Na afloop van het diner trokken de Vin- centianen alzoo naar het St. Vincentiusge- sticht, waar in den tuin een soiree musicale gegeven werd door de Harmonie van den Ned. R. K. Volksbond. In den tuin was Jangs alle paden een parterreverlichting aangebracht; de volière en het zomertuintje waren geïllumineerd. Een boog van licht welfde zich boven het welbekende Maria-beeld en boven het beeld van St. Vincentius, dat voor deze gelegenheid in den tuin was geplaats. Op de speelplaats slingerden 'van boom tot boom reeksen lampions, terwijl aan de eereboog de gasver lichting ontstoken was. Zoowel in den tuin als op de speelplaats stonden tafels en stoelen in overvloed, zoodat de Vincentianen de gelegenheid hadden, op hun gemak van den schoonen avond te genieten. Tallooze vroolijke groepen vorm den zich, en nu hier, dan daar, weerklonk een hartelijk»Lang zal hij levenals het een of andere lid van Hoofdraad of bijzonderen Raad passeerde. Te midden der Viocentianen bewogen zich tal van eerw. heeren geestelijken, waar onder mgr. Everts, en de Broeders van het St. Vincentius-gesticht. De Harmonie opende haar program met het Volkslied, dat staande werd aangehoord, en luide werd toegejuicht. Ook de overige nummers hadden veel succes, terwijl de Harmonie niet mocht vertrekken, voor zij het Wilhelmus (oude zetting) had ten gehoore gebracht. De heerlijke avond werd besloten met een Bengaalsche verlichting. Had de ver trektijd van den trein reeds voor menigen Yincentiaan het klokje van gehoorzaamheid doen slaan, 1e 10 uren begon dealgemeene aftocht. Ten slotte zij medegedeeld, dat door den heer Borret in den loop van den vooravond ontvangen en in den tuin werd voorgelezen een telegram van dankbetuiging van H. M. de Koningin-Regentes op het telegram aan H. M. te dezer gelegenheid gezonden. Rsb Achttien Amerikaansche dames en heeren kwamen gisteren in de residentie met een spoorwegrijtuig van de Internationale Maat schappij der Wagon-Lits van den grooten Europeeschen Express, dat het gezelschap voor zijn reizen op het vasteland heeft afge huurd. De partij zal logeeren in het Hotel des Indes. Zandvoort wordt meer en meer een bad plaats van beteekenis. Blijkens de jongste badgastenlijst is het aantal daar vertoevende vreemdelingen tot 1566 geklommenalleen in deze week kwamen niet minder dan 235 nieuwe gasten aan, waaronder vele uit alle oorden des lands en uit het buitenland, 't Is te verwachten dat het gedurende de eerstvolgende 6 weken overvol zal zijn. De Bakkersbode bevat den beschrijvings brief voor het congres van den Nederland- schen Bakkersgezellenbond op 2 Augustus. Daarop komen o. a. voor; Vraag van het hoofdbestuur of de Bond voor het volgend jaar bij het Nationaal Arbeids-Secretariaat blijft aangesloten, ja of neen. Voorstel-Amsterdam tot oprichting eener weerstandskas. Voorstellen van Amsterdam, Gorinchem en Den Haag tot het organiseeren eener landelijke beweging ten behoeve van de af schaffing van nachtarbeidGorinchem stelt voor daartoe de contributies voor de bonds- kas te verdubbelen. Utrecht wil het con gres zich doen uitspreken over de wijze van agitatie. Middelburg, Utrecht en de Zaanstreek willen het in-den-kost werken ter sprake gebracht zien; de eerste en de laatste afdeeling ook het loon en den arbeidsduur. Utrecht stelt voor de Bond ziet zooveel mogelijk een betere verhouding in