onontbeerlijke huisvriendin in elk gezin, weder meer tot haar recht komen waar zulk een practiseh huismeubel nog niet voorhanden is, daar wordt de aanschaffing er van in overweging genomen. De vele treurige ervaringen, welke met de vaak tegen spotprijzen aangeboden naaimachines opgedaan zijn geworden, zijn overbekend en is de al te groote spaarzaamheid bij de aankoop van dit artikel van vertrouwen reeds menig kooper duur te staan gekomen Wie derhalve van plan is zich eene naai machine aan te schaffen, die informeere niet alleen naar den prijs, maar vóór alles naar de kwaliteit der machinesoort en naar de vermaardheid van het fabrikaat, dat hij wil koopen. Wie weet niet dat van ouds de echte Singer naaimachines als het meest gerenommeerde fabrikaat en overal als de beste bekend zijn,en deze vermaardheid geniet de echte Singer-machine met recht, want de Singer-Maatschappij, die de eenige naai machinezaak is, waar men echte Singer kan bekomen en die hare eigen winkels ook in alle grootere steden van Nederland bezit, is steeds haar principe, om slechts het allerbeste te leveren, getrouw gebleven en is er nooit toe overgegaan om, ten koste der kwaliteit, zoogenaamd goedkoope waar te fabriceeren. Is de renommé dezer wereld firma reeds voldoende om de Singer-machines in 't bizonder aan te bevelen, toch is er nog een ander buitengewoon voordeel aan het koopen bij deze firma verbonden, dat niet over 't hoofd gezien mag worden. Deze firma toch stelt zich niet tevreden aan hare afnemers eene machine te ver- koopen en de werking daarvan oppervlakkig te verklaren, maar zij biedt hare klanten eenen volledigen cursus aan van eenige weken, waar niet slechts het gebruik der bij de naaimachine toegegeven apparaten onderwezen wordt, maar waar de leerlingen ook in de geheele techniek der moderne borduurkunst, welke evengoed op de Singer-naaimachine voor huiselijk gebruik uit te oefenen is ingewijd worden en dit alles is kosteloos. Hoeveel meer waarde toch heeft de naaimachine in het huisgezin, wanneer de koopster hare veel zijdige toepassing kent en in praktijk kan brengenWordt zulk eene uitmuntende naai- en borduurmachine in het gebruik niet veel goedkooper, ondanks de hoogere kosten van aanschaffing, in tegenstelling van een fabrikaat met minder werk- en weerstandsvermogen Men late zich daarom toch niet door goedkoope aanbiedingen verleiden, maar koope bij eene vertrouwbare firma, wier oude renommé voor soliede bediening garandeert, zooals dit bij de Singer- Maatschappij het geval is, en het zal den kooper nooit berouwen, want het beste is altijd het goedkoopste. GEMENGD NIEUWS. Ook in Den Haag waren, volgens het Dbld., vele personen die onder den indruk waren van den naderenden ..ondergang der wereld. Toen aan iemand verlof werd geweigerd, omdat zijn patroon het vergaan van de wereld geen reden vond, heeft hij ontslag uit zijn betrekking genomen, ten einde in staat te zijn zich naar 't buitenland te begeven, waar zijn familie woont, 't Zelfde moet gebeurd zijn met een jonge dame, die aldaar in betrekking was. Aan een Roode Kruis-collectant te 's-Gra- venhage gaf op zijn inzamelingstocht een juffrouw den wensch te kennen een houten been, zoo al niet op de schaal te leggen dan toch mee te geven. Een overleden broer van haar had 't noodig gehad en maar zeer kort mocht hij van het gebruik genieten. Het voorwerp kon zeker wel een stamver want daar ginds van nut zijn, die in den strijd voor vrijheid en recht een been zou moeten missen Der juffrouw werd advies gegeven