ikte Pos J. F. j.it.Tml een Boerenknecht VERQADERIBfl KAMHENBIÉR- Öllicicren-Vereenigio!) fiïiifïa geopend: Café GEZELLIGHEID- Vrijii 7 April 1899, fles rara. 11 ut 1 liter 3 halve Jesschei Agent ier EameiMer-HaatstW'1''1 A. J. VAN DE VEN, leranj 99 ct., 2e ranj 60 ct., 3eraaï^®. NIEUWSTE MODELLEN S t o o m k o r e 11 m o 1 e11 DE DRAAK." H.H. Aandeelhouders, (voorheen gehonw der Vereen, van Gisthandclareü.' Vereeniging livolischouwbu^ liet renzensuccessstnk Tan dit seizoen. In 't 3s tafereelLICHTS***1" DMYHRTOOHIJIG. In April was aangebroken (de dag waarop Alva zijn bril verloor), hechtte de tweede voorzittter de heer J. Lagenveld, een lauwerkrans aan het beeld van den water geus. Vooraf had de heer P. van Woerden een toepasselijk woord gesproken tot het aanwezige publiek. (IV. R. Ct.) Op het perron van het Centraal-station D. P. Rotterdam, liet gistermiddag een heer toen hij in den trein van 12.42 van Rotterdam naar Amsterdam wilde stappen, een brief vallen. Terwijl hij bukte om den brief op te rapen, werd hem een portemonaie ontrold inhoudende o. m. 25 gulden. Gisteren-avond ontstond er in trein 47, welke van Amsterdam naar Rotterdam loopt, een vechtpartij tusschen Delftsche studenten en burgers, welke zóó hoog liep dat een student aan de Delftsche politie is over geleverd moeten worden. De trein ondervond hierdoor eenige vertraging. De staat der scheepvaartbeweging in den Nieuwen Waterweg over maand Maart II. wijst op een vermeerdering van 67 schepen en 436.397 netto reg. ton. VLAARDINGEN, 1 April. Op de beide Paaschdagen is de gelegenheid geopend om de prijzen te bezichtigen, die te zamen ge bracht zijn voor de verloting ten bate der nieuwgebouwde R. K. Meisjesschool aan de Hoflaan. Met smaak zijn de verschillende voorwerpen geëtaleerd, terwijl de zaal door aangebracht groen en draperieën een fees telijk en vroolijk aanzien heeft. De hoofd prijs, nl. de Camée, geschonken door Z. H. der. Paus, heeft de eereplaats, geheel om geven met sierplanten en overschaduwd door het pauselijk dundoek. De gelukkige winner ontvangt werkelijk een prachtstuk: op een donkerbruinen grond het witte af beeldsel van Z. H„ gevat in een echt gouden montuur. Andere voorname prijzen zijn een nieuwe heeren-velocipède een gouden heeren-remontoir, dat ook tegen een dames horloge mag verruild wordeneen Ber- lijnsch zilver servies met tegelblad een groot portret van H. M. de Koningin, pein- ture-Boogaartseen naaimachine; salon tafeltjes een fauteuileen elftal poppen met de kleederdracht der verschillende pro vinciën, een collectie platen schilderijen en spiegels, enz. enz. te veel om te noemen. Dit kan evenwel gezegd worden, onder de eigenlijke prijzen worden geen prullen ge vonden, alles heeft een zekere waarde voorwerpen van minder waarde, die niet als prijs konden dienen, omstreeks 500 in getal, hebben een plaats gevonden bij het »rad van fortuin", waar men voor een dubbeltje zijn geluk beproeven kan, zonder nieten. Ook op een rouliette kan men een kansje wagen naar heerlijke tulbanden. Voor dames bezoeksters zal de expositie van handwerken wel een punt van »great attraction" zijn, nu, de collectie is, wat qnantiteit, als qualiteit betreft, een bezich tiging overwaardig. Het is goed, dat de tentoonstelling op de Paaschdagen gesteld is, op vastendag zou ééne etalage misschien bekoring kunnen geven het gebod der vasten te overtredenhet is nl. de verzameling van worsten, koek, pakken en bussen chocolade, flesschen likeur, champagne en andere wijnen, vooral het geschenk uit Spanje, bestaande in vazen, bustes, enz. gevuld