vrouwen beeld. I UUL'I III l

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3