straat werden in vele woningen ruiten ver nield. Wonder mag het genoemd worden dat geen persoonlijke ongelukken zijn te betreuren. Door een nooddekzel, dat uit geslagen werd, werd een zware ijzeren band van een daar staanden wagen in tweeën geslagen. In de heele stad werd de ontplotfing gehoord. Eenige schaatsenrijders te Sliedrecht hebben in het station aldaar al heel ongemanierd huis gehouden. Zij hebben de meubelen der wachkamer grootendeels vernield en het personeel, waaronder vooral de heer Bakker, stationschef, die hen tot rust aanmaande, geducht afge ranseld. Tegen de ruwe klanten is proces-verbaal opgemaakt. Vergadering van den Raad der ge meente Schiedam op Donderdag 38 December, 's namiddags 3 ure. Voorzitter de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Afwezig de beeren Blaisse en Loopujrt, met kennisgeving. Na vaststelling van de notulen der laatst gehouden vergaderingen wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukkenvan Ged. Staten verschillende missives houdende beschikking op genomen raadsbesluiten, van B. en W. voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 29 Nov. 1898 tot het aan gaan eener geldleening groot f157.000, idem tot wijziging van het besluit tot het leggen van spoorstaven in gemeentegrond, verschillende voorstellen in zake de Gasfa briek en andere reeds in de agenda ver meld preadvies op het adres van J. Scheuer- man om hem alsnog eervol ontslag als onderwijzer te verleenen; voorstel om een bedrag van f 12.10 van de gemeenterekening over '98, ten laste van de gemeenterekening over '99 te brengen, allen straks te be handelen, en preadvies op het adres van de Stearine-kaarsenfabriek »Apollo", ter visie gelegd. Verder zijn nog ingekomen van B. en W. voorstellen tot het doen van af- en overschrijven op de gemeentebegrooting voor '99 van een bedrag van f 1483.746 en tot verhooging van en toevoeging aan de be- grootingAvan een bedrag van f80.000; van de Comm. voor de Plaatsel. Belastingen, rapport op bezwaarschriften in zake de Inkomstenbelastingvan de Comm. van Toezicht op het Lager Onderwijs, aanbe veling ter vervulling van een vacature in die commissie, waarop geplaatst zijn de heeren Vernède en Goedkoop; van de commissie voor het Stads-Ziekenhuis voorstel in zake af- en overschrijving, dienst '99advies op de ontslagaanvrage der heeren Beukers en Van der Schalk en aanbeveling ter vervulling van een eventueels vacaturevoorstel tot het doen van at- en overschrijving op de begrooting van het Burg. Armbestuur en aanbeveling van de commissie van genoemd bestuur ter vervulling eener vacature, waarop geplaatst zijn de heeren E. M. Beukers en M. L. Honnerlage Grete, allen straks te behandelenschrijven van A. G. J. de Jongh dat hy bedankt voor zijne benoeming tot onderwijzer alhier wegens benoeming tot onderwijzer te Rotter dam, aangenomen voor kennisgeving schrijven van C. fL. van Vollenhoven, verzoe kende gedeeltelijke ontheffing van Inkomsten belasting wegens het verlaten der gemeente schrijven van de Wed. Kiela, gedeeltelijke ontheffing van Inkomstenbelasting verzoe kend wegens het overlijden van haar echt genoot, beiden om advies in handen van B. er. W. gesteld; bezwaarschriften van J. B. Oranje en anderen in zake de Inkom stenbelasting, in handen der betrokken commissie gesteld. Daarna zijn aan de orde de adressen van de heeren E. M. Beukers en J. M. van der Schalk Jr. verzoekend eervol ontslag als lid der Comm. v. Adm. van het Stads-Zieken huis met advies der betrokken commissie luidend om het gevraagd ontslag eervol te verleenen en overigens handhavend hare aanbeveling in dato 25 September 11. Met algemeene stemmen wordt bedoeld ontslag met ingang van 1 Jan. a.s. eervol verleend. Tot lid der Comm. van Toezicht op het Lager Onderwijs wegens periodieke aftre ding van den heer S. A. Vernède