met Spaanschen wijn. Met dankbaar heid moet dan ook vervuld worden, dat de heeren cacaofabrikanten Van Houten, Grootes, Bensdorp, Bont, Leyten en Driessen kosteloos een groote bezending van hun heerlijke waar toegezonden hebben, evenals de heeren koekfabrikanten Verkade en Van Heek Co. De bezoekers zien bepaald een werkelijke tentoonstellingh&t aantal prijzen bedraagt dan ook 2c>% van het uitgegeven aantal loten. Om den toevloed een weinig te temperen, maar voornamelijk ook om het doel te bereiken, waarvoor de verloting is ingesteld, is de entreeprijs len Paasch- dag op 25 ct. en 2er. Paaschdag op 10 ct. bepaald. De uren van bezichtiging zijn resp. van 12^—7 uur en van 7—10 uur. Komt een woord van lof en dankbaarheid toe aan al degenen, die door het schenken der prijzen het op touw gezette plan hebben doen slagen, niet minder lof komt toe aan de dames-uitvoersters voor de groote moeite, die ze zich voor de zaak hebben willen getroosten, en last not least aan het ijverige Bestuur (Presidente Mevr. Adr. IJzermans- Bootz), dat met recht trotsch mag zijn op het succes, dat door zijn tactvol optreden, behaald is. Dinsdag, 3en Paaschdag heeft de trekking plaats ten overstaan van den weled. heer A. Knottenbelt, notaris te Vlaardingen. BINXENL A3TD. Naar de N' R. Ct. verneemt, zijn tot vertegenwoordigers der Nederlandsche re geering op het 3e internationaal congres tot bestrijding van het misbruik van alco holische dranken, dat dezer dagen te Parijs zal gehouden worden, benoemd mr. J. H. M. baron Mollerus van Westkerke,"commis saris der Koningin in Gelderland, te Arnhem, en dr. W. P. Ruysch, adviseur aan het ministerie van binnenlandsche zaken, te 's Gravenhage. Men meldt aan de A. R. Ct. uit Brussel Eenige invloedrijke Hollanders, alhier woonachtig, hebben eene sociëteit opgericht, die zich ten doel stelt het gezellig verkeer onder de Nederlanders door bijeenkomsten, goede leestafel als anderszins te bevorderen. Zaterdag zal het lokaal der Hollandsche Club, place de Brouckère 15, voor de leden geopend worden. De Vredesconferentie. Uit Zurich verneemt het Berliner lage- blatt dat de Zwitsersche Bondsraad aan de Haagsche conferentie belangrijke voorstellen zal doen tot wijziging der conventie van Genève (Roode Kruis). O. a. de onzijdigver- klaring van gewonden in den oorloghet ontslaan van gewonde gevangenen, mits zij zich verbinden geen deel meer aan den oorlog te nemenhet onderrichten der soldaten in de regelen der conventie scherpe bepalingen tegen misbruik van het Roode-Kruis-teeken oprichting van een veldpolitie tot bescher ming van gewonden op het slagveld ver plichte mededeeling omtrent de namen enz. van gesneuvelden, gewonden en gevangenen, waartoe elk militair een band met ver melding van naam enz. om het lichaam zal moeten dragenruimere bevoegdheid van bevelvoerende officieren over uitwisseling van gevangenen. Voorts zal voorgesteld worden dat geen hospitaal in de onmiddel lijke nabijheid van een slagveld mag verrijzen en dat de conventie ook op den oorlog ter zee toepasselijk wordt ver klaard. In de buitenlandsche bladen wordt uit Sofia gemeld, dat de Bulgaarsche regeering niet vernomen heeft, dat Bulgarije zou zijn geschrapt van de lijst der staten, die deelnemen aan de ontwapeningsconferentie hier ter stede. Het plan bestaat altijd nog, dat Bulgarije zal worden vertegenwoordigd door den heer Stantsiof, diplomatiek agent te St. Petersburg. De Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maat schappij zal gedurende de beide Paasch dagen 37 extra treinen laten loopen tusschen Rotterdam—Den