verkooping. nOoopT H. J. M. m DEN HEUVEL. H. fl. BOWLES, Dr. J. G. C. VRIENS- Rechtszaken. Ingezonden Mededeelingen. mingegoeden, die van deze gelegenheid moesten gebruik maken en zich dan ook letterlijk alom verdrongen. In de hoofdgalerij, de machinegalerij, de historische afdeeling en rond de tenten en kiosken, overal was het overvol bezeteen stroom van menschen bewoog zich voorbij de verschillende inzen dingen. Tot eer van ons Schiedamsch publiek moet gezegd worden, dat alles in de beste orde is verloopen en er geen enkele wanklank uit die ontzaglijke menschenzee werd ver' nomen. Bijzonder in den omtrek van de muziek tent verdrong zich de tallooze schare, wanneer Verhallen daar voor zijn keurkorps den dirigeerstaf zwaaide. Het was dan ook een heerlijk genot, die opwekkende tonen op te vangen in den fraai gedecoreerden tuin, onder begunstiging van het weer, dat als de groote clou van onze tentoon stelling is, die haar den weg baant en alles goed maakt. Tot laat in den avond bleel't op het tentoon stellingsterrein zeer druk, totdat het klokje van gehoorzaamheid sloeg, de exposanten hunne lichten begonnen uit te draaien en de menschenstroom zich allengs richtte naar den ingang van den tuin, waardoor hij zich langzaam, druppelsgewijze, naar buiten ver spreidde. Of de Dubbeltjesdag ook druk bezoek geleverd heeft aan de tentoonstelling, is uit de volgende cijfers af te leiden. Buiten hen die doorloopende kaarten genomen hebben, werd zij gisteren door 3886 betalenden bezocht. In het geheel wordt het getal bezoekers gisteren op circa 4500 geschat. Bij het vertrek van een alhier in de Voorhaven liggende Scheveningsche logger ontstond eergisteren-middag tusschen de visschers een twist, waaraan de politie een eind wilde maken. Toen zij echter een der twistenden wilde arresteeren, kreeg zij de geheele bemanning tegen zich. Door de schermutseling die daardoor ontstond, ge raakte twee visschers van den wal in de haven. Blijkbaar door het koude bad ont nuchterd, zwommen zij onmiddellijk naar hun schip. Nadat zij binnen boord geholpen waren, vertrok de logger onmiddellijk naar zee. Heden-middag 2£ ure is de 3-jarige P. van der Velden in de Buitenhaven gevallen. Het knaapje werd gered door den 14- jarigen Jan Hille, die daartoe gekleed te water is gesprongen. Machinisten en Stokers. De staking van machinisten en stokers der Rijnsleepbooten is nog niet ten volle geëindigd, aangezien sommige reeders het nieuwe contract nog niet geteekend hebben. De stakers zijn voortdurend op hun hoede, dat booten, wier eigenaars de nieuwe voorwaarden niet erkennen, niet varen. Zoo wilden eergisten van Dordrecht de sleeper Hydra met drie vaartuigen ver trekken. De 'stakers haar na; ondanks de assistentie, welke de Hydra bij de politie zocht, wisten zij te bewerken, dat slechts één schip met den sleeper meeging, instede van drie, zooals eerst. Het geval veroor zaakte heel wat opschudoirig in de haven en op den wal. De heer J. van Steen te Rotterdam, voorzitter van de Internationalen Rijnslee- persvereeniging, heeft aan den voorzitter der Rotterdamsche afdeeling van den Bond van Machinisten en Stokers, den heer A. Van Beek, doen weten, dat het door hem gedane voorstel door de personen aan wie hij opdracht had gegeven verkeerd overge- gebracht is. Het voorstel had zoo moeten luiden »Wij stellen voor en achten het dringend noodig, dat uwe leden ons vrijheid laten te varen ook Zondags, met alle booten die vanaf Ruhrort sleep maken stroomopwaarts, als ook van den Bovenrijn en andere plaatsen stroomafwaarts, zoolang ook voor Duitsche booten de Zondagsrust niet is ingevoerd. Verder wenschen wij dat Ohze leden de vrijheid gelaten wordt om, wanneer zij met sleep vanaf Ruhrort stroomopwaarts hunne bestemmingsplaats .bereikt hebben, op den dag van aankomst ook weder vrij zijn, met of zonder sleep af te varen." De afdeeling Dordrecht van dep. Bond van Machinisten en Stokers heeft dit voorstel al verworpen. Het zal ook te Rotterdam behandeld