wordt met 15 stemmen herbenoemd de heer S. A. Vernède. Tot leden der Commissie van Administratie van het Stads-Ziekenhuis worden benoemd de heeren J. M. van der Schalk Jr. en E. M. Beukers, beiden met 12 stemmen tegen 6 in blanco. Beide benoemingen mgaande 1 Januari a.s. Tot lid der Commissie voor het Burger lijk Armbestunr wordt benoemd de heer E. M. Beukers met 14 stemmen tegen 1 op den heer M. L. Honnerlage Grete en 3 in blanco. Aan eenige adressanten inzake de In komstenbelasting wordt gedeeltelijke ont heffing van hun aanslag verleend, terwijl op het verzoek van anderen afwijzend wordt beschikt. Het verzoek van de Comm. van Adm. van het Stads-Ziekenhuis om goedkeuring te verleenen op haar besluit tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting dier instelling voor 1899 is daarna aan de orde. De heer De Groot vraagt of bedoeld verzoek niet beter kan omschreven worden dan door de uitdrukking te laag geraamd. De heer Van Westendorp zegt, dat, waar blijkbaar de nieuwe commissie niet op; de hoogte der zaken was, de uitdrukking te laag geraamd voldoende werd geacht. De Voorzitter meent ook, dat hier geen ander woord kon gebruikt worden, maar wil overigens met den gegeven wenk ook voor andere commissiën zooveel moge lijk rekening houden. Het verzoek wordt daarna met algemeene stemmen toegestaan. Evenzoo wordt toegestaan het verzoek van de Commissie voor het Burgerlijk Arm bestuur tot het verleenen van goedkeuring op haar besluit ot bet doen van af- en over schrijving op de begrooting dier instelling voor 1899. Met algemeene stemmen wordt aange nomen het ontwerp-besluit tot het doen van af- en overschrijving op de gemeente begrooting voor 1899 van een bedrag van f 1483.74*. Nadat de Voorzitter verklaard heeft, dat het hier slechts een administratieve rege ling betreft, wordt evenzoo goedgekeurd het besluit tot het verhoogen van en toe voegen aan de gemeer.te-begrooting voor 1899 van een bedrag van f80.000. Daarna is aan de orde het adres van J. Scheuerman, gewezen onderwijzer 3e kl. aan de 2e openbare tusschenschool om het hem indertijd verleende ontslag alsnog te veranderen in eervol ontslag. B. en W. doen te dezer zake geen voorste! en laten dit aan den Raad over. De heeren Brillenburg stelt daarop voor alsnog het ontslag te veranderen in eervol ontslag. Na vrij uitvoerige discussie, waarop wij terugkomen, wordt dit voorstel aangenomen met 15 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren Dr. Janssen, De Groot, Mr. Jansen en Beukers. Vervolgens komt in behandeling het voor stel van B. en W. tot wijziging van het door Ged. Staten dezer provincie goedge keurd raadsbesluit van 29 Nov. 1898 tot het aangaan eener geldleening groot f157.000. De heer De Groot vraagt of deze leening als een nieuwe leening is te be schouwen. De Voorzitter zegt, dat het dezelfde leening is als vroeger, nl. een definitieve, alleen met gewijzigde rente, daar het geld tot de genoemde rente niet was te krijgen. H6t voorstel wordt daarna goedgekeurd. Aan de orde is nu het voorstel van den heer De Groot tot wijziging van de ver ordening op de openbare reinheid en ge zondheid door daaraan een artikel toe te voegen, waarbij het dragen van kleederen die stof opjagen, strafbaar wordt gesteld. Het preadvies van de Comm. voor de Plaatsel. Strafverordeningen, niet tot be doelde wijziging over te gaan, geeft aan leiding tot breede discussie, waarvan wij nader verslag geven. Overeenkomstig dit preadvies werd ten slotte besloten met 18 tegen 1 stem, de heer De Groot. Het voorstel der Commissie voor de Straf verordeningen tot wijziging van art. 11 al. 2 der verordening op de openbare reinheid en gezondheid wordt met algemeene stem men aangenomen. Evenzoo wordt aangenomen het voorstel van de Comm. voor de Strafverordeningen tot wijziging van art. 1 der verordening op het