der buisleidingen voor de waterleiding, eischen hooger loon. Naar wordt medegedeeld, ver dienen de gravers 12 cent per uur. Met zekerheid kan thans medegedeeld worden, dat Tessel een badgelegenheid zal verkrijgen. Het gedeelte strand, door den ondernemer aangevraagd, is daartoe be schikbaar gesteld, en het terrein, waarop het badhuis zal verrijzen, wordt reeds in orde gemaakt. Naar wordt medegedeeld, heeft graaf Von Bernsdorff, de eigenaar van het eiland Schier monnikoog, te Berlijn eene leening gesloten groot 2 millioen mark, verdeeld in 40 aan- deelen, ieder groot 50,000, die alle geplaatst zijn. Het plan is nu het eiland geheel in te richten op den bekenden voet van Borkum en Norderney. Er zal een vaste aanlegplaats worden gemaakt, voorts een groot hotel aan de westzijde, terwijl ook het bestaande hotel nog zal worden uitgebreid en verfraaid. Ook zullen aan het strand tal van villa's verrijzen. Woensdag ontlastte zich boven de ge meente Vollenhove eem verschrikkelijk on- weder. In de woonkamer der wed. Jong man werden spiegel en schilderijen aan den wand verpletterd. In een schuur werden acht jonge varkens, en in den weide hier en daar koeien door den bliksem doodelijk getroffen. Men meldt uit Wageningen, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken voornemens is, persoonlijk de rijkstuinbouwschool aldaar te openen. Aangezien nog verschillende re gelingen moeten worden getroffen, is het tijdstip der opening nog niet definitief vast gesteld. De broeder van een geacht ingezetene te Amersfoort vond, na het nemen van Toekoe Oemar's huis te Lampisang, diens Koran en mocht die als aandenken behouden. Hij zond hem zijn broeder, die, zoodra hij het volgens de beschrijving zeer fraaie exemplaar zal ontvangen hebben, het te Amersfoort ter bezichtiging zal stellen ten bate voor een of ander liefdadig doel. Als er niets tusschenbeiden komt, gaat de helft van ons veldleger den 7n Septem ber op manoeuvre. Er zal gedurende 9 da gen in het oostelijk deel van ons land tus- schen Hoogeveen en Lochem een veldoefe- nir.g op reusachtige schaal worden gehouden, waaraan wordt deelgenomen door 16 batal jons infanterie, 10 eskadrons huzaren, 8 bat terijen artellerie, 1 compagnie genietroepen, 1 afdeeling van de kol. reserve en de noodi- ge hulpdiensten en staven. Alles en alles dus eigenlijk méér dan de helft van heel het Nederlandsche veldleger Een der oudste en gerenommeerdste mar garine-fabrieken, Jos. Jurgens te Os, zal zich oplossen in een maatschappij waarvan het kapitaal gesteld is op f 240,000. Weer een ontrouw gemeente-ambtenaar Woensdag werd door de politie in zijne woning gearresteerd M. K., secretaris, ge meente-ontvanger enz. van Scherpenissè en ontvanger-griffier van polders. Hij wordt verdacht van verduistering van gelden en is, na voor den officier van justi tie te Zierikzee een verhoor te hebben on dergaan, naar het huis van bewaring aldaar overgebracht. (Af. Ct.) Misdaad te Alblasserdam De Dordr. Ct. verneemt, dat de verdachte Willem Jansen, die zich in voorloopig arrest bevindt, beslist alle schuld bljjlt ontkennen. Tot dusver is het geredde meisje, Marigje Kloot, nog niet met hem geconfronteeerd, met het oog op haar zenuwachtigen toe stand. De door de geneesheeren Haastert, van Alblasserdam, en Brandts, van Papendrecht, op last der justitie gehouden schouwing over het lijk van het verdronken meisje heeft aangetoond, dat geen geweldpleging heeft plaats gehad, en haar dood alleen door verdrinking is veroorzaakt. Het schram metje aan haar hoofd is vermoedelijk ver oorzaakt door den haak, waarmede het lijk werd opgehaald. Wat het verzet van een gedeelte der be volking van Alblasserdam tegen de over brenging van den verdachte betreft, daarvan krijgt men curieuze staaltjes te hooren. Menigeen draagt de zichtbare of verborgen teekenen van zijn kennismaking met de bajonnetten der pontonniers en de karabij nen der rijksveldwachters, ook al zijn die verwondingen niet van ernstigen aard. Voor zeker, zegt de D. C-, pleit ook dit voor de kalmte, waarmede de handhavers van het gezag zijn opgetreden, wanneer men bedenkt dat meermalen uit het volk werd geroepen »Schiet maar!" dat de verwoede menigte tegen de gevelde bajonnetten opdrong, de karabijnen der rijksveldwachters vastgreep, ja zelfs een pontonnier met een klinker