Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 24ste Jaar» Zaterdag 26 Januari 1901. i\o. 6909. Ifrxxveaix !£oter&ivaat 50. De verkeerde Man gepakt. PRIJS TAN DIT BLAD: foor Schiedam per 3 maanaen ïriBco per post door ceneei Nederland Anonaeriiike Nummers f 1.50 wexm PRIJS DKB ADVKRTRKTÏÊH: Van 16 regeisi ƒ0.60 Elke gewone regei meer-0.1C Voor hernaaide plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. J)FFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade af hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester kn Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van Th. Looman om v®rgunning tot oprichting van een slacht plaats in het pand aan de Nieuwe Haven 231, kadaster Sectie M no. '251 Gelet op de bepalingen der Hinderwet Doen te weten dat voormeld verzoek met de bijlagen °P de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 7den Februari a. s., d«s middags ten 12 ure, ten raadhuize ge legenheid zal worden gegeven om bezwaren legen het toestaan van dat verzoek in te wengen en die mondeling ot schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente van de schrifturen, die ter ^e mochten zijn ingekomen, kennis kan borden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar bet behoort, den 24sten Januari 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, G. J. BISSCHOP. Kennisgeving. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet Geven kennis aan de ingezetenen, dat op beden aan Ai ter Horst en R. van Hasselt Amsterdam, en hunne rechtverkrijgenden, onder zekere voorwaarden vergunning ver leend is tot oprichting alhier van een fabriek tot verkrijging van alkohols, •ethers, vluchtige oliën en vrucht- essencen, in de panden staande aan den F enill et o o. Naar het Engelsch van F. Young.) 2> »Maar veronderstel dat reeds andere rei gers in onzen coupé zijn Dat kunnen zij niet. Ik heb er voor gezorgd bij den conducteur. Het is bijna Hid. Ga terug naar den coupé. Ik moet een Paar riemen koopen. Gij helpt dus, zoo het •oodig mocht zijn". ^Natuurlijk", zeide ik, want de zaak be- 'iel mii. De trein was juist in beweging, toen Burnside die weder in zijn hoak zat, Plotseling opstond en zijn hoofd uit het *"aam nevens ons stak. ^Conducteur", riep by, shoe laat zijn wij Crewe »Acht uur 45, mijnheer!" aDank ui" Burnside ging weder zitten de geheime politie-agent en ik keken Noordvesisingel nrs. 137 en 139, kadaster sectie H nrs. 115 en 116; Schiedam, den 24sten Januari 1901. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, VERSTEEG. De Secretaris, G. J. BISSCHOP. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Schiedam Voldoende aan het bepaalde in art. 57 der verordening op de brandweer binnen die gemeente, Brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van den 24sten dezer, aan den brandmeester H. de Koning, op zijn ver zoek met ingang van 1 Februari a. s. eervol ontslag uit die betrekking verleend is. Schiedam, 25 Januari 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, G. J. BISSCHOP. AJjfcrJBMKKA OVE&ZICHT. 25 Januari 1901. Het overlijden van koningin Victoria. Het stoffelijk overschot der Koningin zal den lslen Februari van Osborne worden overgebracht. De begrafenis zal den volgenden dag te Windsor plaats hebben overeenkomstig het uitdrukkelijk verlangen der Koningin. De plechtigheid zal plaats hebben te midden van groot militair vertoon. De Duitsche keizer zal tot na de begrafenis van de Koningin in Engeland blijven. De kroonprins zal den 26n dezer te Port Victoria komen. Volgens de getuigenis der geneesheeren en van den anglic. bisschop van Winchester, die bij de Koningin tot baar laatste oogen- blikken was, had de zieke een zacht en dood, zonder pijn en zonder onrust. De Lord-chamberlain, de Earl ot Clarendon, kwam nog juist bijtijds, om zich bij de elkander aan. Mijn hart begon barder te kloppen en ik sprak mijzelven moed in voor den aanstaanden strijd, want Burnside was een gespierde kerel, en de agent, alhoewel er flink uitziende, was veel kleiner. Ik dacht, dat wij nogal wat moeite zouden hebben met hem. Juist nadat den trein het derde station van Stafford voorbijsnelde, begon de geheime politie-agent, die tot nog toe achter zijn krant verborgen was geweest, met zijn zakdoek zijne lippen af te vegen en stond op alsof hij iets uit het net boven hem wilde nemen. Met een sprong lag hij op Burnside en hield hem in den hoek gekneld. »Houd zijne polsen vast", zeide hij. Ik sprong op en greep de handen van Burnside juist toen hij worstelde om zijne zakken te bereiken. Ik zag dat zijn gezicht bedekt was met den zakdoek van den agent, die eenen sterken, ziekelijken reuk verspreidde. Hij worstelde vreeselijk voor eenige oogen- bhkken en scheen daarna te slapen. »Het is in orde," zeide de agent. »doch het scheelde niet veel ot hij had mij over meesterd. Open de raampjes anders bezwij ken wij nog onder den chloroform-reuk. Ik liet de raampjes geen oogenblik te vroeg kinderen en kleinkinderen der Koningin te voegen. Vooral aangedaan waren prinses Henry van Battenberg, die steeds bij hare moeder had gewoond, de hertog van Con- naught. de trots der Koningin, en prinses Louise van Argyll. De geheele koninklijke familie lag geknield voor het ziekbed in gebedsstilte. Kort voor haren dood herkende koningin Victoria in een opflikkering van leven nog