BURGERLIJKE STAND, V isscherij-Beriehten. Cargalijsten, Handelsberichten. Parijs. Harnb. Waarom op haar verzoek een smid de Ui ton deur openbrak. Bij terugkomst ari haren man werd een der politie- agenten door dezen mishandeld, ter zake Waarvan tegen hem eene strafvervol- Slr,g wordt ingesteld. bondag werden te Scheringen ver scheidene personen liet slachtoffer van een onschuldige grap. Er lag namelijk een rijksdaalder in zand. Natuurlijk werd deze door tal j'&n wandelaars opgemerkt en even na- uurlijk bukten zich allen, om het geld stuk op te rapen. Zoodra zij echter de v<jndst in bezit wilden nemen, zagen hen rijksdaalder wegspringen en hoor- aen zij tegelijk «en weinig verder een onderdrukt lachen. Bij nader onderzoek bleek hun dan, dat eenige jongens, die Uen rijksdaalder, welke van papier was, aan een draadje hadden, hun de poets hadden gespeeld t Was werkelijk aardig om te zien hoe telkens nieuwe wandelaars beet ge- Uoraen werden. Tevens bleek daarbij '|uid el ijk, hoe groote aantrekkingskracht het geld bezit. Personen uit alle stan den toch getroostten zich de moeite om te bukken. Te Britsum is een arbeider doodelijk getroffen door de bliksem. Een ander ln zijne nabijheid was aanvankelijk be wusteloos, doch dez» kwam gelukkig Weer bij. Einsdag hadden te Rozendaal twee jongens uit eene voermanskar een doosje JUweelen gsstolen, dat zij bij eenen goudsmid tevergeefs te koop aanboden. Uit vrees voor de politie wierpen zij de juweelen in de gracht, doch niet lang daarna werden zij door de politie opge pakt en in de gracht gebracht om het gestolene te zoeken. Eenige juweelen Werden gevonden. Heden ochtend zijn heide knaptn naar Breda overgebracht. Te Nijkerk (Geld.) is Zondag-avond een felle brand uitgebroken in een schuur aan den weg naar Barneveld, toebehoo- ï'ende aan den heer v. D. Behalve tim merhout waren er 31 vaten met petro leum in geborgen, welke allen verbrand zijn. Gelukkig was het bladstil, zoodat de nabij gelegen perceelen gespaard ble ven. Oorzaak onbekend. Een knecht van den landbouwer E. Broek, geheeten Rf. Peters, moest voor een paar dagen in de vorige week heideplaggen steken in het Wemerveld onder Oud-Avereesthem was opge dragen de lunge heide eerst van den grond te steken en daarna de plaggen. Eit beviel P. niet, hij wilde voor de gemakkelijkheid eene proef nemen met de heide af te branden. Het gevolg hiervan was dat er brand ontstond en uu ongeveer -0 hectare heide- en veen grond alsmede turf in brand staat. Eroces-verbaal is tegen P. opgemaakt. Bij een wolkenloozen hemel en een kalme zee deden jl. Zaterdag 32 per sonen van Skegness (Lincolnshire) een tochtje met het pleizierjacht Shannon. Zij waren eeiiigen tijd in zee, toen plot seling een hevige donderbui kwam op zetten, vergezeld van een krachtigen rukwind uit het Westen; de wind was eerst zuid-oost. Het jacht sloeg om. Yan de kust kon men het zien gebeuren, hooten werden uitgezet, doch men slaag de er slechts in drie der opvarenden te redden; 29 verdronken; nog slechts 13 Ujken zijn gevonden. Een der geredden Was nog nooit op zee geweest, doch daar bij uitstekend kon zwemmen, wist hij zuch ondarks de hooge zee, boven water te houden, zonder als echt stedeling overjas ca wandelstok prijs te geven Ee Engelsche geleerde dr. Grant- Boy heeft in Egypte de graven van Alexander den Groote