Mlile ei verkochte ornw. Goeiera, AANBESTEDING. Woensdag 15 Juli het verbouwen van de bovenzaal der Socië teit „de Vereeniging." neerden hadden 3000 personen biljetten voor netKurhaus genomen. - Het volkslied begroet te den Chineeschen gezant, die het geheele weede gedeelte van het concert van het P i larmonisch orkest bleef bijwonen. Het vuurwerk slaagde voortreffelijk. Vooral e g'Oote nummers: het Nederlandsche wapen en een Chineesche pagode voldeden zeer, terwijl het slotnummer in Chineesche letters een hulde en zegewensch bracht aan den Chineeschen grootkanselier, waarvan de oostersche heeren met welgevallen notitie namen. Ongeveer 10 uur was het feest afgeloopen. Li-Hoeng-Tsjang betuigde meermalen zijn mgenomenheid met de ontvangst, die niets te wenschen overliet, en was voor half elf weer in zijn hotel, om uit te rusten voor zijn bezoek aan de Koninginnen op heden. De oud-minister-resident in China, de heer Helenus Ferguson, is in den »Ouden Doelen" afgestapt. De zoon van den Oud-Minister. 6 ^eer Thomas Ferguson, die met ver gunning van H. M. de Koningin-Weduwe- Kegentes in dienst van het Chineesche gouvernement is getreden en zich thans Je' 0 'aer bevindt, fungeert als regee- ngstolk by de commissie voor de feeste lijkheden, die ter eere van Li-Hoeng-Tsjang bier te lande plaats hebben. Li-Hoeng-Tsjang zal Woensdag door het gemeentebestuur in de Diergaarde te Rotter dam gerecepieerd worden. De duur van zijn verblijf in den tuin en het luncheon aldaar wordt op een uur gerekend. Vóór de komst in de Diergaarde wordt eer. tochtje op de rivier en door de havens gemaakt ter bezichtiging der havenwerken Naar wij vernemen, zal dit geschieden met de stoomboot Maasymph, directeur de beer Van Reede, en bestaat het voornemen aan de Oosterkade aan boord te gaan en ter hoogte van het Park te debarqueeren. Een rijtoer door het Park, langs de singels en de fraaiste gedeelten der stad, waarvan de te volgen weg echter nog met officieel is vastgesteld, zal almede plaatshebben Het bezoek van Li-Hoeng-Tsjang aan ons land, doet het \aderland de aandacht ves tigen op het groote terrein van Wester- schen ondernemingsgroet kapitaal, en ver nuft, dat in China grootendeels wacht op ontginning, vooral thans, nu hetHemelsche Rijk, na een oorlog met Japan, inziet dat vreemde invloed met vertrouwen moet worden ingehaald. Engeland, Duitschland, Frankrijk, Rusland, Amerika waren, zegt het blad, sinds jaren bezig nederzettingen te vestigen en handels wegen te openen en China, en na het ver drag met Simonoseki treedt Japan met zijn goedkoope nijverheid en zijn goedkoop ver voer als duchtig concurrent op. Nederland is echter bedroevend in invloed en aanzien achteruitgegaan in dat groote rijk, en toch behoeven wij ons er niet geheel te laten overvleugelen. De nabijheid onzer Oost- Indische bezittingen, waarvan vele producten ook voor China hun waarde hebbende gemakkelijke stoomvaartverbindingen van daar uitde bekwaamheid onzer ingenieurs en technologen; ons neutraal karakter dat ons waarborgt tegen de verdenking van politieke nevenbedoelingen zijn zoovele fac toren, die, zoo ze ons al geen voorsprong verzekeren, ons toch de cencurrentie met anderen vergemakkelijken. Voor ons zou reeds veel gewonnen zijn, als wij in de reeds lang geopende havens en langs de bekende