werd^Vï v'eesc'1 en 2 liter erwten werd uitgereikt. dat i Ct' weet no° mede te deelen, 'et geheele Duitsche eskader, dat eer- a"g ons land bezoekt, te Texel zal binnen- 1 en en dat het bemand is met 3200 'oppen, waaronder pl. m. 130 officieren, "waarvan twee admiraals. Uit Nieuwediep seint men aan de Tel. 1April, dat de Duitstsche pantser- Schepen Brandenburg, Rurfürst, Friëdriech, Vilhelm, Worth, Weissenburg, Würtern- r9 en het adviso jacht Kiel aldaar zijn aangekomen. Te Lobit zijn Zaterdag in aanvaring ge komen de zeilschepen Johanna, schipper H. Steegers, en Ons Genoegen, schipper W. Witjes. Beide vaartuigen kregen eenige averij, doch hebben, na eenig oponthoud, de reis vervolgd, de eerste naar Haatten en de tweede naar Schiedam. Behalve dat schipper Steegers zijn hand ernstig bezeerde, werd overigens niemand gekwetst. {Msh) ie Nijmegen was eergisteren de aanvoer van boter en eieren op de weekmarkt zoo groot, dat de oudste getrouwe marktbezoekers zich niet konden herinneren aldaar ooit zoo 'ets te hebben aanschouwd. De beste boter liep dan ook terug tot den ongekend lagen prijs van slechts 35 cents per kilo, terwijl de uiooiste groote eieren voor 2 cents moeilijk °f geen koopers konden vinden, zoodat er vele honderden stuks onverkocht van de '"arkt door de boeren of boerinen huiswaarts werden meegenomen. Uit Maastricht wordt aan de Tijd ge schreven De werkstaking der glasslijpers, welke thans volle vier weken duurt, heeft nu een rneer ernstig aanzien verkregen. Zeven stakers hebben voorgoed het werk hervat en zich afgescheiden van de glasblazers-ver eniging. De overigen hebben een nieuwe circulaire verspreid, waarin zij verklaren, 'u de staking te zullen volharden, zoolang de patroon weigert, het bestuur weer in t werk te nemen. De socialisten zijn ijverig in de weer om de stakers tot verzet aan te sporen, terwijl het Nationaal Arbeiders- Secretariaat en de Diamantbewerkersbond geldelijken steun hebben toegezonden.. De toestand is zeer ernstig, daar ook de patroon herhaaldelijk heeft te kennen gegeven, het bestuur in geen geval tot het werk toe te laten. Toch verwacht men binnen enkele dagen een beslissing, juist omdat de toestand zoo gespannen is. Te Maastricht heeft Maandag een opstootje plaats gehad, waarbij de menigte met de blanke sabel werd uiteengedreven. Aanlei ding tot dit opstootje gat het naar huis brengen door een politie van een glasslijper, die het werk hervat heeft. Er zijn verschei den processenverbaal opgemaakt. In de gevangenis te Roermond kreeg een gevangenbewaarder, toen hij zich in de cel vervoegde van een gevangene die gebeld had, een hevigen slag met een der pooten van de ijzeren bedkrib op het hoofd. Hij viel bewusteloos in de cel neder en werd door den gavangene, een jeugdig Duitscher, die wegens diefstal tot 6 maanden veroor deeld is, in de cel opgesloten, waarop deze de vlucht wilde nemen. Hij werd echter nog in het gebouw, met veel moeite, ge grepen. De gevangenbewaarder, die ook nog andere wonden bekomen heett, is buiten levens gevaar. Door den heer Bluyssen te Asten is con cessie aangevraagd voor een tram van Hel mond naar Asten, met stoom, gas of elec- triciteit als beweegkracht. Een vrouw te Goes liet in een apotheek in een gekleurd fleschje, dat zij gewoon was daarvoor te gebruiken, levertraan halen. Toen zij daarvan haar 4 jarig kind had in gegeven, vertoonden zich aan de lippen, op de tong en de keel van den kleine roode plekken, terwijl het nogal hevige pijn scheen te lijden. Een buurvrouw, door de moeder ter hulp geroepen, diende spoedig een braak middel in. Het kind is thans onder genees kundige behandeling, en lijdt ook in de maagstreek hevige pijnen. Of hier aan een vergissing moet worden gedacht van de zijde van den apotheker is moeilijk uit te maken, daar de moeder de rest van den inhoud spoedig heeft weggeworpen. (N. R. Ct.) Als verdacht van diefstal van vee uit de weide onder Heinenoord, zijn ter beschik king van den officier van justitie te Dord recht gesteld een huzaar bij het 3de reg. te s-Gravenhage, sedert eenigen tijd deser teur, en een suikerbakker uit Rotterdam. GEMENGD NIEUWS. In de puinlioopen der verbrande brouwerij de Roskam, (bij Ginneken), zijn reeds 12 gouden