fj ho$ welke aan beord had 81 netten van de bomschuit SCH. 126 (De Goede Verwach ting) van de Scheveningsche firma C. en M. den Duik, ten wier nadeele nettenroof heeft plaats gebad. Bij aankomst zijn de netten onmiddelijk in beslag genomen. Nog altijd hebben de Hollansche visschers van de Engelsche visschers te lijden. Schipper A. C. Pronk, van de Schevening sche bomschuit Gerrit de Niet, rapporteert dat een schip van Huil. de II1240, een ge deelte van zijn haringvleet heeft vernield, zonder dat daartoe eenige noodzakelijkheid bestond. Ook deze zaak is bij den waterschout te Scheveningen aangebracht. De Kamer van Koophandel te Leiden heeft aan de beide Kamers een adres gericht, waarin wordt verzocht het voorstel der regee ring om de inkomende rechten op katoenen manufacturen in Ned.-Indië te verhoogen van 6 pCt. op 8 pCt., niet aan te nemen, waardoor, in strijd met de belangen van de Nederlandsche, de katoenindustrie in Indië in de hoogste mate, althans weder in hoogere mate, zou beschermd worden." Door den directeur en de commissaris sen van de Deli-Maatschappij is, ter eere van het zilveren feest der maatschappij nog een tweede gift geschonken. Het is een bijdrage van f 5000 aan het uitvoerend co mité van de vereeniging Moed, Beleid en Trouw, welke vereeniging poogt te zorgen voor de ridders der "Willemsorde, beneden den rang van officier, en voor hun wedu wen en weezen. Directeur en commissarissen der Deli- Maatschappij stelden eergisteren der verga dering van aandeelhouders te Amsterdam voor van de winst, in het loopende boek jaar verkregen, f 375,000 af te zonderen en dit met de reeds gereserveerde f125,000, dus te zamen t 500.000, ter beschikking van de directie te stellen met het doel dit bedrag op de wijze, als haar raadzaam zal voorkomen, te doen dienen, om de assis- tenten, bij de Deli-Maatschappij, op Suma tra's oostkust werkzaam, in staat te stel len in een pensioenfonds te treden, dat hun na 15-jarigen diensttijd eene lijfrente van f1000 per jaar zal verzekeren. Het bestuur stelde daarna voor om op rekening van het winstcijfer, in de gewone algemeene vergadering van April a. s. vast te stellen, op 10 dezer uit te keeren f5000 per aandeel. De uitslag van de verkiezing van eergis teren voor een lid der Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Den Helder was, dat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. P. Staalman (anti-rev.), die 528, en J. J. Kraakman (kath.), die 281 stemmen verkreeg. De heeren Jansen 243, Van Calcar 256, Browein 158, Van den Bosch 91, Korver 75 en de heer Verhey 40 stemmen. dan is het voor de justitie natuurlijk uiterst moeilijk hem te ontdekken. Naar men aan De Standaard uit West stellingwerf meldt, zou de minister van binnenl. zaken aan de commissie uit den gemeenteraad, die dezer dagen met Z.Exc. over den financieeelen toestand der ge meente confereerde, hebben meegedeeld, dat een wijziging in de verhouding tusschen gemeente en rijksfinanciën in bewerking was, en waarschijnlijk in het volgend jaar in behandeling zou komen, e».dat dan de kieswet daarop zou moeten wachten. Naar de Kampioen verneemt, zal bij de nieuwe wielerbaan te Utrecht ook een hotel gebouwd worden, waarin de rijders, die zich traineeren en de bezoekers der feesten zul len kunnen logeeren. Gelijkvloers zal zich een groote zaal voor partijen en feesten bevinden en daar boven komen de logeer kamers. Naar gemeld wordt, heeft de gemeente ontvanger van de Bilt, thans in voorloopige hechtenis en beechuldigd valsche schuldbe kentenissen Jten laste van die gemeente in omloop te hebben gebracht, daarvan reeds bekentenis afgelegd. De gemeentesecretarris R., mede voor dat feit in voorloopige hech tenis, moet alle schuld ontkennen. Aan den heer P. W. Jansen, directeur der Deli-maatschappij, die zich ook tegen over zijn mingegoede medeburgers zoo ver dienstelijk heeft gemaakt, is gisteren te Amsterdam namens de makelaars in tabak een prachtig bronswerk aangeboden. Tuinenburg aangehouden. Tuinenburg's aanhouding te Monte-Carlo moet in hoofdzaak te danken zijn aan brie ven van Therèse Wakée, de gewezen buffet juffrouw uit het »Pa!ais Royal" te