kast en een schilderijraalh, berden bescha digd, terwijl eenige dakpannen waardoor de bliksem zich een uitweg baande, naar bene den vielen. Een courant die op tafel lag, werd in tweeën gesplitst, terwijl in 't pa pier eenige gaatjes gebrand waren. Bij het bezoek der pelgrims op het Loo barstte des middags een zwaar onweder los, waardoor een treffend ongeluk werd teweeg gebracht. De bliksem was ingeslagen in het huis van Engel Boekhorst, een splinternieuw huis in 1896 gebouwd. Drie kinderen werden door den bliksem getroffen, ze lagen na het inslaan voor dood op de deel, waar ze een oogenblik te voren hadden staan kijken. Alle drie hadden zware brandwonden, maar een meisje, Antje, 11 jaar, waren de klee- ren van 'tlijt verbrand, de schoen van den linkervoet vlakweg verscheurd. Dit kind, geheel zwart op de borstvlakte en verschroeid in gezicht en hals, zal er het leven wel bij laten. De dokter geeft geen haop. De andere twee zijn bedenkelijk buiten gevaar. De bliksemstraal bracht aanvankelijk maar een klein plekje van het halfrietendak, en nog een bos stroo aan 't branden, maar aan blusschen was geen denken, vooral omdat er menschen gered moesten worden. E. B. heeft 12 kinderen, waarvan 9 thuis. De menschen zijn arm en eerlijk. Verleden jaar moesten ze hun wrak, hoog oud huis laten albreken en geld opnemen om het nieuwe te bouwen. Had in die oude stulp de roode haan maar gekraaid In een kwartier stond alles in lichterlaaie. Het weinige vee, waarover E. B. beschikt, één of twee varkens, bleef behouden, be halve een kip en 10 kuikens. De vrouw liep met haar zuigeling als radeloos rond. Het huis is laag geassureerd, voor f 1200, maar de inboedel was niet verzekerd. 't Is de ondergang voor dit gezin. Bjj het hevige onweder, vergezeld van een wolkbreuk, dat Woensdag te Waddings veen woedde, sloeg de bliksem bij drie landbouwers in. De ongelukken waren ge lukkig gering. Op één plaats werden de ruiten verbrijzeld, bij den landbouwer B. werd een boom getroffen, terwijl bij v. Z. een koe doodelijk werd getroffen. GEMENGD NIEUWS. Het stoomschip Schiedamvan de Hol- land-Amerika Ijjn, bebouwd in 1874, is door mr. Alfred Loting aangekocht voor rekening van Oostenrijksche koopers. Donderdag 15 Juli bereikte de heer M. W. ban de Waal te Renen den leeftijd van 101 jaren. De oude heer mag zich nog steeds in welstand verheugen. Bij de vele bezoeken was hijopgewekt en vroolijk, even als op het feest van zijn lOOn verjaardag. Te Mijdrecht brak Dinsdag-avond een felle brand uit in de koekbakkerij, enz., van de wed. B. van Doesburg, midden in het dorp. In een paar uren tijas was alles tot den grond afgebrandalleen kon men met vereende krachten er in slagen de belendende perceelen te behouden, vooral wijl er geen wind was. Er hebben twee spuiten van Mijndrecht en twee uit Wilnis gewerkt. Het verbrande was verzekerd. Te Drachten wierp men eene kat, die jongen heeft, een jong ratje voor. In plaats van het diertje te verslinden, bracht zij het heel voorzichtig in het nest bij de jonge poesjes en ging het zoogen. Nog altijd duurt die vriendschappelijke verhouding voort. Bij de dd. 19 Juli geëindigde schutters feesten van de Burgerschietvereening te Iserlohn werden aldaar verteerd400 H.L. bier, 37 centenaars vleesch, 80 hammen, 4000 knakworstjes en meer dan 30,000 broodjes. Laibach is weer geteisterd door een ernstige aardbeving, die groote schade heeft aaagericht. Er is bijna geen huis of de muren zijn gescheurd. Vele woningen moesten ont ruimd worden. Van persoonlijke ongelukken heeft men tot dusver niets gehoord. Weener deskundige voorspellen als gevolg van deze aardbeving een nieuwe uitbarsting van den Vesuvius. Keizer Wilhelm als oogl ij der. De Reichsanzeiger bevat de volgende me- dedeeling van den keizerlijken lijfarts dr. Lenthold «Het onderzoek van 's keizers oog, gis teren ochtend door hertog Karei Theodoor verricht, heeft volkomen bevredigende uit komsten opgeleverd. Het gezichtsvermogen is volstrekt niet aangetast, maar daar het oog nog eenigszins aangedaan is, moet de keizer zich nog in acht nemen. De Keizer zal zijn Noorsche reis voortzettenhertog Karei Theodoor keert weldra over Göteborg naar Beieren terug." Naar men weet, is Karei van Beieren