bisxexlasd. 7. Gewaterde iepenhouten brugschrooten in diverse maten. 8. Dennehouten damplanken voorzien van merting en groef. 9. Koperwijksch greenen ribben in diver se maten. 10. Vurenhout in diverse maten. 11 .Gietijzeren voorwerpen als 12 stuks ge goten ijzeren straatsyphons met beweeg baar rooster en 8 stuks gietijzeren afdek kingen met geslagen ijzeren deksel. Ingekomen waren de volgende inschrij vingsbiljetten voor de hieronder te noemen perceelen: 1. E.Jansen enE. Soupart te Luik f2521.50; Sociëté anotiyme des grrès et petits granits d'yvoir te Yvoir f 2656 H. J. Bosman Rotter-w dam 12684E. van der Wall te Rotterdam f2771.15; J. B. Petit te Breda f2848.50; G. de Pla te Rotterdam f 2849H. Bomert te den Haag f 2849 M. Oufosne te Luik f 3068.02Maatschappij tot vervaardiging van bouwmaterialen voorheen de Erven H. Trip te Rotterdam f3085.55; J. C. Ketel te Rotterdam f 3443.60. 2. Pelt Hooikaas te Rotterdam f 345.12 Maatschappij voorheen Erven H. Trip te Rotterdam f374.J- C. Ketel te Rotterdam f 375.69H. Bomert te Den Haag f 385,20 G. de Bla te Rotterdam f398.88; E. van de Wall te Rotterdam f 406.60H. J, Bosman te Rotterdam f 414.M. Dufrasne te Luik 1484.52 3. A. Blankers Co. te Gorinchem f3224; J. W. Burgers te Beuningen f 3263.70A. Blankers Co. te Gorin chem f3288.90; W. de Haas te Dode- waard f3289 - B. den Ouden te Opijnen f3309.97; Naamlooze Vennootschap voor heen H. de Wolf Co. te Amsterdam f 3473.—. 4. J. C. van Vliet Dz. te Gouderak f 75. A. N. de Lint te Delft f76.50. 5. F. W. van der Eist Co. te Schie dam f 1198.J. C. van der Noort te Udenhout f 1215.12. 6. J. de Bie te Ginneken f 467.H. L. Pesters te Tilburg f 474.99; J. C. van der Voort te Udenhout f 499.23 F. W. au tiet üloo Ct Ou. La 3cUieiiaui I 037 M. van der Voort te Udenhout a f 53.96 per Ms. 7. J. C. van der Voort te Udenhout f 490.44 8. K. van der Torren Jz. te Waddingsveen f587.F, W. van der Eist Co. te Schiedam f 689. 9. K. van der Torren Jz. te Waddings veen f1140.— F. W. van der Eist Co. te Schiedam f1299.— J. J. van Hoeken Zr,, te Leiden f 1639.03. 10 K. van der Torren Jr. te Waddings veen f 139 50F. W. van der Eist Co te Schiedam 146; J. J. van Hoeken en Zn. te Leiden f154. 11. J. Hillen te Blerick f242.40; Posten Co. te Schiedam f336.64. De gunning is nog aangehouden. Naar wij vernemen, zullen in de vergad ering van »Schiedam Vooruit", den 24n dezer ter bespreking van het vraagstuk erfpacht te houden, de heeren M. C. M. de Groot en J. M. A. Zoetmulder als inleiders van dit onderwerp optreden. Heden ochtend 7 ure is door de politie aangehouden de 47-jarige J. J. B., zonder vaste woonplaats, die in de Lange Kerkstraat uit een onbeheerde bakkerswagen drie broodjes stal. Nabij het oude Kerkhof wist hij aan de handen der politie te ontsnappen, doch aan de Hoogstraat werd de vluchteling gegrepen en daarna naar het politiebureau gebracht. Heden-ochtend ruim half twaalf is tenge volge van het terug loopen van een met puin beladen mallejan van den heer Hoek op de Appelmarktbrug, de ruim 60-jarige Jan Huizer, wonende aan de Gasstraat^ zoodanig met dit voertuig en het hekwerk der brug in aanraking gekomen, dat hij een drietal meters werd weggeslingerd en op een- trottoirband terecht kwam. De man bekwam daardoor vrij hevige wonden aan voorhoofd en kin. Na voorloopig onder geneeskundige behan deling te zijn gesteld, is hij per rijtuig naar zijn woning gebracht. Ondanks da ernstige gasontploffing bij den wethouder Hintzen te Rotterdam wordt nog gemeld Toen een der dientboden in de tuin kamer het gas wilde ontsteken, had de explosie plaats, de dubbele ramen aan de tuinzijde vlogen met kozijnen in den tuin, waarover de dienstbode geslingerd werd en bloedend verwond. Door haar angst gedreven, klom zij tegen het tuinhek op waarop zich ijzeren punten bevonden. Door voorbijgangers werd zij er overheen getild en de hulp van een dokter inge roepen. Een begin van brand was spoedig gebluscht. Staatscourant No. 13 bevat eene le opgave van de kantoren, waar Nederland- sche pasmunt, mits voor niet minder dan vijftig gulden voor de zilveren en tien voor de bronzen, kan worden ingewisseld tegen rijksdaalders, guldens en halve guldens 2e eene raededeeling van die kantoren, waar de verwisseling slechts kan geschieden) voor zoover de vereischte standpenningen daar aanwezig zijnen 3e opgave van den tijd; waarop de kan toren