Amster dam, en hoewel zij met Tuinenburg ervan door was gegaan, haar kind niet kon vergeten en dus nu en dan schreef aan de familie, waar het wordt verpleegd. Zoodra het ver blijf v£|i Tuinenburg te Monte-Carlo bekend was, was het niet moeilijk zijn portret te zenden en hem, hoewel hij een valschen naam had aangenomen, te arresteeren. Zoodra Tuinenburg van de wond, die hij zich-zelt bij de poging tot zelfmoord heeft toegebracht, hersteld zal zijn, en aan de formaliteiten van uitlevering zal zijn voldaan, zal hij waarschijnlijk worden gehaald door den majoor van de rijksveldwacht Van de Wetering, uit Medemblik, welke beambte met de route bekend is, daar hij reeds een maal uit Monte-Carlo twee jeugdige gevan genen naar Nederland bracht, die zich met f1500 van een der gemeente-ontvangers uit de voeten hadden gemaakt. In de te Lochem gehouden vergadering van het gecombineerd college van het water schap van de Berkel, is mededeeling gedaan, dat men met de normaliseering der rivier gevorderd is tot eene plaats waar de aan liggende oever-eigenaren geen vergunning willen geven om hunne gronden door te graven. Daar voor hen dus de onteigenings wet toegepast zal moeten worden, doch het nog wel eenige jaren duren kan eer deze er is, is besloten aan den ingenieur op te dagen na te gaan welke kronkels er bij minnelijke schikking af te snijden zouden zijn en daarvan een bestek op te maken. Men zal dus waarschijnlijk een volgend jaar niet stil behoeven te zitten. v. Omtrent den diefstal met braak van Donderdagnacht te Deventer schrijft men nog het volgende: In een huis in de Bergstraat, bewoond door den timmerman II. met diens gezin, kwam midden in den nacht een persoon, wiens gelaat onkenbaar was gemaakt. Hij kwam in de benedenkamer, waar de vrouw des huizes ziek te bed lag, en dreigde haar het leven te benemen, indien zij om hulp zou roepen. Zij moest dan aanschouwen, dat uit een kast haar geld werd weggenomen en dat de dief het in zijn pet uitschudde. Toen hij daarmede gereed was, ging hij naar boven, waar de andere huisgenooten sliepen. Toen riep de zieke vrouw om hulp, waardoor allen wakker werden, waarop de diel het hazenpad koos. Bij de politie werd aangifte gedaan. Toen deze kwam, vond men een snoer koralen met een gouden slot in de gang. Een daarna ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat er geen andere zaken van waarde ontvreemd waren. Justitie en politie zijn ijverig werkzaam om den brutalen indringer op te sporen. Uit Terborg schrijft men aan het N. d. D. Daar de invoer van levend vee naarDuitsch- land is verboden en in deze streken veel vee, geslacht in Duitschland word ingevoerd heett de minister van binnenl. zaken be paald, dat de plaatsen Varseveld en Win terswijk tegen verminderden accijns versch vleesch kunnen uitvoeren. Door den voortdurenden was van het water zijn de werkzaamheden aan den Nieu wen Maasmond in Noord-Brabant gestaakt moeten worden. Een paar keeten der pol derwerkers staan reeds onder water. GEMENGD NIEUWS. Te Loosdrecht zijn in de laatste acht dagen 135 runderen, geiten of varkens, toebehoorende aan 46 veehouders verklaard lijdende te zijn aan of verdacht van mond en klauwzeer. De opgravingen om en binnen de Karo lingische Kapel op het Valkhof te Nijmegen, van den Berlijnschen oudheidkundige Dr. A. Plath, zij Woensdag door den Commissaris der Koningin in Gelderland, Baron Mollerus van Westkerke, vergezeld van den Griffer der Staten van Gelderland, Mr. A. Brandts, in oogenschouw genomen. Dr. Plath. leidde de bezoekers rond en gaf inlichtingen omtrent de uitkomsten zijner navorschingen betreffende den ouderdom van dit vermaarde gebouw. als een vroom christen. Reeds se^\ dagen voelde hij ziin uiteinde na eenige ren, en hij bereidde zich op sterven vooU De moord te Doetichem Het onderzoek naar den dader van den te Doetichem gepleegden moord, wordt door justitie en politie zoo krachtig mogelijk voortgezet. Voortdurend worden personen door den rechter van instructie te Arnhem gehoord. Het is bekend, dat het slachtoffer van den moord, de heer Brouwer in den laatsten tijd in de dagbladen advertentiën plaatste ten einde op