Kristal, Glas, Porcelein en Aardewerk. Luxe- en Huishoudelijke Artikelen. Kolenbakken, Openbare Ycrkooping. Openbare Yerkooping UITVOERING „St GREGORI HOOGSTRAAT C 119-120, in MUSIS SACEUM. GEMENGD NIEUWS ADVERTENTIÈN. nieuwe Delen, Binten, Plan ken, Brandhout enz. Rente van gelden a deposito W. JANSEN Co. Zangvereeniging Wege onteigend, zoodat de Eerwaarde Zusters naar een terrein van een nieuw klooster moesten omzien. Het gelukte haar een geschikt terrein te vinden in de Rue de la SourceQuartier Louiseen zij bouwden aldaar een nieuw klooster, hetwelk nu onlangs voltooid werd. Op de meest zorgzame wijze en met groote plechtigheid werden enkele weken geleden, de relikwieën der H. Liduina, met nog meer andere, van het oude klooster naar het nieuwe overgebracht. Z. Emin. de Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen, Mgr. Goossens, had den hoogeerw. deken van het metropolitaan kapittel, Mgr. Aerts, gedeputeerd om, ter zijde gestaan door een kerkelijken notarius, de plechtige overbrenging te leiden. De reliekschrijnen werden alle eerbiedig in een geslotenrijtuiggeplaatst; het rijtuig werd begeleid en gevolgd door een aanzienlijk getal priesters, onder welke verscheidene paters Garmelieten. Indrukwekkend was de stoet, die lang zaam voorwaarts schreed door de straten. Bij het nieuwe klooster aangekomen, reed het rijtuig den binnenhof op, alwaar de stoet door den hoogwaar- digen pater Provinciaal der Carmelieten met roket en stool omhangen en omringd door al de jeugdige studenten der Paters werd ontvangen en begroet. De Paters Carmelieten namen de relikwieën der H. Liduina op de schoudersal de Zusters Carmelitessen het kloosterslot was voor deze plechtigheid opgeheven stonden in haar witten mantel geschaard in het portaal der kerk. Nauwelijks waren de relikwieën aldaar aangekomen, of allen togen, voorafgegaan door het kruis, in pleihtigen optocht langzaam de kerk door, onder het weerklinken van den lofzang Te Deum, totdat de kloosterkapel der Zusters was bereikt. Onder het altaar dezer kapel is in gothieken stijl een opening gemaakt, met damast behangen en door een glas ge sloten aldaar werd de kist met Li- duina's relikwieën nu onder zangen en gebeden nedergezet, en blijven zij dag aan dag de hulde der trouwe religieuzen ontvangen, die, niet minder dan de burgers van Schiedam, van ganscher harte juichen om de Pauselijke bekrachti ging der vereering, welke vooral zij reeds bijna 300 jaren in de stille muren des kloosters aan de Maagd van Schie dam gebracht hebben. Door de afdeeling Jubbega van den Nederlandschen Protestantenbond is een onderzoek ingesteld naar de aldaar be staande werkeloosheid. Eene daar toe benoemde commissie bracht met dat doel een persoonlijk bezoek aan 34 hoofden van huisgezinnen. De uitkomst Was, dat reeds thans 30 van de 34 zonder eenige verdienste zijn. Een staaltje van verregaande bruta liteit zag men onlangs in de residentie. Een bedelaar hield zijn hand op voor de ambtenaren aan de deur van het ministerie van Justitie. Of is het wel licht den man te doen geweest, om langs den kortsten weg naar een bedelaars kolonie te worden gezonden Onder Mierloo heeft de landbouwer B. S. zich schuldig gemaakt aan mis handeling, met zwaar lichamelijk letsel, gepleegd op zijn neef J. S. De verwonde heeft, behalve eene ribbreuk, kneuzingen en verwondingen aan het hoofd bekomen, ®n verkeert in