handelswegen onze positie konden verbeteren en een deel van het verkeer konden winnen. Maar daartoe is verbetering noodig van onze consulaire vertegenwoordiging, die wij in verval lieten geraken. Een bezoldigd Nederlandsch consulaat dient gevestigd te worden in Shangaï, het handelscentrum voor Mideen-en Zuid-China. De vergadering der afdeeling 's-Gravenhage van den Ned. R. K. Volksbond ging Zondag middag wegens te geringe opkomst der leden niet door. Er waren er maar een goede vijftigde overige waren naar de parade in de Maliebaan. De heeren C. J. L. Hofman, voorzitter en en P. J. Voogden, secretaris, die als zoo danig ontslag hadden genomen, zijn op dat ontslag teruggekomen. Van den heer A. J. Consen, bibliothecaris, die ook zjjn functie heeft neergelegd, was het nog niet bekend of hij aanblijft. Nederlandsche Boerenbond. De algemeene vergadering van den Nederl. Boerenbond werd Zaterdag-middag te Utrecht gehouden. De opkomst was tal rijk. Onder de aanwezigen bevonden zich de Kamerleden dr. Schaepman, mr. Kolk man, Jan Truijen en Van Basten Batenburg. Jhr. Ridder de van der Schueren opende de vergadering met een rede, waarin hij zijn vreugde uitsprak over de talrijke op komst en het groot belang van den Bond tot welstand van den boerenstand en het vaderland uiteenzette. Bij de behandeling van de concept-statuten stelde de heer Louis van Rijckevorsel voor de invoeringsop Christelijke grondslagen." Hierover ontstond eenig debat. De uitlating van het woord «Christelijk" is geschied om de Bond zoo uitgebreid mogelijk te maken van protestantsche zijde bezwaar was ge maakt tegen het woord «Christelijk." Ten slotte werd aangenomen een voorstel van den heer Schaepman, waarmede het bestuur zich vereenigde, om te lezen «de Boeren bond, het Christendom als den grondslag der maatschappij erkennend en huldigend." Over de invoering van een paragraaf be treffende bescherming ontstond een lang durig en levendig debat. Het slot was, dat niet gestemd werd over een voorstel van den heer Van der Wijck, om de propaganda van de protectie in het reglement op te nemen en de invoeging niet werd opgenomen. Op voorstel van het bestuur werd de bepaling dat men tot een der Christelijke belijdenissen moet behooren, zoo gewijzigd, dat men om lid te zijn als noodzakelijke grondslagen der maatschappij moet erkennen; God, eigendom en huisgezin. De overige artikelen werden ongewijzigd aangenomen met voorbehoud van herziening na zeker tijdsverloop, gedurende hetwelk de practische werking kan worden gade slagen. De justitie te Maastricht heeft zich Vrijdag naar Beek-Hulsberg begeven, ten einde onderzoek te doen naar den aldaar gepleegd- den onwilligen manslag op den 9jarigen Curvers. De zaak moet zich aldus hebben toege dragen Een 17jarige knaap had in eens anders huis een geweer van den muur ge nomen en, niet wetende dat het geladen was, dit schertsende op den verslagene aangelegd. Het schot ging af en trof Curvers zoo ongelukkig in het hoofd, dat bij dood nederviel. Kerknieuws. Een zeldzaam priesterfeest mag het jubi leum genoemd worden, dat de zeereerw. heer Timong, pastoor te Herungen (L.) op 6 Oct. a. s. hoopt te vieren. Alsdan zal het 60 jaren geleden zijn, dat Zijneerw. tot pastoor aldaar werd aangesteld. In al die jaren heeft Z.eerw. nimmer van standplaats