en van Cleopatra ontdekt in de streek, waar het oude Alexandria gestaan hoeft. Ee namen er begravenen staan op de bronzen euren, welke met Grieksche opschrif- cn zijn bedekt. Hier en daar waren de deuren verteerd, zoodat men met behulp van magnesium-licht naar binnen kon zien en de sarcophagen en andere voor werpen onderscheiden. Het graf van Alexander bestaat uit vier kamersin de eene rust zijn lijk, de drie andere zijn met perkamentrollen gevuld. Een nieuw biljart-contróletoestel is dezer dagen door een inwoner van Essen uitgevonden. Het bestaat uit een uur werk, verbonden met een kastje, waarin de ballen bewaard worden. Zoodra nu de ballen er uitgenomen worden gaat dat uurwerk loopen, en als zij weer geborgen worden staat het stil, zoodat de klok nauwkeurig den duur van het gebruik aanwijst. Het toestel dat door een commissie uit den Euitschen Kof fiehuis- en Logementshoudersbond zeer practisch bevonden werd, kan ook door de koffiehuishouders gebruikt worden voor het controleeren van de bedienden omtrent het gebruik van het biljart. Gelukkig plaatsje. Het stadje Haltern, in Munsterland, is eene der weinige, waar de burgers geene gemeentebelasting behoeven te betalen. Maar, sterker nog, zij kunnen ieder jaar uit de gemeentekas geld gaan halen. Ee stad bezit vele groote bos- schen, en uit de opbrengst van den houtverkoop worden niet alleen de kos ten der gemeentehuishouding bestreden, maar het overschot wordt onder de inwoners verdeeld. Zoo kunnen dit jaar 409 burgergezinnen weer eene som van veertienduizend mark deelen. Adeline Patti is steeds een lievelinge van het publiek geweest en vooral in Petersburg is zij steeds gewaardeerd ge worden. Toen zij o. a. in 1878 in Rus- lands hoofdstad op haar benefice-voor- stelling de „Traviata" zong, steeg den geestdrift ten top. Ongeveer tweeduizend kransen en ruikers werden op het tooneel geworpen en de zangeres ontving een gouden armband, rijk mot diamanten bezet, ter waarde van zes duizend roebels ten geschenke. Na afloop der voorstel ling begeleidde een optocht met fakkel licht de diva huiswaarts, en dicht bij het hotel genaderd, droegen haar opge togen bewonderaars haar op hunne han den naar en in haar woning. Het voor Chinon bestemde standbeeld van Jeanne d'Arc, dat door den beeld houwer Jules Rouileau gemaakt en in de werkplaatsen der firma Thiébautin brons gegoten werd, zal den 14n a.s., op den nationalen feestdag (de herdenking van het nemen der Bastille), te Parijs wor den ten toon gesteld. Men verwacht dat ook de President, die een groot vereer der is van de Maagd van Orleans, het zal gaan bezichtigen. In den ochtend van den 17n zal het beeld op een met acht paarden bespannen bij zonderen wagen geplaatst en naar Chinon over gebracht worden. Be Spaansche geestelijkheid. Een te legram uit Rome meldt het volgende: „Ee Spaansche geestelijkheid had met het oog op de economische crisis, welke het Iberische schiereiland thans door worstelen moet, zijn voornemen te ken nen gegeven een vermindering harer tractementen te aanvaarden. BeH. Vader heeft in deze vermindering toegestemd, onder voorwaarde evenwel, dat zij slechts een voorloopig karakter drage en alleen, evenals van de burgerlijke ambtenaren, op die priesters worde toegepast, die volaoende inkomsten genieten." Het heeft Vrijdag in Italië gesneeuwd. Uit Cuneo