gewoon Verblijf te Windsor teruggekeerd. Op hare reis daarheen heeft zij eene ovatie van honderden schoolkinderen, die haar toezongen, met blijkbaar genoegen aanvaard. Donderdag kwamen de lords der admi raliteit in den morgen de Koningin te Windsor bezoeken. Zij begaven zich naar het kasteel in gesloten hofrijtuigen te mid den van een hevigen storm en regen. Ongeveer tegelijkertijd kwamen van Ports mouth de admiraals van de vreemde schepen bij Spithead onder een hevig onweer met donder en slagregen druipnat aan. Zij gingen ontbijten bij de Koningin. De marinesoldaten van Portsmouth vormden de eerewacht. Na het ontbijt op het kasteel werden de vreemde admiraals aan de Koningin voor gesteld. Allen droegen groot tenue met de coraties. De prins van Napels, die den koning van Italië bij het jubileum vertegenwoordigt, heeft aan het hoofd van de vereeniging van Katholieke missiën te Londen laten weten, dat hij 11. Zondag het Te Deum in Brompton Oratorj niet heeft bijgewoond en evenmin a. s. Zondag de hoogmis in de Italiaansche kerk van St. Pieter, in Hatton Gardens, zal bijwonen, omdat hij er met te zamen met den pauselijken afgezant, mgr. Sambucetti, wil wezen. De katholieke Antwerpsche anti-milita rist. Delbeeke interpelleerde eergisteren in de Kamer van afgevaardigden in België de regeering over 's Konings toespraak tot de deputatie van liberale manifesteerenden ter gunste van den persoonlijke dienstplicht of de afschaffing der plaatsvervanging. Del beeke constateerde, dat het den Koning aangeboden adres ter gunste van den per soonlijken dienstplicht niet in overeenstem ming was met de groote meerderheid des lands en de Kamers en daarom wenschte hij te weten of de Regeering geneigd is in den geest van 's Konings antwoord tegen den zin. van 's Lands vertegenwoordiging mede te werken. Voorzeker een zeer lastige vraag aan een minister-president. De Smet de Najer ant woordde, dat de Koning een wensch had uitgesproken, maar geen wetsontwerp had aangekondigd om dien wensch te belichamen. De Regeering is persoonlijk, evenals de Koning sterk tegen het remplaganten- stelsel en meent ook dat juist de interna tionaal erkende neutraliteit van België aan dit land zekere verplichtingen oplegtmaar ook, evenals de Koning gedaan heeft, voegt zij ei bij de natie regelt haar eigen lots bestemming. In s Konings rede dingen te zoeken die Z. M. niet gezegd heeft, is anti patriottisch. Na een levendige gedachtenwisseling werd de eenvoudige orde van den dag aangenomen met alle stemmen der Rech terzijde tegen die der Linkerzijde. Nu de ministeneele crisis in Dnitscliland maar met verder komt, gelooft de Rational Zeitung, dat Hohenlohe in elk geval zal af treden na 's Keizers reis naar St. Petersburg (waarbij de tegenwoordige kanselier den Keizer vergezellen zal) zoo de aangekondigde wijzigingen in de regeering eerst na die reis tot stand komen. Maar de Nat. Zlg. zegt dit terecht 111 voorzichtige bewoordingen. Daar overigens de gezant von Bülow te Rome al sedert lang was aangeduid als Hohenlohe's vermoedelijke opvolger, wordt thans natuurlijk het vermoeden weer geuit, dat de Keizer hem ontboden heeft, om met' hem te spreken over het vervullen van den kanselierspost, hetzij spoedig, hetzij later. Dit vermoeden schijnt steun te vinden in het gerucht dat Miquel slechts vice-presi dent van het Pruisisch ministerie zal worden en dat de onderhandelingen over het aan nemen van het vice kanselierschap door Miquel geheel mislukt zijn. Binnen korten