Kerknieuws. Sport. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken. Laatste Berichten. Politie. Burgerlijke Stand. in het vuur op den haard terecht. Gelukkig daagde er spoed'g hulp, zoodat, als door een wonder, geen der twee levensgevaarlijke brandwonden bekwam. In de nabijheid van Meedhuizen (Gr.) is bij het overzetten van drie personen over het atwateringskanaal aldaar de schouw ge zonken. Het gevaar bemerkende, sprongen allen in het diepe vaarwater, met het ongelukkig gevolg dat een hunner, W. Bos- ker, een oppassend jongmensch, jammerlijk verdronk. De 67 jarige H. Van der Linden te Wieldrecht, rustend landbouwer, die door het land van zijn familielid J. Van der Linden, waar hij een bezoek had gebracht, huiswaarts keerde, is Dinsdagavond in een sloot te water geraakt. Men vermoedt dat hij circa een klein uur in het water is geweest, daar het Dijna halfacht was, toen hij door Willem De Graaf en Gerrit Klein- ders ontdekt werd. Nog leven doch bewus teloos werd hij door dezen thuis gebracht, waar hij een uur later overleed. Als oorzaak van het ongeluk, denkt men dat hij een toeval, waaraan hij meer leed, heeftgekregen. boot bij New Foundland in zee was gelaten met het bericht»alles wel". De flesch heeft dus ruim 500 dacen noodig gehad, om den afstand van 2100 zeemijlen af te leggen. Opmerkelijk is het, dat zij de ooste lijke richting heeft behouden en niet door den Golfstroom naar Noorwegen is gedreven. Door middel van X-stralen heeft men iu het hospitaal te Florence geconstateerd, dat een der patiënten »het hart niet op de rechte plaats" hadhet was niet, zooals bij andere menschen, aan de linker-, maar aan de rechterzijde. Gehinderd heeft 't den man nietwant hij is er 64 jaar mee geworden. moet wezen, het beste wat op dit geoied te vinden is. De bouw daarvan is opgedragen aan de firma E. F. Walcker Co. te Lud- wigsburg, die eenige tijd geFden voor de St. Pieter te Rome een nieuw orgel bouwde en in ons land vertegenwoordigd wordt door den heer J. Raupp te Eindhoven. Loonen bij het kleermakersvak. In een te Rotterdam gehouden vergadering van kleermakers deelde een der aanwezigen mede, dat hij geregeld 92 a 94 uren per week werkt en geen hooger loon kan halen dan f 6.50 per week. Voorts werd door een persoon verklaard, dat hem voor het maken van een demi-saison fl.80 was betaald. Woensdag is de keizer van Oostenrijk, in gezelschap van prins Rudolph Liechtenstein te kwart voor drie met den trein uit Cap Martin te Nizza aangekomen om een bezoek te brengen aan koningin Victoria. Kolonel Carington bevond zich ter begroeting aan het station en geleidde den keizer naar de appartementen der koningin, waar zich ook prinses Henry van Battenberg en prinses Victoria van Sleeswijk-Holstein bevonden. Het onderhoud duurde twintig minuten. Het stoomschip Ville de Saint Nazaire" Op 8 Maart is het Fransche stoomschip Ville de Saint-ISazaire, bij kaap Hatteras vergaan. Het had 65 koppen en 14 pas sagiers aan boord. Eerst 14 dezer is een der booten gevonden met van de 35 per sonen die zij bevatte bij het vertrek, nog slechts vier in leven de kapitein, de dokter, een machinist en een passagier. Van de andere drie booten is ook bij de Maat schappij niets bekend. Een later bericht uit New-York meldt nog van de schipbreuk van de Ville de St. Nazaire De overlevenden, Zondag door de Hilda uit een der booten opgenomen, zijn de inspecteur Berri, van de Compagnie Générale 1 ransatlantiquedr. Maire, de scheeps dokter Stants, 3e machinist, en Tajardo, een passagier. Zij waren allen uiterst zwak, en de geneesheer van de Hilda vreest dat inspecteur Berri, die zelfs niet in staat was zijn wedervaren te vertellen, niet in het leven zal blijven. De geredden bezaten zoo weinig kracht meer, toen men op de Hilda de boot in het oog kreeg, dat ze de lijken van hun vier metgezellen, die aan uitputting gestorven waren, niet uit de boot hadden kunnen lichten. Een van de geredden zegt dat een lek ontdekt werd op den 7en Maart, toen men nog pas een dagreis van New-York verwij derd was, maar meende dat het lek niet ernstig genoeg was om het terugkeeren naar de haven te rechtvaardigen. Den volgenden dag was het gat echter veel grooter geworden, en den nacht daarop brak een hevige storm los, zoodat het niet moge lijk was, het schip boven water te houden. In deze omstandigneden bleef er niets over dan in de booten te gaan. De bemanning gedroeg zich voordeelig. Onder de vermisten, die allerwaarschijnlijkst omgekomen zijn, bevinden zich kapitein Jaqueneau, 9 passa giers en 