tegen het hoofd werd geworpen, en den rijksveldwachter Rethans bij het ontzet der autoriteiten een stuk uit den baard werd getrokken. GEMENGD NIEUWS. Te Deil (Gelderland) klom het zeven jarig zoontje van L. Bron bij een kast, waar hij het geladen pistool van zijn vader bemachtigde. Ongelukkig viel de stoel om het schot ging af en trof den knaap in den buik, waardoor hij weldra aan de gevolgen bezweek. Te Spijk, gem. Herwen en Aerdt, is eene koe van den arbeider Van Galen wegens mond- en klauwzeer onteigend en afgemaakt. Een kind van v. G., dat melk dier koe heeft georuikt, ligt dientengevolge thans ernstig ziek. De heer J. uit Rotterdam die des zomers te Scheveningen verblijf houdt, gevoelde zich eergisterenmiddag bij aankomst aan het Staatsspoorstation in de residentie, ern stig ongesteld. Op raad van den geneesheer, die zich op het perron bevond, werd de lijder per rijtuig naar zijne villa aan de Gevaerts Deynootweg vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Dezer dagen ontving de heer R. de Wolff, te Weesp, het bericht, dat zijn zoon F. R. de Wolff, vroeger kapper te Rotterdam, door de Fransche regeering begiftigd is met de ridderorde van het Legioen van Eer, wegens het feit, dat hij aldaar met eigen levensgevaar het leven redde van een van Frankrijk's eerste ministers, die zich aldaar incognito bevond. Terwijl de heimachine op het werk van den heer De Groot te Sleeuswijk in vollen gang was, en ongeveer een 20 personen er bij stonden, vloog plotseling een vliegwiel van de machine af, sloeg met donderend geweld tegen de daar liggende bazaltkeien aan, ging toen de lucht in, vloog met stukken hei boven de geheele heistelling uit, en kwam toen met stukken en brokken naar beneden, midden tusschen het werkvolk in, waarvan, wonder boven wonder, niemand eenig letsel bekwam. De burgemeester van Breda, de heer L. Guljé, is op zijn reisje naar Duitschland aan een groot gevaar ontsnapt. Toen hij Zondag te Anhalt in een rijtuig naar den trein reed, was hij vergezeld van zijne familie, te Berlijn woonachtig, en van een der dochters van zijn broeder, den heer F. Guljé te Breda. Door het schrikken dei- paarden sloegen deze op hol en renden in woeste vaart voort. De koetsier en de fami lieleden die voorin zaten, sprongen uit het rijtuig de burgemeester zat met zijn nichtje achter ir. het rijtuig, waarbij een koffer geplaatst was, zoodat uitspringen onmogelijk werdhij tilde zijn nichtje op om haar zo aan den achterkant over de kap te till»- en zoo op den grond te zetten. Dit gelukte, hij liet haar los, doch toen viel zij achter over en bekwam eene hoofdwonde. De paarden renden inmiddels door tot bij eene kromming van den weg, alwaar zij tegen de boomen liepen. Het rijtuig kantelde, waarbij de burgemeester zich gelukkig slechts licht bezeerde, zoodat hij de reis kon vervolgen. De toestand van het meisje is, hoewel niet levensgevaarlijk, toch van dien aard, dat het noodig geoordeeld werd hare ouders telegrafisch te ontbieden. id ontving het bez.» jui ..-schop van Bombay, Z. E Mgr. uahlhoff, van de orde der Jezuïten. De krasse grijsaard bracht een bezoek aan Z. D. H. Mgr. Boermans, aan de verschillende kerken en toog vervolgens naar het klooster te Blijenbeck in Noord-Limburg bij Afferden, om daar eenige rust te genieten. De weleerw. heer Pascal Bellefroid, ge boren te Maastricht in 1861 en sedert 6 October 1876, dus op 15-jarigen leeftijd naar Amerika vertrokken, met het doel zich als missionaris aan de bekeering der ongeloovigen te wijden, ontving gisteren in het klooster der zeereerw. paters Jezuië- ten te Santa-Clara, in Calitornië, de H. Priesterwijding. Yisscherij-Berichten. SCHIEDAM, 17 Juli. Heden kwam van de haringvisscherij binnen de logger De Vlieg S. D. M. 11schipper P. Streijl, met 11$ last haring van de eerste reis. Op een villa bij Woluwe- Saint-Pierre Brussel is op klaarlichten dag eene dame vermoord. Tijdens afwezigheid van haren echtgenoot moet zij, terwijl ze in den tuin der villa naaiwerk zat te verrichten, door landloopers overvallen zijn. Zij werd door haren man geworgd in het gras gevonden. Daar het echtpaar gewoon was, slechts weinig geld in huis te hebben, vonden de boeven niet veel te stelen. De correspondent van de Daily News te Odessa verneemt uit gezaghebbende bron, dat uit de keizerlijke kas meer