Zijn eenig duel. Feuilleton. Een minnaar, die Zaterdagavond op de Rotte nabij de Rottebrug te Rotterdam afscheid van zijn meisje had genomen, liep omkijkende nog met de hand naar zijn aan gebedene te wuiven. Zoodoende kwam hij echter in het water terecht en verdween ras voor de oogen van zijn meisje, dat luide om hulp begon te roepen. Dank zij de spoedige toegeschoten hulp, werd de jonge man, zonder letsel bekomen te hebben, op het droge gebracht. Men schrijft van Rotterdam aan de De Telegraaf: Een nieuwe storm is thans over Rotter dam gekomen, en heeft een groot aantal ingezetenen gevoelig getroffen. Deze storm is ontstaan na het ontvangen der aanslag biljetten voor de plaatselijke directe belas ting naar het inkomen. Wel-is-waar is de heffing maar. verhoogd van 32/6 tot 33/4 ten honderd, maar de Raad schijnt met de op gaven der belastingschuldigen weinig reke ning te hebben gehouden. Uw correspondent ziet zijn aanslag met 100 pCt. verhoogd, wat op verre na niet de grootste verhoo ging is. Dat er dan ook heel wat gereclameerd zal worden, valt te begrijpen. Een beschrijvingsbiljet voor de belasting moet als een officieel stuk beschouwd wor den dat stuk wordt ingevuld en geteekend, en waar de Raad nu het opgegeven inko men verhoogt, geeft zij den inwoners, tevens kiezers, een brevet van onbetrouwbaarheid. Dat twee menschen gedurende zestig jaar bij één en dezelfde firma werkzaam zijn, behoort zeker tot de zeldzaamheden. In de vorige week was het de heer A. W. Beker, die 60 jaar in dienst was bij de firma A. J. Van Oordt Zn. Co., tabakshandelaars, te Rotterdam. Zooals reeds gemeld werd, ontving de oude man toen veel geschenken en tevens toezegging dat hij levenslang in het bezit blijft van zijn vol salaris. Gisteren was het de heer G. Zegwaardt, die daar 60 jaar in betrekking was, en die door zijn patroons op gelijken voet als Beker is be dacht. Bij het Spaansche consulaat te Rotterdam is een telegram van het ministerie van bin- nenlandsche zaken te Madrid ingekomen, naar luid waarvan ir. de officieele Gaceta van 14 dezer het besluit zal worden afge kondigd, waarbij alle herkomsten van Rot terdam in Spanje besmet worden verklaard, onverschillig op welken daturn zij van daar zijn vertrokken. Met ingang van gisteren is ook te Rot terdam de prijs van het brood met een cent verminderd. Men verwacht eerlang een nog grootere prijsverlaging. Zondagmiddag viel het 3-jarig zoontje van P. Roodenburg aan de Schans te Overschie te water. Het kind was reeds zinkende, toen het ongeval werd opgemerkt door J. Naar het Engelseh.) 2) «De dokter van het regiment, dien ik gewoon was bizonder op te hemelen, was een Ier van geboorte, een bekende grap penmaker en het leven en de ziel van onze tafel. Hij kon de belachelijkste verhalen vertellen, zonder zelfs een spier van zijn gelaat te vertrekken. De jongsten van onze tafel werden door hem nooit gespaard, want hij wist al hunne zwakheden en dwaze manieren in een belachelijk daglicht te stel len, doch wij waren bang voor een twist met hem. omdat wij zeker waren er dan slecht af te komen. Zoodra mijn engage ment bekend begon te worden, was ik er van overtuigd, dat de dokter onze tafel ten mijnen koste zou amuseeren. Die overtui- Drinkwaard. Door zich gekleed te water te begeven, kon hij het kind van een anders wissen dood redden. Te Maassluis zou Zaterdag de logger Resultaat naar zee vertrekken. Een der opvarenden was echter nog niet aanwezig. Nadat deze door de politie was opgespoord en aan boord gebracht, ging het schip de haven