Openbare Verkooping. Yrpllige Verkooping Dinsdag den 13 December 1892, GIST BOTERHUIS, Korte Dam. Frankfurter Kickworst, Eiken- en Greenen Platen, Plan ken, Binten, ca. 5000 Dak pannen en Brandhout. HH. Leden Schledamsche Spoelingvereeniging Gevraagd Te koop gevraagd Weener Branderij. Hoed uwe oogen door een SNEEUWBRIL op te zetten. L. M. PLUIJM, Horloger, Opticien. CëRVELAAT- Scliinke Worst Sichtermann en Rassaets, J, M. SM0RENBERG-. ADVERTENTIÉN. Opentoare aan de Gedempte Binnenrotte en is in het midden door een koekoek geschei den. De beide tweede verdiepingen aan den kant der Lombardstraat brandden geheel uit, alsmede de zolders en de daken. Dat bovengedeelte bevatte een belangrijke hoeveelheid kapok, hetgeen veel bijdroeg tot den omvang van den brand. De brandweer had een zware taak, door te zorgen dat de muur van den koekoek niet omsloeg, waardoor de vlammen zich zouden uitbreiden tot het gedeelte aan de Binnenrotte. Met ijver werkte zij om de balen kapok en veeren in de Lombardstraat te wer pen, maar het gebeurde dan ook dik wijls dat de slangen van de spuiten vlam vatten evenals de broeken dei- spuitgasten, die ze poogden uit te trap pen. De Lombard straat en Penssteeg zagen er later uit alsof het gesneeuwd had. Door de vereenigde kracht der brand weer was de brand in een paar uur tijds gebluscht. Alles is verzekerd. De schade is zeer groot. Bij het uitbreken van den brand was er niemand dan de kinde ren en de dienstbode aanwezig, daar de patroons afwezig waren. Zeer vele nieuwsgierigen waren op de plaats des onheils en ook de Burgemeester en andere autoriteiten waren aanwezig. Een blik uit het venster moet heden reeds genoeg zijn om te doen denken aan die kleine vrienden van ons, voor Wie de sneeuw de sehrikkelijkste aller Verschrikkingen is, omdat zij hen kort weg bedreigt met niets meer of minder dan den hongerdood. Maar toch kan eene herinnering geen kwaadeene herinne ring aan de kruimkens die van de tafel mogen vallen - - voor de arme vogels en dit niet alleen voor de volken der musschen en kraaien, maar vooral ook Voor die meer schuchtere lievelingen van den mensch, die zich in de stad niet thuis gevoelen, maar buiten wonen, om des zomers te musiceeren in het groen. (N. It. Ct.) Het mond- en klauwzeer is uitgebro ken onder de runderen van den vee houder Rodenburg aan de Schans te Overschie. Donderdag is het detachement mfanterie, dat tot bewaking van mond- eii klauwzeer ingekwartierd geweest is, ^aar zijn garnizoen vertrokken. Haar wij uit goede groot genoegen vernemen bron en met Qiuui gonucgoLi hebben de kapiteins F. P. Francken enW. A. T. de -feester, directeuren van het „Fonds t°t onderstuening der weduwen en wee- *eQ van vrijwillig dienende militairen geneden den rang van officier", ten "ehoeve van het kapitaal van het Fonds °atvangen een bedrag van f 1750, daarvan f 1000 namens H. M. de Konin gin en f 750 namens H. M. de Konin gin-Weduwe-Regentes, en zulks als een newijs van deelneming en waardeering Van hun streven in belang der weduwen en weezen van hen, die vroeger in het eger hun goede diensten aan het Va lland bewezen. In een gister-avond te Amsterdam gehouden vergadering van de in Maart opgerichte Katholieke Vereeniging I'-cht en Plicht heeft mr. C. F. A. J. "eesberg, van Rotterdam, een lezing gehouden, deels van wijsgeerigen, deels algemeenen aard, waarbij hij de ï?l der Kerk en der Katholieken schetste. °igens de.i verslaggever vande N. lt. Ct. y°jni de spreker herhaaldelijk gelegen- Yil(l om op te komen voor den heer 1 chaepman wat hij als zijn plicht o°a blijven beschouwen, zoolang de heer Ahaepinm priester zal zijn van de athoKoke Kerk. bondag a. s. zal „Frascati" te