opengesteld zijn. Staatsblad 208) Als 3e secretaris is aan de Britsche legatie te 's-Gravenhage verbonden en te 's-Gravenhage aangekomen de heer Locker Lampson. Tot attaché bij het Zweedsche gezant schap is benoemd de Reutersvard. Deze en de overige nieuwe leden bij vreemde legatiën te 's-Hage worden heden door H. M. de Koningin en Z. K. H den Prins in audiëntie ontvangen. Minister Kuyper te Londen. Reuter seinde gisteren uit Londen »De Daily Telegraph zegt in zijn finan cieel artikel De markt werd aangemoedigd door het bericht dat de eerste minister van Neder land twee dagen in Engeland was geweest en met welbekende politieke mannen ge sproken. De speculanten namen aan, dat hij (dr. Kuyper) gekomen was met een missie ten behoeve van de Boeren". De N. R. Ct. heeft dit telegram onder de aandacht van dr. Kuyper gebracht en hem verzocht haar in staat te stellen er het een of het ander aan toe te voegen. De mi nister seint het volgende ten antwoord »Was te Londen voor particuliere aange legenheden zonder eenige missie namens de Boeren-leiders. Kuypkr." De Haagsche correspondent van het Hbl, kan er bijvoegen, dat noch te Londen noch te Brussel onderhandelingen zijn gevoerd en minister Kuyper te Londen niemand van de bekende Engelsche staatslieden heeft ont moet. In een vergadering van het comité voor vervroegde winkelsluiting werd de bereid verklaring van den minister van binnenl' zaken, om tot wettelijke regeling mede te werken, met grooten bijval ontvangen. Besloten werd op het voetspoor van Amsterdam te trachten van den Haagschen gemeenteraad te verkrijgen een plaatse lijke regeling van vervoegde sluiting voor winkels, kantoren en magazijnen. De samenwerking met de patroonsvereeniging is nog niet verkregen. Goedgekeurd werd de houding van den voorzitter van het comité, den heer Haver, die op de vergadering vaa het comité te Amsterdam ijverde voor oprichting eener algemeene vereeniging over het geheele land en aansluiting der kleinere steden aan de beweging, die zich steeds uitbreidt. De heden aftredende waarnemende se cretaris-generaal bij Buitenlandsche Zakenj Baron Sweerts de Landas Wyborgh, benoemd tot minister-resident in Japan, zal binnen eenige dagen naar Bucharest terugkeeren ter inlevering zijner terugroepingsbrieven als minister-resident in Rumenië. Zijn opvolger aldaar, de tegenwoordige gezantschapsraad te Parijs, jhr. de Marees van Swinderen, is te 's Hage teruggekeerd. De benoeming van mr. Hacnema tot se cretaris-generaal aan het ministerie van Buitenl. Zaken zal binnenkort door een bevordering onder hoofd- en verdere amb tenaren bij dat departement gevolgd worden. Nederland en Zuid-Afrika. Te Brussel is Zondag door ds. Hoeck, pred. der Ned. Herv. Kerk aldaar, gedoopt het 11 October van het vorig jaar hier te lande geboren zoontje van generaal Louis Botha. Het draagt de namen George Philip naar zijn oom, den dapperen Boeren-generaal, die verleden jaar bij de Doornbergen in den Vrijstraat sneuvelde. Het gezantschap der Z. A. Republiek te Brussel heeft van den heer A. Greshof te Brazzaville ten behoeve van de Boeren ontvangen de som van 560.50 frank, zijnde de opbrengst van prentbriefkaarten voor de Boeren. In een adres der Kamer van Koophandel te 's-Gravenhage, inzake de electrische spoorwegverbinding te Rotterdam, tot den Minister van Waterstaat gericht, wordt instemming betuigd met het oorspronkelijk plan, waarin het station der Exploitatie maatschappij te 's-Gravenhage als begin- en eindpunt was aangewezen. Met groote teleurstelling vernam de Kamer dat, nadat de Hollandsche Spoor zich een beslissende stem had verzekerd in de vergadering van aandeelhouders harer concurrente, tot den Minister het verzoek werd gericht in plaats van het station der Exploitatie-maatschappij dat der Hol). Spoor tot begin- en eindpunt der nieuwe lijn te maken. Erkennend dat deze wijziging in het be lang der Hollandsche Spoor is, betwijfelt de Kamer, of het algemeen belang door deze verandering zal worden gediend, waar door eenvoudig een nog grooter aantal treinen van het station der Hollandsche Spoor naar Rotterdam zullen loopen. Met het oog hierop wendt de Kamer zich tot den Minister met het verzoek de aan vraag tot de verlegging van het eindpunt van den ontworpen electrischen spoorweg naar het station der Hoil. IJz. Spoorwegmy. niet in te willigen. Mocht de Minister onverhoopt meenen aan