uit. Nauwelijks was men aan den mond van de haven gekomen, of dezelfde persoon sprong gekleed en wel overboord en zwom behendig naar den wal, alwaar hij de vlucht nam langs den Maasdijk, waardoor hij toch nog aan de handen der politie ontsnapte. Het schip was genoodzaakt weer in de haven terug te heeren en zou nu eerst heden met een anderen matroos vertrekken. In den laatsten tijd heeft men veel last van deserteurs op de haringschepen, hoofd zakelijk personen uit Rotterdam. Aangezien de stank der grachten te Delft nog steeds aanhoudt, zal de spuiingscommis- sie Donderdag a. s. weder bijeenkomen om te overleggen, wat in den tegen woordigen stand van zaken gedaan moet worden. BINNENLAND. Karadja-Pacha, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Turkije bij het Nederlandsche hof, is op zijn kasteel Bovigny (Belgisch Luxemburg) overleden. Sedert 26 Sept. 1882 was Karadja-Pacha hoofd der Turksche legatie te -s-Graven- hage, terwijl hij tevens den post van Turksch gezant te Stockholm bekleedde. Daar bij reeds vóór zijn benoeming tot hoofd der legatie daarbij werkzaam was, bracht hij een groot deel zijner diplomatieke loopbaan in Nederland door. De overleden gezant was grootkruis van den Nederlandschen Leeuw en de Eikekroon. De khedive van Egypte bracht Zonda g avond een bezoek aan Circus Carré en begaf zich Maandagochtend naar Katwijk om de sluiswerken in oogenschouw te nemen en zich met de constructie en inrichting ervan op de hoogte te stellen met het oog op de afwatering van den Nijl. Maandagnamiddag vertrok de onder-koning naar Antwerpen en Brussel. Gisteren nacht is bij het rangeeren de stoomtram der S.S. in Den Haag door ver keerden wisselstand in een gesloten ingang der rijtuigloods geloopen, waardoor de deuren werden verbrijzeld en twee tramrijtuigen beschadigd. Kwaadwilligen sneden Zondag aan het Scheveningsche strand enkele pneumatic wielbanden door van rijwielen, die daar tijdelijk door hunne berijders onder toezicht geplaatst waren. De toegebrachte schade bedraagt ruim f 100. Van het eiland Marken is een van de oudheden, welke daar steeds de aandacht ging bleek waarheid te bevatten en deed tevens uitkomen dat ik een gek was." «Lieve Hemelzeide hij, als tot zich zelf, »nog zoo jong, en dan al geëngageerd Ik ken juffrouw Geraldine. Die heeft ten minste geen schele oogen of voeten, zooals Gertrude. Ik kende Geraldine, toen zij een meisje van 14 jaar was en in de boomen klom. Wat een lief mondje had zij Hoe dikwijls heb ik dat dat niet gekust Een homerisch gelach ging er uit de kelen van alle aanwezigen op, en ik werd vuurrood. «Pardon, dokter Mullens," zeide ik aan matigend, «ik verzoek u beleefd mijn meisje aan deze tafel niet te beoordeelen. Gij moet maar een ander voorwerp voor uwe aardig heden kiezen." «Aardigheden 1 Maar, mijn beste jongen, dat is hoegenaamd geen aardigheid, 't Is wel terdege waarheid, dat uw meisje een lief mondje heeftdat zult gij toch wel het beste weten. Ik heb haar in geen twee jaren gezien, maar toen had zij inderdaad een lieven mond.'' Wederom ging er een uitbundig ge lach op. Hoewel er voor een verstandig man hierin van menigen bezoeker trokken, naar elders overgebracht. Het is een bijzonder fraaie kast, welke voor f 6000 is gekocht door den heer A. T. Van Spanje te Utrecht. Indertijd had koningin Sophia die kast ook willen koopen. De eigenaar, de heer J. Kes, wilde er toen echter niet van hooren. Te Bleskensgraaf stierf Dinsdag ten huize van den gemeenteveld-wachter zijn oudste meisje aan eene aandoening van de herse