Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 19de Jaarg. Zaterdag 4 Juli 1896. No. 5531. ISfrxxveaxt l&oterztvaat 50. Een Vliegen-Historie. mum Feuilleton. PRIJS VAN DIT BLAD: ^°or Schiedam per 3 maanden Franco per post door geheel Nederland Afzonderlijke Nommers f 1.50 - 2. - 0.05 PRIJS DER ADVERT EN TIJË N Van 16 regelsf 0.60 Elke gewone regel meer. - 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten ALGEMEEN OYEKZ1CÏÏT. 3 Juli '96. B Rijksdag in Duitschland was gisteren Hot 6 aatSt 'n se'zoen vergaderd, margarine-ontwerp werd overeenkom- 'g e bij de tweede lezing genomen be- s uiten, met verwerping van alle ingediende amendementen, definitief aangenomen. Het jerbod om de margarine te kleuren, bij de tweede lezing vastgesteld, alsookMe bepa- 8 dat boter en margarine niet in dezelfde ferkooplokalen mag worden verkrijgbaar gesteld, werd behouden ondanks de ver dringen van de ministers von Hammerstein en Botticher dat het behoud van deze beide foorschriften het ontwerp voor den Bonds rad onaannemelijk zou maken. Het Centrum stemde met de conservatieven voor de hand- aving van de beslissingen, bij de tweede ezing genomen. Het ir. werking treden der wet werd op 1 Januari 1897 bepaald. De thans aan de orde zijnde interpellatie van Arrnm betreffende de plaatselijke graan prijzen werd ingetrokken. De Rijkskanselier kondigde daarop de verdaging van den Rijksdag tot 10 November aan. Uit naam van den Keizer en de Regee ringen betuigde hij den Rijksdag erkentelijk heid voor de buitengewone bereidwillig heid en toewijding waarmede de behan deling van het Burgerlijk Wetboek ten einde is gebracht. Eenheid van recht omsluit de natie met een nieuwe band en verhoogt ons aanzien naar buiten. Het bewustzijn dat er gelijk recht voor allen is, zal ook het gevoel levendiger maken dat allen gelijke plichten hebben tegenover het vaderland. De Rijksdag heeft zich door dit werk in hooge mate verdienstelijk jegens het Vader land gemaakt. Algemeene toejuichingen. De socialisten hadden op een enkelen na de zaal verlaten. De voorzitter Von Buol spfak zijn dank uit voor deze woorden. Dij dankte de leden van den Rijksdag voor den steun, bij de leiding van de werkzaam heden door hem, ondervonden. De verga- 3) Slot. «Het is een zaak van leven en dood en het zal u geen tien minuten ophouden. Maar indien u prefereert te sterven, welnu, ik laat u immers volkomen vrij. Ik zou me voor niets ter wereld met uw zaken willen bemoeien." Fugle voelde zich niet op zijn gemak; hij vond den medicus excentriek, maar had hij niet meermalen gehoord, dat excentrici teit juist het blijk was van een grooten geest En de man was in ieder geval een gentle man. Hij zag den vreemdeling nog eens op merkzaam aan. Neen, dat was niet het gelaat van een schurk 1 Vriendelijk overredend keken de heldere grijze oogen hem aan. dering betuigde den voorzitter dank doordien de leden zich van hun zetels verhieven. Von Buol besloot met een hochop den Keizer. De ééne sociaal-democraat bleef zitten. Stormachtig geroep Er uitVon Buol sloot de vergadering. De offlcieuse Nordd. Allgem. Zeit. schrijft in haar gisteren-avond verschenen nummer: Wij namen in ons laatste ochtendblad een Wolff-telegram op over de gisteren gehouden vergadering der Italiaansche Kamer. Volgens dat telegram zou de markies di Rudini bij zijn verklaring nopens de onderscheiden ingediende moties, gesproken hebben van het plan om de bepalingen van het Drie voudig Verbond te verbeteren. Wij moeten aannemen, dat de woorden van den Itali- aanschen Staatsman foutief werden over gebracht, want van het voornemen om het onlangs verlengde verdrag van het Drievoudig verbond te wijzigen, is dezerzijds niets bekend. Zooals men uit vertrouwbare bron ver neemt, is nu als zeker aan te nemen, dat Duitsche officieren onder