Handelsberichten. %- 34'/t 36.30 33% Wisselkoersen te Rotterdam. Beursbericht van Amsterdam. Laatste Berichten. Rechtszaken. 84 33% 27 3% Burgerlijke Stand. *De~. Vereenigde Zangers" te Amsterdam. Zoodra toen de heer Benoit bekend,maakte, dat de Kon. Ver. «Caecilia" (directeur Richard Holl) te 's-Hage den eersten prijs kad, ontstond in sommige hoeken van de Zaal en vooral van de galerij een helsch lawaai en gefluiter zijn namelijk Amster- damsche zangers die beweren, dat «Caecilia" Wegens haar goeden naam, uit- mode of s'eur dus, steeds wordt voorgetrokken bij Wedstrijden en dat dit nu ook weer het geval zou geweest zijn. Herhaaldelijk moest het bestuur, de jury en zelfs het publiek Zelf, dat zich niet onbetuigd liet in tegen demonstraties, tot stilte aanmanen (o. a. Werden de fluiters door den heer Roeske toegesproken), 'koen later de eerewedstrijd zou plaats hebben, d. i. de wedstrijd tusschen de prijs winnaars in alle afdeeiingen, en «Caecilia" dus op het podium kwam, duurde het Spektakel, het geschreeuw en gefluit zoo *ng> dat comité en jury met den heer Holl beraadslaagde, of het niet beter was, 'het te zingen en de zaal door de politie te 'aten ontruimen. Gelukkig werd het toen eindelijk stil en b°n de eerewedstrijd zijn verloop hebben. ..Gelukkig was de burgemeester toen met z'jn gezelschap vertrokken, dcch het eerste deel van het spektakel woonde hij geheel etl al bij. Ge uitslag was de volgende d® prijs Kon. Ver. «Cecilia" te 's-Gra- ■"enhage (alg. stemm.) met Les Proscrits Van F. A. Gevaert. 2e prijs «Orpheus te Schiedam (6 tegen st.) met Sauls Lierzang van Gevaert. Opmerkelijk is het, dat door den laatsten Za"g van »Caecilia" de oppositie geheel tot 2W'Jgen was gebracht. Men hoorde na de einduitspraak met anders dan geestdriftig juichen, vooral als ovatie aan den heer Richard Holl. Goor de gemeente- en rijkspolitie is te Schoonhoven en inde omliggende gemeenten een groote partij manufaturen en kleederen beslag genomen, afkomstig van diefstal ten hadeele van den heer W. B. winkelier aldaar. Als verdacht van deze zeer aanzien lijke partij goederen te hebben ontvreemd, Werden gehoord de wed. D. te Schoonhoven, die als werkster werkzaam was bij genoem den heer W. B., en J. S., werkman te Gangerak bez. de Dek. Deze laatste is Vrijdag opgezonden naar Rotterdam en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. Een groote kist met overtuigingsstukken, die op een waarde van f 500 worden geschat, eveneens naar de rechtbank verzonden. Made en Drimmelen. Bij dit ongeluk zijn eene 25-jarige vrouw en een kind van 7 maanden jammerlijk verdronken. Het ongeluk had vermoedelijk plaats doordat het achterschip in de klem is ge raakt tusschen de trappen van den steiger der suikerfabriek, waar het vaartuig, met beetwortelen geladen, eene ligplaats had eene aak. Daardoor liep het achterschip vol water. De opvarenden, bestaande uit 4 personen, sliepen in het vooronder. Toen de schipper en zijn knecht het zinken bemerkten, hadden zij nog juist tijd om aan den wal te komen, doch de gele genheid ontbrak om de vrouw van den schipper en het kind te redden, daai het schip plotseling in de diepte verdween. Het lijk van de vrouw is Zaterdag-middag door een duiker gevischt. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor der firma J. P. Wijers op het Vlak te Dordrecht. Door het uitsnijden van eene ruit verschaften de dieven zich toegang. De brandkast hebben zij niet kunnen openbreken doch een aantal guldens uit een ongesloten kast medegenomen. de driekleur wapperde en Bengaalsche ver lichting werd aangebracht,fnaar het repiti- tielokaal, de zaal van »Musis Sacrum", die met eenig groen versierd was. De schutterij- muziek deed ook bij het binnentreden van «Musis" hare opwekkende tonen hooren. Daarna nam de heerjJ. J. G. Nolet, namens de afdeeling van «Toonkunst" het woord. In geestdriftvolle bewoordingen herdacht hij de schitterende overwinning diet,»Orpheus" had behaald, die ook een ware voldoening is voor het muzikale Schiedam, sprak den wensch uit, dat die zege den bloei der Vereeniging zou verhoogen en tot verder voortschrijden op den roemvollen weg der kunst zou prikkelen, en bracht een woord van warme hulde aan Orpheus' verdienste lijken directeur, den heer Georg Rijken, (met tegenwoordig) hem wenschend, dat hij steeds vooruit zou gaan in zijn werk kring, maar voor de overwinnende zang- vereeniging hopend, hij haar nog jaren lang zou leiden. Nadat dit huldewoord met een vriend- schappelijken dronk was bezegeld, dankte de heer Honnerlage Grete den heer Nolet voor den lof aan «Orpheus" toegezwaaid. Ook hij gewaagde van den moeilijken strijd, schreef allereerst de behaalde zege toe aan de bekwame leiding van den Directeur, den heer Rijken, maar verder ook vooral aan de volhardende voorbereidende studie van Orpheus' werkende leden, die zeker ook in de toekomst pal zouden staan voor de eer der Vereeniging. Spr. bracht hartelijken TVTETTWS. dank ook aan allen hier tegenwoordig, die lx li JNlXiU TT alifirharteliikste en schitterende Het personeel, dienstdiende op een goede rentrein der Staatsspoor op de lijn Utrecht— Gokstel, is ter beschikking van de justitie gesteld: hootd-conducteur, conducteur en cenige remmers worden verdacht champagne te hebben ontvreemd. De ledige flesschen 'agen langs de lijn. Een der remmers is reeds tot bekentenis gekomen. De vrachtrijder Paulus van Dijk, te Beet gum, een van de drie personen, aie, volgens Sommigen, de inbraak te Britsum zouden hebben gepleegd, waarvoor de drie Gebr. Hoogerhuis zijn veroordeeld, is naar Noord- Amerika vertrokken. Hij was, zooals hij in een brief aan een geacht Leeuwarder ingezetene schreef, under de genoemde, hem drukkende be schuldiging het leven in Friesland moede gewordenkon daar hij bijna door iedereen Werd geboycot, ook niet meer den kost voor zijne vrouw en kinderen verdienen. Hij zal dezen laten overkomen zoodra hij er geldelijk toe in staat is. De ontvoering van een meisje uit het gesticht «de Goede Herder te Almelo, is sinds eenige dagen in Onderzoek bij de justitie. De drie personen uit Enschedé, die vermoedelijk aan de ontvoering hebben medegewerkt, zijn reeds in verhoor geweest. Van de vluchtelingen zelve, die naar Guitschland uitgeweken zijn, is nog niets hekend. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is aan de Handelskade te Dordrecht gezon ken het aakschip De Jonge Andreas, be varen door P. van Vessera, woonachtig te Te Joure hing deze week voor de ramen van een der logementen een lijste waarop de namen van personen, die aldaar van 40 cents tot ruim een gulden van drankschul den in het krijt stonden. Spoedig verdwenen een paar namen van personen, die zich haastten hun schuld te voldoen. Te Arolsen, de hoofdplaats van het vorsten dom Waldeck, heeft de wijding der nieuwe Katholieke kerk plaats gehad. De plechtigheid, verricht door mgr. Simar, werd bijgewoond door den vorst en den vorstin van Waldeck-Pyrmont, prinses Eli sabeth en andere hooggeplaatste personen. Den volgenden morgen gaf de vorst (broeder van onze Koningin-Regentes) ter eere van den bisschop op zijn slot een dé jeuner. Men heeft hierbij in 't oog te houden dat het hof van Waldeck, evenals de groote meerderheid der bevolking Protestant is. Nansen wil opnieuw naar de Noordpool trekkenEr zijn réeds voorbereidselen ge troffen, om een hut ter overwintering op Franz Jozefseiland te bouwen. Met de Fram zal ook ditmaal de tocht worden ondernomen, terwijl bovendien een ander schip, de Star Kodder, voor de expeditie zal gebruikt worden. Een gansche stat van geleerden zal de reis meemaken. Een der beide schepen zal zich zoover mogelijk in het ijs begeven, en de ontdek- I kingsreizigers zuilen dan in groepen met sleden naar het Noorden trekker.