Openbare Verkooping. Yleeschhouwerij Kalfsvleesch Vastenavond. Gebakjes enz. enz. Vrijwillige Verkooping Groote Uitverkoop. Yanaf Maandag 13 Februari tot 1 Maart verschillende Witte Goederen als, gemaakte Witte Goederen, als Extra Lage Prijzen. Magazijnen R. SCHNABEL Saucysen-, Garnalen- en Ragoutbroodjes. Appelbollen, Beiéik J. C. Schilp, EXÏI11 LAGEN F»IJS. alle voorhanden goederen, waaronder Stoffen, Gekleurde Katoenen, Mantels, Buxkin, Parapluies, Parasols, Tafelgoed, Servetgoed Handdoekgoed, Wit Katoen, Graslinnen, öogjesgoed, Theedoeken, Gordijnkatoen, Vitrage, afgepaste Vitragegordijnen, Hemden, Pantalons, Nachtponnen, Tapijten, Karpetten, Loopers, Behangselpapieren, Zeildoeken, Meubelen enz*, De Tapijtgoederen van het Tapijtmagazijn Hoogstraat zijn overgeplaatst in het Manufactuurmagazijn MARKT, Uitverkoop oog slechts 14 dagen. ADVERTENT IE N. Meubilaire en andere roe rende goederen, waaronder: J. C. VAN DER KLINK, Rundvleesch vanaf f 0.80. Openbare zullen nog worden UITVERKOCHT tot zich door afgevaardigden op het con gres te doen vertegenwoordigen, zoodat het dus allen kans van slagen heeft. Naar het blad verder verneemt, zul len op de beide dagen van het congres algemeene vergaderingen worden ge houden, waarop de meest bekende spre kers, zoowel meer ontwikkelde als werk lieden, het woord zullen voeren. De algemeene vergadering van den Centralen Raad zal plaats heben op bondag 23 April, des daags vóór het Congres. Woensdag jl. is na het bekend wor den van zijne verkiezing de heer Ger ritsen, op uitnoodiging van het verkie zingscomité naar Leeuwarden afgereisd. Hij werd daar aan het station door den heer Peilmaker, president van het comité, en den heer Buller, voorzitter der afd. Leeuwarden van het Ned. Werkliedenver bond alsmede door een talrijke menigte verwelkomd en begroet. Daarna had eene bijeenkomst plaats in de versierde zalen van Van der Wielen, waar de ge kozene met fanfares en gejuich werd ontvangen. De heer Gerritsen, blijk baar door de ovatie getroffen, dankte voor het in hem gestemde vertrouwen, beloofde het zich waardig te zullen maken en betuigde zijne erkentelijk heid voor de hem betoonde sympathie. In de vergadering door de antirevo lutionairen eergisteren te Leeuwarden gehouden, waren ruim 200 personen tegenwoordig. De heer Pollema was voorzitter. Mr. Huber hield zijn refe raat en bleef daarna voorzitter. De inhoud er van was, dat de kieswet tegen de grondwet streed. Landloopers worden zelfs kiezers de wet is tegen de anti revolutionaire beginselen, hare geschie denis en streven. Het lcenteeken der geschiktheid is goed voor heethoofden, niet voor kalme lui. De aanneming van dit ontwerp geeft onderdrukking- der minderheid. Spreker hoopt, dat het ontwerp kan worden gewijzigd. De argumenten van den inleider werden ✓door verschillende sprekers bestreden, die allen hun verlangen naar kiesrecht uitbreiding uitsprakenTen slotte werd eene motie van den heer J. D. deYries uit Bergum aangenomen, waarin de wenschelijkheid van het totstandkomen van een provinciaal comité in aanslui ting met het centraal-comité werd uit gesproken. Dinsdag-avond zijn te Uldeboorn bal dadigheden gepleegdzonder dat er eenig vermoeden bestond dat het op het huis van den heer De Lang, notaris aldaar, gemunt was, regende het steenen tegen den voorgevel van het notarishuis. Wegens het duistere van den avond (het was ongeveer 8 uur) kon men niet ontdekken, wie hier de daders waren. Alleen bleek het, dat de steenen van de overzijde der vaart geworpen werden, en een der zware spiegelruiten verbrij zeld werden. Men had gehoord, dat de vensters van de predikanten Jonkers en Botke het zouden ontgelden, waarom die huizen werden bewaakt. Hier ge beurde evenwel niets. De „Partij van orde." Omtrent 'de voorloopige werkzaam heid van deze Yereeniging, waartoe de vorige week door mr. A. H. Koning, hotaris te Finsterwolde, de stoot is gegeven, wordt aan het Hbl. het vol gende geschreven Gelijk door u reeds is gemeld, werd op de door ongeveer 350 personen ge houden vergadering met nagenoeg al gemeene temmen het volgende besluit genomen „Er fosfaat een partij van orde, die zich en doel stelt met alle wettige middelen een Part.j te bestrjjden, die de maatschappelijke orde wil omverwerpen. Zij zal trachten dit in ae eerste plaats te doen door de werkeloosheid e doen verdwijnen, door 't verschaffen van Productieven arbeid, door bandeloosheid tegen e