'ff. p. fr. AITOSI Glazen, Katoen enBranflers CaféHPlSffAARD. OfDE en NIEUWE JAAR. 11 Gaal 1 L. KAMP, JAN ROELOF DE KROES, PORTRETTEN L. MALTHA. Il W. A. DERRIX, APPELBOLLEN. Ouden- en Nieuwjaarsavond Mresyoor Wafelen, Broersyeldpad 1. Oliebollen, Hoogstraat 40. Bestellingen Us bmrgd. oud-pstoor der St.-JansparocMe alhier. POTSPEL A. BLONK Co Saucijze-Rroodj es. LAMPEN Huishoudelijke Artikelen, ADYERTENTIEN. te bekomen zijn. Cabinet-Formaat50 Cts. Prijs-Biljart van af 2 Januari. MAGAZIJNEN Haarden, Kachels en Fornuizen, Het Staatsblad bevat de wet van den ®en dezer, tot verandering van de grens tusschen de gemeenten Rotterdam en Uselmonde. De Eerste Kamer behandelde gisteren de Indische begrooting. Van verschillende zijden werd hulde gebracht aan de Lomboktroepen, ook door den heer Pijnacker Hordijk, die vroeg of eene expeditie naar Karang Asem nog noodig was. De minister verklaarde, dat hem niets bekend was van eene expeditie naar Karang A.sem en het voornemen daartoe niet be staan heeft. Vanwege het departement van binnen- landsche zaken is, door tusschenkomst van de Commissarissen der Koningin, aan de gemeentebesturen verzocht, te willen zenden eene opgave van 1°. het aantal bedeelden, sedert twee jaren of korter binnen het bedeelingsgebied woonachtig, die ondersteund Werden door gemeentebesturen van instel lingen van weldadigheid, en 2°. van het aantal dierpersonen, voorzoover zij gedurende het jaar vóór hun vertrek uit hune vorige Woonplaats aldaar onderstand hebben genoten. Op 4 Maart en volgende dagen zal te s Gravenhage worden afgenomen het tweede examen voor de betrekking van surnume- rair der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, waaraan echter kunnen deel nemen die in 1890, 1891 en 1892 het in art. 4 van het Kon. besluit van 23 April 1887 bedoelde examen met gunstig gevolg hebben afgelegd. Tevens zal gelegenheid worden gegeven lot het afleggen van het examen voor de betrekking van aspirant verificateur. Vier kleine zilveren schenkblaadjes, een lamp, een paar Saksische beeldjes en ver schillende handwerken door de jonge Vorstin zelf vervaardigd. De Koningin-Regentes schonk aan de jonge Koningin een tafel, (vernist Martin) met geschilderd bland, eenige antieke meubels een zilveren bonbonnière, een antieke trom mel, en een toilet-garnituur van ivoor met goud. Een Haagsch porseleinen koffie- en thee servies, heeft niet tot de Kerstkgeschenken behoord, zooals eerst is gemeld. Twaalf Kerstboomen schitterden bij ge legenheid van het Kerstfeest in de groote zaal van het paleis. De Koningin reikte aan een 12-tal ge- noodigde kinderen van Haagsche familiën geschenken uit. Uit Leiden meldt men aan de Tel., dat de heer dr. Serrurier, directeur van het ethnografisch museum te Leiden, overge gaan is tot de R. K. kerk. Door 54 slagerspatroons te Haarlem is sympathie betuigd met de beweging door de gezellen op touw gezet, tot het verkrij gen van Zondagsrust. Het Kerstgeschenk, dat de Duitsche Kei zer door zijn adjudant Von Moltke aan H. M. koningin Wilhelmina heeft laten overhan digen, bestaat in een portret van prins Willem van Oranje. Dit portret is een afbeelding uit de jeugd van den Zwijger. In ons land was geen dergelijk portret aan wezig daarom heeft de Keizer naar het orgineel, dat zich in de galerij te Kassei bevindt, een copie voor or.ze Koningin laten vervaardigen. (U. D.) Burgem. en Weth. van Den Haag hebben zich bij adres tot H. M. de Koningin-Re gentes gewend