- BEURS TE SCHIEDAM, 22 Nov. Spoeling fl.90. Moutwijn Makelaars Not. y, Brandersbond Stemming Onveranderd. 1897. f7.—. - 5%- Berlijn. (Slotk.) Parijs. Hamb. I Rogge, Juli j) Sept. i Spiritus in loco per Juni Meel 12 Merk. 1. md. 12 Sept. [Rogge, loop. md. I Spirit. New-York. Maïs Amsterdam. 20 Nov. Rogge Sept. Oct./Nov. Dec./Jan. 20 Nor. Not. 62.50 62.10 17.80 17 80 19.50 19.50| 22 Not. 22 Not. 36.50 62.40 6210 18.— 18.- tot deze allerhartelijkste en schitterende ontvangst hadden medegewerkt en besloot met den wensch, dat «Euterpe" en «Orpheus ook in de toekomst gelukkig naast elkaar zouden voortschrijden en de beide zuster verenigingen zouden bloeien. Toen de fanfares der Schutterijmuziek, die dit uit 't hart gesproken woord begroetten, verstomden, nam de heer H. A M. Roelants het woord. Als voorzitter van het bestuur der Officieren-Vereeniging bracht hij hulde aan de Vereeniging, die met haar sedert jaren in de beste vriendschappelijke verhouding heeft gestaan. Zich aansluitend bij het huidewoord namens «Toonkunst" wenschte hij «Opheus" geluk met de behaalde zege, geluk met haren directeur, den heer Georg Rijken, maar geluk ook vooral met haren voorzitter den heer M. L. Honnerlage Grete, die den broederband onder Orpheus' leden steeds had versterkt besluitend met een wensch voor den voortdurenden bloei der zege vierende vereeniging. Krachtige fanfares bezegelden ook dit huidewoord, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef. De heer H. J. Versteeg, burgemeester en de wethouders, de heeren Visser, Maas en Van Harwegen den Breems, vereerden de bijeenkomst met hunne tegenwoordigheid. Vooral de prachtige eereblijken, de ver guld zilveren medailje, eerste prijs, en het zilveren schild en de medailje van fl. M. de Koningin-Regentes, als eereprijs geschonken, werden met veel belangstelling bezichtigd. Een wanklank in de feestvreugde der zegevierende vereenigingen is dat de leden van «Arion" te Leiden terugkeeren, met het verlies van een hunner leden, den heer Van Leeuwen, die het ongeluk had in een der Amsterdamsche grachten te loopen en te verdrinken. —pc- cp lev.'iets prijsh.per Maart f 131, 130, 131per Mei f 129. 22 Nov. Rogge op lev. iets lagerper Maart f130; per Mei f129, 128. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 20 Nov. Ó.92 M. 22 Nov. 0.89 M. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05 Disc. 3 pCt. Parijs -47.87^ s 2 Antwerp. -47.75 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 22 Nov. Ter veemarkt waren aangevoerd 112 vette runderen, 102 vette kalveren nuchtere kalveren, 1784 schapen of lammeren, 464 varkens, biggen, bokken. Koeien puike qual. c., Ie qual. 30 c. 2e qual. 25, 3e qual. 20 c.ossen puike c., Ie qual. 29 c., 2e qual. 25 c., 3e qual. 21 c.stieren le qual. 26 c., 2e qual. 14 3e qual. c.kalveren le qual. 40 c., 2e qual. 33 c., 3e qual. 28 c.schapen le qual. 22 c., 2e qual. 18 c.lammeren, le qual 26 c., 2e qual. 23varkens le qual. 22 c., 2e qual. 20 c., 3e qual. 17 c. Lichte varkens voor export 19 a 17 c. Alles per kilo. I Handel in runderen, kalveren redelijk; in varkens vlug. Aardappelen. Spuische jammen f 3.30 a 3.75, Zeeuwsche dito 12.90 a 3., dito blauwe f 2.50 a 2.60, Geldersche kralen t - a dito blauwe f 2.70 a 2.80, Overmaassche dito 13.75 a f4.