tijd zal wellicht in Italië een gerucht makend proces worden gevoerd. Naar het schijnt, zal het naar aanleiding van het proees-Favilla toch nog komen tot een gerechtelijke vervolging tegen Crispi. De Italië meldt, dat in diplomatieke kringen het ge tucht gaat, als zou de minister van justitie nog in den loop van deze week aan den Koning het voorstel van den rechter van instructie voorleggen om een strafvervolging tegen den gewezen eersten minister te be ginnen. Dit voorstel zal waarschijnlijk wor den ingediend bij de bureaux der Kamer die een commissie van onderzoek zullen be noemen, welke met het nagaan der proces stukken allicht eenige maanden werk heeft. Het rapport over de zaak is dus in der. eersten tijd niet te wachten. De onderhandelingen, nu reeds sedert ge- ruimen tijd tusschen Griekenland en Tur kije over den vrede gevoerd, zullen eindelijk tot het gewenschte doel leiden. Volgens een telegram uit Constantinopel van gezag hebbende zijde zou het voorloopig vredes- tractaat waarschijnlijk Zaterdag aanst. ge- teekend worden. De oorlogsschatting zou vastgesteld zijn op 70 milüoen francs, be taalbaar in termijnen binnen vier jaar. Volgens de Basl. Nachr. heeft Numa Droz, oud-president van den Zwitserschen Bondsraad, na formeele weigering van het hem door de Mogendheden aangeboden gouverneur-generaalschap over Creta nog geen definitief besluit genomen ter zake van het daarop gevolgde voorstel tot tijdelijk verblijf op dat eiland om aldaar een consti- tutioneele regeeringsvorm en autonome be stuursinrichting te vestigen. Hij is zich bewust van de zware verantwoordelijkheid voor eene eventueele mislukking en zou anderzijds voor Zwitserland gaarne de voor deelen op het gebied van handel en industrie verzekeren, welke uit zijn tusschenkomst zouden kunnen voortvloeien. Indien hij in bevestigenden zin besluit, zal hij voor ver scheidene maanden verlof vragen bij den Bondsraad. Een besluit van den uitvoerenden raad in Transvaal door den volksraad bekrach tigd, draagt aan bepaalde commissies op, de noodige vergunning uit te reiken voor den verkoop in het groot van ingevoerden wijn en sterke drank. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schiedam, 25 Juni 1897. Voor de «Zwartjes van Afrika"ontvingen wij door bemiddeling van den boekhandelaar A. L. A. van Pinxteren f 5. Naar wij vernemen, is door Burg. en Weth. dezer gemeente besloten de stemming en. zoo nooodig, de herstemming voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad te bepalen op 13 en 23 Juli a. s. De antirevolutionaire kiesvereeniging «Ne- derland en Oranje" en de christelijk-histo- nsche kiesvereeniging «Eendracht" alhier, hebben, Woensdag-avond beiden op het zelfde uur vergaderd, zonder belangryke oppositie besloten elkanders candidaten voor de aan staande verkiezing voor den Gemeenteraad over te nemen. Als voorloopige candidaten werden in de vergadering der antirevolutionaire kiesver- eenining genoemd de heeren H. Dienske, H. v. d. Drift en D. Stolk en in de verga dering der christelijk-historische kiesver eeniging werden tot voorloopige candidaten gesteld de heeren J. O. Bender, C. van der Vlies en Jb. Verboom. In beide vergaderingen werd goedgekeurd, dat de heeren Jansen en Prins voor het lidmaatschap van den Raad worden aan bevolen. De verbonden partijen zullen ril. alleen hun eigen candidaten officieel aan het gemeentebestuur opgeven en zich voor andere candidaten tot eene aanbeveling bepalen. De besturen van beide genoemde ver- eenigingen