caatsleden moeten zulk een onderzoek als 1 een hun komend recht vindiceeren. Tegen over het obligo der syndicaatsleden, »te betalen bij eventueel verdedigbaar tekort" staat de verplichting van »Vak en Kunst" »aan te toonen met justificatoire bescheiden boe en waardoor dit tekort ontstond Pogingen worden nu aangewend om een commissie samen te stellen om tot zulk een onderzoek te geraken. Het is gebleken dat beide personen, die in het kantoor van de firma J. P. Wijers te Dordrecht inbraak gepleegd en reeds eene volledige bekentenis afgelegd hebben, in Duitschland reeds meermalen wegens diefstal zijn veroordeeld, en ook dat zij de daders zijn van den in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Gorinchem gepleegden diefstal met braak in het stationskoffiehuis nabij de Hanzenpoort. Een groot gedeelte van het aldaar gestolen geld, pl. m. f 200, was nog in hun bezit, Tevens werden nog op hen gevonden twee zilveren horloges (die abusief als gouae waren gesignaleerd) en eenige andere voorwerpenvan waarde (een gouden medaillon enz.), mede van dien diefstal afkomstig. Eigenaardig is dat de diefstal te Gorinchem onder dezelfde omstandigheden heeft plaats gehad als die bij den heer Wijers ook daar verschatten zij zich toegang tot het koffie huis door het uitsnijden eener ruit, die zij °P straat neerzetten. De beide inbrekers zijn gisteren-ochtend naar het huis van bewaring overgebracht, ter beschikking der justitie. DCt.) GEMENGD NIEUWS. Een vleeschhouwer, wanende in de Groote Kattenburgerstraat te Amsterdam kwam Zondag-morgen tot de treurige ontdekking dat zijn dochter des nachts heimelijk de ouderlijke woning had verlaten, met mede neming van al het aanwezige geld, zijnde ruim f600. niet in aanmerking wenschte te komen, gaf aanleiding de betrokken aanbeveling aan curatoren ter aanvulling terug te zenden. Tot lid der commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs werd benoemd Dr. B. de Bruijn. Aan eenige adressanten inzake de Inkom stenbelasting werd gedeeltelijke ontheffing van hun aanslag verleend, terwijl die van anderen onveranderd werd gehandhaafd. Op het verzoek van J. G. Sandker om vrijstelling van de betaling der Inkomsten belasting, dienst 1897/98, werd atwijzend beschikt. De voorzitter deelde mede, dat de voort zetting der behandeling van het bezwaar schrift van J. A. M. Jansen tegen zijnen aanslag in de pl. dir. bel., dienst 1897, naar grondslag D., alleen op de agenda voor deze vergadering was gebracht, omdat de Raad daai toe in de vorige vergadering het besluit had genomen. B. en W. hadden er echter niet op tegen, dat die voortzetting tot een volgende vergadering werd vastgesteld. De heer Van Buijsen stelde voor, bedoelde voortzetting uit te stellen tot een volgende vergadering. Dit voorstel, door de heeren Klem en Nolet ondersteund, werd bestreden door den heer Dom, die het uitstel tot een vol gende vergadering zeer onbeperkt vond en de zaak met het oog op den wettelyken termijn van betaling zoo spoedig mogelijk wenscnte at te doen. De beer Nolet meende, dat het met de bedoeling was, de voortzetting onbeperkt uit te stellenwas deze vergadering met verrassend spoedig opgeroepen, dan had de zaak wellicht nu kunnen behandeld worden nij was omtrent het uitstel niet ongerust. De heer Visser zag in uitstel met veel heil, maar zou er toch voor stemmen. Met 19 tegen 1 stem werd tot uitstel besloten; alleen de heer Dom stemde tegen. De rekening van dd. Schutterij, sluitende met een batig slot van f 4i3.56», werd bij den commissie aan B. en W. over te dra gen. Het raadsbesluit van 13 Januari 1893 is toch nog immer van kracht voorsteller een ander afkomstig van Trier, heeft een onderkomen bij sommige bewoners gevonden. Van pater Giegler is geen nader bericht. dus B. en W. uit te noodigen te afwezigheid van dentheer Visser, in over- Vóór negentien jaar vertrok een zekere W. uit Stavemsse als kolomaal naar Oost- Indië. Gedurende dien langen tijd hoorde zijne familie nimmer iets van hem, zoodat zijn dood als zeker werd beschouwd. Men stelle zich de vreugde zijner oude moeder en verdere verwanten voor, toen dezer dagen de doodgewaande de ouderlijke woning binnentrad. Vergadering Tan den Raad der gemeente Schiedam, op Dinsdag 23 November, 's namiddags 2 uren. Voorzitter de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Afwezig de heer Dr. de Bruijn met ken nisgeving. Na vaststelling van de notulen der laatst gehouden vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukkenVan B. en W.missive betreffende het