smds eenige dagen uit 't krankzinnigenge sticht te Medemblik als geheel hersteld is ontslagen en weer zijn woning te Appeltern *°h willen betrekken. Hoor de vereeniging ^Maastricht Vooruit" *a' dit jaar een carnavalsfeest worden ge houden, waarbij premiën, bestaande in geldprijzen en kunstvoorwerpen worden f'tgeloofd voor de schoonste wagens, groepen, gecostumeerde personen enz. Moordaanslag te Vlissingen. Gij een huiselijken twist loste Zaterdag een Belgische zeeloods te Vlissingen een drietal revolverschoten, waarbij eene dochter 'an 25 jaar doodelijk werd getroffen. De H.H. Sacramenten der stervenden zijn haar r®eds toegediend. De dader is naar Middel burg overgebracht. Omtrent dezen moordaanslag meldt men bader aan de Tel. Het treurig drama is een gevolg geweest 'an de minder heusche wijze waarop de dader M. door zijn kinderen werd behandeld. Wanneer hij nl. thuis kwam en goeden dag zeide, kreeg hij geen antwoord terug. Zoo ook Zaterdag-avondhij ging toen haar beneden en schijnt dit zich zoo te hebben aangetrokken, dat hij in woede naar boven terugkeerde, met een revolver bij zich. Hij 'roeg toen: »wie zegt er nu geen goeden avond". Zyn vrouw raadde aan zulks wel to doen, waarop een der dochters zeide 'bij durft toch niet te schieten". Onmid- delijk trok hij af, met het ongelukkig ge- v°lg, dat een zijner dochters doodelyk werd getroffen. De kogel is nog niet verwijderd. De dader is gisteren in verhoor ge- bomen. Branden. Te Rozendaal is gisteren-nacht opnieuw hen felle brand uitgebroken, thans in het huis van den koopman V. den Oever. De bewoners waren in hun eersten slaap en houden in de vlammen zijn omgekomen, hadden voorbijgangers de winkeldeur niet thet geweld geopend. Het bed der kinderen "as reeds door het vuur aangetast. Huis ®n inboedel zijn verbrand, doch verzekerd. Gaard en rijtuig is gered. Oorzaak onbe kend. De brandspuit der koninklijke styfselfabriek heeft uitstekende diensten bewezen voor het behouden der belendende panden. Te Vlierden bij Helmond zijn gisteren ®«n huis, schuur en stal met 12 stuks 'ee van G. van Aperen tot den grond afge brand. Met veel moeite konden 3 koeien ®n een paard gered worden. De brand "erd het eerst bespeurd op het dak bij den Schoorsteen. Door den feilen wind en ge brek aan water werd het blusschen zeer bemoeilijkt. IJs. Op de rivier voor Rotterdam vertoonde sich Zondag voor het eerste licht drijfijs, •lat alleen voor de zeilvaart eenigszins hin derlijk was. De aanhoudende buitengewoon strenge vorst deed gisteren-nacht het ijs dermate toenemen, dat des middags de rivier 'ot aan zee met tamelijk zwaar drijfijs over de geheele breedte bedekt was. De rivier Het Spui is vol drijfijs, waardoor de scheepvaart is gestremd. De gemeenschap Ibsschen den Hoekschenwaard en Voorne •het Putten is voor paarden en rijtuigen afgebroken. Door het vele drijfijs in de rivier de IJssel Is de pont van Capelle a/d IJssel naar Krimpen a/d IJssel van de reep genomen, 'oodat het verkeer met wagens en rijtuigen 'an Rotterdam met de Krimpenerwaard over d'e richting gestremd is. Uit Ameide wordt gemeldDe Lek Raat overdekt met dryfys; scheepvaart gestremd; stoomboot Culemborg—Rotte r- dam deed heden nog dienst benedenvaarts °Vertocht aan het veer te Tienhoven geregeld *het roeibooten veerpost weggenomen, De Ryn voor Arnhem was gisteren-avond voor een derde overdekt met drijfijs. Het verkeer met de Betuwe geschiedt per pont of roeiboot. Het water is nog steeds vallende. De Waal is te Nijmegen sedert Zondag ochtend schier over de geheele breedte met licht drijfijs bedekt. Al wat aan de kade lag heeft een schuilplaats gevonden in de Nieuwe Haven, die vol schepen en booten is. Het personeel aan 't Veer had den geheelen Zondag zwaar werk met 't ver wijderen van de gierbrug en van het aan de overzijde gelegen brugvak. Nu 't bij vallend water streng blijft vriezen, wordt verwacht, dat 'tijs zich spoedig zal vast zetten. De dienst van de post- en spoorboot Enkhuizen—Stavoren is gestaakt. De felle vorst eergister-nacht heeft het verkeer tusschen Monnikendam en Marken geheel doen stilstaanmaar bleef de vorst zóo aanhouden, dan zou de vereeniging vOlympia" reeds gisteren begonnen zijn met den weg over het ijs naar