ALFA. NIEBERG flzn, Gebruikt uitsluitend ,Jf!I IIM* 4 Co, I. F. SCHEFFER. Dames-Wittlersclioeiiljas. loet der Mioueie immer cmnreerad a prijs ei kwaliteit, SMIT, Broersveld. SINGEL 103, SCHIEDAM. Alsmede een fijne collectie Goivniotitiie (jcfeninien.LilaiueëiieB Gekdcn OVERSCHOENEN, GEGARANDEERD lUiVERE ^voegdheid tot ambtelijke afstoking van s ag met de gevolgen daarvan ook van epassing zal worden gemaakt voor de landerijen der derde en vierde klasse. Om aan belanghebbenden eenigen tijd te laten °M zich op de invoering van de nieuwe Maatregelen van contróle voor te bereiden, IRQ^ voorgesteld, deze eerst met 1 Juli 9 in werking te doen treden. J eene uitwisseling te Lissabon van si gedagteekend 8 October 1897 en december 1897, is tusschen de Neder- aiMsche en Portugecsche Regeeringen °Vereengekomen omtrent de benoeming ®ener commissie van grensregeling ter Mtvoering van de conventie van 18 Juni 98 tot nadere regeling van de verhoudingen Msschen Nederland en Portugal in den ■Archipel van Timor en Solor en voorts 0a)trent eenige daarmede verband houdende aangelegenheden. (St.-Ct.) De Eclair (Parijs), gedagteekend gisteren, bevat het volgende particuliere telegram London Een telegram uit Berlijn aan Daily Mail zegt, dat keizer Wilhelm II regelingen heelt getroffen om tegenwoordig te zijn bij de kroning der Koningin van Dolland. Daar de jonge Koningin binnenkort eeii echtgenoot zal moeten zoeken, staat de komst van Wilhelm II zeer waarschijnlijk Met dit leit in verband. Als Wilhelmina een Duitschen prins nam, ZüU Duitschland eensklaps in het kleine koninkrijk een enormen invloed krijgen. Door de Holland-Amerika Lijn wordt in Vereenigde Staten werk gemaakt van één of meer excursiën naar ons vaderland ter gelegenheid van de kroningsfeesten in September a. s. Met het oog op de Hollanders, die in het ^Vesten van Amerika verblijf houden, is foorloopig speciaal de aandacht gevestigd °P excursieplannen voor 2e en 3e klasse Passagiers. Blijkt de belangstelling ook bij het le klasse reizend publiek groot genoeg, dan zal ook daarvoor excursie-gelegenheid worden verschaft. (Schvt.) Naar het Ebld. verneemt, is de heer G. W. W. C. baron van Hoëvel benoemd tot resident der Westerafdeeling van Borneo, ter vervanging van den onlangs overleden resident S. W. Tromp. De eerste levering van golfstillende olie ten behoeve van de Kon. Nederl Marine is opgedragen aan dee heer A. van Wijngaar den, fabrikant van verbeterde Landsays pakking te Weesp, Een liter van deze olie is in staat 50.000 M2 wateroppervlakte te stillen. De opvoering van het tooneelstuk sliet senatie-proces Dreyfus", tegen Zondagavond in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap- Pen in Den Haag aangekondigd, is door den burgemeester verboden. Gisteren-voormiddag te 10 uren ongeveer ontstond een hevige uitslaande brand in een perceel aan de Haarlemmerstraat te Leiden tegenover de Donkersteeg, waarin gevestigd is het magazijn van manufacturen en mode artikelen van de firma Wisbrun en Liffmar.n. De geheele bovenste verdieping, waarin zich een groote waarde aan magazijngoederen bevond, brandde uit. Er is ook ontzaglijke waterschade. verdere uitbreiding geweken. Te 11| uur was vrees voor B. en W. van Amsterdam noodigen sol licitanten naar de betrekking van Directeur der Gemeentelijke Gasfabrieken uit zich schriftelijk aan te melden vóór 15 Januari a.s. Aan deze betrekking zal een jaarwedde verbonden worden van 8.000 a 12.000 gulden. Bij de sollicitatie moeten worden overge legd eene opgave van vroegeren en tegen- woordigen werkkring en verdere ter zake dienende inlichtingen. Een droevige gebeurtenis is Woensdag avond voorgevallen in een bovenwoning in de