Amster- een vergadering van de vakveree- £lagen van den Katholieken Volks- nd worden gehouden, ter voorberei- j^g van het vakcongres te Rottei-dam, j ae maand April van het volgende bill Van welk congres Mgr.Bottemanne, 8°bop van Haarlem, eere-voorzitter is. Iemand uit de Elandstraat te Am sterdam deelt mee, dat een nachtwaker (wonende Van Speykdwarsstraat) in den nacht van 4 op 5 Dec. een vreemde ontmoeting heeft gehad. Bij zijn rondt ontmoette hij in de Leliedwarsstraat twee personen, die hij goeden morgen zei. Toen hij hen voorbij was, voelde hij dat er een koord om zijn hoofd geworpen werd. Aanstonds liep hij op die personen toe en gaf een van hen een slag met zijn stok, maar ontving tegelijkertijd een paar messte ken over de jas. Hoewel hij de aan randers achtervolgde, wisten ze op de Bloemgracht te ontsnappen. Den volgenden morgen heeft de waker van het voorgevallene aangifte gedaan op het politiebureau. Volgens onzen berichtgever werd hem door een agent toegevoegd„Dat touwtje heeft een goede kennis je bepaald over het hoofd gegooid, om te zien of je ook bang bent," zoodat een onderzoek niet schijnt ingesteld te zijn. (N.v.N.) Ten gevolge van verwikkelingen van linaneiëelen aard, heeft de directie der Exploitatiemaatschappij besloten den thans bestaanden gemeenschappelijken dienst met de Noord-Brabant Duitsche Spoorwegmaatschappij aan het station Boxtel op te heffen. Het medegebruik van dat station is aan laatstgenoemde Maatschappij voor- loopig slechts toegestaan tegen eene vaste jaarlijksche vergoeding. In den laatsten tijd doen meerdere berichten de ronde in de pers, dat or werk wordt verschaft door groote grond bezitters. Onder hen, die velen aan het werk zetten, behoort ook de „Nederlandsche Heidemaatschappij", voor wie op ver schillende plaatsen van het land op dit oogenblik meer dan honderd arbeiders bezig zijn met het bewerken van grond, het maken van waterleidin gen enz. 's Zomers worden die gronden bewerkt met de ploeg en 's winters wordt daardoor aan tal van heidebewoners werk verschaft met het in orde maken van slooten, wegen enz. Wanneer nog meerdere groote heide- bezitters gebruik wilden maken van de diensten der heidemaatschappij, zou deze als philanthropische inrichting nog kun nen werken. Baron de Reinach. Omtrent den dood van baron de Reinach deelt de Cocarde de volgende, ongetwij feld zeer interessante, bijzonderheden mede Naar hetgeen aan een onzer confraters werd meededeeld, door een huisvriend der familie De Reinach, wiens naam wij o. i. niet behoeven bekend te maken, behoorde de baron den dag waarop de begrafenisplechtigheden te Nivellers, na bij Beauvais, plaats hadden, nog tot het rijk der levenden. „Op dien dag, aldus onze zegsman, was hij even welvarend als gij en ik. Betrokken in de Panama-zaak en niet op het tooneel willende verschijnen, al waar hij een zeer onaangename rol zou te spelen hebben, zou baron De Reinach besloten hebben den doode te spelen. Ten einde zijn doel te bereiken, heeft hij zich tot een onzer beroemdste dok toren gewend, met het verzoek, niet om hem te vergiftigen, maar om hem eenige uren „gevoelloos" te maken om alzoo beter zijn rol te kunnen vervullen. De prins der wetenschap nam met nog twee andere in het komplot be trokken personen, het voorstel aan, en de baron onderging die kuur in den nacht van Zaterdag op Zondag en den geheelen Zondag bleef de baron voor de oogen zijner naastbestaanden dood, zoodat hij door zijn vertrouwelingen gekist werd. In plaats echter van hem tusscheu de planken te leggen, legde men een ge wicht van ongeveer 81 KG., hetgeen zoowat het gewicht van den „overledene" uitmaakte, in de kist, en mijnheer de baron, uit