allen. Een beeldhouwer heelt op last van den Koning een afgietsel genomen van het gelaat van de Koningin op haar doodsbed. Het mausoleum van Frogmore, waar het lijk van de Koningin naast dat van den prins gemaal zal bijgezet worden, ligt midden in het park van Windsor. Boven de portiek van het praalgaf leest men een Latijnsch opschrift dat vertaald als volgt luidt: »In dit graf heeft zijn bedroefde weduwe, koningin Victoria, a.les willen neerleggen wat er sterfelijks was in prins Albert, 1862. Vaarwel beminde. Hier zal ik rusten naast u. en van hier zal ik met u heengaan om terug te keeren bij Christus." Zes weken geleden hebben de Koningin en üe koninklijke familie nog in dit mauso leum een godsdienstoefening bijgewoond ter herinnering aan den prins-gemaal, op diens geboortedag. Koning Eduard VII is in 't openbaar geproclameerd tot koning van Groot- Britanje en Ierland en keizer van Indiëom 9 ure gisteren-ochtend aan het paleis van St. James had deze proclamatie plaats. De Koning was er niet bij tegenwoordig. De Staatscourant bevat de afkondiging van den zwaren rouw voor het Hof tot den 24sten Julihalve rouw tot den 24sten Januari 1902. De Staatscourant deelt verder mede, dat de Koning in zijn rede voering in den Privy Council zeide»Mijn eerste en droevige plicht is U het overlijden van mijne dierbare moeder, de Koningin, mede te deelen. Ik weet hoe innig gij en het geheele volk, ik geloof, ik mag zeggen omlaag, want ik begon al duizelig te worden. Intusschen was de agent bezig om de handen en voeten van Burnside nog steviger te binden. »A1 klaar," riep hij. »Gij greept zijn handen juist op tijd. Zoo gij mij uw naam geeft zal ik over u spreken bij lady A., en misschien dat gij nog wel beloond wordt Ik gaf hem mijn naam onder voorwaarde van niet gepubliceerd te worden. »Ik zal ervoor zorgen," antwoordde hij, »en nu help mij eens om onzen vriend onder de bank te schuiven." Wij lichtten Burnside op en rolden hem onder overhangende kussens met zijn hoofd op het zwarte valies van den agent. Nu de crisis voorbij was, begon ik meer en meer belang te stellen in dit zaakje eu ik verlangde met ongeduld naar de tweede akte van het kleine drama. En werkelijk, toen de trein langzamer begon te loopen, zag ik in Crewe op het perron een man met een zwaren baard de nummers van dj waggons in oogenschouw nemen. »Dat is de kerel!" zeide mijn vriend. »Wacht hier, totdat ik den conducteur deze coupé laat reserveeren. Wij moeten de geheele wereld, met mij deelt iu het onherstelbaar verlies, dat wij allen hebben geleden. Het zal mijn standvastig streven zijn om steeds op den door haar gewezen weg voort te gaan. Ik ben vast besloten eer. constitutioneel vorst te zijn in den strikten zin des woords en zoolang ik leef te arbeiden aan het welzijn en den vooruitgang van mijn volk. Ik heb besloten den naam Edward te voeren. Aldus handelend, onderschat ik niet den naam van mijn grooten en wijzen vader, die algemeen be kend stond als Albert de goede en ik wensch dat zijn naam als zoodanig zal blijven voort leven. Ten slotte reken ik op het Parlement en op het volk om mij te schragen in de zware plichten, welke op mij rusten en aan wier vervulling ik besloten ben mijn geheele kracht gedurende het overige mijns levens te wijden." Koning Eduard is gisteren uit Londen te Osborne teruggekeerd. Bij het aan wal komen werd hij met 21 kanonschoten begroet. Het volk verwelkomde hem hartelijk. Zoodra de Koning te Osborne terugge keerd was, heeft hij tallooze telegrammen verzonden in antwoord op de telegrammen van rouwbeklag en gelukwensching. De minister-president Waldek-Rousseau heeft gisteren in de Fransche Kamer hulde gebracht aan koningin Victoria, daarbij voegende, dat naar de algemeene droefheid te oordeelen bet Engelsche volk zijn verheven souvereine diep betreurt. De regeering neemt met eerbied deel in den rouw. De voorzitter van de Kamer sprak daarna eenige woorden over koningin Victoria. In den Senaat zeide de minister van buitenlandsche zaken, Delcassé, dat de regeering van koningin Victoria in de ge- sctiiedenis van Groot-Brittanje en van de wereld een bijzonder kenmerk zal behouden. Want door hare goede hoedanigheden, hare dien vent hier niet in hebben, ais wij het kunnen helpen." Hij stapte uit, maakte de deur dicht en liet mij alleen met den dief die hard ademhaalde en teekenen van bewustzijn begon te geven. Ik voelde mij niet zeer op mijn gemak, toen de man met den zwarten baard den coupé voorbijging, en erin keek, doch ik werd spoedig gerustgesteld door den portier die op het raampje zette; Dgereserveerd". Daarna verliet ik den coupé en wachtte op het perron tot dat mijn vriend terugkwam, waarna ik een kop koffie ging drinken. Nauwelijks had ik de koffie aau mijn mond gebracht of men riep ïinstappen". In mijn haast brandde ik mijn mond en liep naar den coupé. Ik sprong erin en daar vond ik in plaats van mijn vriend, den man met den zwarten baard in den hoek van den coupé met een revolver op mij ge richt!" »Het spel is uit mijn vriend," zeide hij. Ik was te verwonderd om te antwoorden en zonk hulpeloos op de kussens neder, mijn verbrande mond door den schrik nie meer voelende, want ik wist dat ik ge e „n al in d. aacn. van d,.n k«.l w... NIEUWE SCHIEDAMSGHE COURANT v O - 0.05 ..r.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 1