werden door de leden gemachtigd in onderling overleg definitieve candidaten te stellen, uaartoe zouden zij heden-middag te 3£ uren te zamen komen. In een heden-middag gehouden verga, dering van de besturen der anti-revolutio naire kiesvereeniging «Nederland en Oranje" en de christelyk-historische kiesvereeniging «Eendracht" zijn de volgende candidaten de finitief gesteld. Ie kiesdistrict D. Stolk (2 plaatsen opengelaten) 2e kiesdistrict: J. O. Bender (1 plaats opengelaten) 3e kiesdistrict C. van der Vlies H. Dienske. Voor de opengelaten plaatsen zullen can didaten van de Roomsch-katholieke of van de liberale partij worden aanbevolen. Uit het logement van J. van Hartendorp aan de Raam te dezer stede werden Woens dag avond 7 ure onder een grooten toeloop van menschen, twee mannen, die geheel met bloed bevlekt waren en waarvan er een nog een eetvork aan de kin had bengelen, door de brugwachters van de Ooievaarsbrug en agenten van politie naar het politie bureau overgebracht. Terwijl een der bedoelde mannen, rond reizende personen, in genoemd logement, onder den invloed van sterken drank ver- keerende, het middagmaal zat te gebruiken, kregen zij twist, waarbij, tot handtastelijk heden overgaande, de een plotseling een vork in zijn kin en later, al vechtende, een slag op het oog bekwam, waardoor dit opzwol. Op het bureau bleek het dat het aanzien erger was dan de werkelijkheidde ver wonding door den vork veroorzaakt, bleek van weinig beteekenis, daar die juist in het dikke gedeelte van de kin was terecht gekomen en het blauw oog dat later was veroorzaakt, gaf evenmin reden tot ongerust als de kleine verwonding die de andere aan het hoofd bekwam. Bij het over den grond rollen had het bloed zich op beider lichamen verspreid. Beiden vechtlustigen werd gelegenheid gegeven in verzekerde bewaring weder tot den normalen toestand terug te keeren, waarna zij den volgenden dag weder in vrijheid werden gesteld. Gisteren avond 6 ure is aan het Spuika naai alhier, nabij de woning van den sluis1 wachter Van Wienngen, te water geraakt, de 7 jarige A. van Eijk, wonende in de Gorze. Hij werd gered door zijn broeder, den 17-jangen L. van Eijk, die zich daartoe te water heeft begeven. Heden-ochtend 11£ ure is de 27-jarige C. Maagdenberg, wonende aan den Rotter- damschen dijk, aan de Buitenhaven te water geraakt. Hij werd terstond gered door N. van der Lee, die hem een hand heeft toegestoken. Woensdag-avond heeft de 22-jarige H. v. d. K., wonende aan de Polderstraat te dezer stede op den Stationsweg te Rotter dam een toeval gekregen. Hij viel daarbij over een voetenkrabber en kneusde zich toen inwendig zoo ernstig, dat hij per bran card naar net Ziekenhuis te Rotterdam gebracht moest worden. De herstellingen aan den straatweg van Overschie naar Rotterdam en aan dien naar Schiedam zijn zoo goed als afgeloopen. Daar entegen verkeert de weg tusschen Overschie en de Zweth nog steeds in een slechten toestand. I" den nacht van Woensdag op Donderdag zijn door den rijksveldwachter J. L. Smits en de gemeente-veldwachters J. E. v. d. Plas en L. v. Aalsburg te Overschie weder 4 Woudnchemsche visschers bekeurd wegens het visschen met de zegen in de Delftsche Schie te Kethel en Spaland, zonder vergun ning. Aangezien zij pas visschende waren en nog niet hadden gevangen, konden zij, zeven in getal, met hun ledige schuiten naar Rotterdam terugkeeren. ging stelt zij een paar andere candid#48'. De vooruitstrevende vrijzinnige kiesver00^ ging