BURGERLIJKE STAND, Zeetijdingen Ingezonden. Handelsberichten. GEMENGD NIEUWS. corveën te 9 uur des voormiddags moe ten zijn afgeloopen het inkoopen van vleesch voor Maandag den Zaterdag te voren zal geschieden, en voor zooveel de Israëlitische militairen op Sabbath en op hun groote kerkelijke leestdagen zullen vrijgesteld worden van corveeën, zij daarvoor bij voorkeur op Zondag moeten worden aangewezen. Zondag a. s. zal het Pausfeest in den Ned. K. K. Volksbond te Rotterdam worden gevierd. De weleerw. pater J. Baekels 0. SS R. zal de feestrede houden. Op den feestdag-zelven zal een algemeene communie van de leden van den Volksbond plaats hebben, en om elf uur een plechtige H. Mis voor Z. H. den Paus worden opgedragen, waarbij al de leden zullen tegenwoordig zijn. Aangaande den aanvaller van vrouw Verboom uit Carlois heeft men tot nog toe niets vernomen. Het gerucht gaat, dat hij weer op dezelfde hoogte gezien is. De politie doet alle moeite om den dader op te sporen, 't Is natuurlijk te hopen, dat zij hierin slagen zal. Het signalement is duidelijk opge geven. Men schrijft aan het Dagblad van Z.-II In de laatst gehouden vergadering van den Gemeenteraad van Schiedam werden de voorwaarden vastgesteld, waarop de Gemeente Overschie van het water der drinkwaterleiding te Schie dam zal kunnen gebruik maken. Tevens werden B. en W. gemachtigd het bestek vast te stellen en een open bare aanbesteding uit te schrij ven voor het dempen en rioleeren der Broers veld, Lange Kerkstraat, Kreupelstraat, Laan- en Baangracht. De demping van die grachten, waar toe de Raad een geruimen tijd geleden reeds besloot, doch waarvoor toen de noodige gelden ontbraken, zal Schiedam eenige ruime straten en pleinen rijker maken. Jammer dat Schiedam nog niet wat industrieële ondernemingen rijker is een stad zoo gunstig gelegen, waar branderijen, pakhuizen enz., welke flinke ruimten aanbieden en voor eiken tak van nijverheid kunnen worden ingericht, dikwijls voor zoo weinig geld worden verkocht. seconden de geheele winkel in lichte laaie stond. Het belendende perceel, waarin een lederhandel werd gedreven, had ook reeds vuur gevat, toen de brand weer aanrukte en er in slaagde den verderen voortgang van het vuur te stui ten Het perceel,waar hetongeluk ontstond en de bovenverdiepingen van het tweede huis brandden geheel uit, zoodat alleen de leerwinkel gespaard bleef, hoewel daar natuurlijk door het water groote schade is aangericht. Door het versierings-comité uit de Amsterdamsehe afdoeling van den Ned. R. K. Volksbond, welwillend bijgestaan door de directie van het Paleis v. Volksvlijt, zal do feestzaal van het Paleis prachtig worden versierd, terwijl de directie van het Panopticum geheel belangeloos voor deze gelegenheid het prachtige beeld van Leo XIII naar het Paleis zal doen overbrengen. De ver siering blijft voor heide feestdagen (Maandag en Dinsdag) aangebracht. Ook de groote zaal van 't gebouw Rembrandtplein zal in een feestzaal worden herschapen, waarvoor Gebrs. v. Houtum op de Reguliersbreestraat hunne welwillende medehulp hebben beloofd. Heeren geestelijken der stad hebben vrijen toegang tot alle feestelijkheden. Met genoegen heb ik in uw blad gele zen zoo schrijft men aan het Dbl. van het adres, dat door eenige volksvrien den te 's-Gravenhage aan de Regeering Wordt opgezonden tot verwerping van het aanhangige Kieswet-ontwerp. Indien zoodanig adres alleen uit 's-Gra venhage der Regeering bereikt, zal zij zeker, hoe klemmend de argumenten tegen Tak's Kieswet ook zijn,niet van de juistheid daarvan overtuigd zijn, wan neer in de overige gemeenten van ons Va derland land daarover gezwegen wordt. En toch wordt in alle gemeenten, waar de democratie nog niet haar intrede deed, de Wenschelijkheid der niet-aanneming ge voeld. Zou het daarom van de heeren, die te 's- Gravenhage het eerste adres verzonden, niet plicht zijn, ook in andere plaatsen van ons land deze beweging voor te zetter), opdat zij het volkspe titionnement van 1878 overtreffe In gelijken geest liet zich reeds een inzender in de Oprechte Jlaarlemsch* Cou- rant van 7 Pebruari voor de stad Haar lem hooi :n. Werd verleden jaar de rechtervleugel van het paleis te Soestdijk aanmer kelijk gewijzigd en verbeterd, thans zal de linkei vleugel gerestaureerd worden. Ook in net park zullen eenige veran deringen worden aangebracht. Gister-avond brak te Amsterdam om streeks G uur een vrij ernstige brand uit