Stads- en Gewestelijk Nieuws bleven. Het Journal des Débats zegt, dat Frankrijk den nieuwen president met ver trouwen begroet en veel van hem verwacht. De Figaro vindt het cijfer, waarmede de nieuwe president gekozen is, wat zwak en gelooft, dat hij openlijk zal regeeren met de republikeinen, zoo zelfs, dat de conservatie ven zich wel eenigszins teleurgesteld zullen gevoelen, maar het Congres heeft aan den eerlijken en lafhartig vermoorden man een eerlijk man als opvolger gegeven. De uiterste linkerzijde is even onmatig in hare oordeel vellingen als voor de verkiezing in hare houding. Rochefort geeft aan zijn artikel in den Intransigeant ten opschrift le Mac Mahonnatde Lanterne noemt den uitslag eene uitdaging van de democratie. René Viviani betitelt in de Petite Republique den nieuwen president als den zaakgelastigde der reactie. Behalve socialisten anarchisten en derge- lijken zijn alle partijen tevreden over den afloop der keuze, daar Casimir Perier als rechtschapen, eerlijk en bekwaam te boek staat, door zijn reusachtig fortuin vermo gend genoeg is om zijne waardigheid met eere op te houden en als doortastend man van beslist karakter ook desnoods de noodi- ge kracht tegen oproerige elementen zal bezitten. In het buitenland zal het bij alle mo gendheden een goeden indruk maken, dat hij tot de gematigde republikeinen en de deftige bourgeoisie behoort, en de zoon en de kleinzoon is van mannen die onder de Orleanistische monarchie reeds belangrijke diensten aan hun land hebben bewezen. Geboren te Pa rijs in 1847 is hij betrekkelijk nog jong. Hij studeerde in de rechten tot 1870, nam toen deel aan den oorlog en werd daarna kabinet-chef onder wijlen zijn vader, die in 1874 plaats voor hem maakte in den Al- gemeenen Raad van Aube, als voorbereiding van den politieken weg. In 1876 werd hij dan ook reeds lid der Kamer, waar hij af wisselend behoorde tot het Linkercentrum en de Republikeinsche Linkerzijde. Ook was hij van een de 363, die 16 Mei '77 aan het Kabinet-de Broglie hun vertrouwen op- zegdtn. Na de Kamer-ontbinding herkozen, werd hij onder-staatssecretaris van onder wijs. In 1885 werd hij vice-voorzitter der Kamer en in '93 president in de plaats van Floquet. In December van hetzelfde jaar werd hij minister-president en eerst onlangs weder voorzitter der Kamer. In de Kamer van afgevaardigden presi deerde gisteren de heer Mahy en las een brief voor van Casimir Perier waarin deze zijn ontslag als voorzitter der Kamer in dient. In den Senaat las Challemel Lacour onder toejuiching der vergadering de adres sen voor die aan de Regeering door tal van Staten zijn toegezonden. Hij zegt, dat de daarin uitgedrukte gevoelens geruststel lend zijn voor de toekomst der bescha ving en dat zij de vredesbanden, die de geheele wereld nauwer wil maken, nog zul len versterken. Die gevoelens zijn geschikt om de oneenigheden, die met volkeren, door Frankrijk als vrienden beschouwd, hadden kunnen ontstaan, te verzwakken en uit den weg te ruimen. In de diplomatieke kringen te Berlijn trekt het de aandacht, dat Keizer Wilhelm zoo bijzonder sterk zijne vriendschappelijke gevoelens heeft geuit naar aanleiding van den moord op Carnot. Niet alleen vernietigt hij daarmee eene mogenhjke verbolgenheid van Frankrijk over het feit, dat Duitschland, met betrekking tot het artikel in het laatste Congo-verdrag, waarbij Engeland land in pacht kreeg, niet gemeenschappelijk met de Fransche regeering tegen Engeland heeft willen optreden maar hij heeft door die vriendelijkheid ook een stap