om maatregelen te doen nemen ten einde Scheveningen te vrijwaren van de ramp van een doorbraak. Van de f 11.000, destijds als tekort in de spaarkas te Hillegom geconstateerd is voor I 8000 door de weduwe van den penning meester en door de beide commissarissen teruggegeven. De aldaar bestaande afdeeling der maatschappij voor bloembollencultuur, die ook hare gelden in de spaarkas had eIegd, doch geen aandeel heeft in deze f S000, heeft besloten maatregelen te nemen om hare gelden terug te krijgen. Het Handelsblad herinnert er aan, dat de Indische bladen indertijd omtrent den Russi- schen raadsman van den radja van Lombok, die volgens het telegram van or.zen correspon dent te Ratavia naar Karang Asein ontsnapt is, het volgende mededeelden »De Engelschman", of de Europeaan in een soort van Engelsch uniform, die aan de zijde van den Lombokschen radja strijdt, schijnt een Rus te zijn, in Oost-Java en ook op sommige onzer buitenbezittingen, zooats Borneo's Z. en O. afdeeling, wel bekend. »Men beweert dat het zekere Malengin is, die hier allerlei bij de hand heeft gehad, na reeds in de Settlements onzer naburen een groote rol te hebben gespeeld. »In de noordelijke deelen dezer neder zettingen en van Azië werd hij voor een Russich spion gehouden en zoo moet hij toen maar naar Singapore zijn afgezakt. Hij zou fortuin gemaakt hebben, althans dit beweert men, en eveneens zou hij ook voor geven Russisch zeeofficier te zijn geweest. »Wat hiervan aan is, niemand die het zeggen kan. Wel, dat als die mijnheer de bedoelde persoon is, hij »goed bij" moet Wezen, met name in chemie en ook in werk tuigkunde. »Deze liefhebber staat reeds sedert een paar jaar naar het schijnt in zeer nauwe relatie tot de heeren van Selaparang, en hij moet het ook geweest zijn die de perma nente opdracht had en er de dollars voor kreeg 0m de Baliërs op Lombok, door middel van zijn vrienden, de kapiteins van ineesche bootjes, van repeteergeweren te voorzien. Een opdracht, van welke hij zich steeds Dgewissenhaft" gekweten heeft." Koning ft6 K°Blngin h6eft aan H- M. de Koningin-Regentes o. a. de volgende Kerst geschenken gegeven Het Dagelijksch Bestuur van de Vereeni ging voor Handel, Nijverheid en Gemeente belangen, heeft onmiddellijk na de ramp te Scheveningen, maatregelen genomen om de tot stand koming der haven te bevor deren en te bespoedigen. De Commissie, ingesteld voor de haven, is tegen de vol gende week bijeengeroepen en het bestuur is voornemens krachtige stappen te doen bij de hooge besturen en het gemeente bestuur. Ook bestaat het plan eene openbare mee ting te beleggen waarin door eenige sprekers het belang van een haven krachtig zal worden aangetoond. Te Haarlem heeft de vereeniging welke zich ten doel stelt coöperatief electrisch licht te leveren, bij den Raad een verzoek ingediend, om van de gemeente te mogen koopen het oude postkantoor in de Smede- straat, ten einde daar de vereischte machine te plaatsen. Naar wij vernemen, is de heer W. Küppers, te Haarlem, wegens zijn vele verdiensten als redacteur en uitgever benoemd tot advo caat van St. Pieter. Ter gelegenheid van het Nieuwjaarsfeest zullen op den Hollandschen Spoorweg de retourkaarten voor twee dagen geldig zijn van 31 December tot 2 Januari die voor vier dagen van 29 December tot 2 Januari, en die voor drie en vier dagen in verkeer met Duitschland van 29 December tot 2 Januari. Bij den bakker W. J. Heineman, te Am sterdam, hebben de gezellen eergisteren- nacht