BURGERLIJKE STAND. GEMENGD NIEUWS. Keilen. |Eog/e Visscherij-Berichten. Handelsberichten. Staten te Naaldwijk heeft besloten hij de aanstaande verkiezing ter ver vulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van mr. baron De Con stant Rebecque, zich van het stellen van; een eigen candidaat te onthouden, op grond dat de zetel billijkerwijze toe komt aan de anti-revolutionairen, daar 2 zetels in het hoofdkiesdistrict Y1 aar- dingen door liberalen, bezet zijn en 1 door een Katholiek. Alleen werd de wenschelijkheid betoogd, dat er iemand in de Prov. Staten zal komen, die met de belangen van het Westland op de hoogte is. Volgens een te Rotterdam ontvangen Reuter-telegram, zou het ss. Oldam in gevaarlijke positie "bij Sandyhook ge strand zijn. Volgens gisteren bij de N. A. S. M. van haar hoofdagentschap te New-York ingekomen bericht, is het ss. Obdam gedurende een sneeuwstorm nabij Sandyhook aan den grond geva ren, doch met eenige assistentie van sleepbooten vlotgestoomd en te New- York aangekomen. (Sok.) De laatste trein uit Duitschland van Emmerik zal van 1 Mei af te Rotter- aankomen te 11.48 's nachts en te 's-Hage te 12 uren 's nachts. Met dezen trein zal men dus uit Duitschland circa een uur later kunnen vertrekken. Eene gecombineerde vergadering van alle plaatselijke comités ter bevordering van de aansluiting van Nederland bij de Midden-Europeesche tijd regeling zal plaats hebben op Zaterdag 11 dezer, des morgens ten 11 ure (Amst. tijd) te 's-Gravenhage. een gelijktijdigen maatregel zijn gren zen open verklaart voor invoer van vee uit ons land. In het instituut St. Louis, te Ouden bosch, waar onlangs de diphteritis in hevige mate uitbrak en eenige offers eischte zoodat ruim 400 internes tij delijk naar huis werden gezonden heeft die ziekte thans uitgewoed. De twaalf overgebleven zieke kinde ren nemen met den dag in beterschap toe. Nader schrijft men uit Rozendaal Bij het bestuur dezer gemeente is uit Brussel bericht ontvangen, dat de twee alhier gevonden drenkelingen aldaar tehuis behooren en bekend zijn als: O. Godefroid en S. Rhoffe, wonende te St. Jans-Molenbeek. Sedert tien dagen zwierven zij rond. De gemeenteraad van Maastricht heeft met algemeene stemmen den burgemees ter machtiging verleend zich in rechten te verweren tegen den eisch tot schade vergoeding, ingesteld door den heer H.de Beaumont alhier, naar aanleiding der door hem geleden schade bij de jongste overstrooming van de rivier de Jeker. te IJmuiden binnengevallen, van waai de verzending van visch zeer geregeld en vlug gaat. Wij vernemen, dat de reeds aange kondigde Internationale tentoonstelling van brood-, koek-, banket en suiker bakkerij, chocolade fabrikatie en aan verwante vakken, te Gent, geopend zal worden den In April a. s. Do duui blijft bepaald op 10 dagen. Het Comité, uitsluitend bestaande uit Gentsche vakmannen, heeft reeds toe zegging ontvangen van verschillende eereprijzen, ook uit ons land. De Nederlandsche afdeeling belooft trouwens zéér belangrijk te zullen zijn. Vooral gist, beschuit, koek, enz. zullen er op waardige wijze vertegenwoord wezen. Er worden zelfs met een oven bouwer onderhandelingen gevoerd ovei de oprichting eener Hollandsehebakkerij. De Nederlandsche brood-, koek- en banketbakkersbond zal officieel vertegen woordigd worden door een afgevaardigde en ook zijn vaandel zenden. Wij herinneren er aan, dat alle aan vragen voor plaatsruimte voor of op 15 dezer moeten geschieden bij den gede legeerden commissaris voor Nederland, Spuistraat 168a te Amsterdam. Te Groningen worden pogingen aan gewend voor de oprichting van een Stu dentenclub, welke zich ten doel zal stellen, het bezoeken van bordeelen, café-chantants enz. onder studenten, als mede het vloeken en het voeren van onzedelijke gesprekken tegen te gaan, en het weren van onzedelijke beelden of photografieën op studentenkamers. Te Assen is een Vereeniging tot stand gekomen, ten einde de prijzen van brood en andere levensmiddelen verlaagd te krijgen, liet brood was aldaar tot heden 21 a 22 cis de 3 K. G., doch nu hebben twee bakkers aldaar aangeboden liet voor 16 a 161 /2 ets per 3 K. G. te le veren. Door den heer