verhuren aan J. Fiohil van een strook grond, naast brandspuithuisje no. 4 aan de Broersvest een ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijving en twee ontwerp-besluiten tot toevoeging aan en verhooging van de gemeentebegrootingvoorstel tot nadere regeling van de jaarwedde van den Wachter aan de Varkenssluis en de Hoofd- en Willemsbruggenvan de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs aan beveling ter benoeming van een lid in die commissie wegens periodieke aftreding van den heer J. Lechner C.Szn, waarop geplaatst zijn de heeren J. Lechner C.Szn en mr. H. M. G. Kloppenburg adres van mejuffrouw J. C. Van Wassenaar verzoekende eervol ontslag als onderwijzeres in nuttige handwerken, allen ter visie gelegd ter behandeling in eene volgende vergadering; verder nog een vier tal rapporten van de commissie vooi de Belas tingen en een aantal bezwaarschriften in zake de Inkomstenbelasting, waaromtrent de gewone beschikking werd genomen. De ingekomen mededeeling dat jhr. mr. Tj. A. M. A. Humalda van Eysinga voor eene benoeming tot curator van het gymnasium stemming met het rapport der Iin.Comm. voorloopig goedgekeurd en de begrootiog voor die instelling in ontvangst en uitgaat tot een bedrag van f5541.56» eveneens met algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna was aan de orde het voorstel van den heer Van Westendorp om B. en W. uit te noodigen tot het indienen van voor stellen tot wijziging der heffing van school gelden in verband met de draagkracht van de ouders der leerlingen. Van de zeer wijdloopige discussie vermel den wij voor het oogenblik alleen het vol gende: De heer Van Westendorp verdedigde zijn voorstel op grond van eene heffing dei schoolgelden naar billijker maatstaf dan thans gebruikelijk is,daarin gesteund door den heer Den Breems, die als wethouder van onderwijs niet opzag tegen de moeilijk heden welke de voorgestelde wijziging zou veroorzaken. De heeren Dom en Nolet bestreden het voorstel Van Westendorp, op grond van de moeilijkheden die het in de praktijk zou opleveren. De heer Jansen meende met den heer Dom, dat de voorsteller een be paald schema ter beschikking van B. en W- moest stellen. Daarop drong ook de Voorzitter aan. B. en W. dienen te weten of hier evenredig schoolgeld dan wel alleen een wijziging der i bestaande verordening wordt bedoeld. De heer Visser wees evenzeer op de moeilijkheid van de praktijk. Het voorstel Van Westendorp werd ver worpen met 13 tegen 7 stemmen. Voor stemden de heeren Dienske, Van Buijsen, Kranen, Van Westendorp, ,De Groot, Den Breems en Klein. get voorstel van den heer Loopuyt met betrekking tot de verversching dezer ge meente, kwam daarna in behandeling. De heer Loopuyt, zich aansluitend bij het in de laatste vergadering door hem opge merkte, lichte zijn voorstel toe als ten doel hebbenden de machtiging van de ontbon- wenscht trachten met de betrokken autoriteiten en heemraadschappen tot overeenstemming te komen omtrent de uitvoering van het ge wijzigd plan Beierman. De heer Jansen, de poging van den heer Loopuyt tot verbetering van den water toestand toejuichend, achtte het in de ge geven omstandigheden niet gewenscht, de bevoegdheid van B. en W. tot het geamen deerd plan Beijerman te bepalen. Omver- schillende redenen achtte hij het wensche- lijk dat B. en W. ook omtrent bet oor spronkelijk plan Beijermanof andere plannen tot overeenstemming konden geraken hij stelde dus voor, de bevoegdheid van B. en W. in dien zin uit te breiden, i De heer Loopuyt meende, dat de Raad door het besluit van 13 Jan. 1893 aan het plan Beijerman gebonden was en dus alvo rens het voorstel Jansen aan te nemen, bedoeld raadsbesluit moest intrekken. De heer Dom meende, dat er dan nog wel meer raadsbesluiten moesten ingetrok ken worden, want toen het geamendeerd plan—Beijerman werd aangenomen, was het besluit omtrent het groote plan nog niet ingetrokken. Spr. meende verder, dat men zich omtrent de uitvoering van het geamen deerde plan-Beijerman geen illusie be hoefde te maken. De Voorzitter achtte ook intrekking der vorige raadsbesluiten noodigdoch de heer Loopuyt meende, dat die intrekking eerst moet plaats hebben als tot de uitvoering van eenig plan definitief was besloten. Het voorstel—Jansen, door de heeren Prins en Dom ondersteund, werd daarna aangenomen met 16 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Kranen, Loopuyt, Nolet en Dienske. Het aldus geamendeerd, voorstelLoopuyt werd daarna bij aclamatie aangenomen. Daarna was aan de orde de ontwerp verordening regelende de bouwpolitie en de verplichting van eigenaars van naburige erven Burgerlijke Stand. Geboren: 20Nov.Christinus Antonius, zoon van J. J. Meure en H. van der Stap, Polderstraat. - 22. Jan, zoor. van J Kloos en C. J. Pronk, Leliestraat. Adnana, dochter van H. Slavenburg en A. Erkelens, Grofbaan. O v e r 1 e d e n 19 Nov. Martinus Jozephus Markx, oud 1 jaar en 8 maanden, Kreupel- straat. - Jacobus Hus, oud 2 maanden, 's Gravenlandsche polder. 