Haag en Amsterdam. Tot opening van het op de^beide Paasch dagen te Leeuwarden te houden congres der Sociaal-democratische Arbeiderspartij, zal Zaterdagavond in de zalenjvan den heer Visser eene groote openbare vergadering plaats hebben, waarin als sprekers zullen optreden de heeren H. van Kol, G. W. Melchers en J. H. Schaper, van Groningen, en mevr. H. Roland Holst—Van der Schalk. (C.) Donderdag werden drie woningen, gelegen tusschen Véchel en Dinter, een prooi der vlammen. Door den hevige wind kon men het vuur niet meester worden, zoodat niet alleen het grootste gedeelte van den inboedel maar ook de panden tot den grond in de asch werden gelegd. Alles was verzekerd. Vrijdag-ochtend kwamen te Vlissingen 250 Engelschen aan. die de Paaschdagen in ons land komen doorbrengen. Al) YEKTEiN TIEÜ. Allen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen den heer B. H.HULHOVEN, in leven Mr. Metselaarworden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op 30 April 1899, bij Mej. de Wed. B. H. HULHOVEN, Vlaardingerstraat, alhier. I. Elf perceelen WELLAND, uitmakende de Buitenlanden of Keilen van Nieuw-Mathe- nesse, alsmede een gedeelte Buitenkade, te zamen groot 23 bunders, 32 vierk. roeden en 70 vierk. ellen, gelegen onder de gemeente Schiedam, nabij de rivier de Maas, beoosten de Buitenhaven. II. Den GROENENDIJK, geiegen in de zelfde gemeente, strekkende van het Roode Hek tot aan het oostelijk uiteinde der Keilen. III. Een gedeelte van de BUITENKADE van Nieuw-Mathenesse, gelegen in dezelfde gemeente, strekkende van het terrein der Drinkwaterleiding, oostwaarts tot aan den Groenendijk, groot 1 bunder, 57 vierk. roeden en 80 vierk. ellen. De verpachting zal geschieden van perceel I kampsgewijze en van perceel II in twee gedeelten, op Woensdag 12 April 1899, des voormiddags te 9 uren, in het Stations Koffiehuis van J. KNOCK te Schie dam zijnde inmiddels nopens de pachtvoor- waarden inlichting te bekomen ten kantore van den Notaris Mr. H. M. C. POORTMAN aldaar. De Deurwaarder A. BOSMAN, is voorne mens op Vrijdag 7 April 1899, voormiddags 10 ure, aan den Noordmolen publiek te ver- koopen Dak- en Vloerdelen, Ribhout, Zware en Lichte Binten, 3 x 11, Tegels, Brandhout, liilmeel, Harpsel enz. De Deurwaarder A. BOSMAN is voorne mens op Zaterdag 8 April 1899. voor middags lO ure, op het Plein bij het Proveniershuis te Schiedam, publiek te ver- koopen Groenblijvende Planten, Hees ters, Struik- en Stamrozen, Azalia'sRhododendrons Vruchtboomen enz. Afkomstig van de gunstig bekende kweeke- rijen van P. VERKAÜE Mzn. te Boskoop. van alle Landen, zelfs de meest gewone, ter bevordering van de geestelijke roeping voor arme kinderen. Kostbare religieuse aandenken zullen hun worden medegegeven. Inlichtingen te bevragen en Postzegels te zenden aan het Goede Werk van Bethlehem te Vaals (Limburg). SINGEL 103. Schoenhandel. Schoenmakerij. ONTVANGEN de voor Botorstraat 10- Goed loopend BILIARY* Aanbevelend, Voor het BUITENLAND wordt gevraagd geheel op de hoogte van de veemesterij met spoelinÖ' Men adresseere zich met goede get'1'^ schriften, onder no. 55, aan het bureau va" dit blad. in het huis DAM 12, Schiedam, 1 April 1899. HET BESTUUR De Boeken liggen ter visie ten ka" tore der Vennootschap 4, 5 en 6 de^1' 's voormiddags van 10 12 en 's namiddag van 35 uur. a 15 ets. per kan. HOOGSTRAAT 'D' «5 ZONDAG 2 APRIL, 8 uur: 7 7st© opvoering van Entree voor Leden en niet-Leden' PLAATSEN kunnen Zondag vooraf sproken worden van 10 tot 2 uur» VAN VAN OP (Eenig in dit genre).-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2