nen. Woensdag stierven hij zelf en zijn oudste zoon aan cholera asiatica en Zater dag overleed de vrouw des huizes moeder van 7 jeugdige kinderen, waarvan de oudste een jongetje van 13 jaar aan febris typhoidea. Moord te Schagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Schagen een vreeselijke misdaad gepleegd. Mej. de wed. B., handelaarster in fruit, groenten en comestibles, en haar zeventien jarig nichtje zijn vermoord in hare kamers gevonden. Het huis, waarin de misdaad werd bedreven, staat in de kom der ge meente, begrensd door een paar cafés. Ver moedelijk heeft de misdaad om 11 uur plaats gehad. Diefstal schijnt de beweegreden van den misdadiger te zijn geweest. Men heeft gepoogd door brandstichting, waardoor de lijken gedeeltelijk zijn verkoold, demisdaad te bedekken. Een paar bebloede messen werden in de kamers gevonden. Mej. B. schijnt op haren stoel, terwijl ze bezig was met snijboonen snijden, overvallen te zijn. Het nichtje, dat in de achterkamer sliep, hing, in de dekens verward, half uit de bedstede. Zondag-middag is de justitie uit Alkmaar naar Schagen gekomen om een onderzoek in te stellen. Nader wordt omtrent deze afschuwelijke misdaad nog het volgende gemeld Bij het onderzoek vond men in de keuken een met bloed bevlekt broodmes op tafel liggen, waarmede dus waarschijnlijk de weduwe is vermoord. De moord op het meisje is waarschijnlijk gepleegd met een groot vleeschmes, hetwelk in den winkel werd gebruikt en met omgebogen punt bij haar lijk op den grond werd gevonden. Uit de verschillende gegevens blijkt, dat de moordenaar of de moordenaars met veel langer dan anderhalf uur in het huis kunnen vertoefd hebben, dewijl iemand te ongeveer half-elf de weduwe, door de openstaande achterdeur van den winkel, in de door een lampje verlichte keuken, in den stoel zag zitten slapen, naar deze althans meende op te merken. Te ruim elf uur hoorden twee voorbijgangers, toen alles in huis donker was, een angstig gegil in de woning, met den eenige malen herhaalden uitroep «O, God' o, God!" Dewijl echter tusschen de weduwe en haar nichtje meermalen een minder aangename woordenwisseling moet voorgevallen zijn, meenden zij te moeten denken aan een min of meer heftig tooneel tusschen haar beiden, en toen zij, op het punt staande het huis binnen te dringen, niets gelegen was, wat aanstoot kon geven, was ik gek genoeg te meenen, dat mijne teerste gevoelens als doelwit der spotternij werden gebezigd, en de vrouw, dié ik be minde, beleedigd werd. Ben ik een man, als ik zoo iets gedoog, vroeg ik mij zelf af Mijn door den wijn verhit brein antwoordde neen. «Dokter Mullens," zeide ik, «ik verzoek, dat gij uwe beleedigende opmerkingen in trekt, en wel terstond." «Wees toch niet zoo gek," zeide majoor Gregory, die de tafel presideerde; «gijzult toch zeker niet zoo dwaas zijn, een scherts kwalijk te nemen?" «Dat is mijn zaak," antwoordde ik hem met een blik van vernietigende minachting. «Ik verzoek eene verontschuldiging voor uwe beleedigende woorden," zeide ik, ter wijl ik mij tot den dokter wendde. «Goed zoo, goed zoo, houd maar vol," riepen de jonge officieren mij toe. Zij maak ten een aardigheid van mijne bespottelijke manier van handelen, terwijl ik het alles voor goede munt opnam. «Zeer goed," zeide de dokter, «indien gy gaat zitten, zal ik mijn woorden intrekken, mijnheer Moleser." niets meer hoorden en door de doorzichtig® gordijnen licht zagen ontsteken in de kamer» waarin iemand heen en weer liep, gingen zij huns weegs, onbewust welke vreeselijke dingen