een specialiteit in de oogheelkunde, die zich daartoe uit liefde voor de wetenschap en den naaste heeft bekwaamd en zijne kunde hoofdzakelijk ten dienste stelt van de arme ooglijders. De torpedoboot, die te Odde in Noorwegen was achtergebleven, omdat men nog hoop had het lijk van luitenant v. Hannke, die in het Soenda-meer verdronk, te vinden, is onverrichterzake teruggekeerd. Over het ongeluk-zelf wordt nog gemeld dat het plaats had op een kilometer zuidwaards van den Late-waterval. Von Hahnke viel in een draaikolk, kwam onmiddellijk daarna tuoschen een paar klippen weder boven, riep om hulp, maar zonk dadelijk weder in de diepte. Men heeft op een stiller plek netten gespannen, maar in weerwil van deze en andere pogingen is het lijk nog niet gevonden. Een pop zoo groot en zwaar als een mensch, die op de plaats van het on heil in het water geworpen werd, kwam bij dezelfde steenen boven, waar ook v. Hahnke het laatst gezien is, maar is toen eveneens spoorloos verdwenen. Noorsch Eeuwfeest. Koning Os kar en de Kroonprins zijn voor de feeste lijkheden bij het 900-jarig bestaan van de stad Trondbjem overgekomen. In rde be roemde domkerk, waar de koning den 18en Juli 1873 gekroond is, werd een godsdienst oefening gehouden, en de Lutersche bisschop Skaar sprak na de preek den koning toe, daarbij ook de koning uitend dat men hem het dragen van de kroon, in de 24 jaren dat hij nu regeert, niet gemakkelijker ge maakt heelt. De Noorsche radicalen zullen wel vuur vatten op die woorden. Bij de feesten behoorden ook een groot concert, een optocht, enz. Na den optocht, waaraan 5 of 6000 menschen deelnamen, sprak de koning in het park de verzamelde menigte toe. De stad is in de feestweek rijk versierd, en ter reede liggen Noorsche, Zweedsche en Deensche oorlogsschepen. Andrées Pooltocht. De Berlijnsche correspondent der 2V. R. Ct. seint Uit Christiania wordt gemeldt, dat bij Stavanger een postduif gevangen is, met een zilveren ring aan den poot, en op den vleugel gestempeld«Nordpol 142 W." Volgens nader bericht zijn echter de postduiven van Andrée anders gestempeld. Een statistiek jeert, dat elk jaar in Engeland 36 milhoen paren handschoenen worden gekocht. Boor de vrouwen natuur lijk het meest, die hebben daar 27 milioen van noodig. Dat dames uit de hooge wereld f1200 'sjaars voor handschoenen uitgeven, komt vaak voor in Engeland. Dat behoeft ons niet zoo te verwonderen, als men weet dat er handschoenen zijn die 50 francs per paar kosten. In het Velodróme te Dijon is een ramp in den geest van den brand in den Bazar de la Charité te Parijs voorkomen doordat het gevaar tijdig werd ontdekt. De plaats werd in gereedheid gebracht voor een stie rengevecht, toen in een ingang voor den derden rang een llesch met petroie um Werd gevonden, die aan den mond was aangesto ken. De persoon of personen, die deze eigenaardige soort van helsche machine hadden uitgedacht, hadden ongetwijfeld verwacht dat de flesch zou ontploffen, waar na de vlam zich zou mededeelen aan den licht brandbaren binnenbouw en in korten tijd de geheele tent in vlammen zou gehuld zijn. Een verdacht persoon is in hechtenis genomen. Laatste Berichten. Heden-middag geraakte een wagon van de stoomtram bij het oprijden tegen de Hoogstraat buiten de rails, waardoor een oponthoud werd veroorzaakt van bijna een half uur. De beruchte C. Wanders te Vlaardin- gen, waarvan wij in ons vorig blad melding maakten, is gisteren door de politie te Gouda aangehouden en naar Vlaardingen getrans porteerd. Heden-morgen is hij door een agent van politie naar Rotterdam gebracht en ter be schikking van den Officier van Justitie ge steld. Door Z. D. Hw. den Bisschop van Haarlem is te Amsterdam een nieuwe pa rochie opgericht, onder den titel van«Pa rochie van de H. Anna" en tot eersten pastoor aangesteld de weleerw. heer J. A. Kupers, kapelaan der St. Bonitaciuskerk aldaar. Naar de N. R. Ct. verneemt, zullen de leden van bet nieuwgevormde Kabinet, na hunne benoeming, aanst. Dinsdag door de Koningin-Regentes op het Loo in audiëntie ontvangen worden, ten einde ir. handen van H. M. den ambtseed af te leggen. Den volgenden dag, Woensdag, is bepaald van het overnemen der portefeuilles uit handen van hunne