gaan en door hen die tot de partij bekooren, e steunen boven hen, die tot de partij van Wanorde behooren." Voorts werd besloten binnen 14 dagen utededeeling te doen, wie in de ver- Schillende dorpen zich aan het hoofd dei- partij wil stellen, commission wil bijeen brengen en propagande wil maken, en dan daarna een vergadering uit die ver schillende commissiën samen te roepen, ten einde te trachten tot een bepaald resultaat te komen. Men is nu in de dorpen in den om trek bezig commissieën te vormen, waarin boeren, burgers en arbeiders zullen zitting nemen (3 boeren, 2 bur gers en 2 arbeiders.) In de volgende week hoopt men die commissiën samen te roepen te Winschoten, ten einde een bestuur te kiezen uit die commissiën, welke als onderdeelen in de dorpen werkzaam blijven. Het Algemeen Politieblad maakt mel ding van eene ontvreemding te 's-Her- togenbosch, vermoedelijk in de maand September 1892 of in het tijdvak van Sept. 1892 tot 7 Februari, van 23 gou den en 11 zilveren voorwerpen en andere kostbaarheden, waaronder 1 diamanten broche met dito oorhangers in het goud gezet en andere sieraden met diamant bezet. De officier van Justitie te 's-Herto- genbosch verzoekt aanhouding en be richt, zoowel van de ontvreemde voor werpen als van den dader. Met genoegen vernemen wij, dat de alom geachte heer Arnold Jurgens te Osch door Z. H. Leo XIII benoemd is tot ridder der Orde van den H. Gre- gorius. Ieder die iets te vorderen heeft van of schuldig is aan den Heer JACOB DE PATER, in le ven brander en te Schiedam woon achtig, doch op den I7n Januari II. aldaar overleden, gelieve daarvan opgave te doen vóór of op den 28n Februari 1893, ten kantore van H. W. M. ROE- LANTS, Notaris te Schiedam. op Woensdag 15 Februari 1893, des voor middags ten half 10 ure, vóór en in het pand te Schiedam op den hoek van de Ileeren- of PannelcoekstraatWijk E. no. 75, om contant geld, door den No taris W. J. A. ROLDANUS, onder directie van den Vendumeester P. BUR GER, van eenige Bed met toebehooren, Tafels, Stoe len, Chiffonnière, Kasten, Klok, Glas- Verlakt- en Aardewerk, 4 oude Schilderijtjes en een wei nig Goud en Zilver. Daags te voren te bezichtigen van des voormiddags II tot des namiddags 3 uren. Extra fijn Blank vanaf f0.90. Verkrijgbaar Zeer beleefd verzoekt ondergeteekende bijtijds te willen bestellen. Met de meeste Hoogachting UEd. dw. Dienaar firma DE KATER. De Heer en Mejuffrouw COOLS Putters betuigen hunnen hartelijken dank, ook namens wederzijdsobe Familie, voor de vel bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid van hun huwelijk onder vonden. Schiedam, 11 Februari 1893 I. Een goed onderhouden, hecht en sterk HEERENHUIS, voorzien van water leiding, met Kantoor, Werkplaats, Erve en grooten Tuin met Koepel en Volière, staande en gelegen te Schiedam, aan de Lange Havenen met een gang uit komende in de Westmolensteegwijk A, nrs. 155 en 159, kadaster sectie C, nr. 713, groot 910 vierk. ellen. Het Huis bevat benedentwse kamers en suite, achterkamer met alkoof, voor kamer, spreekkamer, binnenkamer, groote keuken, uitmuntende kelder, benevens marmeren gang, terwijl alle kamers van stookplaatsen zijn voorzien en boven zes groote en kleine kamers, provisie kamer, dienstbodenkamer, boekenkamertje, twee groote zolders en vliering. Grondbelasting f 111.92. II. Een PAKHUIS, gebruikt wordende voor Kuiperij, met Zolder en Erve, in de Westmolensteeg te Schiedam, wijk A, nr. 158, kadaster sectie C, nr. 711, groot 108 vierk. ellen. Grondbelasting f 15.89. III. Een WOONHUIS en Erve, voor zien van Waterleiding, staande en gele gen als voren, nevens perceel II, wijk A. nr. 160, kadaster sectie C, nr. 712, groot 43 vierk. ellen. Verhuurd voor f2.per week. Grondbelasting f 9.44. Aanvaarding bij de betaling der kooppenningen op I Mei 1893. De veiling zal plaats hebben op Vrijdag, den 17 Februari 1893, des voormiddags te elf uren, en de afslag op den volgenden dag, des avonds te acht uren, beide in liet AVirkooplokaal aan de Korte Haven te Schiedam- lcunnende de pereeelen inmiddels be zichtigd worden op AVoensdag en Don, derdag, 15 eD 16 Februari 1893, van des voormiddags te elf- tot des namid dags te drie uren, op vertoon van een bewijs van toegang, door den Notaris Mr. H. M. C. POORTMAN te Schie dam afgegeven, te wiens kantore, aan gaande de koopvoorwaarden inlichtingen te bekomen zijn. alsmede VAN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3