deze wijze een huisknecht te bekomen. Zoo de moord soms gepleegd is door iemand, die zich als zoodanig aanmeldde, In den gemeenteraad te Laren (Gelderland) kwam een voorstel van Burg. enWeth.ter tafel om het traktement van den veldwachter te verhoogen met f25. Bij de stemming verzocht een der leden den voorzitter eerst de andere leden te laten stemmen, daar hij het onaangenaam vond de eerste te zijn die stemde, omdat de veldwachter een klant van hem was. Het voorstel wordt met 7 tegen 2 stemmen verworpen. Een stoker van de stoomboot Concordia IV had op de reis van Rotterdam naar Arnhem bij zijn werkzaamheden het ongeluk beklemd te raken tnsschen de stengen van een der raderszwaar gekneusd aan het bovenlijf werd de man uit zijn benarde positie ge haald en te Arnhem naar huis gebracht waar de man geneeskundig werdt behandeld. Zijn toestand is ernstig. Een paar dagen geleden werden door de marechaussee uit Osch geboeid uit Lithooijen weggevoerd twee personen, vader en zoon, beschuldigd van in den avond van jl. Zon dag een kastelein aldaar geducht te hebben toegetakeld met mes en vuist, zoodat men voor diens leven vreesde. De toestand van den gewonde is thans iets beter. Ondekkingsreizen kosten tegenwoordig vrij wat meer dan vroeger. Een Genueesch blad berekent, naar ge gevens uit oude archieven, dat de ontdekking van Amerika niet meer gekost heeft dan 36,000 lire (f 18,000) de kosten der uit rusting van de schepen, het loon der be manning en gezagvoerders, kortom alles er onder begrepen. Volgens bericht uit Rome geniet de H. Vader bij voortduring een goede gezondheid. Z. H. doet herhaaldelijk wandelingen in de tuinen van het Vaticaan. zonder de staatszaken te verwaarloos" Twee malen gebruikte hij het Heilige Avon maal. Eergisteren zeide hij tot zijne gema'in' »Mijn einde nadert. Houd u kalm. Ik bereid." Hij ontbood zijne familieleden, e zond gebeden ter hemel op met Vader Iwan» die bij het sterfbed bleef. Tot op het laa's toe, herhaalde de stervende keizer, in zÜne° leuningstoel gezeten de woorden des gebe met luide, heldere stem. Tegen 2 uren wet de polsslag krachtiger, het oog helderde1"' maar een kwartier daarna liet hij 1 hoofd zinken en gaf den geest. Burgerlijke Stand. Geboren: 1 Nov. Andreas Leonard115' zoon van C. J. Bronsgeest en A. C. Breedstraat. 2. Helmert, zoon van G. Sto A. de Vlaming, Damlaan. Adria»uS Augustinus, zoon van P. J. Eikmans e" G. Willebrand, Broersveld. Antonia hanna, dochter van A. J. Witberg en M- Wouterlood, Hoofdstraat. Overleden: 2 Nov. Clasina Donkflf' oud 4 maanden, Munnikenbuurt. Visscheri j-Berichten. SCHIEDAM, 2 November aangekome^ de logger Excelsior S. D. M. 3, schipp®^ J. Kalisvaart, met 18 last haring, van vierde reis, van de haringvisscherij. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 3 Nov. 1894. Spoeling fl.30. Moutwijn Noteering makelaars Brandersbond Stemming Vast. f5. Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. I Rogge, Spiritus Nov. Dec. Mei Nov. Mei Meel 12 Merk. 1. md. 12 Nov. Rogge, loop. md. Nov. Spirit. Nov./Dec. Apr./Mei 109.75 116.75 35.80 37.70 19.50 20 19.5° 20.-" 61. 61- onveranderO New-York. Maïs Amsterdam. 2 Nov. Rogge op lev. Maart f 94, 93Mei f 95. 3 Nov. Rogge op lev. iets hoog Maart f94; Mei f96. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 2 Nov. 4.89. M. 3 Nov. 4.47. 11 srer uuf) Laatste Berichten. De particuliere correspondent der Daily News te Liwadija heett van de familie het volgende officieele relaas ontvangen vau het overlijden van den CzaarHij stierf Wisselkoersen te Rotterdam- Per Telegraaf Londen kort f 12.05J Disc. 2 pCt- Parijs - 48.2' Antwerp.» - 47.92J 3 Beursbericht van Amsterdam1' Per Telefoon- 3 N°v' 2Va pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuelaj Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp. 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig. Denver Rio Shares Missouri le Hyp Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 93 801/* 2 51/ï" 102 V» 251/» 39 V' 128 65iS/j# 20'/i' 5»/j« 92 11 79 43lA 119 3 91/» pO'A 2 - 4S/8-3/,. Nov. 37.80 2 Nov. 3 Nov- 66'/?

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 6