Tweede Jan Steenstraat te Amsterdam. De bewoonster, de wed. De Jong, moeder van 6 jonge kinderen, dat, bij het aansteken van een petroleumtoestel de vlam opsloeg, tegevolge waarvan haar kleederen vlam vatten. Zij trachtte de vlam te dooven maar toen dit niet gelukte, vloog zij in doodsangst de trap af, om hulp te zoeken. Of zij de deur misschien niet spoedig genoeg kon openen, of welke andere reden haar daartoe gedreven heeft, weet men niet, maar de ongelukkige is toen weer naar boven gesneld, waar zij in elkaar zakte. De buren, op het hulpgeschrei der kinderen toegeloopen, slaagden erin het vuur te dooven, en de brandweer, die onmiddelijk gealar meerd werd, bluschte het begin van brand, dat was ontstaan. De bewustelooze vrouw werd, met vree- selijke brandwonden overdekt, naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, waar zij 's nachts, na uren van hevig lijden, is gestorven. Binnen enkele dagen zal een geregelde stoombootdienst GoesAmsterdam en tus- schenliggende plaatsen worden geopend. Ondernemer is schipper C. A. Schuerveld, te Goes. Twee Rotterdamsche kwartjesvinders heb ben in een koffiehuis op den Denneweg te 's-Gravenhage met 't bekende valsche kaartspel van »een, twee, drie", en dan raden naar schoppenaas, een burger mannetje al zijn klikkende munt, bene vens drie Italiaansche Spoorwegobliga- tiën, te zamen vertegenwoordigende een Waarde van 1500 franken, doen verliezen. De beide handlangers lieten hem toen in den steek en spoedden zich voort naar Rotterdam. De burgerman kwam eindelijk tot bezin ning en liep naar de politie. Deze liet de telegraaf werken, en de Rotterdamsche Politie ontnam, op verzoek van die in Den Daag, den kwartjesvinders, die zich reeds als heeren en meesters van hun buit be bouwden, de op zoo bedriegelijke wijze Verkregen waarde. Vbld De werkstaking op sigarenfabriek van de firma Swaan te Utrecht, schijnt toch nog niet geëindigd. Althans men deelt aan het U. D. mede, dat eergisteren eene com missie, bestaande uit een afgevaardigde van Patrimonium, een van St. Jozef er. een van de Neutrale Tabaksbewerkersbond, zich naar gemelden heer zou begeven, ten einde te trachten tot overeenstemming te geraken. In eene eergisteren gehouden vergadering werd besloten, dat, indien voldoende steun van den Utrechtschen Bestuurdersbond ge kregen kon worden, men zou trachten ook de niet-stakers Op gemelde fabriek tot het neerleggen van het werk te bewegen. De geest in deze vergadering gaf nog al van verbetering en ook van groote eenstemmgheid blijkt. Bij een uitdrager te Arnhem is door de politie een partij ijzer, groot 2000 kilo. afkomstig van diefstal, in beslag genomen. De daders, 5 in getal, zijn allen in hechtenis genomen. Het ijzer werd gestolen van het stations-emplacement. (A. C.) De tsigeunersbende, die Zondag bij Berg en Dal over de grenzen trok tot Nijmegen en door de marechaussee weder op Duitsch gebied werd gebracht, is door de Duitsche gendarmerie verder Pruisen ingeleid. Een ander troepje, sterk drie wagens, ligt bij Emmerik, doch zal ook verder Pruisen moeten intrekken. Bij Calcar houdt zich ook een troep tsigeuners op, die plan heeft ons land tusschen Gennep en Venlo binnen te dringen. De drie benden zijn in het geheel een 190 man sterk. De afdeeling van den Nederlandschen Boerenbond te Groesbeek heeft de her bergiers aldaar laten inschrijven »wie van hen de hoogste som wilde storten in de kas van den Boerenbond, voor elke ver gadering in hunne herberg te houden." De hoogste inschrijving bedroeg f3.76 voor elke vergadering en werd door het bestuur aangenomen. uRekent men hierbij nog vuur, licht, bediening enz, zoo schrijft een inzender in De Boerenstand, orgaan van den