P. RITMAN J.Hzn, Goedkoope Likeuren Broersmid 5. nnmrr Vervolg Binnenland. Kerknieuws. Financieele Mededeelingen. Rechtzaken. Laatste Berichten. Bunreiiljke Stand. Scheepvaart hanueishericriten- Beursbericht van Amsterdam 40'/« 72s/* 48s/* 43s/» 74'/» 70s/» 98 ADVERTENTIE!?^ Likeurstoker, van af f 0.42 per liter* macht over het vuur verloren. Er was hulp Ontboden van Philadelphia, 60 mijlen ver, en verscheiden brandspuiten kwamen binnen 6en uur per extra trein op de piaats des onheils aan. Het vuur werd aangewakkerd door een zuidenwind het water werd uit de zee opgepompt en na 5 uur was men den brand meester. Een dichte drom men- schen had zich op de pier verzameld en toen het vuur hun den weg afsneed, maakte een paniek zich van het volk meester, van wie velen in zee sprongen. Allen werden echter met booten gered. Atlantic City is de bekende uitspannings plaats van New-Yersey en telde 600 hotels. Argentinië'» vloot. Argentinië laat twee nieuwe pantserschepen bouwen op Italiaansche scheepswerven ze zullen 24 millioen gulden kosten, welk bedrag nit de gewone inkomsten zal worden gedekt. Edward's kroning. De nacht van de kroning van Edward VII (27 Juni) zal in geheel Engeland gevierd worden door vreugdevuren, ten getale van 3000, op alle heuvels en bergen in het Vereenigde Koninkrijk. Vredescongres. Donderdag is te Monaco het elfde inter nationale vredescongres geopend. De stad is bij deze gelegenheid versierd. Ook de vorst was bij de opening aanwezig. Ver tegenwoordiger van Nederland was mr. K. W. F. Struben, uit Den Haag, die ook een redevoering hield. Omtrent het bezoek van Dr. Kuyper aan Berlijn wordt nog gemeld, dat Z. Exc. er ongeveer anderhalf uur heeft doorgebracht aan de Technische Hoogeschool. Hij werd er door de autoriteiten ontvangen en in alle afdeelingen rondgeleid door Dr. Slaby. Hij deed zich alles uitleggen en stelde zich ook op de hoogte van de paedagogische behan deling der studenten en de controle over hun levenswijze. Gisteren ochtend bezocht dr.Kuyper,verge zeld van minister Von Metsch, het Koninklijk Staatstechnicura te Chemnitz. Daarna keerde hij naar Dresden terug en zou ten 4 uur door den koning van Saksen op diens villa Strehlen in audiëntie worden ontvangen. Het U. D. verneemt uit zeer goede bron, dat de krachten van onzen in Wiesbaden verblijf houdenden minister van Koloniën bij voortduring toenemen en in het aange name klimaat aldaar zijne reconvalescentie het meest gunstige verloop heeft. Tot den minister van Waterstaat is een request tot afschaffiag van de tariefver- hoeging voor telefonische gesprekken en intercomunaal verkeer tusscben 12 en 4 uur des namiddags, gericht door een 15-tal van de grootere provinciale en locale bladen. De gisteren door den minister van Marine weder sinds verscheidene weken gege ven audiëntie werd zeer talrijk bezochto. a. door kapt. ter zee Wolterbeek, die in h-t begin dezer week met Hr. Ms. Sommelsdijk uit West-Indië, waar hij een paar jaar bleef, bier te lande is teruggekeerd. Naar wij uit goede bron vernemen, zegt Het Volk, heeft een onzer partijgenooten- Kamerleden den minister van Oorlog in overweging gegeven, van zijn plan, om de lichting van 1895 onder de wapens te roepen, at te zien. Hij wees daarbij op het onverwachte der oproeping; hoe niemand daarop kan zijn voorbereidhoe menigeen zijn plunje al van de hand had gedaan; welk een verwarring en schade deze in-dienst-treding aan tal van gezinnen zou berokkenen. De minister scheen voor deze bezwaren niet ongevoelig en zou onzen partijgenoot eerstdaags zijn definitief besluit meedeelen. Ten einde in de behoefte aan reservekader te voorzien ooit met oog op de land weer —-zullen bij de thans in be werking zyn de her ziening der voorschriften nopens het reser vekader bepalingen worden vastgesteld, waardoor ook bij het reservekader der in fanterie en der vesting-artillerie evenals dit nu mogelijk is bij de genie gepas- porteerde onderofficieren en korporaals tot een verbintenis worden toegelaten. De N. C. verneemt, dat de heeren Hugenhoitz en Ter Laan, leden der Tweede Kamer, zich respectievelijk te Leeuwar den en Groningen metterwoon gaan