in Piëmont, word geschreven dat de bergen met sneeuw bedekt zijn, en een trein, die 's avonds te Cuneo aankwam, was met eene dikke laag be dekt. Een ernstig spoorwegongeluk wordt uit Montpellier gemeld. Juist nadat een personentrein Chapatal verlaten had, kwam deze in botsing met een locomotief, met het gevolg dat twee waggons van de rails gelicht en verbrijzeld werden. Geen der reizigers werd gedood, doch vijf personen werden zóó ernstig gewond dat aan hun behoud gewanhoopt wordt. A ht personen bekwamen slechts lichte, verwondingen. In een Amerikaan ach geneeskundig tijdschrift verhaalt een dokterOp een warmen dag in September 1891 dronk een 66-jarige boer water, dat bestemd was voor zijn dorschmachines. Hij werd daarna ziek en had een eigenaardig gevoel in de maagstreek. Een dokter werd er bij geroepen, maar niets mocht baten. Ee gezondheid van den man werd hoe langer hoe slechter en men gaf alle hoop op. Begin Maart werd hij weer wat beter, maar het was van korten duur en hij verviel weder in den vorigen toestand. Op een dag in April werd hij nog erger, zoodat hij meende, dat zijn laatste uur geslagen had. Plotseling kreeg hij een hevige kramp en moest braken. Met veel pijn en groot» benauwd heid kwam een kikvorsch te voorschijn van 5 cM, Het wezentje zag geheel wit, maar nam heel spoedig daarna zijn na tuurlijke kleur aan. Tentoonstelling te Chicago. Be be kende karveelen Santa Maria enz., zijn te Chicago aangekomen. Ee officieren werden met een stoet Indianen, Kozak ken, Bedoeienen enz. naar de groote tri bune op het tentoonstellingsterrein ge leid, waar de directeur-generaal der Tentoonstelling, Eazis, hen ontving en het Senaatslid Sherman een welkomst rede hield. Onder de financiëele crisis in Spanje schijnt het vermogen van den hertog van Yeragua geleden te hebben; de vrienden van den edelman in Amerika hebben nu in Noord en Zuid een inschrij ving geopend om Columbus' nazaat te hulp te komen. Een gewoonte van onbeschaafde vol keren, het tatoueerenkomt in den laat- sten tijd in de Yereenigde Staten onder de beschaafden in zwang. Men kan thans met «en electrische stift, door Edison bedacht, zonder pij n zich allerlei figuren op de huid laten prikken en de Amerikaansche jeugd van beide seksen begint daarvan een modezaak te maken. Klachten over buitengewoon grooten regenval komen uit de meeste deelen van Beneden Bengalen. Sedert den aan vang des jaars heeft men daar nu reeds ongeveer drie vierden gehad van de hoaveelheid hemelwater, die er gewoon lijk in een heel jaar valt. Ter wille van den oogst wordt er sterk naar eenige weken van droogte verlangd. KATWIJK a/ZEE, 11 Juli. Ee versche visch, die hier aangebracht wordt is van weinig beteekenis. Ee geheele aanvoer brengt niet meer dan f 100 per week op en bestaat hoofdzakelijk uit kleine en middeltongen, die van 10 tot 35 ct. per stuk opbrengen, en uit braad, waarvoor van f 3.50 tot f 4.75 per mand besteed wordt. Ter haringvisscherij ver trokken: KW 6, scb. E. van der Plas, reeder E. E. Meerburg A JU 31. sch. T. Nijgh, KW 32, sell. L. van der Plas, reeder W. Bubbeldam; KW 38, sch. Jb. van dei- Plas, KW 8, sch. B. Krijgsman, reeder E. Ouwehand Az. SCHEVENINGEN, 12 Juli. Ee aan voer van versche visch beliep 120 man den. Er werd besteed voor tongen kl. 20 tot 30 c., gr. 40 tot 55 c., tarbot kl. f 1 tot f 3, gr. f5 