worden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag tusschen 1 en 2 ure had aan boord van de Baltimoreboot Tobasco, liggende voor loods 1 in de Spoorweghaven te Rotterdam, een vechtpartij plaats tusschen zeelieden van verschillende nationaliteit, waarbij de messen getrokken werden en een waar bloedbad werd aangericht. Aan boord van de lobasco bevindt zich, behalve een eigen equipage, nog een volle dige bemanning, bestemd voor Sunderland, voor een ander stoomschip van den Balti- morelijn. Deze laatste bemanning, bestaande uit Hollandsche en Duitsche zeelieden, was meerendeels onder den invloed van sterken drank, wat op een vechtpartij uitdraaide waarbij de Duitsche matroos J. L., uit Dantzig een vervaarlijk mes trok, waarmee hij door drank verhit, als een bezetene in het rond sloeg. Twee Hollandsche zeelieden kregen daar bij verschillende bloedige verwondingen, terwijl een Engelsch matroos, behoorende tot de equipage van de Tobasco en die als geheel-onthouder bekend stond te dicht in de nabijheid van den woesteling komende, een diepe snede dwars over het aangezicht en den linkerslaap bekwam, wat hem deed ineenzinken. Nu werd het den vechtersbazen te bar en werd de Duitsche zeeman met een staaf ijzer tegen het dek geslagen en buiten gevecht gesteld, door verwondingen aan het hoofd en de polsen. Spoedig was hij echter weer overeind en nam de vlucht. Door een inspecteur van politie werd hij later in den nacht in de Süeltjensstraat gegrepen en naar het bureau aan de Nassaukade overgebracht. Dr. Post verleende de eerste hulp waarop de Engelsche matroos per brancard naar bet Ziekenkuis werd gebracht. De Hollandsche matrozen konden aan boord verpleegd wor. den, waar politie de orde hersteld bad. De hoofddader J. L. is in arrest gebleven, terwijl het stoomschip dien morgen ver trok. In de kajuit van den gezagvoerder, waarin de eerste hulp verleend werd, was alles met bloed bevlekt. Te Rotterdam heeft zich een commissie voor het zenden van een adres aan Dreyfus gevormd. Met den heer Jacob Reepmaker, maken deel uit van deze commissie de heeren mr. H. M. P. Baelde, D. de Klerk, F. Koch Jzmr H. M. de Kuyper, P. R. Mees, dr. H. W. de Monchy, W. H, van Oordt H. W. Azn. en P. van Rossem. Te Dordrecht zal een adres van sym pathie aan Dreyfus ter teekening worden gelegd. Van zeer betrouwbare zijde verneemt men, dat eerstdaags zal worden aangevan gen met het uitbakenen en het doen van opmetingen voor den spoorweg Rotterdam den Haag en Scheveningen langs Hil- legersberg en Pijnacker. De concessie voor deze nieuwe lijn is verleend en door de aanvragers, de heeren Beversen en van Heurn, ingeneurs te 's-Gravenhage, aan vaard. Door den burgemeester van Overschie is aan de leden van de feestcommissie in de sociëteit »De Vergulde Koetswagen" een diner aangeboden, waaraan een twintigtal heeren deelnamen. Onder begunstiging van fraai weder werd gisteren in den theetuin »Land en Schie- zicht te Overschie, door de schooljeugd van alle scholen gezamenlijk feest gevierd. De burgemeester, die ter gelegenheid van zijn huwelijk dezer dagen voor zoovelen verrassingen bereidde, was begonnen met de behoeftigen en ouden van dagen, en eindigde thans met de kinderen, die met goochelspel aangenaam werden beziggehouden en zich de aangeboden versnaperingen uit nemend lieten smaken. Toen de burgemeester en zijn vrouw op het feestterrein kwamen, werden zij door de kinderen hartelijk toegejuicht. Bij het huiswaarts keeren kreeg elk kind nog een surprise. Hiermede zijn de burgemeestersfeesten afgeloopen. Met het herstellen van de slechtste ge deelten van den straatweg Overschie—Delft is thans een aanvang gemaakt. Men schrijft aan het R. N. uit Maas sluis Gister-avond werd hier per telegraaf bericht ontvangen, dat de burgemeester, de heer G. Ripping, is benoemd tot burge meester van Alkmaar. Z.Ed. Achtb. werd den 29en Febr. 1896 geinstalleerd en is van dien tijd af met zooveel tact werkzaam geweest, dat de botsingen, die vroeger zoo