Bal-Zijde 40 cent GeralJe ei veMte oiiroer, Merm. GEMENGD NIEUWS. lugescoudeu Mededeelingen, G. Hennebergs Zijde-Fabrieken (k. k. Hoflever.), Zürich. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Handelsberichten. 38.- Wisselkoersen te Rotterdam. Beursbericht yan Amsterdam. ae»/M He tram van 6.30, Maandag-avor.il van Beverwijk komende, was volgens de H. G., Bijna in het Kanaal te Velzen gereden, ingezien de brug open en 't sein op veilig stond. De heer v. Spl. ontdekte bijtijds er gaande was en wierp het seinlicht waardoor de tram onmiddellijk stopte. Men schrijft 'aan de N. R. Ct. uit het kiesdistrict Sneek Het kan raar loopen in de wereldde ^tnnaissie uit de Tweede Kamer tot onder dek der stembriefjes uit het kiesdistrict ^neek, verklaarde in haar rapport dat zij Bet bij het adres-Feenstra gewraakte stem Biljet in het pakket-Woudsend niet had kunnen vinden, de heer Kerdijk bracht het e*enwel te voorschijn en thans thans kent het publiek hier zelfs de geschiedenis Tan het onsterfelijk geworden stembriefje, ihans weet het de hemel weet hoe *elts den vader van dat kattebelletje aan te bijten. Volgens dat alwetende publiek heeft nie mand minder dan de voorzitter van het op 2^ Juni j|. fungeerende stembureau te VVoudsend aan dat twee keer zwartgemaakte Briefje het leven geschonken. Toen deze hl. op dien dag ook als kiezer zijn plicht *üde vervullen, vergiste hij zich en maakte Bet witte kringetje voor den naam van Van Gilse zwart. Dit nog tijdig bemerkende, *ro8g hij niet om een ander biljet, maar Wendde hij zich tot zijne medeleden van Bet stembureau en zei»Kijk, heeren, ik Ve'gis me, hoorMaar nu zal ik het andere kringetje wel beter zwart maken." Daarop voegde hij de daad by het woord eh trachte zelfs het eerst zwartgemaakte kringetje met een natten vinger weer wit te maken, doch die manipulatie scheen de **ak niet beter te maken. Evenwel, onder *lgemeen goedvinden ging het biljet zóó de Bus in en zeer natuurlijk werd het daarom '*ter, toen het er weer uitkwam, geldig *erklaard men wist immers en petit comité, V*u wien het was en dat het goed bedoeld Vvas Ja, het kan raar loopeneerst was het Beele ding niet te vmden en nu meent ieder Bier zelfs de geschiedenis ervan te kennen, *elke toch volgens de wet eeuwig een ge- Beim had moeten blijven! De Renkumsche Ct. deelt onder voorbe- Boud mede, dat in het volgende jaar, bij het Bouden der groote legerschouw door H. M. Be Koningin op een der Veluwsche heiden, M. de Koningin-Regentes Haar intrek 2el nemen op »Oranje-Nassauoord" parti culier eigendom van H. M. de Regentes nabij Renkum. Gister-ochtend heeft te Barneveld een treurig ongeluk plaats gehad. Door het op Bol slaan van een paard van den landbou wer W. J. werden de berijder en eene ruim 70 jarige vrouw met zooveel geweld van Be kar geslingerd, dat de vrouw met hevige Bootdwonden voor dood bleet liggen, terwijl een been brak. De toestand der vrouw is hopeloos. Te Amersfoort loopt het gerucht, dat de groote revue, welke het volgende jaar kort de inhuldiging door H. M. de Koningin *al worden gehouden, zal plaats hebben tusschen Amersfoort en Ede, wellicht op de Zeisterheide. De minister van Oorlog was Dinsdag met de generaals Kool en Gijsberti Hodenpijl, kolonel Panthaleon, baron van Eek, majoor Sabron en kapitein Doorman °P die terreinen om ze op te nemen. Tengevolge van den lagen waterstand op Be Waal kunnen te Zaltbommel geen stoom- Booten aanleggen. Midden op de rivier Worden nu passagiers en goederen met de gierpont geladen en gelost. Enkele passa giersbooten kiezen voor los- en ladingplaats, tot groot ongerief, de overzijde der rivier. Er behoorde een geul gebaggerd te worden, °pdat de booten de aanlegplaats kunnen Bereiken De nieuwe sleepstoomboot de Lau werzee van de reederij L. Smit Co. lag gisteren-ochtend voor de fabriek van Diepen veen, Leis en Smit te Kinderdijk, om de machine te ontvangen, toen door de golving en zuiging, veroorzaakt door een voorbij varende boot het schip omsloeg, terwijl verscheiden mannen in het ruim aan het werk waren. Gelukkig sloeg de boot naar den wal om en bleef op de masten hangen. Wel liep zij half vol water, maar de mannen wisten zich te redden. De boot is, na