E. K Dienstmeisje, VERHURING een net MEISJE» uitgesteld Donderdag 1 lei a. s. J. ekreuaer» it en Fijne Koetjes, TROUWPARTIJ!®' COGNAC, ei taivfi' in ir CONCERT Tan 21 April, Bitterkoekjes, enz. Boterstraat 63. Vlaardingerstraat 3. FIJNE BROODJES' Casinobrood, KOEKJES Taarten en Gebakje j, stedelijke verloting, en in plaats van de rue de la Paix een woning in de rue Saint-Sauveur. Ziedaar na de wereldhervormers Zij weten het volk aardig wat wijs te maken, maar als het er op aankomt, spijkers met koppen te slaan, kruipen zij in hun schulp. De socialistische »wereldhervormers" en ^volksvrienden" vragenwaarom zou men zich met de kwestie, hoe het er in den toekomststaat uit zal zien, het hoofd breken Wel mag men antwoorden omdat men toch wel eens wil beoordeelen of de voorgestelde hervormingsplannen, door de socialisten opgeworpen, wel uitvoerbaar zijn. Het gezond verstand verlangt te weten, of hetgeen aangeprezen wordt, wel voor verwezenlijking vatbaar is. De socialisten zijn sterk, buitengewoon sterk in het afbrekenmaar als het erop aankomt wat op te bouwen, dan houden zij zich van den domme of pogen den vrager met een kluitje in het riet te sturen. Neen, zulke menschen kunnen de ware wereldhervormers niet zijn. &UU8- en btewesteiijfi Nieuwe. Schiedam, 19 April 1902, Borgtochten voor Branders. Door den Brandersbond is in zake de borgtochten voor branders het volgende adres ti t den minister van Financiën gericht Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen de Brandersbond te Schiedam goedge keurd bij Kon. Besiuit van 20 Mei 1893. 1. dat de inhoud der acten van borgtocht voor branderijen verschilt al naar mate den tijd, waarin deze werden opgemaakt 2. dat die acten een verdere strekking hebben dan volgens art. 60 6 en art. 83 en 1 der wet van 20 Juni 1862 SB no. 62 worat vereischt; 3. dat het bij den slechten toestand, waarin onze industrie verkeert, de waarde vermindering der panden en de sinds het in werking komen dier wet bijna verdrie- duboelden accijns op het gedistilleerd, hoe langer hoe moeielijker wordt in eigen kring valide borgen te vinden terwijl bovendien de vorm, waarin die acten zijn gesteld, maakt, dat buiten Schiedam waar men geheel onbekend is met de bijna onschuldige verplichtingen, die men als borg eener bran derij op zich neemt, bezwaarlijk personen daartoe bereid worden bevonden 4. dat zeodra de nu afgeloopen herziening der belastbare opbrengst der vaste goederen kracht van wet zal hebben verkregen, ten gevolge daarvan de totale som, waartoe dan de eigenaars van die goederen voor borgtocht-kapitaal in aanmerking kunnen komen, wat Schiedam betreft aanzienlijk zal verminderen: dat onze Bond zich daarom tot Uwe Excellentie wendt met eerbiedig verzoek dat het Uwe Excellentie moge behagen ter tegemoetkoming aan onze toch reeds zoo zwaarbeproefde industrie 1. van fiegeenngswege een vorm vast te stellen voor de acten van borgtocht voor een branderij 2. het bedrag der borgtocht voor een branderij te verlagen door te bepalen dat door den ontvanger onder wiens kantoor de plaats van bestemming ressorteert, binnen 24 uur nadat hij volgens art 92 3 de kwitantie heeft afgegeven ót volgens art. 95 2 den ontbieder neeft gedebiteerd het daardoor gezuiverde vervoerbiljet wordt op gezonden aan den ontvanger, die het biljet neeft afgegeven. Eveneens door de Entre- poseur nadat hij den entrepo-sitaris volgens art. 101 1 heeft gedebiteerd 3. aan de branders te vergunnen zich solidair aanspakelijk te stellen wat betreft den accijns van hun gedistilleerd en even tueel ondermaat van meel of gedistilleerd op de wijze als door ons in de toelichting op dit adres wordt aangegeven. Het welk doende enz. Toelichting. Langzamerhand is het aantal Wetten en Kon. Besluiten met betrekking tot den accijns op het gedistilleerd zoo groot gewor den, dat thans de volgende clausule in de acten voor borgtocht wordt opgenomen ^mitsgaders van alle successievelijk daarop reeds gemaakte of nog te maken wijzigingen zoomeue uit kracht van geheel nieuwe wet of wetten, weike in het vervolg nog daar- gesteld