het kunstbeen rechtstreeks naar Hilversum aan mevr. Lingbeek te zenden of 'tmee te geven aan de ambulance. Op de schaal kon 'tniet. Ook met vulkachels dient men voorzichtig te zijn. Dat ondervonden te Bodegraven de heer De M. en zijn echtgenoote. Op hun slaapkamer was de brandende vulkachel des avonds afgeslotendoor den harden wind was des nachts de vergiftigde kolendamp in het vertrek gekomen. Des morgens, bij het ontwaken, bevonden zich de heer De M. en zijn echtgenoote beiden zeer onpasselijk zij bleven te bed liggen en geneeskundige hulp werd ingeroepen. Een geneesheer bemerkte dadelijk de oorzaak van de ongesteldheidhet doen toetreden van de versche lucht in het vertrek herstelde de zieken spoedig. De dienstweigerende milicien Wendt is nu overgeplaatst van Haarlem bij den hospitaaldienst te Naarden. Omtrent den sterrenregen in den nacht van Woensdag op Donderdag, meldt men het volgende Wat was het vreeselijk jammer, dat de hemel gisteren-avond zoo bewolkt was 1 We liepen samen naar het eindelooze wit te turen en iedere keer, als door een of andere scheur in dit gordijn een lichtend puntje kwam kijken, maakten we er elkander hoop vol opmerkzaam op, Niemand was daar- het bericht komt uit Hazerswoude om ons uit te lachen, dat we zoo doelloos onze nachtrust opofferden, dan alleen de ziiveren plaatsvervangster der zon, die vaak triom fantelijk groote plekken blauw wist te bemachtigen, om ons onze nietigheid des te klaarder te doen inzien. Hoe geheel anders was dat voor 33 jaren. Ik was er toen op uitgegaan om een na tuurverschijnsel te bewonderen, want ik wist van den hemel en het zonnestelsel en het duizelingwekkend aantal sterren juist zooveel als de meester aan jongens van 11 jaar meende te mogen toedienen. Toch liep ik naar het uitspansel te kijken, want die menigte schitterende sterren vertelde mij van Gods Vaderliefde, waarvan we op school zoo vaak hadden gezongen. Die sterren fluisterden hemelwoorden in mijn jeugdig gemoed' Opeens trekt een onverklaarbaar schouwspel mijn oog. Honder den sterren, die ik te voren niet had op gemerkt worden eensklaps zichtbaar. Als een heirleger van engelen zweven ze boven mijn hoofd een groot eind voort, elk een lichtenden pluim achter zich meevoerende, tot ze even geheimzinnig als ze gekomen zijn, eensklaps weer verdwijnen. In de Friesche gemeente Berradeel is een meisje van bijna 3 jaar in een onbe waakt oogenblik in een ketel met kokend water gevallen en binDen weinige oogen- blikken overleden. Te Venlo is ten huize van den majoor E. der huzaren eene hevige gasontploffing ont staan. Door een gebrek aan eene gaslamp was veel gas ontsnapt, en toen men deze wilde aansteken, volgde de ontploffing. Majoor E. kreeg ernstige brandwonden aan hoofd en handen. Door het geheele huis zijn de sporen der ontploffing merkbaar een paar deuren werden verbrijzeld. Te Schaerbeek bij Brussel heeft gisteren ochtend een spoorwegongeluk plaats gehad. De trein die te 8.55 uit Brussel naar Ant werpen vertrekt, is ter zijde aangereden door een locomotief die van Laeken kwam. Een salonrijtuig en twee andere wagens werden verbrijzeld. Er zijnverschillende licht gekwetsten maar geen dooden. De schade is aanzienlijk. voor dat district lid van den Eersten Volksraad. Dr. Leyds zal, als hij even kan, ook tegenwoordig zijn bij het vertrek der tweede ambulance uit Amsterdam op 25 dezer. Prof. H. Wefers Bettink, uit Utrechtj geeft den raad om, nu het Roode Kruis, volgens de ingekomen berichten, voldoende geld ontvangen heeft, waarschijnlijk zelfs met een overschot, om te zorgen voor de beide ambulances, thans de giften te be stemmen voor de Zuid-Afrikaansche Vereeniging. Het Roode Kruis zal, zegt hij, wat er meer inkomt bewaren voor een oorlog in de toekomst, maar het niet afstaan voor Z. Afrika. Dat veroorloven de statuten niet het geld mag niet worden besteed voor weduwen en weezenhet is verboden het voor iets ander uit te geven dan voor zieken en gewonden der beide oorlogvoe rende partijen. De Z.