de werk plaatsen der ganizoensbakkerijen te be vorderen. De Zaanstreek wil een wijziging van het bondsreglement en daarin b. v. de oprichting door den Bond voor statistiek door geheel Nederland voorschrijven. Het Weekblad van den A. N. D. B. meldt De over den juwelier Baszanger (te Am sterdam uitgesproken boycott, brengt naluur- lijk buitengewone maatregelen mede. Dag en nacht wordt zijn huis, op den Am- stel bij de Hoogesluis, bewaakt. Dit geschiedt door twaalf man, waarvan vier telkens acht uur dienst hebben. Baszanger zelf en zijn huisgenooten worden overal nagegaan, ten einde te voorkomen dat zij werk brengen of halen. Hetzelfde geschiedt met allen die zijne woning binnengaan. Reeds zijn eenige onderkruipers op deze wijze gesnapt, en ook eenige vrouwen van onderkruipers. Als wij maar kunnen rekenen op den steun en medewerking van alle vakgenooten, zullen wij het zaakje spoedig genoeg opgeknapt hebben. De hoofdcommissaris helpt trouwens ook een handje en draagt nauwkeurig zorg dat een politieagent onze posten helpt surveilleeren. De Nieuwe Nederlandsche Bootwerkers- bond zal aanstaanden Zondag een bestuurslid naar Zaandam zenden om het een en ander te regelen met de houtbewerkersvereeniging aldaar, in verband met het plan om eene afdeeling te worden van genoemden Bond. Sedert geruimen tijd komen te Wilder- vank ernstige gevallen van typhus voor. De zesde leider, de arbeider Bos, is thans over leden. De vrouw en een kind van B., die eerst aangetast werden, zijn hersteld. De ziekte moet ten deele toegeschreven worden aan 't gebruik van slecht drinkwater. Het water van een der verdachte putten, bleek na scheikundig enderzoek, voor alle gebruik ongeschikt. Generaal Bergansius is thans geheel hersteld van de gevolgen van zijn val van een paard te Arnhem. Zaterdag 1 Augustus zullen vele bewoners van de Nijverheidshuisjes te Arnhem feest vieren. Op dien dag namelijk zullen dege nen, welke op het oude contract in die huizen zijn komen wonen, eigenaar worden van het door hen bewoonde huisje, na daarin 25 jaren onafgebroken gewoond te hebben en steeds de huur goed te hebben betaald Men is van plan de huizen op dien dag groen te maken. Donderdag a. s. zal de overdracht plaats hebben. De bewoners, welke liever het huis niet in eigendom willen bezitten, kunnen in de plaats daarvan de waarde, welke het vertegenwoordigt, in geld bekomen. (A. C Gisteren-r.acht te ongeveer één uur brak te Groenlo, in de zorgen. Potterij, een zware brand uit in het huis van de Gebr. te Rave, terwijl het huis van Konings spoedig mede in lichte laaie stond. Een derde pand werd mede aangetast, hetwelk echter door de brandweer kon behouden worden. De inboe dels zijn geheel verbrand. Slechts een koe kon gered worden. De oorzaak is onbekend. Te Maastricht is gisteren een arbeider, werkzaam in de aardewerkfabriek der firma P. Regout en Co. met een arm tusschen de aardpers bekneld geraakt, ten gevolge waarvan dit lichaamsdeel zal moeten afgezet worden. In de gemeente Tilburg is een particulier entrepot gevestigd voor gedistilleerd. De leden van den Bredaschen gemeenteraad gaan de volgende maand voor eigen reke ning een reisje naar Duitschland maken, om in enkele steden de inrichting der abattoirs te bezichtigen. Stoomtram op Flakkee Door den raad der gemeente Melissant is aan den Minister van Waterstaat en aan Gedeputeerde