leeggepompt te zijn, den volgenden nacht gelicht. De restauratie van den Brielschen toren waaraan men, onder leiding van den heer Joseph Cuypers, reeds sedert drie jaren bezig is gaat goed vooruit. Voor dit jaar is men met de Westzijde gereed ge komen, ^aan welken kant nu de stelling verdwenen is. Zooals men weet, geschiedt dit werk met subsidie van liet Rijk. Particulierie bijdragen, zooals in den eersten tijd, vloeien niet meer toe. Toch verdient het stadje, dat zoo dap per de restauratie van dit vermaarde natio nale gebouw aandurfde, wel een kiachtiger bijstand. (Nws.) In het Limburgsche dorp Gruitrode stak bij een twist iemand zijn tegenstander zoo danig met een stalen riek in het lichaam dat de ingewanden zichtbaar werden. De ongelukkige bleef op de plaats dood. De dader is onmiddelijk in hechtenis genomen. Maandag avond omstreeks 11 uur stond eensklaps de schuur van den molenaar J. M. Mullens te St. Jans-Geleen, gem. Spanbeek, in lichtelaaie. Het vuur deelde zich ook weldra aan de aangrenzende stallingen mede, met het treurig gevolg, dat 12 stuks rund vee in de vlammen omkwamen en eenige paarden vreeseiijke brandwonden opliepen. Het in de schuur geborgen graan werd natuurlijk mede een prooi der vlammen. De gebouwen zijn in zoodanigen staat, dat zij geheel afgebroken moeten worden. Alles was verzekerd. Het huisgezin v. d. V., dat Woensdag in het gasthuis te Eindhoven werd opgenomen, is nu geheel hersteld. Uit het scheikundig onderzoek bleek dat geen metaal-vergiftiging door middel der potten of pannen kan plaats gehad hebbandat het spek van goede hoedanigheden was, doch dat het braaksel stukjes soepvleesch bevatte, dat vermoedelijk in bedorven staat verkeerde, voordat het gebruikt werd. Te Zevenbergen zijn Dinsdag-avond drie personen, de heeren H., N. en S., aan een groot gevaar ontsnapt. In een tilbury reden zij nabij het station over den overweg' waarvan de sluitboomen geopend waren. Terwijl zij zich op den overweg bevonden, zagen zij de schelle lichten der locomotief in hunne nabijheid. Gelukkig zag het paard niets daarvan en stapte het geregeld door. Slechts weinige seconden, nadat zij den overweg waren gepasseerd, snorde de trein voorbij. Een Hollandsche uitvinder in den vreemde. Te Aberdeen vertoeft thans een Hollandsch werktuigkundige, de heer Cornelis de Vries, van Amsterdam, die een mechanisme heeft uitgevonden voor het voortbewegen en sturen van vaartuigen, dat hij thans te New-Castle tentoonstelt. De heer De Vries, die zich een eenvoudige werkmanszoon, geboren in Friesland in 1854, noemt, en verklaart volstrekt geen werktuigkundige te zijn, schrijft dienaan gaande aan de Tel. ïMet mijne uitvinding heeft men in tijd van oorlog alleen kleine bootjes noodig. Stel u voor een boot van 10 meter lang, 3* meter diep, 2 meter breed, de wanden van plaatijzer 2 Ned. duimen dik. Deze boot heeft den vorm van een visch. a 20 ct. per regel. tot f 14.65 p. Met. - alsmede zwarte, witte en kleurige Henneberg-Zijde van 3J» et. tot f 14.65 p. Met. effen, gestreept, geruit, gewerkt, damast enz tea. 240 versch. qual. eri 2000 versch. kleuren, dessins enz.) Franco en vr(J van Invoerrechten in hnla. Stalen ommegaand. Dubbel briefporto naar Zwitserland. Nu heeft deze boot niet raderen of schroe ven, maar mijne constructie, namelijk aan iedere zijde een vin. »Deze worden gedreven met een kleine dynamo-machine. Van binnen in de boot kan ik de werking dier vinnen regelen naar believen, zoodat ik in een tijd van 3 minuten 5 meter onder den waterspiegel ben, en vice versa weer op den waterspiegel. Op den waterspiegel kan men een snelheid van 40 tot 45 knoopen maken. »Wat ik nu noodig heb, in tijd van oorlog, zijn eenvoudige bommen. Deze kunnen ge vuld worden met glyceryne of dynamiet. Zij hebben den vorm van ei. De eene helft is van metaal gevuld met de ontplofbare stofde andere helft is van gomelastiek, gevuld met samengeperste lucht. Wat men nu met deze booten in tijd van oorlog te doen heeft, is alleen van het eene vijande lijke schip naar het andere te gaan, om ze te vernietigen. Zoodoende hebben ook de netten, welke tegenwoordig een boot tegen de torpedo's beschutten, geen trek" meer." Door dikken mist verhinderd