-Afr- Vereen, daarentegen helpt in alles, waaraan in Z. -Afrika hulp noodig is: ook het Roode Kruis wordt door haar geholpen, hetgeen blijkt uit de f 48.000, door genoemde Vereeniging ten bate van het Roode Kruis gegeven. Zij zal ook in de toekomst het Roode Kruis niet in den steek laten, wanneer dit geld behoeft. Maar het Roode Kruis—ook al had het fl00.000 over mag daarvan geen cent afstaan aan de Z.- Afr. Vereen. Al dat geld is voor Z -Afrika verloren. En wat thans gëgeven wordt, mag toch alleen dienen voor Zuid-Afrika, waar voor het bestemd is. Een particulier telegram uit Batavia aan het Handelsblad meldt De officier van gezondheid 2e klasse H. C. Bunning gaat ook naar de Z.-A. Republiek, met de ambulance van het Roode Kruis. Ter herdenking van Neerlands onafhan kelijkheid werd gisteren te 's-Gravenhage van de openbare gebouwen gevlagd. Maandag, 20 dezer, wordt te Warmond het goederenstation van den Holl. Spoorweg voor het gebruik geopend, waarmede in eene sinds lang door den handel, vooral in bloembollen, gevoelde behoefte wordt voorzien. De vereeniging »Unitas Pharmaceutico- rum" te Utrecht vierde eergisteren haar 50 jarig bestaan. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen had eergisteren- middag een druk bezochte bijeenkomst plaats, die door den voorzitter, den heer D. Gerhard met een levendig toegejuichte rede werd geopend. Vervolgens voerde prof. Wefers Bettink, eere-voorzitter der vereeniging, het woord. Na afloop der vergadering werd een rijtoer door de stad gemaakt. Dr. H. L. Visser, scheikundige aan het Rijkslandbouwproefstation te Maastricht, een der oprichters der vereeniging, hield een rede over het materialisme in de natuur wetenschappen. Het jacht- en stroopvermaak zit den Noord-Brabanters zoo ter dege in 't bloed, dat er zelfs vrouwen en meisjes aan deel nemen. De rijksveldwachter Voorbraak, te Best, betrapte dezer dagen op heeterdaad een Noordbrantsche schoone bij het stellen van wildstrikken, en het is bekend, dat te St. Oedenrode ongeveer evenveel wildstroopers als wild- koopers zijn. De rijksveldwachter aldaar kwam gisteren met 4 stroopersgeweren thuis. Siuger-lVaaimactaines, De winter nadert en met hem de tijd, waarop men zich in vele gezinnen weer meer op de huiselijke werkzaamheden be gint toe te leggen. Voor vele vrouwen en dochters wacht het in den loop van den zomer ter zijde gelegde naaiwerk om weder versteld of door nieuw vervangen te worden; en hierbjj moet ook de naaimachine, de Uit een door de politie te Gouda ingesteld onderzoek is gebleken, dat de persoon, wiens lijk Woensdag op de spoorbaan bij den Zwartendijk is gevonden, is genaamd George Spreitzer, oud 25 jaren, fabrieksarbeider, wonende te Weenen, en dat hij uit den in gang zijnden trein is gesprongen, hoogstwaarschijnlijk in dronken schap. Over de ramp van de Patria uit Ham burg wordt nog gemeld Tegen zes uur gisteren-ochtend waren de passagiers aan ]het dek geroepen, en daar werd hun medegedeeld dat er brand was in de lading. De bemanning werkte held haftig om het vuur te