21. Wilhelmus Gerardus Buijtendorp, oud 69 jaar, Nieuw- straat. 22. Helena Cornelia Kleiweg, oud 91 jaar, wed. van W. Walbeek, Nieuwe Haven. "Handelsberichten. BEURS TE SCHIEDAM, 28 Nov. 1897. Maïs Mixed, f 99 cont. Spiritus t 10%—16%' Spoeling: f 1.90. Moutwijn: Makelaars Not. f7. Brandersbond - o U'/8* Stemming Onveranderd. Berlijn. (SLO,K.)jSI,;ri'USI Parijs. Hamb. 62.60 62.40 1810 18 30 20.62| 20.12* 23 Not. 34 62.40 62.10 18.- 18.- Om het vergevorderd uur zien wij ons genoopt de mededeeling van het daaromtrent verhandelde tot ons nader raadsverslag uit te stellen. Nadat de Raad deze ontwerp-verordening voorloopig had goedgekeurd werd de ver gadering omstreeks 5 ure gesloten. Laatste Berichten. Het gerucht, dat een der werkende leden van de zangvereeniging Arion, te Leiden, op noodlottige wijze om het leven zou zijn gekomen, is gelukkig gebleken geheel onge grond te zjjn. (-N- R- Ct.) Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft gisteren de kapel van het seminarie te War mond plechtig geconsacreerd. Het hoogwaar dig kapittel was zoo goed als voltallig, en een groot aantal priesters uit het dekenaat was aanwezig. Tegelijk werd het seminarie, onlangs aanmerkelijk veranderd en vergroot ingezegend. Het nieuw aangebouwde, rijk opgetrokken voorstuk maakt grootschen ïn- uruk, en voldoet aan alle eischea. De moord op de Steyler missionarissen is geschied in de Cbineesche gemeente Tsjangkiotsjoeng, een dorp niet verre van Yen-tsjoefoe, de nheilige stad" van Confucius, waar juist de studenten-examens werden afgenomen. Er werden 13 personen in de botsing doodelijk gewond. De deuren der bisschoppelijke residentie van Mgr. Anzer te Yen-tsjoe-fse zijn opengebrokeu. De euveldaad had plaats in eene gemeente, waar het fanatisme sterker is dan elders. Verscheidene missionarissen hadden zich daarheen begeven ter gelegenheid van het feest; de mandarijen en notabelen ruiden de bevolking op en deze wierp zich op de missionarissen en de christelijke Chineezen. De beide paters zijn onmiddellijk bezweken Rogge, Juli Sept. in loco 36.50 37.50 per Juni Meel 12 Merk. 1. md. 12 Sept. Rogge, loop. md. Sept. (Spirit, p. Oct./Nov. d Dec./Jan. New-York. Maïs 33% Amsterdam. 22 Nov. Rogge op lev. iets lager per Maart f130; per Mei f129, 128. 23 Nov. Rogge cp lev. onveranderd; per Maart 1130; per Mei f 128, 129. Riinhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 22 Nov. 0.89 M. 23 Nov. 0.88 M. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05 Disc. 3 pCt. Parijs -47.87* 2 Antwerp. -47.75 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 23 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 52 paarden, veulens, ezel, 590 vette runderen, 1005 magere dito, 401 vette kalveren57 nucbtere kalveren, schapen of lammeren, varkens, 287 biggen bokken. Koeien le qual. 30 c., 2e qual. 26 c-i^® quai. 20 c.; ossen lequal.29c.,2e qual.25c,, 3e qual. 21 c., stieren le qual. 26 c. 2e qual. 18 c., 3e qual. c. kalveren le qual. 40 c. 2e qual. 34 c. 3e qual. 29 c., schapen le qual. c., 2e qual. c. Alles per kilo. Melkkoeien f130 a 180, kaltkoeien f160 a t 230 stieren f70 a 140, graskalveren f 33 a 140.pinken f a vaarzen t 65 a 120; alles mager veebiggen 110 afl/, paarden t 30 a 100. Fokkalveren f 12 a 20, nuchtere kalveren f7 a f 10. Door mist was ook heden de aanvoer ongeregeld, Handel in le qual. runderen vlug; overigens stationair. Gisteren nog aangevoerd 3 runderen en 4 schapen. Op de botermarkt werden aangevoerd 58/8 en 82,16 ton en 594 stukken a kilo. Prijs le qual. 54 c. 2e qual. 46 c., per kilo 60 a 70 c 50 c., 3e qual. Beursbericht Tan Amsterdam. Per Telefoon. 2Vs pCt. Nederland Zilver Metalliek 3 pCt. Portugal Rusland 1884 Turkije Venezuela Aand. Nederl. Handelmij WarschauWeenen Atchison Alg. Hyp. Adjustment Shares Chicago Erie Oblig. Denver Rio Shares Missouri 1® Hyp. 2e Shares Oostenr. loten 1860 Madridsche loteu Turksche Prolongatie s 23 Nov. 87% 85%» 19 /a 31 85% 12% llVi 597* 27% 3V* 22 Not 23 Not. 22 Not.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1897 | | pagina 3