trachten te doen om tot vriendschappelijker nabuurver houdingen met Frankrijk te komen. De Fransche gezant werd te Kiel door den Keizer met bijzondere beleefdheid behan deld. Onder anderen moest hij met den vorst een zeetocht van drie uren op het pantserschip maken, en werd later uitge- noodigd de werkzaamheden aan het Noord zeekanaal te bezichtigen, terwijl totnogtoe vreemdelingen daarvan streng zijn geweerd. Meer dan duizend Italiaansche uitgewe kenen uit Frankrijk, kwam eergisteren te Metz aan, waar zij voor een deel in de open lucht moesten kampeeren de ellende was groot. De Duitsche pers velt over het alge meen een zeer gunstig oordeel omtrent de verkiezing van Perier tot president der Fransche republiek. Naar men verneemt, zullen de feestelijkheden ter gelegenheid van des Keizers verblijf te Kiel, op diens bijzonder bevel wegens den aangrijpenden dood van president Carnot, een bescheiden karakter dragen, daar de Keizer door dezen moord smartelijk getroffen is. In het Lagerhuis te Londen antwoordde sir William Harcourt op eene vraag, of in aanmerking genomen den moord op president Carnot en andere laatstelijk door anarchisten gepleegde misdaden het gouvernement zou trachten met de Europeesche regeeringen tot overeenstemming te geraken omtrent middelen teneinde dergelijke wandaden te verhinderen, of te doen afnemen, dat deze aangelegenheid van te grooten omvang was om behandeld te kunnen worden in antwoord op desbetreffende vraag. In net Parlement te Kaapstad heelt eene nogal warme beraadslaging plaats gehad naar aanleiding van eene motie van den heer Van der Wal, waarbij het Kaapsche Parlement zijn leedwezen zoude uitspreken over de oneerbiedige betoogingen der En- gelschen in de Transvaal tegenover Kruger, tijdens Lochs bezoek. Rhodes gaf eene ver zekering van zijn persoonlijk leedwezen, waarmede de Engelsche leden instemden. De leider der oppositie Sauerzeidete vertrouwen, dat Loch Johannesburg niet zou bezoeken, daar dit betreurenswaardige gevolgen zou kunnen hebben. Merriman verklaarde niet te begrijpen hoe de Kaapsche regeering thans aan Loch had kunnen toestaan een bezoek aan de Transvaal te brengen, daar dit bezoek z. i. gelijk staat met het binnengaan van een kruitmolen. Tengevolge van den werkstaking onder het spoorwegpersoneel te Chicago is het verkeer op de spoorlijnen van Chicago ge stremd. De strike breidt zich uit over an dere steden in het Westen. Het verkeer op de Zuid-Pacific-lijn in Californië is ge stremd ten gevolge van een weigering der maatschappij om zich in zake de Pullmans wagens naar de bekende eischen te schikken. Het werkliedenverbond heeft aan het perso neel der Atchisonlijn bevolen, het werk te staken. Schiedam, 30 Juni 1894. Bij Burgemeester en Wethouders van Schiedam is ingekomen een verzoek van den heer J. H. van der Klink om ver gunning tot oprichting van een s 1 a c h- t e r ij in het pand aan de Lange Kerkstraat, no. 25, kadaster sectie B no. 777. Gelegenheid tot het inbrengen van be zwaren tegen het toestaan van dit verzoek zal op Donderdag den '12 Juli aanst. ten Raadhuize worden gegeven, terwijl drie dagen voor genoemd tijdstip van de schrifturen die ter zake mochten zijn inge komen, kennis kan worden genomen. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is Donderdag-namiddag ten Raad- huize aanbesteed het verfwerk aan gemeente gebouwen bruggen en hekken in 2 perceelen, hiervoor waren 9 inschrijvingsbi'jetten in gekomen, en wel van: M. van der Burgh alhier voor perceel 1 f 1894.