herhaaldelijk tusschen de partijen in die gemeente voorkwamen, geheel achterwege bleven en de raadsvergaderingen ook steeds een kalm verloop hadden. Zijn heengaan wordt door zeer velen in de gemeente betreurd. Voor de Amsterdamsche rechtbank diende gisteren de zaak van F. Domela Nieuwenhuis, beklaagd van smaadschrift op grond van een artikel in de Vrije Soci alist,^ waarin gezegd is, dat de heer Snel te Schiedam, als oud-tjpograaf, vroeger te Amsterdam werkzaam, zich eenmaal ^schurkachtig heeft gedragen tegenover een ouden man. De beklaagde heeft in de instructie verklaard, dat hij het artikel, geteekend Keesje Geest, niet heeft ge schreven en van den heer Snel niets afwist; hij wilde den naam van den schrijver niet noemen, maar stelde zich zeiven voor het artikel verantwoordelijk. De beklaagde, een uur in de wachtkamer den aanvang van het geding verbeid hebbende, was daarna heengegaan, den president daarvan vei wittigende. Om 3 uur kwam de zaak aan de orde (uitgeschreven tegen één uur). Tegen den nu niet aanwezigen be klaagde werd verstek verleend. Uit de verklaring van den heer Snel bleek dat hij met den bedoelden ouden man lang geleden wel eens eene onaangenaamheid heeft gehad, doch hem nimmer schurkachtig behandelde en nu zelfs al 9 jaren lang weder met hem in vrede onder één dak woont. Het O. M. eischte een geldboete van f25, subs. 5 dagen. De uitspraak werd bepaald op 27 dezer. a 20 cents per regel. De ZAALMEUBELEERING die wij ge durende Zaterdag, Zondag en Maan dag gedeeltelijk etaleeren, be staat uit. 8 Salonstoeien, (Stijl Empire.) 2 Fauteuils, 1 Salontafel, 1 Bahut, 1 Dagobert, 1 Heeren Fauteuil, (Rotschild.) 1 Dames 1 hooge Fantaisiestoel. 1 Speeltafel. Houtsoort, (Italiaansch Noten.) Bekleeding, (Licht Reseda met goudgeel.) Magazijnen zijn 's Zondags gesloten. Etalage echter geopend. Stoom Meubelfabriek Penelopé, Firma KAM VAN RHIJN, Boterstraat, 72-74. ADVERTENTIE JÏ. Na een smartelijk lijden van slechts een paar dagen, ontviel ons heden door den dood, tot onze diepe droefheid, ons zeer geliefd zoontje J OH A AT, in den aanvalligen leeftijd van bijna drie jaar. FRANS STEVENS, J. H. STEVENS, Melchers. Schiedam, 16 Sept. 1899. Openbare Vrijwillig® De Notars W. A. VAN DOLDER Dz; W Schiedam zal bij v e i I i n g op Vrijde 22 September 1899, des voormiddags te uren, en bij afslag op den volgenden d»8' des avonds te acht urenbeide in het ge~ bouw »Musis Sacrum" aan de Lagen Have11 te Schiedam, verkoopen I Een WINKEL en WOONHUIS en erve met Open Plaatsje aan de Hoogstraat no. te Schiedam, kad. C 32, groot 41 centi" aren. In eigen gebruik. II. Een WOONHUIS en ERVE aan d« West Frankenlandsche laan, nr. i 16 Schiedam, kad. M 220, groot 58 centi aren. Verhuurd voor f 2.— 's weeks. Aanvaarding en betaling der kooppennin gen 16 October 1899. Bezichtiging op Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 5 uren- Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van genoemden Notaris aan de Nieuvostraat 30. de Inventarissen van de solied® BRANDERIJEN .London" Schie,& van de BRANDERIJ over de Draak* molen, Noordvest, bestaande nit Distilleerketels 32.50 en 33.50 H.B- Rnwketels 25 tot 27 H.L. inhoud» Koperen Distilleer- en Ruwnat- slangen, Koperen Koelslangeu» Helmen, Pompen, Stoommacbi* nes met reservoirs waarin kop6" ren stoomleiding, IJzeren Pijpen» diverse IJzeren en Koperen Kranen, Drijfwerken en Riemen» Beslagbakken, IJzeren Kuipen» IJzeren Binten, Moutwijnstuk' ken, Meelzakken, enz. enz. Te bevragen bij C. VERBEEK Az-> Zuidwal 6, Delft. NIJMEEGSCHE Gevestigd te NIJMEGEh. Koninklijk goedgekeurd. Directeur: commissarissen: Deze Maatschappij verzekert tegen stefk concurreerende premiën' de schade, veroor zaakt door het breken van Spiegelruiten» Spiegels en dubbel dik Vensterglas. Nadere inlichtingen zijn te bekomen en verzekeringscontracten worden gesloten, bij den Agent B. HENGST, Spinhuispad, S c h i e d a u1. 6ta(fflleri|Iatah||i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2