levensgevaar. De dader 18 door de maréchaussées aangehouden en naar Roermond overgebracht. Te Hoogland (bij Baarn) is bij den handbouwer M. een brutale diefstal ge pleegd. De dief heeft zich door het achterhuis toegang weten te verschaffen, met geweld een kabinet opengebroken mi daaruit f350 ontvreemd. De politie 18 den dader op het spoor. Bij gelegenheid van de feestelijke °pening van het Volkshuis te Lochem °P Maandag en Dinsdag-avond, hadden öenige ongeregeldheden plaats, die echter door het optreden der politie, bijgestaan door de brigade maréchaussées te Riiur- loo, spoedig werden onderdrukt. Gezondheidstoestand van den Paus. In de laatste acht dagen hebben we derom in de liberale pers verontrustende berichten de ronde gedaan omtrent den gezondheidstoestand van Z. H. den Paus. Wij zijn in staat ze op de meest af doende wijze te logenstraffen door het volgende uittreksel uit een brief van een zeereerw. geestelijke, den 29n Oct. j uit Rome verzonden „Hoe zou uw oude vriend dit schrij ven kunnen eindigen zonder de mede- deeling, dat onze H. Vader, de Der tiende Leo, voortdurend in gewenschten welstand, zelfs in florida salute is. „Onder dat opzicht bestaat er vaste hoop, dat Z. H. het bisschopsjubileum, op 19 Februari van het aanstaande nieuwe jaar, zal vieren, gewis tot ver troosting van alle oprechte Katholie ken, die van goeden wil zijn." (C.) De meest vreemdsoortige denkbeel den werden, zegt de Brusselsche corr. van het Bgbl. v. Zllin verband met die Ten toonstellingsplannen, ter sprake ge bracht. De tijd is nog niet voorbij om er een uit de papiermand op te dei ven, waar het dreigde verloren te gaan ten einde aan de vergetelheid te ontrukken. Het is dat wel waard. Het bedoelde plan, dat tusschen de kolommen dei- beurs tot rijpheid kwam en van zijn bolster ontdaan, wil niets meer en niets minder, dan, om geheel Engeland tot een bezoek aan de Brusselsche tentoon stelling te verlokkeu, als clou daaraan een reproductie van den slag van Waterloo te verbinden, op de plaats zelve waar die geleverd werd, aan te brengen. Alles zou daarbij geheel naar de his torische gegevens worden nagevolgd, zoowel de stand der troepen als de uniformen uit het jaar 1815. lederen avond ten 5 ure zou er bij gunstig weder „slag van Waterloo" wezen. Ten 8 ure precies, in het mid den van den zomer iets later, apotheose met electrische verlichting van den Leeuw van Waterloo. Het succes van het plan is, naar de meening van den vader daarvan, een onzer meest geachte financiers, bij voor baat verzekerd „Niemand", hij is er van overtuigd, „zal er aan denken Antwerpen te be zoeken Als de Antwerpenaars maar niet naij verig worden Zij zouden in staat zijn, ten einde ons concurrentie aan te doen, op hun beurt het bombar dement van Antwerpen te reproduceeren met den brand van de entrepots als apo theose Gisteren-middag werd te Stuttgart, het lijk van koningin Olga van Wur- tenberg plechtig bijgezet. In den lijkstoet liep de keizer naast den koning van Wurtemberg. De hofprediker Schmid deed in zijn lijkrede de groote deugden der overledene uitkomen, vooral hare liefdadigheid. Na den lijkdienst begaven de koning en de andere bloedverwanten zich in den grafkelder. De speelbank to Monte Carlo heeft in het afgeloopen jaar 111/2 millioen gulden winst gemaakt, alzoo een mil lioen meer dan in het jaar daarvoor. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 15 millioen. ONDERTROUWD L. L. SMITS weduwnaar van E. W. van Dongen en M. J. YAN OTTERDIJK. SchWam 3 N<"- 1892- Receptie 24 Nov. Tuinlaan B. 122. neemt de vrijheid zijnw geëerde begunstigers en stadgenooten attent te maken op de groote collectie en de "VQOr- d.eelise prijasen van in zijn magazijn voorhanden. Hartelijk dank aan alle vrienden en kennissen voor hunne deelneming mijden 2 November bewezen, bijzonder aan geburen voor hunnen welwillenden bij stand. P. KOOT. Schiedam, 5 November 1892. De Deurwaarder A. BOSMAN is voornemens op Vrijdag li November a. s. voormiddag 10 ure, aan den Noordmolen alhier, publiek te verkoopen De Notarissen W. J. A. ROLDANUS te Schiedam en SOHADEE LAM BERT te Rotterdam, zijn voornemens in het gebouw „Musis Sacrum" te Schie dam, op Vrijdag II November 1892, des voormiddags te II uren, te veilen en op Zaterdag, 12 November 1892, des avonds te 8 uren, te verkoopen 25 Woningen met Loods, Bleekveld, Open grond en Erven,afzonderlijk te veilen, zijnde een groot gedeelte van het Boe lenhofjestaande en gelegen te Schie dam nabij het Land van Beloftemet uitgang naar de Broersve.it, Wijk D. Nrs. 33, 34, 34« tot en met 34i en Tda tot en met 73o, kadaster Sectie B, Nrs. 1975 tot en met 1985, 2051 tot en met 2063, 2065 en 2613, groot 8 aren 85 cen tiaren. Waarvan zijn verhuurd of verhuurd geweest 1 woning voor f 1.75, 6 wo ningen ieder voor fl.50 en 18 wonin gen ieder voor fl.40 per week, ma kende f 1869.40 per jaar. Grondbelasting over 1892, f5.42 per woning. Te aanvaarden dadelijk na de toe wijzing en te betalen vóór of op 5 De cember e. k. Te bezichtigen twee dagen vóór de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, en omtrent de koopvoorwaarden in li c h- t in gen te bekomen ter kantoren van genoemde Notarissen, zoo te Schiedam als te Rotterdam. met twee dagen opzeggjng 4 °/0 voor drie maanden vast 3 °/0 Op andere termijnen wordt de rente bij onderlinge schikking bepaald. Ter drukkerij van Chr. J. REBERS wor den alle soorten drukwerk, binnen den kortst mogelijken tijd tot billijke prijzen vervaardigd. voor en in het Venduhuis aan de Hoofd straat G 173 te Schiedam, op a.s. Don derdag den 10 November 1892, des voor middags ten 10 ure, door den Ven dumeester J. SCHEURKOGEL ten overstaan van den Deurwaarder A. BOS MAN, (a contant) Canapé, Gemakstoel, Commode-, Lin nen- en andere Kasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Schrijfbureaux, ijzeren Ledekan- ten en Matras, Veerenbed en Peluw, Wollen en Katoenen Dekens, Singer Hand- enTrapnaaimachines,Regu lateurs, Klokken, Wekkers, Ka chels, Emmers, Waschkuipen, Schoenwerk, Sigaren, alsmede een groote partij Keukenspiegeltjes en Schilderijtjes, eenige Gouden en Zilveren werken, en wat meer ten verkoop zal worden aangeboden. Daags te voren van 10 tot 4 uren te zien. Voor deze verlcooping kunnen goede ren worden bijgebracht, mits te voren besproken Door verandering van zaken wordt ter overname aangeboden met Vergunning en BILJART. Te bevragen aan bet Bureau dezer Courant. voor HH. Leden met Dame. op Dinsdag 8 November 1892, des avonds ten 8 uur. met vereerende medewerking van den lieer R. P. VAN BECKUM, (bariton), van Rotterdam, den jongeheer J. D. (viool). De heer A. DE VOGEL Jr., heeftwel- willend de pianobegeleiding op zich ge nomen. HET BESTUUR. ZOOALS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3