verwisseld. Op 21 Dec. a. s, herdenkt Zijn eerw. den dag, waarop hij voor 69 jaren de H. Priesterwijding ontving. Pastoor Timong is nog in het volle bezit zijner lichamelijke en verstandelijke vermogens en vervult nog al de functiën aan zijn H. ambt verbonden. Hij is thans ruim 93 jaren oud. Sport. Bij den op gisteren, Zondag, gehouden wedstrijd te Gouda van de wielerclub «Gouda", afstand 20 kilometer, is de tweede prijs, zilveren medailje, behaald door onzen stad genoot, de heer Theo Offerman. Aanst. Zondag 12 dezer zal de groote wedstrijd plaats hebben Rotterdam Utrecht en terug, waarvoor ook de heer Offerman is ingeschreven. [De eerste prjjs in den wedstrijd te Gouda werd behaald door den heer W. van Overkleett, van Rotterdam en de derde prijs door den heer J. H. van Koolbergen, van Leiden] te Schiedam. Verkocht: Zaterdag 3 Juli door notaris H. W. M. Roelants. I Een anderhalve branderij, ingericht tot het vervaardigen van zoogenaamde Weener- gist," en 2 pakhuizen, open plaats, open grond en erve, aan de Korte Haven, in vei ling f 4800, verkocht voor f 4810. II Een Heerenhuis met open plaats en erve aan de Korte Haven, in veiling f 2920, verkocht voor f 2930. III Een volgefourneerd aandeel in de naamlooze vennootschap «de Stoomkoren- molen de Draak", in veiling f300, daarvoor verkocht. Burgerlijke Stand. Geboren: 3 Juli. Adrianus, zoon van H. Vrijenhoek en M. Haak, Broersveld. 4. Johannes Martinus, zoon van C. van der Mark en T. Krommenhoek, Lauronstraat. Gerrit Hendrik, zoon van A. Bergkotte en C. Folst, Polderstraat. 5. Petrus Adrianus, zoon van J. Ham en M. J. Knijnenburg, Spieringhoek. Francina Jacoba Cornelia, dochter van J. Mak en J. B. Herlaar, Zalm straat. Overleden: 3 Juli. Antonius Joseph van Eijk, oud 1 jaar en 7 maanden, Kort landstraat. 4. Johannes Gouka, oud 13 dagen, Nieuwe Sluistraat. 5. Arij Kooy- man, oud 73 jaar en 8 maanden, Laan. VLAARDINGEN. Geboren: 27 Juni. Sara, dochter var. L. Stam en P. Oversluizen, Schied. weg. Hendrika Maria, dochter van A. Altena en M. N. Waaijers, Achterstraat. 28. Maria, dochter van S. Fousert en M. van Toorn, Maasstraat. Petronella, dochter van J. A. van Genderen en N. Hofman, Nieuwstraat. Adrianus, zoongvan G. van der Thoorn en A. Hofman, Liesv. laan. 30. Arie, zoon van P. bot en P. Stam, Eendrachtsti aat. Johannus Hendrikus, zoon van C. Terleth en A. 0, Munnikhof, Havenstraat. 1 Juli. Johanr.a, dochter van H. van Bree en J. Vellekoop, Havenstraat. 2. Geertruida, dochter van P. Verduijn en J. van Rossen, Ged. Biersloot. Cornelis, zoon van C. Buijs en J. Verhoef, (in een schuit.) Johanna Maria, dochter van W. H. Verard en J. Jansen, Ged. Biersloot. 3. Adriana, dochter van L, van Dijk en M. van der Linden, Westnieuwland. Hillegonda Adriana, dochter van F. Verkade en G. van Baarle, Eendrachtstraat. 4. Johannes, zoon van J. Groeneveld en M. Timmers, Koningstraat. Ondertrouwd: Jan Willem van Gelder en Johanna van der Kooy. Johannes Brouwer en Elizabeth Kornaat. Overleden: 29 Juni. Levenloos, aangeg. zoon van M Bakhuizen en E. Westerhout, Achterstraat. 2 Juli. Dirk de Lange, oud 76jaar, echtg. van K. Hoorns, Oosthavenkade. Maria Gijsberta Gruiters, oud 8 maanden, Maasstraat. 