Marken af te zetten, zoodat het verkeer spoedig hersteld zal zijn. De Zuiderzee is vol ijs. Alle scheepvaart is gestremd. Sedert Zaterdag vertoonde zich drijfijs in den Ryn. De rivier is daarmee voor ongeveer Vs bezet. Te Wageningen en te Reukum Opheusden en Rhenen is de gierpont in genomen en geschiedt de overtocht alleen per roeiboot. üEiUEN ül) 2ÏIEUWS. In de gemeente Schoterland is op de sneeuw een levende vlinder gevangen zittende op een goudsbloem, die haar kopje boven het sneeuwkleed uitstakWel een unicum Het in de Zuiderzee vermoedelijk veron gelukte vaartuig is waarschijnlijk dat van schipper Zuidhof uit Vollenhove. Het paard van den burgemeester van Haarlem, jhr. mr. Boreei, dat door den steltrein is aangereden, is te Velsen be - graven. Het bleek evenwel alras, dat er nog liefhebbers, waren naar een boutje en zoo gebeurde het dat terwijl er een be waker was aangesteld, den eenen nacht het lijf en een volgenden de achterste deelen opgegraven werden. De overschietende beenderen werden behoorlijk terugbezorgd. Nabij Nootdorp (Z.-H.) waagden Vrijdag middag twee jongens zich op een landslootje achter de schietbaan. Het ijs was echter natuurlijk nog te dun om hen te dragen en beiden zakten terstond in het water. Een postbode zag het gevaar, waarin de kinderen verkeerden; hij snelde er heen en slaagde er in beiden op het land te trekken. On gelukkig bleek nu, dat de zevenjarige Thijsse reeds was overleden. Zijn makker leefde nog en werd in bewusteloozen toe stand door de moeder opgenomen. Bij een brand in een drogisterij te Keu len is Zaterdag een hoeveelheid benzine en spiritus ontploft. Drie vrouwen en twee kinderen die zich niet bijtijds konden redden kwamen om, twee kinderen werden zwaar gewond. De koude. Uit alle deelen van Europa komen berichten van hevige koude, vorst of sneeuw. In Engeland vroor het Zaterdag bij dikken mistte Berlijn wordt reeds druk schaatsen gereden. Hoewel het in de Rijnstreek vinnig koud is, heeft de rivier nog maar weinig drijfijs, de Moezel en de Saar liggen echter vol. In Galicië is het verkeer bijna geheel gestremd tengevolge van zwaren sneeuwval te Mentone begon het Zaterdag-middag flink te sneeuwen. Te Napels sneeuwde het Vrijd ag en des nachts vroren, voor het eerst sinds tien jaar, op straat drie menschen dood. Te Florence heeft het ook gesneeuwd en te Rome hangen yspegels aan de bronnen. Op de Spree in Berlijn heeft de plotseling ingevallen vorst de zwanen die daar, tot oogenstreeling van de voorbijgangers, plegen rond te zwemmen, parten gespeeld. Donderdag avond bleken de dieren vastge vroren te zijn. De brandweer die dezer dagen ook in een circus een door een vloer gezakten olifant heeft opgetreschen en in Berlijn het Miidchen für Alles heet werd te hulp geroepen, sloeg het ijs stuk en bracht de dieren in warme hokken. Een monnik geridderd. Het Journal Officiel van 18 Dec. 11. vermeldt de benoeming van pater J. V. Scheil, Dominicaan en hoogleeraar in de Oostersche talen aan de Sorbonne te Parijs, tot Ridder van het Legioen van Eer. Ook de in het vorig jaar te Parijs gehouden wereldten toonstelling huldigde de wetenschappelijke verdiensten van dezen beroemden Orien talist, door hem den grooten prijs van het hooge onderwijs toe te kennen. Drama aan boord. Op de Lloyds- stoomboot Kaiser Wilhelm, die vaart tusschen New-York en Genua, was een Italiaansche passagier, Signor Viscardi, verliefd geraakt op een jonge Italiaansche, maar deze wilde mets van hem weten. Op Kerstmis maakte Viscardi het de jonge dame weer lastig met liefdesverklaringen. Het meisje ontvluchtte hem en zocht bescherming bij een jongen Duitscher, die op het schip als tolk dienst deed, waarop de Italiaan een revolver greep en vier schoten loste op het paar, waarna hij over boord sprong. De tolk en de Italiaansche werden zwaar gewond. Men bracht beiden te Gibralter naar het gasthuis. Viscardi kon niet worden opgevischt en verdronk. Te Londen is de nieuwe eeuw met natten mist en duisternis den geheelen Nieuw jaardag door begonnen. Op het midden van den dag heerschte in het midden van de stad een duisternis zoo zwart als wanhoop, en zelfs de vele electrische lichten waren niet in staat meer dan dunne, flauwe, droo- merige