aanvoering van kol. Liebert, kommandant van de 2de Bran- denburgsche grenadieren no. 12 te Frank furt aan de Oder, de armee van het Hemel- sche Rijk zullen reorganiseeren. De onder handelingen over de voorwaarden, waaronder de officieren in Chineeschen dienst zullen treden, zijn nog niet ten einde, daar Li- Hoeng-Tsjang daartoe geen volmacht van zijnen keizer heeft. Waarschijnlijk zullen zij echter direct na den terugkeer van den vice-koning in China worden vastgesteld. Het aantal officieren, dat de reorganisatie van het Chineesche leger op zich zal nemen, bedraagt waarschijnlijk 100—150. De President der Republiek in Frankrijk zal morgen (Zaterdag) aan den nuntius mgr. Ferrata met de gebruikelijke plechtigheden den kardinaalsbarret verleenen evenals keizer Frans Jozef dit reeds aan mgr. Agliardi heeft gedaan. Omtrent de voorgenomen reis van presi dent Faure wordt nader gemeld, dat hij op 2 Augustus den zeilwedstrijd te Havre zal De vlieg begon hoe langer hoe dwazer sprongen in zijn binnenste te maken dus besloot hij maar tot de operatie. Samen sloegen zij den weg naar Broard- street in. Niet weinig vreemd keek hij op, toen zijn geleider een slagerswinkel binnenging en er een stuk beefsteak kocht. Zonder morren betaalde hij het vleesch, maar hij voelde zich te moe en te ziek, om luidkeels van zijn verwondering blijk te geven. De tweede gang van den doctor was naar een touw- winkel, waar hij een eind touw kocht om de beefsteak aan vast te binden, zooals hij uitlegde. Stom van verbazing staarde Fugle hem aan. «Gij hebt toch immers wel van de nieutvste ontdekking op medisch gebied, van de vlie gen vangst, gehoord De uitkomsten zijn schit terend. Wacht, ik zal hier ook een stuk vliegenpapier koopen, ingeval de beefsteak niet dadelijk helpt. Wacht maar even buiten, terwijl ik het koop. Gij ziet zoo bleek, dat er waarlijk geen tijd te verliezen is. Als wij lang wachten, zijt ge dood, eer ik de operatie begonnen heb." bijwonen en den volgenden dag met het eskader naar St. Malo gaat en na nog tal van plaatsen bezocht te hebben, op 11 Augustus te Parijs wordt terug verwacht. In de vergadering door het Lagerhuis in Engeland gisteren gehouden, klaagde lord Herschell over den modus van het proces tegen Jameson als zich kwestiën van recht daarbij voordoen, zullen deze door de meer derheid der rechters worden uitgemaakt Lord Halsbury verdedigde den modus, die als zeer bruikbaar is aangenomen. Dit is overigens een zaak welke geheel en al van den procureur-generaal afhangtde re geering heeft er niets mede te maken, Lord Herschell kan de meening van lord Halsbury niet aanvaarden, dat deze zaak volkomen den procureur-generaal blijft aan gaan, aangezien deze toch een rechtsge leerde van de Kroon en dus een raadsman der regeering is. De regeering kan zich niet van zijn handelingen losmaken. Lord Salisbury protesteerde tegen de nieuwe leer, dat de procureur-generaal aan de regeering voor al zijn beslissingen verantwoording verschuldigd zou zijn. Hij hoopt, dat de onafhankelijkheid van den Staatsdienaar be houden zou blijven. Hiermede was het inci dent afgeloopen. Het Lagerhuis heeft met 275 tegen 55 stemmen een resolutie aangenomen, waarbij de Regeering, op haar verzoek, tot jaar- lijksche uitgiften gemachtigd wordt van gedeelten eener leening tot een totaal be drag van drie millioen pond sterling, ten behoeve van den aanleg van een spoorweg in Oeganda. De politieke beraadslaging over deze aangelegenheid is uitgesteld tot de behandeling in tweede lezing van het wets ontwerp, dat naar aanleiding van deze resolutie moet worden ingediend. Het Huis nam vervolgens een resolutie aan, volgens hetwelk cacao-boter aan dezelfde invoer rechten als bereide cacao en chocolade zal worden onderworpen. De aanleiding tot de interpellatie over de mogelijkheid van