in een komen ij swinkel, gevestigd in de Beerenstraat. Bij het aansteken van het gaslicht had men de nog brandende lucifer op een stoel laten vallen, waar van de rieten zitting vuur vatte de vlam sloeg over op een dichtbij staanden hak met petroleum, waardoor in enkele Men schrijft ons uit Nieuwediep dd. 8 Eebr. Heden-nacht is bij Falga, ongeveer een uur gaans bezuiden Huisduinen gestrand het Engelsche barkschip Condor kapitein Roberts, met een lading sal peter van Iquique naar Hamburg bestemd. De stranding werd heden-morgen het eerst de bemanning van den loodskotter no. 10 opgemerkt, die daarvan te Nieuwe diep melding maakte. Terstond werden de sleepbooten Hercules n Stad Amsterdam nu ter assistentie uitgezonden, doch deze keerden vrij spoedig onverrichter zake terug, daar het schip te hoog bleekte zitten om te worden afgesleept. De vrouw en twee kinderen van den kapitein werden met een haringboot van de Condor afgehaald en met de Hercules aangebracht. De equipage van het gestrande schip, die toen nog weigerde dit te verlaten, seinde, toen de wind in hevigheid toe nam en de zee onstuimiger werd, spoedig om assistentie van de reddingsboot, doch deze kon toen ïeeds geen hulp meer biedenhet weer was te ruw geworden om het schip te kunnen naderen. Ook pogingen om door middel van het vuurpijlstelsel de gemeenschap tussohen schip en wal tot stand te brengen mis lukte, daar twee pijlen hun doel misten en van een derde de lijn brak. Eindelijk, tegen den avond, konden met de in middels aangevoerde Heldersche plat bodem-redding vlet dein noodverkeerende schipbreukelingen in twee tochten van boord gehaald en behouden aan wal gebracht worden. Alle opvarenden, 24 in getal, benevens een hond, hieven dus behouden. Allen werden te Nieuwe diep onder dak gebracht en ruimschoots van het noodige voorzien. Het schip is nog dicht, zoodat or nog kans bestaat hel te behouden. (D.) aankomt, is eergisteren niet tijdig tot stilstand gebracht en kwam in hotsing met don stootbok tusschen de perrons, waardoor deze gedeeltelijk werd gebro ken. Daar de trein op het oogenblik der botsing geen groote snelheid meer had, is het hij deze beschadiging gebleven. De afdeeling Deventer van den Bond voor algemeen kies- en stemrecht heelt thans eigen candidaten gekozen voor 2 vacatures in den gemeenteraad, zijnde de heeren H. Peters en G. W. Peusken. Do Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen is voornemens de groote ijzeren spoorwegbrug over den IJsel hij Westervoort door een nieuwe te doen vervangen. Ter gelegenheid van het Bisschops jubileum van Z. H. dan Paus, worden door de Italiaansche Zuider-Spoorweg- Maatschappijgedurende de loopende maand Februari, te Chiasso voor de reis van Chiasso naar Rome en terug, via Milaan, Boulogna -Florence, bij zondere retourkaarten met een geldig heid van 30 dagen afgegeven, tegen de verlaagde prijzen van(resp. Ie 2e en Re klasse)fr, 112,60, fr. 78.95 en fr. 48,40. De retourkaarten geven recht tot het afbreken der reis op drie verschil lende Italiaansche stations, ter keuze der reizigers. Reizigers, voorzien van directe retour kaarten van de Nederlandsche stations naar Chiasso, die zich aldaar van een retourkaart, als hoven vermeld, voor zien, genieten het voorrecht, dat de geldigheidsduur van hun retourbiljet Nederland-Chiasso van 30 op 60 dagen wordt verlengd, mits daarin de afgifte van het retourbiljet Chiasso-Rome door het plaatskaartenbureau te Chiasso be hoorlijk wordt gewaarmerkt. struibroover aangevallen en van al hun kostbaarheden beroofd. Zij waren slechts elf kilometer van Rome verwijderd. GEVEILDE ONROERENDE GOEDEREN. op Vrijdag 10 Februari door Notaris W. J. A. ROLDANLJS. Een Pand en Erve, zijnde eene Be nedenwoning met Pakhuis of Werk plaats, voorts afzonderlijke Bovenwoning en Zolders op den hoek van de Heeren- of Paunekoekstraat f1570. Een Huis met Open Grond en Erve aan de Leliestraat 1430. GEBOREN8 Febr. Gerrit, zoon van B. Groeneweg en C. van Wierin- gen, Hoofdstraat. OVERLEDEN8Febr.LeendertBerre- voets, oud 1 maand, Hoofdstraat. 