lichtstraaltjes door den mist te schieten. Het verkeer leed zeer; overal gebeurde kleine ongevallen. De overoude plechtigheid van het huwelijk met de zee, welke de Doge van Venetië op de »Bucentauro" elk jaar verrichtte en die sedert meer dan een eeuw heeft opgehouden wil men töans in eere herstellen. Men maakt weidsche plannen om dit jaar een schip te bouwen, geheel gelijk ann de oude staatsgalei, waarmee 't laatst in 1797 de plechtigheid geschiedde. Het gemeente bestuur heeft zijn medewerking toegezegd Op den vuurtoren te Oivita-Vechia zijn door Iz. Anna proeven met acetyleenver- hchting genomen. De vuurtoren ,was bij deze soort van verlichting op 18 mijlen uit zee zichtbaar (hoogte van den vuurtoren is 39 M.) Het schijnt dat de acetyleenver - lichting bij mist een grooter doordringings vermogen bezit dan de petroleum of electrische verlichting. De kosten van aanleg zijn billyk, zoodat de acetyleen verlichting in dit opzicht een groote toekomst schijnt te hebben. Laatste Berichten. De rivierloods G. M. Geerlings wordt met ingang van 16 Januari a.s. van hier naar Maassluis overgeplaatst. Als een bijzonderheid verdient ver melding, dat heden op de Korte Haven waar wegens de spuiing nooit een schaatsenrijder het waagde een voet te zetten, druk werd gereden. Nu door het groote werk aldaar het spui is afgesloten, hadden de schaatsenrijders natuurlijk alleen te overwegen of het ijs sterk genoeg was, hen te dragen. De Eerste Kamer vergadert morgen middag half vier ter behandeling van de huwelijkswetten. De gezondheidstoestand van president Kruger gaat steeds vooruit. Wegens den gunstigen toestand zullen de consulten thans om den anderen dag plaats hebben. Siandeisoeneftteii. BEURS VAN SCHIEDAM 8 Jan. 1901. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Dinsdag 8 Jan. Moutwijn f 101/*. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemmingvast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f 11. Jenever: f15.— Amst. proef f 16.50. Spiritus f 18—18i/,. Spoeling 7 Jan. f 1.108 Jan. f 0.80. Berlijn Parijs. Hamb. Spiritus in loco Rogge, p. Jan. 1 Feb. Spirit, p. Jan. Feb./Maart 44.90 44.70 15.50 15.50 15.50 15.50 17.— 17.— 17.— 17.- New-York, Maïs 47. O- 47»/8. op lev. onveranderd; per Maart f 128 per Mei f 129. 5 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur 7 Jan. 1.5 0 cM. 8 Jan. 1.32 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05^ Disc. 4 pCt. Parijs - 48.3 Antwerp. -47.85 4 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 8 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 77 paarden, veulen, ezels, 564 vette runderen, 668 magere dito, 218 vette kalveren, 105 nuchtere kalveren, en graskalveren, 24 schapen of lammeren, 26 varkens, 50 biggen 4 bokken of geiten. Koeien en ossen 22 tot 32 c., stieren 25 tot 30 c., kalveren 40 tot 50 c. per kilo. Melkkoeien f140 a 210, kaltkoeien f155 a t 215, stieren f60 a 190, graskalveren a pinken f a vaarzen f 60 105alles mager veebiggen f7 a f 14, paarden 140 a 105. Nuchtere kalveren, slacht- f 8. a 11. fok- f 12 a 18. Vette runderen waren duurenkele spoehngkoeien werden 1 a 2 c. boven no teering verkocht,dientengevolge ging het met den verkoop der prima soorten vlug, ove rigens zeer traag. In vette kalveren was de handel niet zoo goed als gistereu, enkele puike werden echter boven noteering verkocht. Op de magere markt was de omzet van weinig beteekenis. Op de botermarkt werden aangevoerd 45/8 en 77/16 vaten en 492 stukken kilo. Prijs le kwal. f 60, 2e kwal. t 56, 3e kwal. f 52. Per kilo 70 a 75 c. fteiirsbericiit van Per Telefoon. '-Vj Nederland Zilver Metalliek 3 Portugal «V, Buitenl. Spanje 7 China Binnenl. Mexico Venezuela Cultuur M. Vorstenlanden Deli Cultuur Langkat Tabak A Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij Moeara Enim Java Petrol, Sumatra Palembang Suriname Pref Topeka Common Denver Rio. 2e Francisco Common i le Missouri 2e Common Union Shares Wabash Incomb Western Canadian South. Shares Prolongatie, Amsterdam. 8 Jan. 768/« 82 2318/l# 34 Vj 39 65*/, 237 325 155 74 86V, 461/4 311/4 561/4 231/4 42*/g 31/4 7 Jan. S Jan. AMSTERDAM. 7 Jan. Rogge 4 Jan. 5 Jan. 741/4 17»/, 81g/4 25'/4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 3