tTondsche kerk of crypte kon aanwezig zijn. besloot tot een nader onderzoek, en t ans liggen een 5-tal kolommen en bogen en één lichtraam bloot, die op een grootsch Werk uit vervlogen tijden wijzen. Nadat in eene week tijds te Woudrichem zich geen nieuwe gevallen van pokken had- en voorgedaan, zijn daar nu weder 2 per sonen door die ziekte aangetast. Behalve eze zijn nog 4 lijders onder behandeling, 'e echter alleen herstellende zijn. ^en schrijft uit Vlissingen et nieuwe havenstation alhier zal geheel ®ectrisch verlicht worden. Om in de hooge s en, die deze verlichting mede zal brengen, ®enigszins tegemoet te komen, heeft de 'fectie der Stoomvaart-Maatschappij Zee besloten ook hare gebouwen en kan- oren electrisch te verlichten. Verkiezingen. b)e R. r centrale Kiesvereeniging in het ^'strict Katwijk heeft den heer mr. F. J. M. A. o ers candidaat gesteld voor het lidmaat- Sc^p van de Tweede Kamer. °or de liberale Kiesvereeniging Volks- ang in het district Katwijk werd candi- aat gekozen de heer mr. A. D. van Assen- 't de Coningh, burgemeester van Lei- het kiesdistrict Sneek is de heer mr. H. Huber niet alleen door Chr. Hist. Ver- S®n'ging Recht en Vrijheid maar ook door e Kiesvereeniging De Vrije Fries. Ke roomsch-katholieke kiesvereeniging recht te Sneek heeft besloten een eigen candidaat voor de Tweede Kamer te ®telien, en als zoodanig gekozen den heer K. H. Bekhuis, lid van de Prov. Staten voorzitter van den Katholieken Bond te e6Uwarden. GEMENGD NIEUWS. Nieuw-Helvoet brak een hevige brand ln woning van den timmerman G. van in de kom der gemeente. De vlammen Beek Ridden zich zoo snel uit, dat, ondanks de 'anige houding van de brandweer, het Woonhuis in korten tijd in elkander viel. Juist op hetzelfde oogenblik, dat de echte- eden A. te Haps hun gouden bruilofsfeest lerdachten, verschenen op het dak twee °°ie vaars. Het volksgeloof ziet hierin een v°°rteeken van een lang en gelukkig leven en meent, dat de oudjes er vast op kunnen rekenen, dat zij het diamanten feest gezond eri vroolijk zullen herdenken. Zondag-avond is door den rechercheur °s te Zwolle aangehouden de 17-jarige G. K. die des nachts door een raampje ^an hét privaat de woning van den heer aldaar was binnengekomen en toen Van een bovenkamer, waar een der huis- Senooten sliep, een portemonnaie heeft weg- ®en°men, waarin zich een bankbiljet van 140 eenig zilvergeld bevond. Na het bank- D'liet te Olst te hebben gewisseld, had hij er reeds een horloge van gekocht. Te Zwaagwesteinde (Fr.) heeft eene vrouw een vlaag van waanzin haar vierjarig nu, dat te bed lag, met een broodmes de le°hterhand bijna geheel afgesneden. JJp advies van den geroepen geneeskun de is het kind onmiddellijk ter behande- krig naar Groningen vervoerd. De moeder Was sedert eenigen tijd lijdende. Vermoedelijke oorzaak van het gure weder. Behalve de drijvende wrakken van schepen, 16 de vaart van Europa op Noord-Amerika 200 bemoeielijken zijn er dit voorjaar een e zaam groot aantal bevoren wraakstukken, van de Pool hun weg naar het Zuiden °e en. In ongekende getallen en bijzondere ^rootte (tot ver boven de 100 voet hoogte) breed'^nen ^s^ergen en ijsvelden op lage Te Waltham Abbey, nabij Londen, heeft gisteren eene verschrikkelijke ontploffing plaats gehad in eene fabriek van rookvrij kruit. Een opzichter en twee anderen von den den dood een aantal arbeiders werden gewond. De ramp gaf aanleiding tot hui veringwekkende tooneelen in het stadje. Naar de heer Woodall in den loop van den avond in het Lagerhuis verklaarde, heeft de ontploffing den dood van 4 perso nen