Saten een adres van adhaessie ingezonden, met de door de Rotterdamsche Tramweg-Maatschappij aangevraagde con cessie voor den aanleg van een tramweg door Flakkee, in aansluiting met den ont worpen tramweg van Rotterdam door de Hoeksche Waard. Een hotelhouder te Zevenaar is de dupe geworden van een laffe grap. Door hem was uit Duitschland een opdracht ontvangen, om voor een honderdtal Duitsche wielrijders gisteren-middag een diner gereed te hebben. Niets mocht ontbreken, zelfs de muziek niet. Op het vastgestelde uur stond alles gereed maar de Duitsche wielrijders lieten op zich wachten. GEMENGD NIEUWS. Te Gendringen heeft zich Donderdag ochtend een zekere B. E. in het R. Kath. armenhuis, in bed liggend, verbrand. Aan huis of inboedel is geen schade aangericht, alleen het beddegoed is verbrand. De onge lukkige was ongeveer 69 jaar oud en sedert eenige dagen bedlegerig. Hij was niet altijd wel bij het hoofd. De honderdduizendste inwoner der stad Essen werd dezer dagen gedoopt en ont- ving bij die gelegenheid een doopgeschenk van 300 mark vanwege het Gemeentebe stuur en een van 200 mark van een zekere rijke weduwe, mevrouw Grillo, die peettante is van den jongen wereldburger. Het peetoom- schap vervult de Oberburgermeister Zwei- gert. Donderdag-middag had de heer A. E. Heidelaar, aannemer van het leggen der gasleiding aan het station te Groningen, het ongeluk van het perron te vallen en tusschen de rails terecht te komen juist op het oogenblik dat een rangeerende trein naderde. Hoewel de machinist, het ongeluk bemerkende direct remde, kon hij niet ver hinderen dat de trein over den heer Heide laar heenging. Het bleek later gelukkig te zijn afgeloopen, daar de heer H. geen let sel had bekomen en direct zijn werk kon hervatten. Te Keulen kreeg een handelsreiziger, die juist van de reis was teruggekeerd, twist met twee b>"oeders, wien hij verweet, dat zij valsche munsters waren. De man is door de beide broeders doodgeschoten. Haar eerste en laatste spoor- reisje. Een ruim vijftigjarige vrouw, die dezer dagen door den porceleinhandelaar Böttchor te Potsdam met huishoudelijke ar tikelen naar Neubabelsberg werd gezonden, had nog nimmer per spoor gereisd. In den trein werd zij zoodanig door angst aan gegrepen, dat zij herhaaldelijk biddend en jammerend in haar coupé op den grond viel en hevig gillend opsprong, als er een trein voorbijsnorde. De medereizigers had den de grootste moeite met haar en toen zij eindelijk op de plaats van bestemming arriveerde, verklaarde zij plechtig »Dat is eens, maar nooit weer!" De terugreis maakte zij dan ook te voet I Een geschenk aan den Paus. Z. H. de Paus heeft van Engelsche bewon- denaars en typewriter cadeau gekregen, prachtige bewerkt, met zijn wapen in émail ingelegd. Z. H. is voornemens de machine zelf te gebruiken. Kerknieuws. In de Algemeene Hulpkerk van den Allerh. Verlosser, aan den Goudschen Rijweg, zal in de volgende week een plechtige drie- daagscheoefening (van 30Juli tot 2 Augustus) plaats hebben, bij gelegenheid van het tweede eeuwfeest der geboorte van den H. Alphon- sus Maria Di Liguori en van den 25sten verjaardag zijner verheffing tot de waardig heid van Kerkleeraar. De predikatiën zullen worden gehouden door den zeereerw. pater A. Beukers, Re demptorist te 's-Bosch, en des Zondags zal ten halt 10 ure eene plechtige Hoogmis worden opgedragen