zijn verdooving ontwaakt, zou des nachts met stille trom zijn woning verlaten hebben, Als bewijs ter staving van zijn verhaal geeft deze zegsman de volgende bewijzen: de gemeente-geneesheer schijnt het lijk slechts bij licht en donker te hebben gezien; de weigering de commissaris van politie en de personen, wier scherpzien- den blik men vreesde, het bed van den overledene te laten naderen; de over haasting waarmede men te werk ging bij het kisten en eindelijk dat men zoo spoedig overging tot de begrafenis. Noch vergiftiging, nog een natuur lijke dood tengevolge van een beroerte, zouden een zoo spoedige teraardebestel ling vereischen. Enfin, aldus eindigde de zegsman van onzen confrater, ik tart het parquet een opgraving te durven doen." Of deze zonderlinge mededeelingen waarheid bevatten, zullen wij misschien nog eerstdaags te weten komen, nu op last der justitie een opgraving plaats heeft. om contant geld op Woensdag 14 December 1892, des voor- middags ten half tien ure, vóór het Huis aan den Dam, wijk A. no. 38 te S c h i e- dam, door den Vendumeester P. BUR GER, |teu overstaan van den Notaris P. J. LAU aldaar, van Eene Piano, Commodekastje, Secre taire, Chiffonnière, Linnenkast, Tafels, Stoelen, Canapé, Wasch- tafels, Speeltafels, Ledekanten, Brandkast, Pendules, Bedden met toebehooren, Spiegels, Schilderijen, Kachels, Fornuis, Cylinder Man gel, Yloerkleeden, Karpetten, Glas-, Verlakt- en Aardewerk, eenig gemaakt Goud- en Zilverwerk, en eenige gouden en zilveren munten, 100 Loten Rotterdamsche Schouw burg, een Lot Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam en wat meer ten verkoop zal worden aange boden. Daags te te zien. voren van 10 tot 4 ure van: I. Een net onderhouden BENEDEN- en BOVENHUIS met Loods, Open Grond, Gang, Plaats en ERVE, aan de Nieuwe Haven te Schiedam, wijk G, no. 5, kadaster sectie L, no. 638, groot 140 cent. II. Een WINKEL- en WOONHUIS met Plaats en ERVE, naast perceel I, wijk G, no. 6, kadaster sectie L, no. 639, groot 60 cent. Ill—XII. Tien WONINGEN en ERVEN, naast elkander, aan de Z.Z. van den Hotterdamschen Dijk te Schiedam, wijk B, nrs. 96, 95, 94, 93, 92, 91, 90, 89, 88 en 87, kadaster sectie L, nrs. 83, 82, 81, 80, 79, 78, 77, 76, 75 en 74, te zamen groot 191 cent. Alle voorzien van waterleiding en ver huurd; het Bovenhuis voor f 1.50, perceel 11 voor f3.en de perceelen IIIXII voor f 1.25 's weeks. Bij veiling op Vrijdag 23 December 1892, des voormiddags ten elf ure, en afslag op den volgenden dag desavonds ten acht ure, beide in het VERKOOP LOKAAL aan de Korte Haven te S c h i e- dam; zijnde de goederen te bezichtigen op Woensdag en Donderdag voorde veiling, van des voormiddags 10 tot des middags 12 en des namiddags van 2 tot 4 ure, op vertoon van een bewijs van toegang, door Notaris H. W. M. ROELANTS te Schiedam afgegeven, te wiens kantore nadere inlichiing te bekomen is. De Deurwaarder A. BOSMAN is voornemens op Vrijdag 16 December a.s. voormiddag 10 ure, aan den Noordmolen publiek te verkoopen eene groote partij van der op des avonds ten 7^2 ure, in de zaal den Sociëteit „Harmonie", (Vereeniging „de Vriendschap") Namens de Directie van genoemde Vereeniging T. J. SIEMES, Pres. S. J. ZOETMULDER, Ster. KOST en INWONING met gebruik van VRIJE KAMER, in de nabijheid van het spoor. Franco brieven bureau dezer Courent de van een Franco brieven burean dezer Courant. In verschillende KLEUREN en NUANCES verkrijgbaar. HOOGSTRAAT E 028. Verkrijgbaar de ECHTE geen inlandsch fabricaat, 30 ei. per paar. Ook ontvangen, f S.SO per 5 ons, en 30 ct. per 5 ons, uit de fabriek van de Ileeren ROTTERDAM.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1892 | | pagina 3