— voor perceel 2 f 477. L. Perquin alhier 1 f 1894. 2 f594.— A. J. Schreuder alhier 1 f1898. 2 f600.— Gebr. Van der Hammen alhier 1 f1932.— 2 f625. ;P. Hoogenboezem alhier 1 f1994.— 2 f670.—P. F. van der Hammen alhier 1 12065.— 2 f624.~; T. Stahlie alhier alleen perceel 1 f 2125. J. Cleton te Rotterdam alleen perceel 1 f2267. en W. Roodenburgh te Vlaardingen alleen perceel 1 f2569. Perceel 2 werd dadelijk toegewezen aan den laagsten inschrijver den heer M. van der Burgh alhier, terwijl aan denzelfden door het lot perceel 1 werd toegewezen, daar voor dit perceel twee gelijke inschrij vingen waren ingekomen nl. van de heeren Van der Burgh en Perquin. Ter voldoening aan het bepaalde bij art. 6 van het reglement op de wegen en voet paden in deze provincie, wordt door Burg. en Weth. van Schiedam ter kennis van belanghebbenden gebracht, het proces-ver- baal van de opneming door den gemeente architect, ingevolge opdracht van hun college gedaan van de niet onder beheer van eenige polder- of waterschapsbestuur staande we gen, voetpaden en kunstwerken, gelegen binnen het grondgebied van de gemeente Schiedam, en dienende tot hoofdverbinding tusschen de verschillende bebouwde ge meentekommen. Daarbij is gebleken, dat de Hooge Schie- landsche Zeedijk, op den legger van de wegen en voetpaden der gemeente Schie dam vermeld onder volgnummer 5 en de Delftsche Maasdijk, op dien legger voorko mende onder volgnummer 15, in voldoenden staat van onderhoud verkeeren. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij besluit van Ged. Staten van 19 Juni 1894, no. 109, is be paald, de afzonderlijke jachten op water wild voor dit jaar zullen worden geopend op Woensdag den lsten Augustus aan staande, en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jachtbedrijven, ver meld in art. 15 lett. d. f. en h. der wet op de jacht en visscherij, is geoorloofd, wor dende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze provincie, krachtens welke die jachten niet anders plaats mogen hebben dan op het water langs de straten, oevers van meren, plassen, rivieren en moerassige landen. Gisteren-middag omstreeks zes ure stond een wagen van den landbouwer Zeeuw waarin een kalf was geladen voor het kantoor der belastingen aan de Lange Nieuwstraat om de vereischte aangiften te doen, toen het paard opeens vooruitschoot en de wagen die reeds een wiel had verloren in de Plantagesloot deed rijden. Het paard rukte zich daarop met het lemoen van den wagen los en ging een bezoek brengen aan het postkantoor, waar het heel deftig het bor des opstapte. Nadat het dier aan de andere zijde weer was afgedaald, raakte het in de strengen van het nasleepende tuig verward en werd het door eenige omstanders ge grepen. Het kalf dat in de sloot was geraakt, klauterde tegen den kant op en werd onder dak gebracht; de wagen werd eerst heden ochtend weder op den kant gezet. Heden-ochtend omstreeks 7 ure werd de 59-jarige vrouw Van Santen wonende in Bubbermans' sticht, terwijl zij met een hand wagen over het plein nabij het Evangelisa tielokaal reed, achter op gereden door een gistwagen. Het gevolg was dat de boom van den-wagen met kracht tegen haar neus aandrong. Deerlijk aan dit lichaamsdeel gekwetst, werd zij, nadat de heer P. La Verge de eerste geneeskundige hulp had verleend, naar het ziekenhuis vervoerd. Gisteren-middag omstseeks 1 ure stoomde voorbij onze gemeente de Merwede I, met de leden der Tweede Kamer aan boord, die ua bezichtiging der havenwerken te Rotter dam een uitstapje maakten naar den Hoek van Holland. Voor de verschillende wedstrijden in de Officierer.