geldstukken gevonden. Het zijn alle oude munten. Reeds meldden wij dat ook eene partij zilveren munten gevonden werden. Bij den landbouwer G. van Vuuren te Haarlemmermeer heeft men weder de wa termolens in zijn land vernield, terwijl men nog de stoutheid heeft gehad, de duikers tot inlating van water open te zetten. Men vermoedt dat wraakzucht de beweegreden hiertoe is, omdat deze landbouwer nog vreemd werkvolk in zijn dienst heeft. Men moet echter de daders op 't spoor zijn. Bij Terschelling is aangespoeld het lijk van Kees Schilder uit Volendam, op 27 Maart verdronken. Hij was een der 7 slachtoffers uit die plaats. Het lijk is naar Volendam gevoerd. Twee lijken zijn nu in het geheel gevonden. Een oude boom laat zich moeielijk ver planten. Toch heeft de oudste bewoonster van Veendam het er maar op gewaagd, elders nog domicilie te kiezen, 'tls de 98- jarige weduwe Banus. Zij is thans nog gealimenteerde in een R. K. gesticht te Groningen geworden. Ook een Jubilé. Te Winschoten is gevankelijk binnengebracht Albertje H., arbeidster te Letha, gem. Bellingwolde, om voor de 100ste maal haar veroordeeling wegens smokkelarij van ongedekt gedis tilleerd, in eenzaamheid te herdenken. Te Vollenhove werd eergisteren voormid dag aangebracht het lijk van den visscher H. Klaver, die tengevolge van den storm op 27 Maart met zijn 13-jarig zoontje nabij Kraggenburg den dood in de golven vond. Het lijk van den knaap is nog niet gevonden. Een inwoner van Hengelo, Nieuwenburg, gaf, naar R. de Z. meedeelt, zijn dochtertje bij den burgelijken stand aan onder de namen Derkje Anarchistine. Eenige dagen later werd hij door den ambtenaar ontboden, en werd hem medegedeeld dat hij zijn kind den tweeden naam niet mocht gevende minister wilde het niet hebben. Maandag w oedde te Deurne een telle brand. Twee boerenwoningen zijn totaal afgebrand. Van de inboedels is zoo goed als niets kun nen gered worden. De brand is veroorzaakt door het slaan van de vlammen in een pan, waarin men bezig was koeken te bakken- Historische namen. De eenige nog levende mannelijke afstammeling van Bilder- dijk, zijn kleinzoon mr. M. W. L. Bilderdijk, advocaat te Utrecht, treedt den 3en Mei in den echt met een kleindochter van Da Costa. Een vreeselijke moord is gepleegd te Ixelles, een der voorsteden van Brussel. De barones Herry, een oude dame van 80jaren, werd Zondagmorgen geworgd in bed ge vonden. Diefstal was blijkbaar de beweeg reden van de misdaad, want in het vertrek was alles overhoop gehaald en vele kost baarheden worden vermist. Noch de zoon van de barones, die Zaterdagnacht om 12 uur was thuis gekomen, noch de dienst boden, die op de bovenverdiepingen sliepen_ hadden iets bemerkt van de afschuwelijke misdaad. De lijkschouwing heett aan het licht gebracht, dat de ongelukkige dame in haren slaap moet vermoord zijn. De moordenaar moet iemand geweest zijn, die met de locale gesteldheid volkomen op de hoogte was. Hij moet zich reeds des avonds vóór 9 uur in huis hebben bevonden, want op dat uur had de barones, volgens hare gewoonte, met de dienstmeiden al de deuren afgesloten. In een roggeveld nabij Anderlecht is een opengebroken koffer ge vonden, waarin de barones hare papieren en voorwerpen van waarde placht te sluiten. Van den dader is nog geen spoor gevon den. De barones, die zeer liefdadig was, ontving vele arme menschen bij zich in huis, en in die richting wordt door de politie een onderzoek ingesteld. De wisselagent te Luik, die, een tekort van 300,000 fr. in zijn kas latende, de vlucht had genomen, is aangehouden. De ouders van den vluchteling zeiven kwamen de politie van zijne terugkomst verwittigen en den commissaris beloven, hem in handen te leveren. Daar echter zijn signalement rondgezonden was, had de politie van het station hem reeds bij het afstappen van den trein aangehouden, eer de commissaris ter plaatse kwam. De oudste inwoner van Noorwegen is eene vrouw van 107 jaar, die geheel helder van geest en nog steeds in haar huishouden bezig is. Zij woont in Lysters-Sogn. Kapitalisten. De Duitsche socialisten van naam beginnen zoo zoetjes aan kapi talisten te worden. Singer en Aider zijn millionnair. Volmar bezit een prachtige villa aan de oevers van een