verstikken, maar er was veel lijnzaad onder de lading, en dien tengevolge kregen de vlammen telkens nieuw voedsel. Het vuur vernielde het grootste gedeelte van de bagage der passagiers. Dank zij de koelbloedigheid van officieren en bemanning ontstond er geen paniek. Toen de Ceres een boot had uitge" zet en deze bij het brandend schip gekomen was, verzocht de kapitein van de Patrta> om de passagiers te redden. Er waren 150 reizigers aan boord, de bemanning bestond uit 118 koppen. Met veel moeite werden alle reizigers door de Ceres naar Dover overgebracht. Het was middernacht toen zij het havenhoofd te Dover bereikten. Onder de geredden waren 24 dames, en 26 kinderen, waarbij 6 zuigelingende arme schepsels waren voor 't meerendeel slechts in dekens gewikkeld. Zij werden in de hotels en naar het Zeemanshuis onder dak gebracht. M o r 11 z B u s c h. Te Leipzig is de bekende schrijver over Bismarck, Moritz Busch, in den leeftijd van 79 jaar overleden, In zijn nalatenschap bevinden zich, naar men vermoedt, nog veel belangwekkende ge* schriften. In den salontrein, waarmede de Tsaar, zijn gemalin en hun kinderen door Duitschland reisden, waren de zonderlingste passagiers. twee koeien, die meegevoerd werden, opdat het den kleinen prinsesjes onderweg niet aan versche melk zou ontbreken. Een der waggons van den keizerlijken trein was ingericht voor deze vierbeenige hofleveran ciers vloer en zijwanden waren belegd met lichtblauwe tegelsaan de stations werd vooruit voedsel voor de beesten besteld, zoodat het dezen aan niets ontbrak. De ondergang der wereld, naar Falb heeft, volgens de bladen van Berlijn, aldaar heel wat geloof gevonden. Een aantal veree- nigingen hebben Zaterdag en Zondag-avond ^afscheidsfeesten" gehouden, om nog zooveel mogelijk te genieten. Een dronken lap ran selde op straat er op los, uitroepende dat bij toch niet meer gestraft kon worden, maar werd toch ingerekend. Ernstiger was het ge val van een dienstmeisje, die alleen thuis gelaten, in haar angst zich een snee in de pols toebracht en naar een gasthuis moest worden gevoerd. Op vele scholen waren de kinderen niet aan het werk te houden en moesten de onderwijzers voor geruststelling sterrekundige voordrachten houden 1 De Berlijnsche Ulk geeft het volgende Engelsch-Duitsche rijmpje: White, der Geschlag'ne, schreit O wiir ich weit! Door den rook verstikt. Bij een brand te Islington (Londen) kwamen vijf kinderen om het leven. Drie der kleinen zijn in een kamer, waar zij alleen waren gelaten, terwijl de moeder een boodschap deed, verbrand, en in aangrenzend vertrek werden twee anderen door den rook verstikt. Spelen met vuur schijnt de brandoorzaak te zijn. Victoria naar Italië, Met zeker heid wordt thans bericht, dat de Engelsche koningin, geheel in strijd met hare gewoonte dit jaar niet naar Frankrijk zal reizen. De Fasjoda kwestie heeft, naar het heet, de gemoederen van het Fransche volk aan het gisten gebracht en aan de stemming tegenover Engeland geen goed gedaan. Victoria is nu voornemens de Italiaansche kust te bezoeken. Bracht zij dus vroeger eenige weken te Nizza door, thans zal zÜ aan het strand der Middellandsche Zee verpoozing trachten te vinden. Hulde 'o 1 ij k aan den Paus. De Romeinsche vereeniging van katholieke handelaars en industrieelen heeft besloten Z. H. den Paus een groot en schoon mar meren beeld van den Goddelijken Zaligmaker aan te bieden. Dit beeld zal in het Vaticaan worden geplaatst, om daar tot herinnering I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6