dan 3,500,000 roebel is betaald aan nabestaanden van slachtoffers der ramp te Moscou. Het getal van hen die onmiddellijk werden gedood en van hen die later aan de bekomen ver wondingen bezweken, bedraagt ongeveer 4500; meer dan vijf duizend anderen wer den gekwetst. Li-Hoeng-Tsjang schijnt nogal een aardig reisduitje te hebben meegeaomen. Te Berlijn betaalde hij in het hotel Kaiserhof, waar hij over 34 salons op de eerste ver dieping beschikte, dagelijks f300 huur, en bij zijn bezoek aan de tentoonstelling besteedde hij, zegt men, aan irikoopen en bestellingen het bagatel van f 60.000. Papieren sigaren. Een vernuftige Yankee heeft te New-York sigaren van papier in den handel gebracht. Zij worden gemaakt van een soort van vloeipapier dat doortrokken is met een aftreksel van tabak en waaraan dan zeer kunstig het voorkomen van gewone tabaksbladen wordt gegeven. Of de sigaren die van zulk papier gemaakt zijn, erg geurig zijn, vinden wij niet vermeld. Laatste Berichten. Aljeh. De correspondent der N. R. Ct. te Ba tavia seint onder dagteekening van heden Majoor Okhuizen is aan wondkoortsen overleden. Bij het departement van koloniën is het volgende van heden gedagteekende telegram van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië ontvangen sLaknga, nabij Kroeng Raba, Boekit Lamt- jong en heuveltop Daman, beide beoosten Boekit Seboen, bezet tot beheersching van de IV Moekims." Ter gelegenheid van het zilveren echt- feest van den prins en de prinses Von Wied wappert heden te 's-Gravenhage van ver schillende openbare gebouwen de vaderland- sche vlag. Te Wassenaar zijn de straten in feestdos gestoken. Kerknieuws. De bouw aan eene R. K. kerk met pasto rie en bijbehooren voor de parochie van O. L. Vr. van Goeden Raad aan het Bezui denhout, te 's-Gravenhage, het bouwen van een gesticht voor liefdezusters het bouwen van een woonhuis, waarvoor eenige dagen geleden door den architect N. Molenaar aldaar de aanbesteding is gehouden, is ge gund aan J. Roodenrijs aldaar voor f 179,379. Het Missiehuis te Steijl heeft zijn eersten martelaar.Pater Steuz is bij de jongste Christenvervolgingen in China den martel dood gestorven. Z. Eerw. was in 1866 ge boren te Horhausen in de Rijnprovincie en zeide 17 September 1893 zijn vaderland vaarwel, om als missionaris naar China te vertrekken. Burgerlijke Stand. Geboren: 16 Johanna Maria dochter van C. J. Verlinde en J. M. Peitsman, Hoofd straat. 17. Jannetje, dochter van P. J. de Jongh en A. van der Lugt, Oude Kerkhof. Overleden: 16 Juli. Helena Alberdlna Moraal, oud 4 maanden Buitenhavenweg. Zeetijdingen. Schiedam, 18 Juli zeilklaar Albion, kapt. J. Duit, naar Grangemouth. Sunderland, 17 Juli aangekomen s. s. Offerton, kapt. R. Drakard, van Schiedam. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 18 Juli 1896. Spoeling f 1.10. Moutwijn Not. makelaars f 6V2. Brandersb. -53/8 '/j- Stemming Zeer vast. Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. 1 Rogge, Juli 110.- 109.75 Sept. 111.25 111.50 Oct. 1 Spiritus Juli 38.60 38.70 1 Sept. 38.90 39.- IMeel 12 Merk. 1. md. 37.90 38.10 12 t Aug. 38.60 38.75 Rogge, loop. md. 10.40 10.40 Aug. 10.40 10.40 Spirit. Juli/Aug. 17.37$ 17.50 Sept./Oct. 17.50 17.50 34%. New-York. Maïs Amsterdam. 17 Juli. Rogge op lev. vast; per Oct. f89, 90; per Maart f92, 93, 94, 93. 18 Juli. Markt gesloten. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 17 Juli 2.95 M. 18 Juli 2.90 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.09 Disc. 2 pCt Parijs - 48.02£ 2 Ontwerp.- 47.95 3 Wegens Benrsracantiedag is er heden geen noteering Tan effecten. Sport. W i e 1 r ij d e n. Onder de ingeschrevenen voor de wedstrijden op morgen (Zondag) in Den Haag bevinden zich uit BelgiëSannes, Hartog, Bolle, Podevin en anderen, van ge lijke krachten als de beste Hollanders. Ook Otto Küx uit Dortmund, een uitnemend rijder op korten afstand, is er bij. PROGRAMMA van de Uitvoering door het Muziekkorps der dd. Schutterij alhier, Zon dag 19 Juli, des namiddags ten 1 ure, in de Plantage te geven. 1. Studenlenlaunen Marseh, Latan. 2. Ouverture Norma, Bellini. 3. La Czarina Mazurka, Ganne. 4. Meine Konigin Walzer, Coote. 5. Fantaisie Mireille, Gounod. 6. Flotte Burschen Marsch, Ziéhrer. 17 Juli 18 Juli 16 Juli. 17 Juli. 35.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6