door Zijne Excellentie Mgr. B. Lorenzelli, Apostolisch Internuntius bij het Nederlandsche Hof. Rechtszaken. De instructie is geopend door de justitie te Rotterdam tegen P. M. S., die Zaterdag j.l. den 8-jarigen A. N. Immers had mede gevoerd en door de recherchurs in een wei land met dat knaapje werd aangetroffen. Sport. De van wege de Nederlandsche Kennelclub sCynophilia" gehouden 9e internationale ho*- dententoonstelling op de terreinen van de naaml. venn. »Het Sportterrein" te 's-Graven- hage, was gisteren op den dag der opening al dadelijk goed bezocht. Er was dan ook een prachtige collectie honden te zien. On geveer 850 nummers waren ingezonden. Op deze tentoonstelling werd in de af deeling barzois, dertig in getal, de vierde prijs toegekend voor den hond »Hector", van onzen stadgenoot den heer J. N. J. Wouterlood. Land- en Tuinbouw. In Oost-Friesland neemt het mond- en klauwzeer groote uitbreiding aan. In der. Kreis Leer en Aurich zijn nieuwe gevallen geconstateerd. Op de markt te Dinslaken zijn 734 stuks rundvee in quarantaine gesteld. Van het uitbreken der ziekte te Dinslaken werd telegrafisch bericht gezonden naar Weener en Leer, waar 20 waggons vee ter verzending gereed stonden. Burgerlijke Stand. Geboren: 23 Juli. Johan Diederik, zoon van A. Molenaar en E. Hansier, Nieuwe Buurt. 24. Johannes, zoon van C. Stok- hof en A. Leeflang, Kleine Baan. Wil- helmina, dochter van J. Schippers en J. Grootendorst, Groenelaan. Overleden: 23 Juli. Cornelia Geertrui- da Meijer, oud I jaar, Noordmolenstraat. 24. Willem van der Kooij, oud 10 maanden, Rotterdamsche dijk. Johanna Antonia Liduina de Raaij, oud 1 jaar en 5 maanden, Weezenbuurt. Zeetijdingen. Schiedam, 25 Juli. Vertrokken s.s. Com- hill, kapt. John. Warminger, naar New castle. Pernan, 23 Juli. Ladende: s.sForenin- gen, kapt. Chr. Paulsen, roor Schiedam. Gefle, 23 Juli. Aangekomen: Quintus, kapt, P. Boeijing, van Rotterdam en Schiedam. Riga, 27 Juli. Aangekomen Hillechiena Helena, kapt. E. P. Brouwer, met pijp aarde van Schiedam. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 25 Juli 1896. Spoeling fl.10. Moutwijn Not. makelaars f61/,. Brandersb. -5% Stemming: Vast. Berlijn. R°gge, -Slotk.) Sl)iritus I Juli Sept. Oct. Juli Sept. Meel 12 Merk. 1. md. Parijs. s Kogge, loop. md. Aug. Hamb. (Spirit. Juli/Aug. i Sept./Oct. 109.25 110.25 38.80 39.10 38.10 38.40 10.10 10.40 17.75 17.75 109.50 111.25 39.20 39.60 38— 38.30 10.10 10.40 17.75 17.75 34'/,. I 33%. New-York. Maïs Amsterdam. 24 Juli. Rogge op lev. weinig veranderd per Juli voor 1 uur f90, 89; per Oct. f88, 89per Maart f 93. 25 Juli. Rogge op lev. weinig veranderd per Oct. f88, 89; per Maart f93, 92. Keulen Rijnhoogte ('s morg. 11 uur) 24 Juli 2.90 M. 25 Juli 2.99 M Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf Londen kort f 12.08 Disc. 2 pCt Parijs - 48.07^ 2 j Vntwerp.- 47.971 3 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 21/, pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij Warschau—Weenen Zuid West Sporen Atchison le Hyp 2e Lr. A Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp Incomebond Shares Oostenr. loten I860 Madridsche loten Turksche Prolongatie3y, 25 Juli, 91 Va 857/, 257/, 20V, 41 1377/, 73'/, 12V» ll'/s 77 517/, 103/, 123 34V, 24 Juli 25 Juli 23 Juli. 24 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1896 | | pagina 6