kwamen heden-ochtend alle benedenstoombooten veel over haren tijd te Rotterdam, terwijl de booten die vroeger van daar vertrokken, hier bleven liggen tot de mist opgetrokken was. De bovenstoombooten schijnen geen last van den mist gehad te hebben, althans die waren op tijd aan. Onze stadgenoot, de heer J. C. Boeck, beeft met goed gevolg het examen vrije- en orde oefeningen dei gymnastiek afgelegd te Rotterdam. Prinses Elizabet van Waldeck Pyrmont ordt morgen op het Loo verwacht en zal Maandag-ochtend weder vandaar vertrekken. De vorst en vorstin van Bentheim keeren morgen vroeg van het Loo naar Benthem terug. Het Russisch keizerlyk paar is heden ochtend te tien uur uit Darmstadt vertrok ken. De groothertog en de groothertogin van Hessen namen aan het station afscheid. Ondertrouwd: 28 Oct. A. Kokoud 23 jaar, en C. van Kapel, oud 20 jaar. G. Steens, oud 26 jaar, en P. C. van Litsen- burg, oud 24 jaar. W. F. de Jager, oud 26 jaar, en J. Spel, oud 24 jaar. J. H. van de Water, oud 24 jaar, en C. K. van der Lubbe, oud 18 jaar. H. A. Daniels, oud 35 jaar, en G. M. P. Hodes, oud 26jaar. Geboren: 27 Oct. Petrus, zoon van H. Gunneweg en J. M. Groenendaal, Laan ons genoegen. Jacob, zoon van C. Scheffers en J. van der Vlies, Vellevestsingel. Catharina Helena, dochter van L. S. Zwanenburg en K. K. van Vliet, Groenelaan. Jacobus Johannes, zoon van J. J. Zagwijn en J.Hendriks, Noordmolenstraat. Engeltje, dochter van J. Koene en S. Leeflang, Dirkje Meesterstraat. Overleden: 27 Oct. Margaretha Hen- drica Catharina Overzier, 4 jaar en 6 maanden, Dam. 28. Cornelia Theodora Visser, oud 6 maanden, Klein Groenendaal. Geertruida Johanna Maria Bösmann, oud 2 weken, Damlaan. Friedrich Wilhelm Ossenforth, oud 8 maanden, Singel. Schiedam, 29 October. Aangekomen s. s. Gambetta, kapt. Joh. Brü, van Pernau geladen met 396.200 kilo's Lijnzaad, 227.600 kilo's Gerst, en 300 stuks Moscovische Matten. V «rtrokken s. s. Mira, kapt. J. Brink, met restant lading naar Delftshaven. Windau, 28 October. Ladendes. s. Georg-Mahn, voor Schiedam. te Schiedam. Geveild: Vrijdag 29 October, door notaris Mr. H. M. C. Poortman, I. Een Woonhuis verdeeld in Beneden en Bovenwoning en Schrijnwerkersplaats met overdekte Poort en Erve aan de Lange Nieuwstraal, f3960. II. Dertien Woningen en Erve met Open Grond, staande en gelegen achter perceel I en in- en uitgang hebbende van en naar de Lange Nieuwstraat door voormelde poort, 2. f800 3. f940 4. f820; 5. f830; 6. f 8107. f8108. f 810 9. f 820 10.1820 11. f820; 12. f820; 13. f 830 en 14.1930. Door notaris W. J. A. Roldanus. I. Een Heerenhuis met Tuintje, Gang en Erve aan den Singel, f4000. II. Een Heerenhuis met Open Plaatsje en Erve aan den Singel, f3600. III. Een Pakhuispand, bevattende drie Zolders met Kantoor, Stalling, Gang of Poort, ruime Open Grond en Erve aan de Korte Haven, f1575. IV. Een Huis met Open Grond en Erve aan de Visschersstraat, f545. V. Een Huis en Erve in de Prinsensteeg, f425. BEURS TE SCHIEDAM. 29 Oct.. 4897. Gerst: Donau, f114 per 1950 kilo 6/w. Gerst Pernau, 1132 6/w. Sriritus flu- lO'/v Spoeling tl.40. Moutwijn: Makelaars Not. f7.—. Brsndersbond -6—6V8. Stemming: Onveranderd. Berlijn. (Slotk.) Parijs. I Rogge, Juli J Sept. Spiritus in loco per Juni j Meel 12 Merk. 1. md. I 12 Sept. Rogge, loop. md. Hamb. i Spirit, p. Sept. Oct. Nov. Dec./Jan. 28 Oet. 31s/i 28 Oet. 39.— 61.30 61.40 17 75 17.60 20. 20.12* 29 Oct. 61 60 6130 17 75 17 60 20.— 20.- 29 Oct. 32V, New-York. Maïs Amsterdam. 28 Oct. Rogge op lev. hoogerper Maart f 131per Mei f130; per Juli 120. 29 Oct. Rogge cp lev. prijsh.per Maart 131per Mei f 130, 131, 130per Juli f 127, Rijnhoogte Keulen ('s morg. 41 uur) 37 Oct. 1.69 M. 28 Oct. 1.65 M. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05* Disc. 3 pCt. Parijs -47.90 2 Antwerp. -47.75 3 Per Telefoon. 21/, pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkye Venezuela Aand. Nederl. Handelmij Warschau—Weenen Atchison Alg. Hyp Adjustment Shares Chicago Erie Oblig Denver Rio Shares Missouri le Hyp 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 29 Oct. 88 851/4 20V, 1041/i 2*7. 331/4 85 57V, 13V, 117. 83 58 121/,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 3