tengevolge gehad, terwijl er 20 gewond werden. Bij Griitz zijn op 28 April zeven leden der »Vereeniging voor het onderzoek van grotten" in een hol opgesloten geraakt, doordat een daardoor loopende beek plotse ling hoog zwol. Daar in geheel Stiermarken het water zeer hoog staat, heeft men de gevangenen nog niet kunnen bereiken of redden. "Van de daling van het water zal afhangen of men hun bijtijds te hulp kan komen. Een duiker, uit Triëst ijlings ont boden, heeft tevergeefs beproefd in het hol door te dringen men wil nu trachten de rots te laten springen, maar zal daartoe wellicht niet overgaan. Zij worden als ver loren beschouwd, daar zij zoo weinig mond voorraad hadden meegenomen. Nader meldt men, dat de ongelukkigen uit hunne benarde positie zijn gered geen hunner had eenig merkbaar letsel bekomen. Oogenblikken van doodsangst. Omtrent de eerste aardbeving in Griekenland wordt o.a. nog het volgende gemeld»Het gevoel bij het schudden van den aardbodem was allerafschuwelijkstde huizen waggelden onder akelig gekraakmen dacht dat een huis het nog maar een oogenblikje zou kun nen uithouden, om dan in elkander te plof fen. Alle menschen snelden de straat op en sloegen een kruis. Op dit oogenblik zag men een reusachtigen zwarten vogel langzaam over de daken der stad (het bericht komt uit Athene) zweven, die op het dak van het parlementsgebouw ging zitten. De ontzetting der beangste bevolking steeg hierdoor ten toppunt 1 Een dergelijk teeken moest ongetwijfeld den ondergang der geheele stad beduiden 1 Later bleek dat de vogel een adelaar was, die aan den di recteur van het stedelijk hospitaal toebe hoorde. Het dier had, toen het de nade rende aardbeving bespeurde, zich van den zwakken ketting, waarmede het geboeid was, losgerukt en was op de vlucht gegaan. Ook in Wales heeft zich Zaterdag een vrij hevige aardschok doen gevoelen. Te Pont- pyridd was de schok zoo hevig, dat de mijn werkers hun arbeid in den steek lieten en zoo spoedig mogelijk de mijnen verlieten. Ernstige schade of ongevallen zijn echter door dezen aardschok daar niet veroorzaakt. Vergadering Tan don Gemeenteraad op Dinsdag 8 Mei, des [namid dags ten kwartier voor twee ure. Afwezig waren de heeren Prins en Roe- lants. Bij de bespreking der notulen vroeg de heer Dom of hij het juist had opgevat, dat krachtens het in de vorige vergadering ge nomen besluit de waagmeester nu in het vervolg f300 in plaats van f500 zal genieten. Na het bevestigend antwoord van den Voorzitter deelde de heer Dom mede, dat hij dan het voorstel wilde doen, om in af wijking van het genomen besluit, den waag meester f 500 uit te betalen, totdat hem eene passende bijbetrekking is verzekerd. De Voorzitter verklaarde den heer Dom daartoe aan het eind der vergadering inde gelegenheid te zullen stellen. Ingekomen waren o. a. een aanbeveling van B. en W. tot benoeming van een lid in de commissie van voorlichting voor de inkomstenbelasting, waarop zijn geplaatst de heeren C. J. Wouterlood en T. P.J.Kramers; een voorstel van de raadsleden Van Erpe- cum, De Bruijn en Westendorp tot wijziging van de bestaande verordening op het gym nasium dat ter visie werd gelegd en eene missive van Ged. Staten houdende bemerking op de door den Raad goedge keurde verordening op het bouwen, welke missive ter fine van advies in handen der commissie van de plaatselijke strafverorde ningen werd gesteld. Alvorens daarna tot de behandeling der aan de orde gestelde onderwerpen over te gaan, hadden B. en W. aan den Raad een voorstel te doen. Als vervolg op hetgeen de wethouder van financiën, de