een Fransch-Duitsch Fugle dacht er juist over, het opeen loopen te zetten, toen een schamel gekleed persoon, van een fatsoenlijk uiterlijk, met haastigen tred op hem toestapte. «Laat u niet met hem in, ik waarschuw u," fluisterde de man, »hij is weer op zijn stokpaardje." «Óp wat, zegt ge «Op zijn stokpaardje hij is gek, weet ge, en ik ben zijn bewaker." «Dan hadt ge mij toch wel eerder kunnen waarschuwen de man had mij bijna onge lukkig gemaakt." «In den trein heb ik het onmogelijke be proefd, om uw aandacht te trekken, maar ge merktet mij niet op. Hij kent mij niet, want hij mag niet weten, dat hij bewaakt wordt, anders wordt hij razend van kwaad heid. Maak u uit de voeten, eer hij terug komt spoedig En Fugle vloog weg als een pijl uit den boog. Hij voelde zich zóo onwel of het kwam door de omwandeling der vlieg of doordën schrik over zijn wonderlijke ontmoeting, wist hij niet dat hij besloot niet naar het kan - Verbond, welke gisteren in de Kamer van afgevaardigden in Spanje heeft plaats ge had, was de geestdriftige ontvangst, welke aan het Fransche eskader in de Spaansche havensteden Coruna en Ferrol werd bereid. Met veel enthousiasme haalde men de Fransche officieren en soldaten in en orga niseerde men feestmaaltijden waarop het houden van gloeiende toespraken zich paarde aan het drinken van fonkelenden wijn. Zelfs werd de wensch uitgedrukt, dat het tus- schen Frankrijk en Spanje tot een formeel bondgenootschap mocht komen en te Coruna, waar men aan dit toekomstig bondgenoot schap een hartelijken dronk wijdde, was op vallend genoeg, ook de Russische consul bij het feest tegenwoordig. De bladen van Madrid gingen zoo moge lijk nog verder en beweerden, dat de Fran sche kolonie aldaar den Fransche admiraal en zijne officieren had uitgenoodigd tot een bezoek aan de hoofdstad om definitief den stempel te drukken op de toenadering der beide landen. Tevens moeten een ontelbaar aantal visitekaarten zijn afgegeven in de Fransche ambassade. De regeering heeft zich gehaast een weinig water te gieten in dit hoog opvlam mende vuur. Het is dan ook niet op die wijze dat de hooge politieke zaken moeten behandeld worden. De offlcieuse Correspond dencia verklaarde dezer dagen, dat van een Fransch-Spaansche alliantie niets kan komen, daar men de andere mogendheden niet voor het hoofd wil stooten en, zooals men weet, antwoordde de minister van buitenlandsche zaken in de Kamer op bovenbedoelde inter pellatie, dat de buitenlandsche politiek niet veranderd is en dat hij het niet voorzichtig achtte er een woord meer bij te voegen. Volgens de Corriere di Napoli dreigt in Italië een ministerieele crisis. Ricotti, minister van oorlog, zou nl. de onmiddellijke in behandelingneming zijner legerhervorming eischenzoo niet, dan treedt hij af zoo ja.... dan verwerpt de Kamer allicht zijn ontwerp en moet hij dus ook aftreden. En toor te gaan, maar regelrecht naar huis terug te keeren. Toevallig deed zijn vrouw hem zelf open. Zonder acht te slaan op haren uitroep van verwondering, wangelde hij haar voorbij, de gang door en de kamer binnen. Op de cana pé zeeg hij neer, uitgeput door de weder waardigheden van dezen ochtend. «George, beste, wat is er jammerde zijn echtgenoote, terwijl ze handenwringend voor hem kwam staan. «Zend om den doctor steunde hij, en laat men zich haasten." Zonder muts vloog de meid, die juist aan de deur een praatje maakte, naar den dichtst bij wonenden geneesheer. «Maar, George, wat heb je toch Is er een spoorwegongeluk gebeurd. Ben je over reden Fugle kuchte, als iemand, die doodsbe nauwd is. «O God, die vliegbracht hij met moeite uit. «Ik kan bijna geen adem halen." «Welke vlieg?" «De vlieg van het schoteltje", antwoordde Fugle met een grafstem. «Jij hebt mijn dood RIEUWE S

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 1