Dagblad voor Schiedam en Omstreken. Aan Hare Majesteit WILHELMINA, 24ste Jaara. Donderdag 7 Februari 1901. l\o. 6919. "^Bureau 38ofersfraaf 50. Knip üer Merlamta, Frases van Oranje-taan, enz. enz. enz. Mislukt. PB IJS V AH DIT BLAD: >"oor Schiedam per 3 maandenf 1.50 franco per pos; door eeheei Nederiand 2.— Aizonóeriiike Nummers - 0.05 P BIJS D BB ADVSBTEHTIÈN: Van 1—6 rssreis1I J f 0.60 Elke gewone regel meer-0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. 7 FEBRUARI 10O1. Erato! tref mijn hart, beziel mijn zwakke woorden. Tot lof van hare deugd, haar teederheid ter eer, Die zweeft met englenwiek, in jeugdig reine spheer, En aan zich bindt met bloemguirland als koorden. Uw zacht, fluweelig oog ziet minzaam op ons neer; Uw schepter is een tak van rozen, die ontgloorden, In Hollands trouwe hart, U zingend keer op keer In harmonie in liefde en blauwe blijde accoorden. Uw blanke majesteit vraagt ons als bruid de hulde, Die, voor Oranje's telg als maagd, ons hart vervulde. En blij gehoorzaam ziet deez dag ons voor uw troon. Jaliefdevol en met ontzag, de knie gebogen, Is ons gebed: o, schoone! dat uw zachte oogen Ons voor die liefde met een liefdeblik beloon Leo. F en i 11 et o n. Naar het Engelsch. 2) (Slot.) j 1 Is twee weken later. De kapitein was bet 1Jlee'en m'ddag druk bezig geweest met „beoordeelen van mooie ballen en bees- die gemaakt waren in de billartzaal k r' 2\jn club en rustte thans uit op zijn Mid!fr on<*er bet genot van een havana. ac|en jn die gewicntige bezigheid wordt gestoord door het bezoek van een oud hjj*r' die een groot pak papier torscht, dat J zorgvuldig 0p taf0i uitspreidt. "'H Broom 8t<,lt *'S Pr°f' Natha" ♦Kapitein", begon de bezoeker, ik hoor de, dat u een groot liethebber is van paarden. Nu heb ik nauwkeurige onderzoe kingen ingesteld omtrent de familie der eenhoevigen en kom thans uw hulp inroepen tot voortzetting mijner studiën en tot het uitgeven van mijn werk." Die laatste woor den gingen vergezeld van een welsprekend handgebaar in de richting van den pape- rassenbundel op tafel. »Veel heb ik niet noodig, slechts twee honderd pond." De kapi tein meende, dat hij 't zou besterven van louter pret. Twee honderd pond voor zoo'n vod, waar een half doove oude gek zijn tijd aan ging verspillen. Hij strekte reeds zijn hand uit, om den knecht te schellen, ten einde mijnheer uitgeleide te doen, toeneen licht drukje op zijn arm hem weerhield. ^Mijnheer, ik zou liever niet bellen," klonk het nu van zijn zonderlingen bezoe ker. »u heeft waarlijk zelf het grootste voordeel er bij. U meent mij niet te kennen. Toch heb ik reeds voor twee weken het genoegen gehad u te ontmoeten op zeke ren donkeren weg buiten de stad in gezelschap van een jockey, als ik me niet vergis." De verbaasde kapitein stond sprakeloos. OEEICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. De Burgemeester van Schiedam, gezien art, 15 der wet van den 26sten Mei 1870 staatsblad no. 82) betrekkelijk de grondbelasting, brengt ter kennis van de daarbij belang hebbenden dat de staat, aanwijzende de uitkomsten van de metingen en de krachtens art. 14 der aangehaalde wet vastgestelde schattingen van gebouwde en ongebouwde eigendommen, binnen deze gemeente ge legen, gedurende dertig dagen ter inzage op de secretarie is nedergelegd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 6den Februari 1901. De Burgemeester van Schiedam, VERSTEEG. EEN HISTORISCHE DAG. Aan de schoone dichtregelen hierboven aan de huwende Vorstin gewijd, wenschen wij slechts een kort woord van hulde toe te voegen. Een historische dag mag voorzeker ge noemd worden de huwelijksdag onzer ge- eerbiedigde en geliefde Koningin, de dag, waarop Koningin Wilheimina, door velen Harer verwanten en getrouwen omstuwd, in plechtigen stoet opgaat ter kerke, om hart en hand te schenken aan den Man Harer keuze, die voortaan als prins-gemaal zal staan naast Neerlands troon. Hoog golft het dundoekblijde luiden de klokken juichtonen stijgen op uit dui zenden harten, nu Neerlands