vestigen met het oog op de propaganda in het Noorden. Nederland en Zuid-Afrika. Het Ned. Roode Kruis staat klaar om, zoodra het er verlof toe gekregen heeft, een ambulance naar Zuid Afrika te zenden. Er gaan minstens een dokter en een ver pleger, waarschijnlijk meer. Dokters en verplegers zullen goede ruiters zijn om te paard de Boeren op hun tochten te kunnen vergezellen. De heer Wolmar^is begaf zich gisteren ochtend met den secretaris der Zuid-Afri- kaaosche Deputatie den heer De Bruyn naar Utrecht, ten einde president Kruger verslag te doen omtrent de reis naar Amerika, waarvan de heeren Woimarans en Wessels dezer dagen zijn teruggekeerd. De arbeidersbeweging te Amsterdam. Omtrent ue uitsluiting in de bouwvakken te Amsterdam wordt gemeld De metselaars, opper- en sjouwerlieden zijn genegen in te gaan op het voorstel der patroons tot benoeming eener onpartijdige commissie tot onderzoek der grieven en welker uitspraak bindend zal zijn. Zij wen- schen dan dat de patroons 4 leden zulien benoemen, een der vier gekozen door de opperliedenvereeniging ïNieuw Leven", die dan den voorzitter zou assumeeren. Voor een bindend besluit zal 2/s, dus 6 stemmen, vereischt worden, terwijl het onderzoek zal loopen over de loontarieven van 1900. Zij verlangen vóór of op Zaterdag antwoord op deze voor waai den. Nader wordt nog gemeld: De bond van Patroonsvereenigingen is ingegaan op het voorstel door de gecombi neerde bouwvakbesturen gedaan om eene commissie te benoemen bestaande uit vier patroons, vier werklieden en een onpartijd ig voorzitter, wier besluiten bindend zullen zijn, indien zij met eene meerderheid van twee derde van de uitgebrachte stemmen worden aangenomen. Men schrijft uit Amsterdam De uitkeeringen gedurende de uitsluiting in de diamantindustrie hebben volgens opgave van den bondspenningmeester de som bedragen van f 149.210.74, Men kan thans zeggen, dat vrijwel allen aan het werk zijn. De opgewektheid onder de diamantbewer kers over het einde van den strijd is zeer groot en bleek vooral op de laatste gehouden bondsvergadering, die een eenigszins feeste lijk karakter droeg. Een dezer dagen had de heer Kessels te Tilburg een onderhoud met een bestuurslid van den Alg. Metaalbewerkersbond uit Haar lem en een lid van het NationaalArbeiders- Secretariaat uit Amsterdam. Op het voorstel om, met uitsluiting van de twee ontslagen arbeiders, welk ontslag door hen rechtmatig werd genoemd, alle overige werklieden weder aan den arbeid te laten gaan, kor. de heer Kessels niet ingaan. Volgens zijn beweren had hij voor allen geen werk meer en in het bijzonder niet voor degenen, die reeds meerdere malen zijn dienst verlieten. Hoog water. Uit Renkum meldt men De Rijn blijft voortdurend langzaam wassen, zoodat het laagste gedeelte van het Broek onder water is gezet, ook de uitgegraven gronden bij de steenfabrieken zijn thans diep overstroomd. Ofschoon met moeite heeft de overtocht pergierpont nog geregeld plaats, Z, D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot pastoor te Kruisland den zeer- eerw. heer H. Hopmans, tot kapelaan te 's Princenhage den weleerw. heer A. van der Maden, tot kapelaan te Kruisland den weleerw. heer M. van der Veeken, tot kapelaan te Den Hout den weleerw. heer J. Laane, beide laatsten priesters van het Seminarie. Men bericht uit Leuven, dat Zaterdag 29 Maart Z. D. H. mgr. J. F. van der Stappen, episc. titul. van Joppen en hulp bisschop van Mechelen, de H. wijdingen van het subdiaconaat heeft toegediend aan den eerw. frater Aloysius Waeyenberg, van het diaconaat aan de eerw. fraters Aibertus Zoetmulder, Remigius Perzzi en Lambertus van Rooy, van de orde der Min derbroeders conventueelen. De zeereerw. pater V. Geerts, O. P., missionaris op Trinidad, geboren te Ouden bosch, is door den pater generaal zijner orde naar Italië geroeoen, om te Pompei een klooster te stichten Z eeerw. is reeds vertrokken. Zijn broeder, de eerw heer Ant. Geerts, broeder-missionaris bij de Fransche Lazaris ten, zal in het laatst van dit jaar naar China vertrekken. In de laatst gehouden aigemeeue verga ring der Levensverzekerings-maatschappij «Dordrecht" bleek, dat