3, Cornelis van Keulen, oud 69 jaren, wed. van C. van Heusden, Markt. Levenloos aangeg. dochter van J. C. Vogler en J. Weerheim, Kuiperstraat. Johanna van Bree, oud 3 dagen Havenstraat. Yisscherij-Berichten. SCHIEDAM, 4 Juli. Vertrokken ter haring- visscherij de sloep De Maas S. D. M. 15, schipper J. Bal, voor de tweede reis. Zeetijdingen. Schiedam, 5 Juli aangekomen s.s. Fore- ningen, kap Paulsen, van Pernau. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 6 Juli 4896. Spoeling f 0.60. Moutwijn Not. makelaars f61/,. Brandersb. -53/,. Stemming Zeer vast. Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. Rogge, Juli 111.75 111.50 Sept. 114— Oct. 113.50 Spiritus Juli 38.60 38.80 Sept. 39— 39.20 1 Meel 12 Merk. 1. md. 39.60 39.10 12 Aug. 39 90 39.30 1 Rogge, loop. md. 10.75 40.50 1 Aug. 10.75 10.50 Spirit. Juli/Aug. 17.12] 17.12] Sept./Oct. 17.25 17.25 Amsterdam. 4 Juli. Rogge op lev. vastper Juli f 89. per Oct. 193, 92; per Maart f96, 95. 6 Juli. Rogge op lev. traagper Oct. f92, 91; per Maart f95,94. Aangezegd 725 last. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uurl 4 Juli 3.49 M. 6 Juli 3.43 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.08] Disc. 2 pCt Parijs - 48.05 2 Ontwerp.- 48.— 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 6 Juli. Ter veemarkt waren aangevoerd vette runderen, 283 vette kalveren, nuchtere kalveren, 859 schapen of lammeren, 651 varkens, biggen, bok. Koeien puike qual. c., Ie qual. 68 c., 2e qual. 62., 3e qual. 56 c.osse puike c., Ie qual. c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 56 c.stieren le qual. c., 2e qual. c.kalveren le qual. 80 c., 2e qual. 70 c., 3e qual. 60 c.schapen le qual. 56 c., 2e qual. 50 c.varkens le qual. 32 c., 2e qual. 31 c., 3e qual. 30. Handel in vette runderen flauw, met klei nen aanvoer. Varkens met ruimen aanvoer en tragen handel. Aardappelen. Westl. zand- fl.50 a 1.60, dito muisjes fl.a 1.10, dito klei- fl.— a 4.10 per heet. Redelijke aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren 13.a 3.20, Over- maasche dito f 3.20 a 3.40 de 100 stuks. Zoetemelkschekaas f20. a f23.50 per 50 kilo. Aanvoer 20 partijtjes. Handel willig. ROTTERDAM, 6 Juli. Buiten la ndsche Granen stil. Tarwe per 2400 kiloOdessa Azima f 163. Rogge per 2100 kilo Helena naar qual. tlOO a f104; 122 23 <8 Nicoiajeff f95 uit zeebootDonau f 90. Gerst per f 2000 kilo Odessa f 86 a f 90. Haver per 100 kilo Amerik. f 5.60a f5.80, Mais per 2000 kiloAmerik. Mixed f 83 a f 85 dito dito uit stoomboot f 81 k 182, kleine Fouanian f 92 a 194dito dito uit zeeboot f 90 a f 91. VEEMARKT TE LONDEN, 6 Juli. Op de Veemarkt werden aangevoerd 1200 Runderen, HOOil Schapen, 20 Kalveren en Varkens. Men noteertRunderen 2/4 a 4/6,Schapen 3/4 a 5/4, Kalveren 3/U a 4,6 en Varkens a per steen. Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 21/, pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp 2e Lr, A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp Incomebond Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 6 Juli. 92/, 853/, 26i;a 105 41'., 1387, 7778 14»/, 105? 16 197s 82/, 543/8 113/8 121»/, 241/, 3 Vs ADVERTENTIE N. De ondergeteekende wenscht op voormiddag 11 uur aan te besteden: l'eekening en Bestek liggen ter inzage in de Stemkamer van het gebouw «Musis Sacrum", van af Woensdag 8 Juli. A. MEIJER. JBetfattrafeur. i Juli 6 Juli

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 3