68 officieren en matrozen. De passagiers zullen wel grootendeels Amerika nen en bewoners Van de West-Indische eilanden geweest zijn. Duivenpostop Creta. Het volgen de nieuws uit Creta zal hoofdzakelijk post- duivenliethebbers belang inboezemen. Kolonel Vassos had een zeker aantal postduiven op zijn tocht naar Canea medegenomen. Zoodra hij er in geslaagd was, te Piatania, niet ver van Canea, te landen, liet hij twee dezer duiven los. Opmerking verdient het, dat de dieren nimmer in Creta gevlogen, doch slechts den afstand, die Athene van het eiland Serifo scheidt eenige malen afgelegd hadden. Niettemin kwamen ze bijna tegelij kertijd te Athene aan en brachten daar het eerste bericht van de ontscheping der Grieksche troepen op Creta. Een kostbare rol. In het jaar 1871, toen de levensmiddelen tijdeus de belegering van Parijs in die stad zeer dnur waren, en men voor iets wat men anders niet aankeek ongehoorde sommen betaalde, kwam eens eene dame in een delicatessen- winkel en vroeg naar den prijs van een Hollandschn kaas die zij zag staan. De koopman vroeg f80 trs. voor. »Wat, riep de dame, 80 frs En ik zie dat de kaas nog wel door ratten is aange vreten." »Kijk eens," vervolgde zij, »derat zit er nog in." Waarachtig," antwoordde de koopman verheugd, na even gekeken en de kaas met een stolp overdekt te hebben; ndat maakt nog een onderscheid. Als u de kaas nu nog wilt hebben met de rat, moet u 100 fr. betalen". Zeepost. In de vorige maand is bij Arcochon, aan de Zuidwestkust van Frankrijk een flesch aangespoeld, die volgens schrijven, dat er in werd gevonden, in Sept. 1895 door de passagiers van een Duitsche mail Z. D. H. de Aarsbisschop van Utrecht heeft aan den weleerw. heer J. Ettema, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als pas toor te Gellikum en benoemd tot pastoor te Gellikum den weleerw. heer J. Van der Linde en tot pastoor te Renswoude den weleerw. heer H. Herfkens. Dinsdag vierde de zeereerw. heer H. M. A. Linsen, pastoor te Lutterade zijn 25 jarig priesterfeest. Niettegenstaande Z.Eerw. uit drukkelijk verzocht had, dit feest slechts kerkelijk te willen herdenken, hadden toch de bewones van de nabij de kerk gelegen huizen gevlagd. Den 24 October a. s. hoopt de zeereerw. heer A. van de Laar, deken en pastoor van Osch, den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar aan het hoofd dier parochie geplaatst en tot deken verheven werd. Hoezeer hij in dien tijd zich de liefde der parochianen ver worven heeft, zal blijken op zijn zilveren feestdag, waarvoor nu reeds toebereidselen gemaakt worden. O. a. zal hem door zijn parochianen voor zijne kerk een nieuw or gel aangeboden worden, dat een meesterstuk De te Kanea en op Creta gevestigde administrator apostolicus heeft een schrijven gericht aan Z. H. Leo XIII, in hetwelk hij ten zeerste de opoffering prijst, die de Fransche zeelieden aan den dag hebben gelegd, om bij den brand der stad de Ka- tholike gstichten te behouden. Z. H. heeft aan negen officieren, die zich bij het reddingswerk onderscheidden, een eereteeken verleénd en den adminisator 10.000 lire gezonden ter verdeeling onder de slachtoffers van den brand. Hondententoonstelling te Botterdam. In het Verkooplokaal te Rotterdam werd gisteren de eerste groote internationale hondententoonstellinggeopen der Kynologen- Vereeniging ^Nederland". De groote roep welke over deze tentoonstelling was uitge gaan heeft zich volkomen bevestigd. Niet muider dan 500 a 600 houden geven daar een concert waarbij het reusacrmgste orchest slechts kinderspel is. Daarbij zijn het de grootste autoriteiten uit de honuenwereld welke daar zijn bij eengebracht. Alle rassen zijn er vertegen woordigd, van den Bulldog en St. Bernard, tot het schipperke en het Maltheser hondje toe, De drie zalen van het Verkooplokaal zijn alle in beslag genomen terwijl de bijge bouwen en terreinen tot keuringsplaaisen zijn ingericht. Wanneer men de groote zaal binnentreedt dan dwingt langs de muur dadelijk een groote verzameling Duitsche doggen eerbied af, terwijl ook de acnterwand vau de zaal geheel door deze atdeehng is ingenomen. De beide andere wanden der zaal hebben de Mastiffs en lange kortharige St. Bernard honden in beslag genomen. Alzoo kunnen de zwakkere rassen als barzois, pointers, Engelsche en Gordon en Iersche setters, collies, griffons, bobtails, herdershonden, Terriers poedels en zoovoorts zich tusschen zulk een carré van reuzen volkomen veilig achten. Geen plaatsje in deze zaal is ongebruikt gelaten. Tal van fabrikanten hebben hunne