vervoer te Schiedam van lijders aan eene besmettelijke ziekte naar een zieken huis of naar hunne woning. Daarna komen aan de orde de voorstel len van B. en W. in zake de Gasfabriek en de Drinkwaterleiding. Met algemeene stemmen wordt goedge keurd het voorstel van B. en W. tot aan stelling van een adjunct-directeur voor de Gasfabriek en Drinkwaterleiding en zulks ter vervanging van de betrekking van opzichter, welke met 1 Januari e.k. wordt opgeheven. Evenzoo wordt goedgekeurd het voorstel tot het wijzigen van art. 3 der verordening, waarbij de .Raad het benoemen en ontslaan van gemeente-ambtenaren en bedienden aan anderen opdraagt. Mede wordt goedgekeurd het voorstel tot het wijzigen der verordening regelende de samenstelling en den werkkring der Comm. voor de Gasfabriek en de Drinkwaterleiding door aan beide artikels toe te voegen de woorden »den adjunct-directeur." De instructie van den adjunct-directeur van beide inrichtingen wordt onveranderd vastgesteld. Tot adjunct-directeur voor beide inrich tingen, om met 1 Jan. a. s. in functie te treden, wordt benoemd de heer J. Mak, thans opzichter, op een jaarwedde van f 1200, zooals thans door hem genoten wordt. Daarna is aan de orde het voorstel tot wijziging van de instructie van den Directeur der Gasfabriek en Drinkwaterleiding. Nadat de heer Van Westendorp den heer Honnerlage Grete heeft geantwoord, dat de borgstelling voor den Directeur niet meer vereischt wordt, nu hij de kwitantiën niet meer kwiteert maar viseert, worden de artt. 2 en 3 goedgekeurd. Het voorstel van den heer De Groot om in art. 3 te lezen in plaats van »eed ot belofte" »eed of belofte te zijner keuze" wordt verworpen met 13 tegen 6 stemmen. Voor stemden de heeren Gouka, Van Buijsen, Brillenburg, Kranen, De Groot en Van Westendorp. Daarna worden de verdere artikelen artikel 15 na eenige discussie goedge keurd en vervolgens de overige artikelen en ten slotte de geheele instructie met alge meene stemmen goedgekeurdi Evenzoo worden de instructiën voor den kassier en den boekhouder van beide in richtingen goedgekeurd. Hierna komt aan de orde het voorstel van B. en W. om aan de Commissie voor de Gasfabriek en de Drinkwaterleiding een crediet te verleenen van f12000 ten be hoeve der gasfabriek om daaruit te be strijden de kosten van aankoop van munt gasmeters met toestellen, voorts om voor dat crediet te bestemmen het reservefonds der gasfabriek en voor zooveel noodig ook dat der waterleiding. Het eerste gedeelte wordt goedgekeurd. Nadat de heer Van Westendorp den heer De Groot op diens vraag of het niet beter was het geld uit de kas te nemen en het reservefonds onaangetast te laten, heeft geantwoord, dat bet geld niet in Kas is, maar de bedoeling is, het depo sito geplaatste geld van het reservefonds te leenen, wordt ook het tweede gedeelte met algemeene stemmen goedgekeurd. Het voorstel van B. en W. in zake het terrein aangewezen voor opslag van kool- asch en bagger wordt mede goedgekeurd. Evenzoo wordt goedgekeurd het voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 1 letter b der verordening op het leggen en ge bruiken van spoorstaven in den gemeente grond, nadat de Voorzitter den heer P. Jansen heeft geantwoord, dat het »tot wederopzeggens" door de verordening wordt bepaald. Het voorstel van B. en W. tot betaling van f 12.10 uit den post onvoorziene uit gaven, dienst 1898, wordt nog goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Laatste Berichten. Heden-middag 3 ure is van een wagen van den stoommolen »De West" rijdende aan den Noordvestsingel, de as gebroken, waardoor de wagen kantelde en de inhoud gedeeltelijk over de straat ging zonder verder ongeval te veroorzaken. Heden-middag te 4s/i uur brak de vooras van een der wagens van den stoom molen »Nederland" tengevolge waarvan de wagen kantelde en de lading over de West- vest nabij de Tuinlaan viel. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. Wegens het gevaar om met wagen en al van den dijk te tuimelen spande de koetsier Schaap hedenmorgen het paard los voor een wagen van den vrachtrijder Kooij- man, welke wagen reeds tot den rand van den weg scheen te zijn afgegleden. Wel bereikte de man er mede dat nu de wagen bleef staan, maar paard en koetsier gingen nu te samen naar omlaag, gelukkig echter zonder ernstige ongevallen. Het paard had enkele kwetsuren bekomen en dadelijk werd het daarom naar stal gebracht. (S. Cf.) Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM 28 Dec. 1899. Qtficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Donderdag 28 Dec. Moutwijn f 7%. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering i 1 D. F. W. Prins Spiritus f 151/, a f lè1^ Spoeling: fl.20. Stemming onveranderd. Berlijn, spiritus in loco 47.40 47.70 Parijs lt°ëge' p' PeC' I?'80 Y3/80 a I Spint. p. Dec. 21.— 22.50 aAMBl Jan./Febr. 20.50 21.50 27 Dec. Rogge op lev. vast; per Maart f 136 per Mei f 133. 28 Dec. Rogge op lev. weinig verand. per Maar f 134, 135, 136; per Mei f133. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur; 27 Dec. 0.71 cM. 28 Dec. 0.77 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.13 Disc. 6 pCt. Parijs - 47.82| 4| Antwerp. - 47.70 5 WEEKMARKT TE DELFT 28 Dec. Op de markt van heden waren de prij zen als volgtvette koeien le kwal. 1180 a 240, dito 2de kwal. f 130 a 160kalf- koeien le kwal. f 170 a 200dito 2e kwal. 1100 a 150vaarkoeien, le kwal. f 140 a 170 dito 2de kwal. f80 a 130; vette kalveren, le kwal. f70 a 120, dito 2de kwal. f40 65vette schapen le kwal. f a dito 2de kwal. a weischapen le kwal f a 2e kwal. f a vette lam meren f a weilammeren f a magere varkens f a f biggen f a nuchtere kalveren f 6 a 17 paar den a stieren a veulens fa rundvleesch 68, 60 en 56 c., vet kalfsvleesch 110, 90 a 80 c., schapevleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 150 runderen, 12 paarden 43 vette kalveren, 55 magere dito, 117 schapen of lammeren, varkens en 103 biggen. Ter graanmarkt van heden gedaanJarige Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, f 6 a 7 nieuwe do. f6.— a 6.50 Westlandsche roode ris dito f6.—a f7.Zeeuwsche en Overmaassche rogge f 5.75 a f 6.—, nieuwe dito f5.50 a 6.n. wintergerst f4.50 a f5.25, zomergerst f4.25 a 5.25. chevalier dito f5.75 a 6.25, zware haver f4.25 a f 5.25, lichte dito f 2.75 a 3.25, groene erw ten f7.50 a 8.50, mesting f6.— a f 6.50, paardeboonen f 5.50 a 6.25 duiveboonen f6.25 a 6.50, bruine boonen f8.50 a 10. witte boonen 19.a 10.50, koolzaad t 8.— a 9.buitenl. hennepzaad f7.50 a 8.25, kanariezaad f 7.50 a f 8.75. Granen. Onveranderd stil. De prijzen der boter waren heden: le kwaliteit f 66, goede f 57, mindere f 52 per 1/4 vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 175/8 en 65/10 vaten, wegende tezamen4150kg. VEEMARKT TE LONDEN, 28 Dec. Op de Veemarkt waren aangevoerd100 Runderen, 100 Schapen, kalveren varkens. Men noteertRunderen a schapen 3/4 a 5/8, kalveren a varkens, a Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 21/» Nederland Zilver Metalliek 3 Portugal 4Vj Buitenl. Spanje 7 China. Binnenl. Mexico Venezuela Cultuur M. Vorstenlanden Deli Cultuur Langkat Tabak A Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij Moeara Enim Java Petrol, Sumatra Palembang Suriname Pref Topeka Common Denver Rio. 2e Francisco Common le Missouri 2e Common Union Shares Wabash Incomb Western Canadian South. Shares I Prolongatie 28 Dec. 79»/4 807s 217s 327ii 6IV4 977s 377s 62 220 129 74V, 213 59V, 19s/4 105/4 87 66 10V, 461/, 20 21 89 367, 5*1» 27 Dec. 28 Dec. ARIJS. t Jan 14 14._ f.) 26 Dec. 27 Dec. New-York. Maïs 401/,. 408/8. Amsterdam. 185/4 33

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 3