ambtsvoorgangers. Kerknieuws. De zeereerw. heer T. H. Kortenhorst, pastoor te Abcoude, hoopt den 15en Au gustus zijn 25-jarig priesterschap te her denken. Sport. De wielerwedstrijden morgen (Zondag) op het «Sportterrein Den Haag" te houden, zullen de belangrijkste worden van dit jaar. C. Witteveen, die voor het oogenblik de beste Hollandsche afstand rijder is, is thans in goede conditie en komt met de beste Hollandsche gangmaking. St. Hubert, die Bouhours, den winner van den Amster- damschen driedaagschen wedstrijd, en Luyten versloeg, is in beste conditie, zoodat dit nummer spannend zal zijn. Als gangmakers dienen rijders als Hartog, Missaï, Sannes, Jules, Bolle, het puikje uit België. Deze rijden ook het multiplexnummer (12 inschrij vingen) mede en den seriewedstrijd (32 inschrijvers). Marten Kingma, Vrouwes, Siep, Beisenherz zullen de Hollandsche eer moeten ophouden, en het staat thans te betwijfelen of de prijzen naar België gaan. Jenkens, de Australische kampioen, die thar.s te Amsterdam is, behoort ook tot de mede dingers. Mooie races zijn dus te wachten. Land- en Tuinbouw. Te dezer stede is mond- en klauwzeer geconstateerd bij het vee van S. C. van Waalwijk v. Doorn, terwijl het vee van de veehouders C. Houtman en G. van der Burg van die ziekte is hersteld verklaard. Onder het rundvee van de landbouwers A. v. d. Meer en G. v. d. Gaag, te Over- schie is mond- en klauwzeer geconstateerd. Het rundvee van de landbouwers A. Snijker en M. Koeling te Overschie, dat lijdende is geweest aan mond- en klauwzeer, is hersteld. Op de veilingen Vrijdag-avond in het Westland gehouden, werden de volgende prjjzen besteedaardappelen voor het bui tenland, hoorntjes 70 a 73 ct. ronde 73 c. per 26 kilo, aanvoer 1500 kin; roode bes sen f 7. a f 7.15, witte f 5.05, zwarte f 17.40 per 50 kilo, aanvoer 22.000 kilo; perzik®® 4 a 21 ct., komkommers 3 a 6 ct., me'°^i 20 a 28 ct. per stukuien f 1.75 per PROGRAMMA van het Cono -,ert het A- op Maandag 26 Juli doof Korps-Stafmuzikanten den Schutterij in den Officii'1 tuin te geven. Eerste Atdeeling. 1. Marchedu Sacre de l'Opéra »Proph®teJ(' G. Meijerbeer.2. Ouverture «Normay Bellini.— 3. Rosen aus dem Süden, Strauss.4. Grande Fantaisie «Le Travi»ta G. Verdi. Tweede Af deeli ng. 5. Majoor Visser Marsch, Verhallen- 6. a. Priére du Soir, A. Krug.b. Loi" a Bal, E. Gillet.- 7. La Carmela, Frank Witmark.8. Berliner Plaudereien Kersten.9. Marsch. Nrs. 3, 4, 5, 6, 7 en 8 eerste uitvoering Burgerlijke Stand. Geboren: 22 Juli. Willem Cornel'" zoon van C. G. Bosman en M. C. KrullaarS' Singel. Heinrich Antonius Jozefus, zo0° van T. B. Jonsthövel en M. Rössmann, Dan®' 23. Ewoudina, dochter van H. FLange wisch en P. Bargeus, Leliestraat. hannes Jacobus Antonius, zoon van H. B* Blaisse en J. A. M. Duijnstee, Nieuwe Hav®"' Yisscherij-Berichten. SCHIEDAM, 24 Juli. Gisteren-avond kwa»1 alhier van de haringvisscherij binnen d® logger De Schie S.D.M. 12; schipper W* Seis, met 10 last haring, van de eerste reis. Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 24 Juli 1897. Rogge stoomende Helena f 125 3 maande»* Amerikaansche Gerstf 103 3 maanden. Spiritus 107*—11. Spoeling f0 80. Moutwijn: Makelaars Not. f71/** Brandersbond - 6h' Stemming onveranderd. 24 J«l» Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. 1 Rogge, 41.50 49*60 49.60 15.10 14.60 19.- /kiA° 49.4° 49.50 14.10 14.60 19.—' 19.12£ Juli Sept. in loco per Juni Meel 12 Merk. 1. md. 12 Aug. Rogge, loop. md. Aug. 1 Spirit, p. Juli/Aug. Sept./Oct 19.12J 28 Juli New-York. Maïs 31* 8 Amsterdam. 23 Juli. Rogge op lav. vasterper Oct. f G" 111 per Maart 1113. 24 Juli. Rogge op lev. vast; per Oct* f108, 109, 110; per Maart f109, 110,lG Mei f112. Rijnhcogte Keulen ('s morg. 11 uur) 23 Juli 2.39 M. 24 Juli 2.38 M. 31 Va Wisselkoersen te Rotterdam. Londen Parijs Antwerp. Per Telegraaf, kort f 12.05 Disc. -48.071 -47.95 2 2 3 pCt. Beursbericht yan Amsterdam» Per Telefoon. 21/, pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Atchison Alg. Hyp Adjustment Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 24 Jul'* 887» 861/* 227» 104»/» 23 42s/» 837» 51s/» 13 HVw 84 607» 137* 33 28V* I Spiritus 23 Jnl» 24 Juli

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 6