daarbinnen gebeurden. Te ruim twaalf uren hoorde een der buren op zijn erf, hetwelk grenst aan dat van de vermoorde weduwe, eenig gerucht, waarop deze zijn hond losliet, die wel hevig blaf fende het erf rondliep, doch hetgeen zonder verder gevolg bleefvan de schutting echter die de erven scheidt en vrij oud is, waren» naar men vermoedt, bij de overklimming van den moordenaar twee planken gebro ken, en uit het feit, dat ook op een andere schutting overklimming zichtbaar was, maakt men op, dat hij achterom over een stuk weiland is ontvlucht, terwijl het iets later overgaan van de bel van de winkeldeur der vermoorde het vermoeden doet rijzen, dat de tweede moordenaar, verhinderd door den inmiddels losgelaten hond, het huis door de voordeur heeft verlaten. (iV. v. d. D.) Te Bolsward hebben sedert eenige dage11 voortdurend opstootjes plaats, waarbij zich verzet openbaart tegen de politie, wanneer deze ter handhaving van de openbare orde optreedt. Tot versterking der plaatselijke politie zijn daarom een drietal rijksveld wachters aldaar gekomen. Zooals wij reeds mededeelden, heeft wijlen mr. F. K. Bosch, op 52-jarigen leeftijd te Utrecht overleden, gelegateerd f75.000 aan d§ kerk zijner parochie (Biltstraat) en f 150.000 aan de instelling van den H. Joan nes de Deo. Behalve deze legaten werden nog de vol gende bedragen vermaakt Mgr. Staal voor de Oost-Indische missie f60.000mgr. Joosten voor de Westindische missie f 60.000; het Andreas-Gesticht f 50.000; het R. K. weeshuis f50.000 het R. K. arm bestuur f50.000; de R. K. armenscholen f 50.000het weduwentonds van R. K. on derwijzers f 25.000, alle te Utrechthet Dominicanen-klooster te Huisen f 20.000; het R. K. blindengesticht te Grave f20.000» mgr. Wulfingh voor de R. K. scholen op Suriname f20.000; het doofstommen-insti tuut te St. Michielsgestel f 10.000; het ge sticht «De Heybloem" in Limburg f 10.000 i de Martinus-Vereeniging te Utrecht f 10.000 voor de melaatschen in West-Indië f 10.000» de parochiekerk van St. Dominicus f 10.000 de parochiekerk van den H. AugustinuS 110.000de St. Elisabeth-Vereeniging f5000» de Vincentius-Vereeniging 15000; de Don- ders-Stichting voor ooglijders f 3000de armen van de Hervormde diaconie f3000» de armen der Israëlietische gemeente f 3000 de werkinrichting voor blinden f3000, alle te Utrecht, en een groot aantal legaten aan particuliere personen. (C.) De provinciale inspecteur der directe be lastingen enz., voor Noord-Holland en Utrecht» heeft van den minister van financiën een aanschrijving ontvangen, om de executorial® Ik ging zitten en de dokter stond op «Mijneheeren en mijnheer Moleser, 'tspij' mij te moeten zeggen, dat mejuffrouw Geral dine Bond geen lief mondje heeft." Een algemeene schaterlach ging er weder om op en ik raakte geheel van mijn stuk- Ik schonk een glas wijn in en wierp de*1 dokter den inhoud in 't gelaat. «Daar," zeid® ik, «indien gij geen lafaard zijt, kunt gÜ hiervoor voldoening eischen." Mullens was, zooals wij allen wisten, een dappere kerel, die zijn moed menigmaal aan den dag gelegd had. Al 't geen hij deed» wat slechts zijn zakdoek uit zijn zak t® halen en zijn gezicht af te drogen. D® andere heeren waren allen verontwaardigd over mijn gedrag. «Gij hebt u ongepas' gedragen, zeide majoor Gregory, die d® eenige aanwezige hoofdofficier was. Met eene opgeblazen verwaandheid, di® allerbelachelijkst moet gestaan hebben, stap4® ik de kamer uit, terwijl ik aan de deur even stilstond om te zeggen Wordt vervolgd.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 2