het vermogen der vennootschap bedraagt f 9.247.000, zijnde f 1.104.000 meer dan tot dekking van aiie loopende verbintenissen noodig is. Na aftrek van het saldo der acquisitiekosten en het geen uit vroegere overschotten aan bepaalde personen is toegewezen, blijft in ieder geval t 590.000 over, waarvan f 200.000 door de ver.nooten is gestort en het overige uil de behaalde winsten is afgezonderd. Het voorloopig dividend over het boekjaar 1900/1901 werd, ais naar gewoonte, bepaald op het maximum, zijnde 5 over het bedrag der storting. De aftredende commissarissen mr. H. J. Heyligers, mr. E. H. Karten en W. H. F. baron van Heemstra, werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Naar men aan den Tijd, ir.zake de Noordbrabandsche bank meldt, zou een combinatie van aandeelhouders der uitgifte van 1898 voornemens zijn in rechten op te treden. Men zou beginnen met een poging, om beslag te leggen op de 10 pCt. waarvan de betaling uezer dagen is aangekondigd, terwijl men verdere uitkee- ring zal traehten te beletten, totdat uitgemaakt zij of bij de laatste uitgifte van aandeelen de wettelijke formaliteiten wel in acnt genomen zijn. Verwacnt wordt, dat men binnenkort vreemde dingen zal zien. De Hooge Raad verwierp gisteren het tegen het arrest van het Hof te Amsterdam ingesteld beroep in cassatie, waarbij was beslist, dat de verklaring op een verzegeld pakket, gevonden in den boedel van een overledene, door hem beschreven, gedag- teekend en onderteekend dat dit enveloppe met inhoud behoort aan den door hem daarbij aangewezen persoon, voor dezen tegenover des overledenen erfgenamen, voldoend bewijs van eigendom van dat pakket is. Heden-middag 4£ uur ontstond een schoorsteenbrand in de woning van den heer A, Berkelaar aan de Lange Kerkstraat. De politie heeft den brand met haar extincteur gebluscht. Generaal Booth, de stichter van het Leger des Heils, zal bij zijn voorgenomen bezoek aan ons land, ook in onze stad op treden en wel op 25 dezer in de Otficieren- Vereeniging. Dr. S. J. Halbertsma, te Rotterdam, is door den president der Fransche repu bliek benoemd tot ridder der orde van het Legioen van Eer. De Opr. Haarl. Ct. spreekt het bericht tegen, dat de heer Hugenhoitz, lid der Tweeae Kamer, zich te Leeuwarden zou gaan vestigen. De heer H. heeft geen plan Haarlem te verlaten. De gemeenteraad te Nymegen be noemde heden tot wethouder den heer A. B. A. Quack. G b o r e n3 April. Nicolasina Johanna» dochter van J. P. M. van de Water A. H. M. B. Brumlief, Nieuwe Haven. Schiedam, 5 April. Vertrokken Cosmopo liet. kapt. W. C. Dijkstra, naar Helgoland Aangekomens.s. Holmside, kapt Joh°j Reed, van Newcastle geladen met 1.200.09° kilo's steenkolen, vertrekt heden-avond o» lossing weder derwaarts. BEURS VAN SCHIEDAM. 5 April 1902- Officieele noteering van de Commissie U" de Kamer van Koopnande! voor de Beur*- Zaterdag 5 April. Moutwijn 171/, per Hectoliter cont.. zond»* fust en zonder belastin#' Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn f 8. Jenever: f12.— Amst. proef f 13 50. Prima Graanspuutus f 13 a 13'/,. Spoelino 11.70. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco Rogge, p. April v Mei Spin'., p. April f Mei Juni 4 April. Maïs 635/g, 4 Apr. 33 80 14 75 14 25 12- 12- («11) 5 April. I 63?/8. 5 AP»- 33.f 14.75 14.25 12- 12.- New-York. Amsterdam. 4 Apri. Rogge op lev. zonder noteert#' 5 April. Rogge op lev. zonder noteer»1#' Rijn Hoogte Keulen ('s morg. 11 uur 4 April 482 cM. 5 April 4.13 cM. Wisselkoersen te Rotterdam- Per Telegraaf. Londen kort f 12.13 Disc. 3 pCt- Parijs - 48.22£ 3 Antwerp. - 48.15 3 Per Telefoon. 21/, Nederland Zilver Metalliek 3 Portugal 4Vi Buitenl. Spanje 7 China. Binnenl. Mexico Venezuela Cultuur M. Vorstenlanden Deh Cultuur Langkat Tabak A Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij Moeara Enim Java Petrol, Sumatra Palemb&ng Suriname Pref Topeka Common Denver Rio. 2e Francisco Common le Missouri 2e Common Union Shares Wabash [ncomb Western Canadian South. Shares Prolongatie 5 Apr'1, 82 84s/* 28 42'/* 85 274 415 114 81s/» 2i?l$ 103s» 42'/» 65'/* 4 ALS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6