heer Maas, reeds in de zitting van 20 Maart had medegedeeld, konden zij den Raad mededeelen, dat, nu het deskun dig onderzoek loopende over het tijdvak van 1 Jan. 1878 tot 4 Jan. 1894 is afgeloopen, blijkt dat het tekort bedrag f81,844.80, hetgeen volkomen sluit met hetgeen de ont vanger zelf daaromtrent heeft opgeteekend. Zonder in beschouwingen te treden in hoever dit bedrag op 21 Februari 1894 meer in kas had moeten zijn, meenen B. en W. toch, dat de administratie van den Gemeente-ontvanger zooveel te wenschen overliet, dat het onverantwoordelijk zou zijn, hem verder in zijne betrekking te handha ven, weshalve zij het voorstel doen hem met ingang van heden uit zijne betrekking te ontslaan, en van dit besluit kennis te geven aan Ged. Staten. Zij voelen zich te meer gedrongen dit voorstel te doen, omdat volgens het advies van den rechtsgeleerden raadsman der ge meente, er geen verder gevolg kan worden gegeven aan deze zaak, zoolang aan het beheer van den geschorsten ontvanger niet voor goed een eind is gemaakt. Na eenige discussie, waarop wij morgen terugkomen, vereenigde de Raad zich met algemeene stemmen met het voorstel van B. en W. om den ontvanger te ontslaan. Daarna besloot de Raad op initiatief van den heer De Groot, wiens voorstel door B. en W. werd overgenomen, bij den Officier van Justitie en den Minister van Justitie een klacht in te dienen omtrent het nadeel dat de gemeente onder het beheer van den heer Beffers heeft geleden. Een voorstel van den heer De Groot, om eene commissie van drie raadsleden te be noemen, die onderzoeken zou of de leden van het Dag. Bestuur voor het geleden na deel aansprakelijk kunnen worden gesteld, werd met instemming van den voorsteller, tot eene volgende vergadering aangehouden. Tot de behandeling der aan de orde ge stelde onderwerpen overgaande, werd be noemd tot lid der commissie van voorlichting in zake de inkomstenbelasting de heer C. J. Wouterlood. Het tweede suppletoir kohier der inkom stenbelasting, werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Het verzoek van den heer De Groot, om eindelijk eens gevolg te geven aan het voorschrift in de verordening op de inkom stenbelasting, waarbij een jaarlijksch verslag wordt voorgeschreven, te meer daar de ver ordening eerlang moet worden herzien en wij dus vooraf hare werking moeten ken nen, beloofde de Voorzitter in overweging te nemen. Deontwerp-besluitentothetdoen vanaf- en overschrijving op de gemeente-begrootingen van 1893 en 1894 werden slechts na vrij heftige discussie overeenkomstig het voor stel van B. en W. aangenomen. De Rekening der Hofjes van Belois, slui tende met een batig saldo van f 215.795 werd goedgekeurd, en de begrooting dier instelling in ontvangst en uitgaaf f4789.15 goedgekeurd. Op het adres van P. S. Engering, om afstand van gemeentegrond werd overeen komstig het advies van B. en W., in over eenstemming met het rapport der fabricage, met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Op het adres van P. T. Stornebrink, om ontheffing van opgelegde boete wegens te late oplevering van houtwaren, werd over eenkomstig het advies van B. en W., afwij kend van het rapport der fabricage, met 11 tegen 8 stemmen afwijzend beschikt, zoodat adressant op de leverantie van hout waren ten bedrage van f 746.93 f 340 boete zal hebben te betalen. Een voor stel van den heer Dom, om adressant de helft dier boete op te leggen, verviel bij aanneming van het voorstel van B. en W. Aan A. A. Boer en Joh. Cool Fzn. werd gedeeltelijke ontheffing van hun aanslag in de inkomstenbelasting