W. D. J. Van Mee toren Brouwer is thans voor zich en namens 67 landbouwers uit de omstre ken van Kampen een; adres aan den Minister van Binnenlandsclie zaken ge richt, waarbij hij, onder aanvoering van gronden voor zijn zienswijze, verzoekt om de grenzen van ons land te willen epen verkaren voor den invoer van vee uit Duitschland, onder uitdrukkelijke verklaring evenwel, dat zulks alleen ge schiedt. indien ook Duitschland door De Werkloozen. Het leger der werloozen bestaat, zegt de Independence, uit grondwerkers, met selaars, timmerlieden, leidekkers en. uit lieden - en dezen vormen de meerder heidwelke geen enkel ambacht uit oefenen. Daarop last het blad volgen Zeer veel andere burgers zouden het recht kunnen eischen, onder de „werk loozen" gerekend te wordenals de lust hen er toe bekroop, Noemen wij maar eens: onderwijzers zonder plaats, leera ren zonder leerlingen, advocaten zonder processen, geneeskundigen zonder zieken, schilders en beeldhouwers zonder koo- iers voor hun werken, schrijvers zonder uitgevers, muzikanten zonder plaats in de orkesten of elders, lesgevers zonder klanten, ambtenaren van allerlei aard zonder ambt en om de vrouwen niet te vergeten, die willen, dat men ook aan haar denkt, de naaisters, modisten, linnennaaisters, bloemenmaaksters zon der werk. Men zou nog een menigte andere personen van beide seksen kun nen opnoemen, die bekwaam zijn om be roepen of ambachten uit te oefenen en die geen bezigheid vinden. Die „werkloozen" verdienen zeker niet minder belangstelling dan zij die langs de straten loopen, meetings hou den en de stem verheffen om wat zij hun eischen noemen te doen hoorenzij lijden niet minder zij lijden meer, want op straffe van afstand te doen van alle mogelijkheid op verbetering in hun lot, moeten zij zeker uiterlijk bezwaren, waarover de „werkloozen", van welke men zooveel spreekt, zich niet te be kommeren hebben. Om behoorlijk ge kleed te kunnen gaan, eten zij niet, en vooraldrinken zij niet. De kroeg wordt nooit door hen bezocht. Als de Staat werk moet verschaffen aan de grondwerkers, metselaars enz., moet hij ook schilderijen lcoopen van de behoeftige schilders, processen aan de advocaten en zieken aan de dokters bezorgen enz. enz. Waar zouden zijn verplichtingen ophouden Te Leende (N.-B.) heeft deheerVro- mans een pestvogel levend gevangen en met zooveel zorg behandeld, dat het prachtige diertje volslagen tam kan worden genoemd. Te Parijs heeft gisteren de gerechte lijk verkoop plaats gehad van de be zittingen van den onlangs overleden raffinadeur Lebaudy, over wiens nala tenschap een geschil was ontstaan tus- schen zijn weduwe en zijn vier kinde ren De verkooping bracht 20.570.000 francs op, waarvan de schatkist als haar aandeel .800,000 francs ontving. Een Engelschman voer vier weken lang iederen dag met de boot van Keu len naar Mainz en van Mainz naar Keulen. Op zekere dag zei de kapitein tot hem: „de Rijnstreek schijnt u bij zonder te bevallen, mijnheer." Wat Rijn streek antwoordde de Engelschman. „Ik ben te Napels en te Constantinopel geweest, ik heb veel 3chooner streken gezien, maar zoo lekkere biefstuk als op deze boot heb ik nergens gegeten, en daarom ben ik voornemens nog eeni- gen weken op en neer te varen." Naar luid van hef officieele bulletin van het Kais. Gesundheidsamt in Berlijn van 1 dezer is in de laatste berichts- week geen enkel sterfgeval door chole ra of ziektegeval van dien aard in het Duitsche rijk waargenomen. Op 25 Februari bleven in Duitsch land nog slechts 8 lijders in behandeling, waarvan 3 te Hamburg en 5 te Niet- leben. Een treurig ongeluk heeft teJekate- rinoslaw plaats gehad.Aldaar ging een bruiloftsgezelschap over den met een ijsvloer bedekten Dnjeper. Tweesleden zakten door het ijs, waardoor 10 per sonen verdronken. Een gevaarlijk pensonaadje is door de politie te Ozenstochau gevangen ge nomen. Met achttien anderen maakte hij maanden achtereen het geheele Rus sischen gouverneiiïênt Piotrkow onvei lig en reeds verscheidene aanslagen op het leven en het goed van anderen waren door hem gepleegd. Zijn naam is Milczareck. Reeds vroeger was hij naar Siberië gezonden, doch het was hem gelukt van daar te ontkomen. Een laaghartige misdaad is thans aan het licht gekomen. Eenigen tijd geleden, werd gemeld, dat de zuster van den Russischen dichter, Dostojewsky, me vrouw Karepina, bij een brand om het leven wa3 gekomen. Het gerechtelijk onderzoek heeft echter aangetoond, dat mevrouw Karepina in haar keuken door haar huisknecht en een werkman is ge- worgd. De moordenaars begoten toen alles met petroleum en staken daarna den boei in brand. Hebzucht was de drijfveer. Berlijn. 