de gevraagde wijziging zijn goedkeu ring niet te kunnen onthouden, dan zou het overweging verdienen aan de Zuid- Holl. Electrische Spoorwegmaatschappij de verplichting op te leggen al haar treinen, nadat zij het Holl. Spoorstation hebben bereikt, over de bestaande verbin- dingsbaan door te voeren, naar het Staats spoorstation en van daar weer te doen vertrekken. Volgens gisteren-ochtend uit Batavia ontvangen telegram was de afschaffing van de uitgaande rechten op koffie dien dag ingetreden. De ïvereeniging tot bevordering van den Nederlandschen export" te 's-Gravenhage deelt mede, dat de Spaansche regeering een besluit heeft afgekondigd, hetwelk verscheidene voorschriften bevat met betrekking tot den invoer van mest stoffen. Volgens die bepalingen moeten de zakken voorzien zijn van etiquetten, het percentage aanwijzende van alle bestanddeelen der betreffende meststof. Da door den verkooper uitgeschreven facturen moeten in overeenstemming met de etiquetten het percentage aan meststoffen en andere bestanddeelen bevatten, om op die manier den kooper het gehalte der door dezen betrokken stoffen te garaD' deeren. Het is den handelaars geoorloofd mest' stoffen, met ander6 bestanddeelen vermengd* te verkoopen, doch zij moeten de hoeveelheid der niet als meststof te gebruiken bijvoe' gingen op het etiquetten en de factuur nauwkeurig vermelden en den kooper garandeeren, dat de bijvoeging inderdaad niet grooter is dan aangegeven. Aan het Vad. wordt uit goede bron ver zekerd, dat de servituten, die op »Zorgvliet" drukken, zijn 1. niet bebouwen voor 1911. 2. het ongerept laten der waterpartij tegenover het Diakonessen, Laan van Meer- dervoort. 3. het overnemen van het stoomgemaal' 4. het gratis afstaan van grond voor een nieuwe Russische kapel en (als de bericht gever zich niet bedriegt) ook het opbouwen dier kapel en nog een paar kleinigheden* Te Haarlem zullen vanwege de Kamer van Arbeid voor de confectiebedrijven po gingen gedaan worden om met de patroons aldaar over te gaan tot de oprichting va» een vakschool voor kleermakers. Een nieuw Koninklijk Paleis te Am sterdam I Door de Maatschappij tot Bevordering der Bouwkunst is bij gelegenheid van haar 60- jarig bestaan een internationale eere-prijs- vraag uitgeschreven voor een ontwerp van een Koninklijk Paleis te Amsterdam. In den nacht van Maandag op Dinsdag stond iemand in het urinoir achter het Commandantshuis te Amsterdam. Naast hem stonden drie personen, die fluisterend in gesprek waren. Een van de drie kwam plotseling op hem af, gat hem een stomp in het gelaat en te gelijker tijd werd hem zijn horloge ontrukt, waarop het drietal verdween. De bestolene liep den man, die hem ge- stompt had na, en geholpen door eenig0 voorbijgangers, die het geval hadden gezien werd de aanrander in arrest gebracht. BÜ bleek te heeten Hedde, die meermalen de politie in aanraking was geweest. Het gestolen horloge werd op hem bevonden. In Friesland waren 2 Januari nog l' oudstrijders van 1830—32, allen van 89 tot 98 jaren oud, die in behoeftig0 omstandigheden verkeeren en onderstand genieten. Te Groningen zal vanwege de anti' revolutionnairen in de provincie van dis" naam, op 20 Maart een partydag plaats hebben. Als referenten zullen optreden prof. dr. H. Bavinck van Kampen, over De sociale kwestie en de kerkdr. R. W- Rudolph van Leiden overDe sociale kwesti0 en het huisgezin, en ds. A. S. Talma, I'd der Tweede Kamer, over De sociale kwesti0 en de overheid. Het spoorwegtraject Zevenaar—Kleef i wegens hoogen waterstand gestremd, thans weder voor het verkeer opengetald Te Gorinchem zal door de H. IJ. S. worden tot stand gebracht eene verbinding tusschen den spoorweg en de rivier, waar' door directe overlading van schip in spoor' wagen en omgekeerd mogelijk wordt. De moord te Kalsdonk. Omtrent den meord te Kalsdonk btf Roosendaal wordt meer uitvoerig nog bet volgende gemeld Op Koppersmaandag is er te Kalsdonk) een gehucht bij Roosendaal, in een herberg door 15 boerenknechts, door den drank verhit, een gevecht met messen geleverd' De slachtoffers werden de gebroeders Ginneken, kostwinners van hun moeder 1 de jongste is 18 de andere 30 jaar efl zij staan als zeer fatsoenlijk bekend. 90 eerste kreeg een snede van af het voorhoofd tot aan den mond, waardoor waarschijnlijk de slagader werd doorgesneden, en d*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2