het werk geslaakt en meer loon, en de rondbrengers genoodzaakt het brood niet rond te brengen. De heer Heineman heeft ander personeel genomen en laat nu, onder bescherming van politié, bakken en rondbrengen. Men schrijft aan de N. R. Ct. uit Sche veningen Alle reeders, wier schuiten door de ramp van Zaterdag op Zondagnacht jl. zijn ge troffen, hebben van de beschadiging ver klaring afgelegd en geteekend voor den waterschout te Scheveningen. Door een der assurantiemaatschappijen voor strandschade (de Dusseldorfsche) is benoemd tot expert om de schade op te nemen de heer Meijer te Rotterdam, terwijl door de Scheveningsche betrokkenen tot expert is aangewezen de heer M. de Niet, reeder en scheepsbouwmeester te Scheve ningen. Vanwege een Hollandsche Maatschappij zijn reeds andere experts bezig geweest met het opnemen van schade, terwijl weer andere geassureerden de schadeopneming aan Scheveningsche scheepbouwmeesters hebben opgedragen. De werkzaamheden vanwege Delfland voor de keering van het zeewater worden druk voortgezet. Reeds zijn de in den dijk ge legde zeilen door een laag kunststeen be dekt ter versterking van den voet van den dijk en op het plateau worden palen inge spoten, die een soort palissade vormen. Dijkgraaf en hoogheemraden en ingenieurs komen dagelijks den stand der werkzaam heden opnemen. Heden overleed mijn geliefde Echt genoot, in den ouderdom van 74 jaar en 6 maanden. Mede uit naam mijner Kinderen en Kleinkinderen, Wed. J. R. DE KROES— Rodi. Schiedam, 27 December 1894. Eenige algemeene kennisgeving. VAN Een WOONHUIS en Erve met Tuin, staande en gelegen te Schiedam aan den Eersten Tuinsingel, nr. 18. en strekkende tot aan den Tweeden Tuinsingel, kadaster sectie J. nr. 1473, groot 365 vierk. ellen. Grondbelasting f27.58. Aanvaarding bij de betaling der kooppen ningen vóór of op 4 Februari 1895. De v e i 1 i n g zal plaats hebben op Vrijdag 4 Januari 1895, des voormiddags te elf uren, en de afslag op den volgenden dag, des avonds te aoht uren, beide in het gebouw dMusis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam; kunnende het perceel inmiddels bezichtigd worden op Woensdag en Donderdag in de week der veiling, van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 uren, op vertoon van een bewjjs van toegang, afgegeven door den Notaris Mr. H. M. C. POORTMAN te Sch ie- dam, te wiens kantore aangaande de koop- voorwaarden inlichtingen te bekomen zijn. Ondergeteekende bericht bij dezen aan zijn geachte medeburgers, dat bij hem ter gelegenheid van den Hopende met dezelfde gunst als de vorige jaren vereerd te worden, noemt hij zich Uw Dw. Dienaar, n worden ten spoedigste aan koopt zijne Ter zuiden van Scheveningen is gisteren ochtend aangespoeld een stuk van een logger, vermoedelijk te Vlaardingen thuis behoorende. Nog is aangedreven het wrak van een Fransch vaartuig bijzondere teekenen waren nog niet waar te nemen. verkrijgbaar bij Hoogstraat, naast de Pastorie. Visite 25 Ter gelegenheid van den Oudej aars avond zal om 8 uur plaats hebben, om prijs en premie; nog enkele deelnemers kunnen tegen be taling van fO.56 worden aangenomen. Om de noodige ruimte te behouden, zal na 10 uur het Café voor verdere bezoekers worden gesloten. Reglement en prijzen zijn in het Café voor een ieder te bezichtigen. bij HOOGSTRAAT 94. Verkrijgbaar: firma 1. A. S. ENG£Ri^G, 122, Hoogstraat 134. VAN VAN EN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1894 | | pagina 3