Vlaardingen heeft 2 der aftred011 leden candidaat gesteld, de heeren PaUj Kekkere en K. S v. d. Brugge, cn d0 andere plaatsen opengelaten, De chr. historische en de r. k. nog geen candidaat gesteld. Dinsdagmorgen kwam te Vlaardingen ner. het sloepschip VL 137 Maria, Ligt, die op sleeptouw heeft gehad d0t81^ laten driemastschoener Carl. Door de manning van VL 137 is van de schoep afgehaald een wager.lading diverse scheep gereedschappen. Het schip zelf was in 208 slechten toestand. Door de sleepbooter. IJmuiden en Si^st)!l is de Carl op 16 Duitsche mijlen van lJmu1^ pen aangetroffen en aldaar Maandag bin11®11 gebracht en aan de strandvonderij over#8 geven. Het schip is gevoerd geweest d°fl kapitein Sholander en behoort te thuis. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Vlaar dingen Van de 5 aftredende leden van den ge meenteraad heeft de antirevol. kiesvereeni ging «Nederland en Oranje" twee niet ter herkiezing aanbevolen. Ter hunner vervan- In de jongste vergadering van den raa der gemeente Delft kwam o. m. in beb#" deling een voorstel van commissarissen d0' Stadsbank van Leening, om voortaan all0®*1 die pariden te beleenen, waarop meer d0" f 2,50 kan worden voorgeschoten en dj8 voor langer dan ééne week worden bele0" Hoewel de heer Post v. d. Burg vrees®8' dat deze maatregel het welig tieren v0p de z. g. pandjeshuizen zou tengevo'ü8 hebben, gingen zijn medeleden toch niet t*e hem mede en werd het voorstel zond0f hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de Woensdag in het district Pijnack0' gehouden verkiezing van een hootdingel»0 voor het hoogheemraadschap Delfland wet' den uitgebracht 9i3 stemmen, waarvan van onwaarde. De volstrekte meerderde'8 bedroeg alzoo 464. Gekozen werd de h00' J. B. Nierman te Delft, met 482 stemmen. W den heer Zonneveld waren 444 stemm0" uitgebracht. BINNENLAND. H. M. de Koningin-Regentes heeft d0l) burgemeester van Amsterdam eene som v8(1 f500 doen toekomen ter storting in b0' pohtiefonds. De Pauselijke Internuntius mgr. Tarna»5' begaf zich gisteien voor een paar dag00 naar Vogelenzang ter bijwoning van e0p feestviering in het pensionaat aldaar. De burgemeester van 's Gravenhage on$' ving gisteren-ochtend de commissie uit d0 Scheveningsche reeders, dieachtereenvolg0||S in de gelegenheid werden gesteld de b0' langen der visscherij voor te dragen, De burgemeester adviseerde, dat de r00 ders zich tot de permante commissie de reederij te Scheveningen te dier 2®k0 in betrekking behoorde te stellen, opdat de*0 overleg kunne plegen met de raadscommisSl8 voor de visschershaven. De burgemeest01" betoonde zich zeer hartelijk en belangst0'" lend. Barones H. v. K., eene geboren Brits0''8 ïft onderdane te 's-Gravenhage wonende, he0 jubileum van koningin Victoria wenschen 40 vieren door eene gift van duizend gu'd0l) voor Scheveningen, om te dienen ter l0pl ging der ellende door den storm van Vnjdag te weeg gebracht. De vijf bussen aan het strand te Sch0' veningen hebben Zondag, Maandag eI> Dinsdag gezamelijk ongeveer f300 opg0' bracht, waarvan alleen Zondag ruim I Op Eik en Duinen te 's Gravenhage w0l"d gisteren onder zeer groote belangstel!'0*' uit alle kringen de heer Waldeck ter aard0 besteld. In Loosduinen waren de m00sl0 huizen gesloten. Een schat van bloem011 dekte en volgde de lijkbaar. De koninklijk8 Vereeniging «Het Eereteeken" was m0' omfloerste banier in den stoetaan d0 groeve was het le bataljon rustende schut' hifi"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 2