door de honden- hethebbers zoo gewilde waar in prachtvolle etalages geëxposeerd en zullen zeker goede zaken maken. In de tweede en derde zaal is vooral voor de dames veel van hun gading te vinden. Zeldzaam schoone exemplaren van kamerhondjes, waarvan sommigen zelfs in glazen kastjes geëxposeerd, zijn er ingioo- ten getale aanwezig terwijl de foxterriers zich in deze kleine horidenwereld de reuzen gelooven. Wat een rijkdom aan dashonden, schip- perkes, Maltheserhoudjes, Blenheim spaniels italiaansche windhondjes, griffons Bruxeliois mopshondjes, smoushondjes enz. enz. is daar vertegenwoordigd. Verder vindt men in de achterzaal een tafel en vitrine met eerepnjzeu geëxposeerd welke op ondubbelzinnige wijze getuigt van de ingenomenheid waarmede de tentoon stelling van alle zijden is begroet. Een bezoek aan de tentoonstelling die ook morgen (Zondag) nog geopend blijft, is wel aan te bevelen. Onder de inzenders die prijzen behaalden behooren de heeren D. Visser te Schiedam voor Leonbergen klasse no. 32, no 40 Leo, reu, die een eerste prijs verwierf' in de open klasse en een eerste prijs in de nieu weinigs klasse A. Schnabel te Leiden voor Dashonden (.kortharige) klasse no. 385, No. 385 Schnabels Erdine, teef, die een zeer eervolle vermelding! verdiende in de puppy klasse en No. 386 Schnabel's Erdmann, reu, die een 3en prijs verwierf in de puppy klasse en een 3en prijs in de jengdklasse. gebleven die vergunning aan te vrag®°> voorgevende geene vergunning noodig t® hebben. Het O. M. was comform de getuige-v®r* klaringen van oordeel, dat hier wel degehj eene smederij bestaat en eischte f50 boete subs. 10 dagen hechtenis. De verdedigen van bekl., mr. James van Raalte, bestree uitvoerig de aanklacht, zeggende dat in deZe werkplaats de gegoten onderstukken v9° elders werden aangevoerd en daar in elkan der gezet. In de werkplaats is zelfs gee° smidse of aambeeld. Pleiter beriep zich tot staving zijner verdediging op de Nedei" landsche, Fransche en Duitsche autoriteiten en vroeg vrijspraak. Bij het rundvee van den veehouder P- Dekke in de Overschieschestraat te dezer stede is mond- en klauwzeer geoonstateerd- Bij den veehouder J. A. v. Velzen alhi®r is het rundvee, dat aan die ziekte lijdend® was, hersteld verklaard. Met ontsmettinf> wordt darr begonnen. Naar aanleiding der ontvangst van e®° bericht afkomstig uit Parijs, waarin wordt medegedeeld, dat in Frankrijk onder d® varkens in allen gevallen wel degelijk mond en klauwzeer heerscht, heeft het Dag- Bestuur van het Ned. Landbouwcomité ®r bij den minister van binnenlandschs zak®11 met kracht op aangedrongen, het invoere0 varkens uit het buitenland alhier te doe11 beletten, opdat voorkomen worde, dat of schoon men in Nederland gestrenge maat regelen tot het beperken van deze besmett®' lijke ziekte neemt, men de risico loopt, van uit het buitenland opnieuw besmet te worden. Voor het eerste kantongerecht te Rotter dam heeft zich te verantwoorden gehad C. van Z., die zonder vergunning van B. en W. eene smederij had opgericht en in wer king gesteld. Op herhaalde aanmaningen der bouwpolitie was beklaagde weigerachtig Dat zou voor onze veehouders wat waard zijn! In Italië meent men een afdoend genees' middel tegen het mond- en klauwzeer ge' vonden te hebben. Vanwege het Minister'® van Landbouw aldaar zijn er proeven naed® genomen, welke uitstekend voldeden. Er lS eene brochure over uitgegeven. Wegens zijne gunstige uitwerking noeH1' men het nieuwe middel in Italië »Tocc°" Sand," dat beteekentbeproefd en èe' nezen." De officieele London Gazette bevat h®' bericht, dat Creta geblokkeerd wordt. Lord Salisbury ligt met een lichte0 aanval van influenza te bed. De Duitsche Rijksdag heeft hede° twee kruisers afgestemd. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het Commissariaat v9l> politie: een rozenkrans, een portemonn9'0' met f0.37», een onderstuk van een goud®0 oorbel met blauw steentje en een sleut® b. Terug te bekomen aan de volg®1"^ adresseneen ring met 3 sleutels bij 't Hof, Steenstraat 2Ua, een portemonn9*0 met 2 centen enz. bij Penning, Hoogs19 68, een portemonnaie met 1 cent Hille, Broersveld 87, een gouden oork»0^ met steen bij Ruseier, Gasstraat 28, ®el' regenmanteltje bij v. d. Beek, Nie°* Haven 22, een bril in huisje bij de R°° e'g Singelkerkstraat 2S en een lichtbruin met witte pootjes bij Kostenze, Zal"1 straat 3. Overleden: 19 Maart. Hillegonda t9^ Noord, oud 73 jaar en 2 maanden, echtg van J. van Zanten, Dirkje Meesterstraat-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 6