gevierde Koninginne, den innigen wensch Haars volks kennend, den grooten stap zet op Haren ver deren levensweg, die een nieuwe toekomst voor het aloude Huis van Oranje opent. In liefde en trouw vereenigd met de Koninklijke Bruid viert het Nederlandsche volk dit koninklijk huwelijksfeest. Het Dat hij dat niet eerder had gezien. Hij had hen dus toch herkend 1 »Dus u wilt van mij tweehonderd pond hebben I" »Nu, daar heb ik toch wel recht op? Ik wil wel geen verrader zijn, maar mijn stilzwijgen behoeft daarom nog niet onbeloond te bljjven." »Maar ik beschik nu niet over tweehonderd pond." »0, dat is minder. U geeft mij een chèque op uw bankier, en als waarborg van betaling stelt u mij daarbij tevens den brief ter hand, waarmee u dien armen jongen zooveel schrik aanjoeg." Gaarne deed de kapitein dit laatste wel niet, maar thans was aan hem de beurt om toe te geven en eenige oogenblikken later was prof. Broom vertrokken in het bezit van de twee gewichtige papieren. Goed gemutst was Barcley dien avond niet. In zijn club trachtte hij zjjn kwaden luim te smoren in een ontzaglijke hoeveel heid whiskey. Toch wilde de conservatie dien avond niet lukken. Hij zocht weer vroeg zijn kamer op en lag weldra in diepen slaap. Waaraan hij den volgenden morgen zijn heilig verbond tusschen Vorstin en Volk voor ruim twee jaren wederzijds plechtig hezworen en bezegeld, krijgt in deze huwe lijksdagen nieuwe wijding en kracht. Hoe innig en welsprekend was dat koninklijk woord, waarmede de jeugdige Vorstin hare verloving aankondigde aan Haar volk. Maar ook hoe diep gevoeld, hoe hartelijk gemeend is het huldebetoon in verschillenden vorm, waarmede het Neder landsche volk in de blijde verlovings- en bruidsdagen, dat heerlijk koninklijk woord heeft beantwoord. Blijve aldus een onafzienbare reeks van jaren dit plechtig verbond tusschen Vorstin en Volk bestendigdZij het Vorstelijk Huwelijk dat heel Nederland doet jubelen ten zegen van het Hooge Bruidspaar, dat daarin de bevrediging van den innigen wensch des harten vindt, maar ten zegen ook van de talrijke bevolking in Nederland en zijne koloniën, waarover de Koninklijke Bruid den scepter zwaait! Vinde onze geëerbiedigde Vorstin in de verhooging van haar levens geluk, in de trouwe hulp en steun, die Haar geboden wordt door den innig gelief den gade, nieuwe kracht, moed en lust om zich te meer te wijden aan de zwaarwich tige regeertaak, de verzekering van rust, orde en welvaart overal waar de Neder landsche driekleur wappert Worde voor Nederiand en Insulinde met dit koninklijk huwelijk een nieuwe toekomst geopendZien wij onze innig geliefde Vorstin, die wij van kind tot bruid hebben zien opgroeien, gelukkig in een blijden ruimen familiekring, die Haar huwelijks geluk verhoogt en bevestigt! Mogen wij in de toekomst weer kunnen wijzen op een regeerend Vorstenhuis, dat liefde en leed met het Nederlandsche volk in onwrikbare trouw deelt! Zoo zij het koninklijk huwelijk, nu weldra voltrokken, het Hooge Bruidspaar ten over- vloedigen zegen, het Nederlandsche Volk tallooze jaren ten heil scheele hoofdpjjn dankte, is licht te raden, doch onder het ontbijt kwam een brief van Bill Stevens nog bovendien zijn geheelen eetlust bederven. Dat schrijven luidde Kapitein 1 »Ik dank u voor het onderhoud van gis ter-avond. Dat u mij niet herkende, bewijst de deugdelijkheid van mijn vermomming. De eenige reden, die ik voor die samen komst had, was, dat ik de achting van Mat Blount en zijn dochter niet wilde verliezen en daarom wilde ik mij in het bezit stellen van mijn brief, dien u anders aan Mat zoudt overzenden. Dien heb ik nu en dat is mij genoeg. Hierbij ontvangt u dus de chèque terug. Mermaid zal waarschijnlijk heden niet winnenals ik er iets aan doen kan, krijgt Chieftain den prijs. Hoogachtend, Bili Stevens." Zoo gebeurde het ook. Chieftain won en Barcley was dien dag werkelijk ongeniet baar voor zijn vrienden. NIEUWE SGHIEDAMSCHE COURANT BIJ DE GRATIE GODS, Oir

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 1