der Alpenmeren in Beieren. En Bebel heeft thans een villa gekocht aan het meer van Zurich, welke hij gaat verbouwen en vorstelijk inrichten. Gravin Nelson, in Engeland, is katholiek geworden. Haar zoon was haar hierin reeds een paar jaren geleden voorgegaan ook Rev. Henry Cross, oud-aalmoezenier van de High Church, keerde tot den schoot der Kerk terug. Te New York heeft de vorige week een groote brand gewoed, waardoor verschillende woningen van vreemde kooplieden en impor teurs zijn verwoestmet name de gebouwen van Auffmordt and Co., August Charles and Co. en Frans Merz and Co. De door den brand veroorzaakte schade wordt op een half millioen dollar geschat. Te ver gegaan. In de nabijheid van Como speelden onlangs eenige jongens oor logje. De eene partij stelde de Abessyniërs, de andere partij de Italianen voor. Generaal Baratieri ontbrak natuurlijk niet, zoomin als koning Menelik, De jongens liepen vooruit op den afloop van den strijd zij lieten de Italianen de overwinning behalen en kregen Menelik in hun macht, zij bonden hem aan handen en voeten, wierpen hem in een hut op stoo en staken dit in brand. Toen eenige voorbijgangers tehulp snelden, was de pseudo- Menelik reeds in de vlammen omgekomen 1 In Audalusië heerscht groote ellende ten gevolge van de aanhoudende droogte. In de provincie Emstramadoerazijn de sprinkhanen verschenen en dreigen de velden te verwoes ten. Overigens heeft geheel Spanje onder de droogte te lijdenalle bisschopen hebben gebeden voor den regen bevolen. Het Zeitschrift far practische geologie zegt, dat de Transvaalsche steenkolen goud bevatten en wel 0.373 kilogram op een ton van hare asch. Het stof in de straten van Johannesburg moet zelfs, volgens scheikun dige analyses, sporen van goud bevatten. Ook in de Boheemsche steenkolen treft men sporen van goud aan. Laatste Berichten. Afjeh. Blijkens bij het departement van koloniën ingekomen telegrafische berichten van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn in Atjeh aan de gevolgen van hunne in de jongst geleverde gevechten bekomen wonden overleden de le luitenant der artillerie J. B. Zon en de fuselier B. Stoppelenburg tak stamb. No. 38824). HH. MM. de Koningin en de Koningin- Regentes zijn gisteren in goeden welstand en bij mooi weer te Faulenseebad nabij Thun aangekomen. Burgerlijke Stand. Geboren: 26 April. Maarten, zoon van M. Nesse en E. Terhaar, Singel. Johanna Catharina, dochter van J. J. Prein en A. Leenders, Grofbaan. 27. Marie Catharinus, zoon van W. Sanders en G. van 't Wout, Hoofdstraat. 28. Johan Fredrik, zoon van J. F. A. Schriek en J. van Pelt, Bakker straat. Margaretha, dochter van G. B. Groenhorst en W. C. Beijer, Baan. Cor nells, zoon van J. J. Duimel, en D. van Kampen, Hoofdstraat. Dirkje, dochter van C. P. Hamerslag en M. M. Elderkamp, Nieuwe Haven. Cornelia, dochter van II. van Wieringen en J. Hoorman, Spuika- naal. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 29 April 1896. Spoeling f 0.60. Moutwijn Noteering makelaars f 6l/a- t Brandersbond - 6—. Stemming Onveranderd. Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. Juli Sept. 123.- 122.75 Spiritus Mei 39.— 39.60 Sept. 39.— 39.30 Meel 12 Merk. 1. md. 40.30 40.30 12 Mei 39.40 39.60 kogge, loop. md. 10.40 10.50 Mei 10.40 10.50 1 Spirit. April/Mei 16.62| 16.62£ j Juni/Juli 16.87| 16.87| 37VS. New-York. Maïs Amsterdam. 28 April. Rogge op lev. prijshoudend; per Mei f99, per Juli f99, 98; per Oct. f 101, 102. 29 April. Rogge op lev. prijshoudend; per Mei f99 per Juli f99; per Oct. f 101, 102. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur! 28 April 3.17 M. 29 April 3.08 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.08 Disc. 2 pCt. Parijs - 48.02| 2 Antwerp, n - 47.90 3 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 2'/s pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij Warschau—Weenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp. 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche t Prolongatie 29 Apr. 92 837/, 25V8 103'/, 1407, 157 771/» 25'/4 167s 1067, 13'/s 83 583/, 127s 28 April 29 April I Rogge, Mei 118.75118.75 27 April 373/,. 28 April 353/, 263/, 57r—6

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3