-Vereenigïng ter gelegenheid van de Kinderspelen in de Kermisweek te geven, zijn 422 kinderen ingeschreven. Gisterennamiddag is bij het zwemmen in de Nassauhaven te Rotterdam verdronken een arbeider aan den Feijenoorddijk woon achtig. De man laat eene vrouw met drie jeugdige kinderen achter. Het lijk is eenigen tijd later opgehaald e{i naar de woning der weduwe overgebracht. Namens de firma Gebr. U. kantoor hou dende in de Wijnstraat, te Rotterdam, is gisteren bij de politie aangifte gedaan, dat door een 24 jarig kantoorbediende, J. M. A. v. d. B. genaamd, ten hunnen nadeele op een valschelijk onderteekenden wissel bij de firma Mees is ontvangen een bedrag van f 1000. De politie spoort dien kantoorbe diende op. Het bestuur der St. Josephsgezellenver- eeniging te Rotterdam heeft een circulaire gezonden aar. de katholieke patroons der stad, met het doel om naast de bestaande onderafdeelingen voor gehuwden, gezellen en leerlingen, ook eene afdeeling voor pa troons op te richten. Maandag a. s. zal in het gebouw der ver- eeniging aan het Stationsplein een ver gadering worden belegd, teneinde tot defi nitieve oprichting der patroons-afdeelirig te besluiten. Uit Rotterdam meldt men ons Het was een uitgezochte zomersche dag voor het watertochtje op onze fraaie rivier, waaraan bijna alle Ministers en 60 a 70 leden van de Tweede [Kamer deelnamen, daartoe uitgenoodigd door de Rotterdam- sche Afgevaardigden. Met een exprestrein, denzoogenaamden harmonicatrein, arriveerde het hooge gezelschap te 9.32 uren aan het Station-Beurs. Begeleid door de heeren W. A. Viruly Verbrugge en mr. J. Van Gennep werden de Afgevaardigden ontvangen door den heer dr. R. P. Mees R.Azn. Te voet begaf men zich naar het Station- Maas, waar aan de Oosterkade twee stoom bootjes gereed lagen om het gezelschap door de Koningshaven naar de aanlegplaats der Harwichbooten te brengen. Inmiddels waren aan het Station-Maas nog een tweetal Kamerleden opgewacht door den Heer G. H. Hintzen. Aan boord der stoombootjes werden alle11 verwelkomd door den heer A. Plate. Na de havenwerken in oogenschouw te hebben genomen, begaven de passagiers zich te 12 uren aan boord van de salonboot Merwede I van de firma Fop Smit Co- welke gemeerd lag aan de aanlegplaats der Harwichbooten aan de Westerkade en waar mede de tocht naar den Hoek van Holland werd gemaakt. De heer De Jong, directeur der Gemeente werken, en de heer Steyn Parvé, ingenieur van den waterstaat, maakten de reis mede en verstrekten de noodige inlichtingen. Des middags vertrok het hooge gezelschap per extra-trein weder naar de Residentie- (-D-) In verband met het bezoek door de ledeu der Tweede Kamer aan de Rotterdamsche havenwerken gebracht wordt de vraagjgesteld) van wien is die invitatie uitgegaan en met welk doel. Zooals bekend is, wil het Rotterdamse'1 gemeentebestuur groote en kostbare haveO' werken aanleggen in den polder Cool. DeZe havenwerken waarvan de plannen in geheim® raadszitting reeds sedert lang vastgesteld eu aan de Tweede Kamer bekend zijn zullen een geheel vormen met de vaart* verbetering tusschen de Rijn en de Ma»3 welke door de provincie Zuid-Holland is ter hand genomen. De havens in den polde' Cool -— zullen, wanneer ze eenmaal gereed zijn voor ean groot gedeelte ten goede komen aan het Westland. Ook de produc ten van Rijnland en van Delfland zullen de havens van Cool op gemakkelijke wijze op de Engelsche schepen kunnen worde"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2