Boerenbond, dan zal de winst voor den betrokken herbergier zeer gering zijn, of er moet nogal gedronken worden. Om die reden meent hij te moeten waar schuwen voor dergelijke aanbestedingen. Omtrent een verwonding met doodelijken afloop, te Geule gepleegd, wordt aan de Tel. uit Maastricht gemeld Het was op 26 December 1.1., dat zekere M., een lastig en aan den drank verslaafd persoon, als naar gewoonte zijne vrouw en kinderen mishandelde. De vrouw riep hierop de hulp in van haren zwager, 's mans broeder. Deze kwam en werd, ondanks de waarschuwing aan zijn broeder om niet te slaan, door deze toch aangevallen. Op zelfbehoud bedacht, verdedigde de ter hulp geroepene zich met een stuk hout, waarbij de aanvaller eenige slagen op het hoofd bekwam, die eene hersenschudding veroorzaakten, aan de gevolgen waarvan M- Zondag is overleden. De justitie heeft den broeder, die door de marechaussee was aangehouden, weder in vrijheid gesteld. Rechtszaken. Het openbaar ministerie bij den Hoogen Raad vereenigde zich gisteren in zijne desbetreffende conclusie, met een onlangs genomen beslissing, dat, wanneer in eene rivier een krib is gemaakt, het daardoor aangewassen land alleen in zoover aan den oevereigenaar, die [de krib gemaakt heeft, toekomt, als het zich uitstrekt langs diens eigendom, en niet ook voor zoover het voor het land van naburige eigenaren ontstaat. In het hier aanwezige geval, waar de krib, na weigering van den oevereigenaar, door den staat was gemaakt, werd deze, die daardoor in de rechten en verplichtingen van weigerachtige eigenaren was getreden, in het ongelijk gesteld. Naar het Utr. Dbl. verneemt, zijn opnieuw vier getuigen in de zaak van Gebr. Hooger- huis door den rechter van instructie gehooid, 't Getal der getuigen, die gehoord zijn, be draagt nu 18, Land- en Tuinbouw. In 1897 zijn langs het Belgische grens- kantoor te Esschen uit Nederland naai België verzonden 65,580 stuks vee, tegen 117,682 stuks in 1896. De aangegeven waarde van het vee bedroeg ongeveer tien en een half millioen francs. ADVERTENTIE N. Allen die iets te vorderen hebben van-of verschuldigd zijn aan wijlen Mejuffrouw MARIA ADRIANA OOSTHOORN, gewoond hebbende en over deden te Schiedam, wordt verzocht daar van vóór 15 Januari 1898 opgave te doen aan den Heer M. SCHAAP, Tuinsingel 17, te Schiedam. De Deurwaarder A. BOSMAN, is voor nemens, op Vrijdag, 14 Januari a s., voormiddag 10 ure, aan den Noordmolen, publiek te verkoopen Afbraak van soliede Bran derij-inventarissen, alsGist- bakdelen, Bovenbakdelen, Bin ten, Ribhout en Beslagbakken, MoutwijnstukkenMoerkuipen en verdere Branderij-gereed- schappen, alsmede een groote partij Brandhout. Dl! Bolterdamsclie dijk No. 4:3, hij de Ooxterkerk, SCHIEDAM. Beveelt zich aan voor alle gewone en buitengewone REPARAT1LN aan UUR WERKEN. Billijl5.e Prijzen. 30,40,50, 60 en 70 Cents por pond,. WESTVEST 36- Koopen en verkoopen effecten, wissels enz. Koopen Coupons tegen de hoogste noteering. Sluiten Prolongatiën. j Incasseeren op Binnen- en Buitenland. Openen rekeniugcourant met rentever goeiling. Nemen gelden a deposito, met één dag opzegging 3 voor 3 maanden vast 3 SU nllffiljmu.uiiviu, met Schapenvacht gevoerd, bereid met de beste iNLANDSCHE WITTE HONING, waardoor zij alle andere fabrikaten in geur en smaak verre overtreft. Bij de firma BUTZON BERCKER te Kevelaar is verschenen en bij alle R. K. Boek handelaren in geheel Nederland verkrijgbaar Het boek bevat circa 650 bladzijden in klein 12o. formaat en in diverse banden tegen verschillende prjjzen verkrijgbaar. .until, >9 99 4 6 13 DOOR EEN JEt. K. PRIESTER, uit het bisdom Haarlem.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1898 | | pagina 3