verleend. Het adres van de firma H. J. Plant Co. om continuatie van huur van gemeentegrond, werd op voorstel van den heer Poortman aangehouden. De voorstellen der commissie van toezicht op het midd. onderwijs tot wijziging van het lessen-program der Burger-avondschool en van de Handelsafdeeling aan de Hoogere Burgerschool, werden op voorstel van B. en W. mede aangehouden tot eene volgende vergadering. Nadat B. en W. gemachtigd waren f400 te besteden voor kosten wegens het opma ken van de kohieren der inkomstenbelasting, ging de vergadering over in eene zitting met gesloten deuren. Bij heropening der openbare zitting besloot de Raad het voor stel van den heer Dom omtrent den waag meester tot eene volgende vergadering aan te houden, waarna de vergadering werd gescheiden. Burgerlijke Stand. Geboren: 5 Mei. Catharina Maria Li- duina, dochter van G. J. van der Lubben en E. Kouwenhoven, Singel. 7. Pieter. zoon van D. Talmon en L. Advokaat, Piet Heinstraat. Bernardus Aloisius Antonius, zoon van J. H. Veltman en C. van Katwijk, het Kamp. Overleden: 6Mei.KornelisvanEldijk, oud 67 jaar Villastraat. Cargalijst. Aangekomen het Ss. Portugalete kapt. W. Millitchel van Braila via Galatz, met 1695000 kil. Roggeen 383000 kil. Gerst. Zeetijdingen. Schiedam, 7 Mei vertrokken, s.s. Blylh- woode, kapt. H. Thompson, naar Newcastle. Swansea, 4 Mei aangekomen, s.s. Sharon, kapt. H. Storm, van Schiedam. Laatste Berichten. Naar de N. R. Ct. verneemt, zal de be noeming van het nieuwe ministerie, samen gesteld zooals door het Dagblad v. Z,-H. werd medegedeeld, heden-avond in de Staatscourant verschijnen. Morgen vertrekken de nieuwbenoemde ministers naar Soestdijk om den eed at te leggen. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 8 Mei 1894. Spoeling f 1.50. Moutwijn f6. Verhandeld f 53/ 8. Stemming onveranderd. Berlijn. (Slotk.) Parijs. 1 Kogge» Mei. Juli. Sept. j Spiritus Mei September. Meel 12 Merk. 1. md. 12 Juni Rogge, loop. md. Juni 122.75 122.75 34.20 35.90 41.75 41.90 13.- 13.10 18.50 19.- 122.- 122.— 33.80 35.60 41.10 41.30 13.— 13.— 18.12* 18.62* 441/s- New-York. Maïs Amsterdam. 7 Mei. Rogge op levering prijshoudendMei f102, 103, 102 Oct. f104, 103. 8 Mei. Rogge op lev. flauw Mei f 101, 102 Juli f 100, 101, 102, 101. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 7 Mei 2.27. M. 8 Mei 2.25. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.06* Disc. 2 pCt. Parijs - 47.90 25 Antwerp.- 47.80 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 8 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 59 paarden veulens, ezel, 500 vette runderen, 1531 magere dito, 159 vette en graskalveren, 425 nuchtere kalveren, 14 scha pen of lammeren, varkens, 294 biggen, 3 bokken. Koeien prima qual. 78 c., Ie qual. 76 c., 2e qual. 70 c., 3e qual. 62 c.ossen puike 76 c., Ie qual. 75 c., 2e qual. 70 c., 3e qual. 60 c., kalveren 1ste qual. 105 c. 2de qual. 95 c. 3e qual. 80 c., schapen 1ste qual. c., 2de qual. c.varkens 1ste qual. c., 2de qual. i"c„ 3de qual. c. Melkkoeien ƒ190 270, kalfkoeien f180 A f300 stieren 70a 200, graskalveren A pinken f45 a 85, vaarzen ƒ120 a 150, alles mager veepaarden 40 a 95. Handel in puike koeien iets vlugger handel in ossen traag. Kalfkoeien met rui men aanvoerhandel traag, weinig buiten landers. Melkkoeien en overig mager vee met zeer tragen handel. Op de botermarkt werden aangevoerd 122/8 en 119/16 ton, en 924 stukken A kilo; prijs le kwal. 54, 2e kwal. ƒ48,38 kwal. f42, per kilo 55 A 65 c. Uit in 7 Mei. 8 Mei. 7 Mei. 44S/4. 8 Mei.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3