tot 7, griet 80 tot 90 c. knorhanen 65 tot 80 c., rog 20 tot 35 c., schelvisch 15 tot 25 c. per stuk, schol kl. f2 tot f 4, gr. f 6 tot 7, hanen f 1.50 tot 1.75, bot f 1.25 tot 1.75, pie terman fl.tot 1.50 per mand. Twee Katwijkers brachten een 8 manden gar nalen aan, waarvooz f 1 per mand werd besteed. Het was zeer klein goed en daarbij ongelegen. GEBOREN 12 Juli. Maria Frederica Jacoba, dochter van F. F. P. Dolleman en C. J. Pil, Hoofdstraat. St. Alice Krolmkapt. G. Fretau, van Pernau, met 12415 H.L. gerst; Hout (Sparren) 220 Stuks. BLURS TESCHIEEAM, 13 Juli 1893. Moutwijn f8y2. Verhandeld: f73/4—7/8. SLemming: Onveranderd. Spoeling. Vereeniging f 0.90. Herlijn. tRogge, Juni/juii 1 Juli/Aug. Sept./Oct. (Slötk.) Spiritiis Juni/Juli Aug./Sept. Ifpnlm. Bogge dadelijk. Mm j per Noy_ Meell2Merk.l.md. „12 Aug. Rogge, loop. md. Aug. Spirit. Juli/Aug. Sept./Oct. 11 Juli New-Yohk. Maïs 0.491/,, 12 Juli 144.75 147.50 35.— 35.10 17.75 43.75 44.60 13.50 13.80 24.— 24.25 13 Juli 145.— 148N5 34.80 34.90 17.75 44.-- 44.80 13.50 13.90 24.— 24.25 13 Juli 0.49 y4 Amsterdam. 12 Juli. Rogge op lev. lager per Oct. f129, 128, 127, 126; per Maart f130,129, 128. 13 Juli. Rogge op levering hoogei per Oct. f128, 129; per Maart f130, 129, 130. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 12 Juli 1.54 M. 13 Juli 1.51 M. Wisselkoersen te Rotterdam Per telegraaf. Londen kort f 12.12y2 Bisc. 2y2 pCt. Parijs -48.121/, 2V2 Antwerp. -47.971/., 3 WEEKMARKT TE DELFT 13 Juli. Op de markt van heden waren de prijzen als volgtvette koeien le kwal. f180 4 210, dito 2de kwal. f130 a 160 kalfkoeien le kwal. f 170 a 205 dito 2e kwal. f 120 a 150 vaarkoeien, le f 140 a 170, dito 2de kwal. f 70 a 110; vette kalveren le. kwal. f58 a 66, dito 2de kwal. f 20 a 45 vette schapen le. kwal f 14 a 21, dito 2de kwal. a lamschapen le kwal. f a 2de kwal, f a vette lammeren f 14 a 16; wei lammeren f 3 amagere varkens f 22 a 26; biggen f6U2al2; nuchtere kal- verenf 4 a 12; paarden f 30 a 100; stieren f50 a 75; ossen fa rundvleesch 54, 60 a 64c., vet kalfsvleesch 56, 64, a 74 c., schapevleesch 45, 50 a c., alles per kilo. Ter graanmarkt van heden gedaan Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, f 6, a 7,50,Westlandsche roode ris dito f 6,50a f7,— nieuwe Zeeuwsche en Over maassche tarwe f a f Zeeuw sche en Overmaassche rogge f a f nieuwe dito f 5,a f5,50, wintergeist f4,25 a f4,75, zomergerst f4,at4,50. chevalier dito f 5,a 5,75, zware haver f4,75 a f5,25, lichte dito f4. a 4,25, groene erwten f8,25 a 9,25, mesting f 6,25 a f 7,paarde- boonen 5.25 a f 6,25, duiveboonen f 6. a 7.bruine boonen f 7.a 8,50, witte boonen f 6,a 7,50,koolzaad f9. alO.,buitenl. hennepzaad f 7.50 a 8. kanariezaad f 12.a f14. Tarwe en rogge met weinig handel en 25 c. lager aangeboden haver mede 10 c. lager, en alle andere artikelen flauw als voren, met geringe vraag. De prijzen der boter waren heden le kwaliteit f62, goede f54, mindere f46 per V» vat van 40 icilo. Aanvoer pot. 739/8 en 82/16 vaten, wegende te zamen 15.600 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN. 13 Juli. Er werden aangevoerd 300 runderen. 1000 Schapen, 90 Kalveren en 10 Var kens. Men noteertRunderen 3/0 a 4/6, Schapen 3/4 a 5/0, Kalveren, 2/4 a 4/4 en Yarkens a - per steen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1893 | | pagina 3