—, poters tl.90 a2.—Brielsche witte fa Champions f2.80 a 3. Weinig aanvoer en vraag. Zeeuwsche eieren f 6.50 a 6.80. Over- maasche dito f 6.90 a f 7.10 de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f23. - a f26.— per 50 kilo. Aanvoer 3 partijtjes. Handel traag. ROTTERDAM, 22 November. Buitenlandsche Granen, kalm, omzet niet onbeteekenend. Rogge per 2100 kilo. Theodosia f136, Helena f 138, 142 Petersburger f 135, dito uit zeeboot f133. Haver per 100 kiloPetersburger f 7 f 7 /4 Boekweitgrutten per 2100 kilo: Grove Petersburger f 260. Maïs per 2000'kilo. Amerik. Mixed f 103, f105; dito dito uit stoomboot f98. 1100 dito dito naar aank. tijd f 98. 193dito dito Nov.-afl. f92; Cinquantin 1112, f115. Orpheus' terugkomst. De terugkomst van de leden van Schie dams Mannenkoor «Orpheus", die bij den wedstrijd van «Orpheon" te Amsterdam zulk een schitterend succes behaalden, bracht heden-avond een ongewone levendigheid in onze stad. Met der. trein te 5.3 sladstijd te dezer stede aangekomen, werden zij op het perron verwelkomd door de heeren W. A. Beutsers, F. Visser, S. A. Vernède en D. A. C. Maltha, resp. bestuursleden van zusterverenigingen er. van de Schied. Officieren- Vereeniging. Na mens «Euterpe" bood de heer W. A. Beukers in welgekozen bewoordingen der zegevierende vereeniging een fraaien krans, die aan het vaandel werd gehecht. Op het Voorplein van het station stond de muziek der dd. Schutterij met een aan tal takkeldragers geschaard. Toen genoemde heeren en de bestuursleden van »Orpheus" met het vaandel achtereenvolgens hadden plaats genomen in het drietal landauers dat hen wachtte, gevolgd door de overige wer kende leden der Zangvereeniging zette de stoet zich in beweging. Door een dichte menigte omstuwd, ging het alzoo langs den Singel en de Broersvest, voorbij net huis van den president, den heer M. L. Hounerlage Grete, langs Lange Kerkstraat, Markt, Korte Dam 'en Lange Haven, waar hier en daar Voor de Rotterdamsche rechtbank hadden zich Zaterdag een drietal personen te verant woorden, die den 9en September 1.1. in dienst bij de distillateurs Blankenheijm «St Nolet aan de Zalmstraat te Rotterdam aan het tappen van kruiken jenever waren, toen een tweetal personen, zekere G. H. de V. en Ph. J. H. om een borrel vroegen, waarop hun door de knechts dier firma een 7-tal kruiken jenever overhandigd werd. Voor dit feit werd tegen ieder der drie knechts 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De beide personen, G. H. de V. en Ph. J. H., eerst als getuigen gehoord in boven vermelde zaak, betraden daarop de bank der beklaagden. Toen zij de kruiken in ontvangst hadden genomen van de knechts der firma, hadden zij zich mede verwijderd en aan een tweetal politie-agenten gevraagd, die zij op den Westersingel ontmoetten, of zij een «slokje" lusten. De agenten antwoordden «wat graag", maar daar hun de zaak niet zuiver voorkwam arresteerden zij het tweetal, dat nu de kruiken wegwierp. Ook tegen deze beklaagde eischten het O. M. eene gevangenisstraf van3 maanden. Per Telefoon. 2V» pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij "WarschauWeenen Atchison Alg. Hyp. Adjustment Shares Chicago Erie Oblig. Denver Rio Shares Missouri le Hyp. 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loten Turksche Prolongatie 22 Nov. 87i/, 85% 19'/, 104'/, 31% 85 53% 12%. 108 ll1/» 12% Geboren: 19 Nov. Heinrich Wilhelm, zoon van A, K. Graper en A. Zagwijn, Oosterstraat. Overleden: 20 Nov. Hendrika van den Akker, oul 1 jaar en 9 maanden, Noordvest.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 3