1 R°gge' April/Mei j Mei/Juni Juni/Juli I Meell2Merk.l.md. D 1 12 April laHJS. j Rogge, loop. md. April Spirit. Maart llaml). i April/Mei 4 Mrt. 132.50 135*25 33.70 35.50 18.75 11.05 47.40 47.60 13.80 13.90 22.75 22.375 6 Mrt, 132.75 135!ö0 83.50 85.30 16.75 14.05 47.30 47.75 13.75 13.80 22.75 22.50 New-York. Maïs Amsterdam. 8 Maart 0.53% 4 Maart. 0.53% VLAARDINGEN. Van de beugvis- scherij zijn hier in de laatste helft der vorige week binnengekomen 2 schepen, medebrengende 19 ton gezouten kabel jauw en 2 ton gezouten leng. Prijs gez. kabeljauw f62-- f65; gez. leng, f 44 f 45 per ton. In de drie laatste maanden van het vorige jaar werden door schepen uit Vlaardingen, Maassluis, Pernis, Middel- harnis en Zwartewaal in 188 reizen 378.450 stuks schelvisch. gevangen, die minstens hebben opgebracht f 116.300. Door elkander berekend bracht dus elk schip telkens aan ongeveer 2000 scliel- visschen met een gemiddelde waarde van f600. De meeste dezer schepen zijn Te Weenen heeft dezer dagen een kerkdiefstal plaats gehad, die groot op zien verwekt. Toen de aartshertogin Maria Sophia ongeveer een jaar gele den van een zware ziekte herstelde, schonk zij aan de kerk der Redempto risten een zilveren hart, bezet met edel gesteenten. Dit hart diende tot versiering van een Mariabeeld. Eenige dagen gele den is dit kunststuk, dat een waarde had van 2000 gulden, gestolen. 4 Maart. Rogge op levering weinig veranderd per Maart f 131, 132, 133, 132; Mei f126, 127, 128, 127; Oct. f127, 126, 125, 126. 6 Maart. Rogge op lev. per voor jaar vast, najaar traag per Maart vóór 1 uur f130, 131, 132, 133 later f133 per Mei f 125, 126, 127, 128; per Oct. f 126, f 125, 124, 125. Totaal aan gezegd 5525, last, Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 4 Maart. 4.34 M. 6 Maart 4.38 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per telegraaf. Londen kort f 12.06Y2 Disc. 2% pOt. Parijs - 48.2% Antwerp. -47.82% 2% ROTTERDAM, 6 Maart, Buiten- landsche Granen. Rogge per 2100 kilo: Tanganrog f 144. Novorossisk f 138. Gerst per 2000 kilo Sebastopol f 106, Mais per 2000 kilo Amerik Mixed f125, 123. dito langs stoomboot f 122. Foxanian f116, 118. VEEMARKT TE ROTTERDAM. 6 Maart. Op de veemarkt waren heden aange voerd paarden, veulens, ezels, 364 vette runderen, magere dito, 76 vetteen graskalveren, --- nuchtere kal veren, 116 schapen of lammeren, 338 var kens, biggen, - bokken. De prijzen waren als volgtrunderen lste qual. 64 a c., 2de qual. 56 c., 3de qual. 50 a - c., kalveren lste qual. c., 2de qual. 87y2a 92'% c. per kilo. schapen lste qual. 55 c., 2de qual. 50 c.; alles per kilovarkens lste qual. 28 a c., 2de qual. 27 c. 3de qual. 26 a c., licht soort 25 a 25% c. per 12 kilo. "Aardappelen.Westlandsche klei- f a Overmaasschejammen f 1.70 a 1.90, Zeeuwsche jammen fl.50 a 1.70, dito blauwe f 1,30 a 1,40, poters f 0.80 a f i.._5 G-eldersche blauwe fl.40 a 1.50. Geen aanvoer Zeeuwsche eieren f 3.25 a 3,50. O ver maassche dito f 3,50 a 3,75 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f a Aanvoer partijtje. Zoetemelksche kaas f a per 50 kilo. Aan voer partijtje. VEEMARKT TE LONDEN. 6 Maart. Er werden aangevoerd 2000 runderen 13000 Schapen, 15 Kalveren en 30 Varkens. Men noteertRunderen 2/8 a 4/8, Schapen 4/- a 5/6, Kalveren 3/4 a 5/2enVarkens 3/6 a 5/-per steen. BEURSTE SCHIEDAM, 6 Maart 1893. Moutwijn f8.75. Verhandeld: f8% a Stemming: vast. Stoeling. Vereeniging fl.50. GEBOREN 6 Maart. Annette, doch ter van A. Doesburg en N. van Wasse naar, Maasstraat. Frederik, zoon van A. Timmermans en JStolk, Nieuwe Singelstraat. OVERLEDEN4 Maart. Nicolaas Kostense, oud 5 jaar, Adrianastraat,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3