10. Coeniaad Lodewijk Hendrik Winkelman, oud 69 jaar en 11 maanden, Hagastraat. ONDERTROUWD9Fehr.G.Groene- wegen en P. van Groot veld. C. van Gerven en J. C. Robberecht. A. G. van der Noordaa en M. E. van Krugten. Gisteren-ochtend had in de Noord te Dordrecht een aanvaring plaats tus schen de van den Rijn komende sleep boot Eleas en het schip Johanna, schip per Lie vers, met graan beladen van Rotterdam. De Johanna kreeg dienten gevolge een groot lek en zou zeker gezonken zijn, indien de sleepboot Adriana, het ongeval ziende, niet onmiddellijk derwaarts ware gestoomd en het schip nog intijds te Papendrecht naar het droge had gesleept. Deor de goede zorgen van eenige oud heidkundigen en beoefenaars der weten schappen te Maastricht, die zich ver- eenigd hebben onder de benaming van les amis des scienceszijn in den vermaar den St. Pietersberg muurschilderingen en bas-reliefs aangebracht, voorstellende i prehistorische dieren en andere geschied kundige en genealogische merkwaar digheden Tot de eersten behoort o. a. de beruchte Mosasaurus die in al zijne bijzonderheden werd afgebeeld. Zeker zal deze aantrekkelijkheid het bezoek aan de beroemde onderaardsche gangen nog vermeerderen. Tarifa, 8 Februari, gepasseerd, s.s. llubinsteinkapt. John. Haider, van Bourgas naar Schiedam. Laatste Berichten. Per Hollandsche spoor van 10 u 57 m. kwam heden-ocht«nd H. D. H. de prinses van Bentheim, begeleid van een hofdame, in de residentie. H. M. de Ko ningin-Regentes vergezeld door hare hof dame jhr. Van Burmania baronnesse Rengers was aan het station om hare zuster te ontvangen en begroette haar op de meest hartelijke wijze. Verder waren nog verschillende hofdignitaris- sen en militaire outoriteiten ten ont vangst aanwezig. Na de begroeting tusschen de heide zusters, werden graaf Schimmelpenninck van Nijenhuis en generaal Van Helden door H. M. de Koningin-Regentes aan H. D. H. voorgesteld. De Regentes geleidde hare zuster in een open rijtuig naar het Paleis in het Noordeinde. LONDEN, 10 Februari. De Standard verneemt uit Odessa, dat er in de na- hij heid van Erivan een paar dorpen vernield zijn door aardbevingen. Vijf tien menschen moeten daarbij omgeko men zijn. BEURS TE SCHIEDAM, 10 Febr. 1893 Moutwijn f 8.—. Verhandeld: f In stemming: zeer vast. Spoeling. Vereeniging fl.20. Door den raad der Friesche gemeente Het Bildt is besloten, den landgebrui- lcers in de gemeente eene subsidie te verleenon van f 30 voor iederen werkman die z - een jaar lang geregeld meer m het werk hebben dan één werkman per 5 hectaren bouwland of 10 hectaren wei land De Zuiderzee is weer, behalve eenig drijfijs, geheel open. De Enkhuizer haring- visschers hadden Zaterdag door het snel dichtloopen der zee geen gelegenheid hun netten binnen te halen. Gisteren zeilden zij uit, om hun vischwant te zoeken maar een groot gedeelte was door het ijs weggesleurd de visschers, wier verdiensten toch al zeer gering zijn, leden daardoor een belangrijk verlies. De personentrein van de N. C. S,, die te 10.10 voormiddags te Zwolle Mijnheer de Redacteur Wilt U zoo goed zijn onderstaande regelen in uw Blad op te nemen HH. Branders van Schiedam, U wordt namens alle lotelingen van het zakkendragersgilde vriendelijk bedankt. Maar êen ding is jammer, nl. dat de Loting zoo verschillend heeft plaats gehad. Bij de Roomsch- Katholieken werden de briefjes voor het zakken drager zijn geteld en daar zijn 4 getuigen hij tegenwoordig geweest, terwijl bfj de Protestan ten, waar er voor, zoover bekend, 3 candidaten in moesten loten, de briefjes niet geteld moch ten worden. Dat vonden de lotelingen van de beide partijen allen zeer vreemd, Namens Nooddragers, H. B. 139.- 140.50 32.40 33.30 16.75 14.40 48.50 48.60 13.75 13.80 22.75 22.50 139.— 140.50 32.40 33.30 16.75 14.45 48.90 48.90 13.75 13.80 22.75 22.50 0.545/, De oudste inwoonster van Groningen, Betje Cohen, is gisteren in den ouder dom van 103 jaar aldaar overleden. De vorige week werden in de nabij heid van Rome een heer en een dame uit Leipzig, door een goed gewapenden Eerlijn. lll°gge' Aprii/ne! j Mei/Juni Juni/Juli (Sloft.)Sp'(tus Apr/Mei'' Ifmilpn lRo^e dadeliik- Muien, j per Maart Meell2Merk.l.md. 1 12 Maart rüNJS. i Rogge, loop. md. Maart Spirit. Feb. Ilainl). I April. Nuw-York. Maïs 0.541/H Amsterdam. 9 Febr. Rogge op lev. prijshoudend; per Maart f130; per Mei f128, 129. 10 Februari. Rogge op lev. hooger; per Maart f132, 131; per Mei f130. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 9 Febr. 3.36 M. 10 Febr. 2.98 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. Londen kort f 12.04Y2 Disc. 21/2 pCt. Parijs - 47.95 2l/2 Antwerp. -47.82Vo -■ 21'» (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie.) 9 Febr. 10 Febr. 9 Febr. 8 Febr.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3