worden ter vervanging, wijziging of aanvulling van oe vorenvermelde tcans bestaande wetten, enz" terwijl men uit die acten op zqu maken, dat de borggever óók voor eventueele boeten aansprakelijk is, wat niet in de bedoelin" ligt van de Wet van 1862. Bovendien moet de acte van borgtocht geheel ten genoege van den ontvanger worden opgemaakt, waardoor de inhoud dier acten verschilt al naar mate de opvattingen der elkaar op volgende ontvangers uiteenloopen. Voor een branderij zou zeer licht een verlaging der borgtocht kunnen worden verkregen, indien de vervoerbiljetten door de ontvangers ter bestemmingsplaats moes ten worden opgezonden naar het kantoor van afgifte,, direct nadat de partij gedistil leerd op het debet van des ontbieders rekening was overgebracht. De meeste uitslagen geschieden met overschrijving van crediet en waar nu volgens art. 88 3 reeds vóór den uitslag door den ont bieder borg is gesteld voor den accijns van het gedistilleerd (zoodat o. i. het borg blijven van den brander na den uitsla" overbodig is) is het naar onze bescheiden meening niet meer dan billyk den brander zoo spoedig mogelijk hiervan te ontheffen. Eveneens zou bij uitslag met betaiing van den accijns of op entrepot een onverwijlde opzending der vervoerbiljetten in het belan" dier verlaging zijn. Wat betreft het solidair aansprakelijk zijn der branders meent onze Bond, dat dit zeer goed mogelijk is, vooral in verband met de geringe risico, welke de Fiscus loopt wat hun bedrijf betreftomdat hoogst zelden de borgtocht eener branderij moest worden aangesproken voor een eenigszins belangrijk bedrag in verhouding tot de som der geza menlijke borgtochten. Een dergelijke regeling stelde onze Bond zich als volgt voor Voor elke 4 bak stokende branderij (of voor elke 1000 KG. meel, die dagehjksch wordt verwerkt) storte de brander b. v. f 100, Dit maakt voor pl. m. 100 brao- f 10000, De branderijen-distilleerderij vallen er buiten. )Deze worden belegd in N W S of op andere soliede wijze en beheerd door den ontvanger. Uit en door de aangesloten branders wordt een com missie gekozen, die de ontvanger in dezen behulpzaam is en voor de belangen der aangesloten branders waakt. Deze com missie treedt voor de combinatie in de rechten van den Ontvanger, zoodra een eventueele accijnsschuld van een der aange sloten branders door de combinatie moest worden voldaan. Indien een der aangesloten branders aan zijne finantieele verplichtingen tegenover den Ontvanger niet voldoet, geeft de Ont vanger daarvan kennis aan de commissie en houdt de aansprakelijkheid der combinatie voor dien brander direct op. Ponds ponds gewijze wordt direct een eventueel tekort op de f 10.000.— door de aangesloten branders aangezuiverd, terwijl de rente jaarlijks door de commissie na aftrek der administratiekosten op dezelfde wijze aan hen wordt uitbetaald. Bij overlijden van den brander zou bij een dergelijke regeling een der erfgenamen, daartoe door den Kantonrechter gemachtigd, de zaken van wijlen den brander kunnen voortzetten, wat in vele gevallen veel sto ring in de zaken zou voorkomenterwijl hierdoor de borgtocht feitelijk meer ten behoeve der branderij dan ten behoeve van den brander zou worden aangegaan. een kinderwagen bij J. Stokla, Lange Kerkstraat 64 en een dito bij W. v. Es, Broersveld 153een dameshorloge bij J, H. Harte, Lange Achterweg 31een balk bij S. K. Oudshoorn, Stationstraat 33een nijptang bij W. de Held, Doelehofje 27 een portemonnaie met geid bij L. Mak, Oude Kerkhof 9; en een dito bij C. Maltha, Hoofdstraat 137. Verjaardag Prins Hendrik. Tot ons innig leedwezen kunnen wij niet zeggen, dat de verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden heden op de gebrui kelijke wijze wordt gevierd. De vlaggestokken, die reeds op den stadstoren waren geplaatst, zijn weer inge haald, nadat het gemeentebestuur tot het besluit was gekomen, eik feestvertoon onder de bekende treurige omstandigheden achter wege te laten. Nu de Prins zelf lijdt met zijne koninklijke Gemalin moest elk vreugdebetoon misplaatst worden geacht. Hopen wij, dat prins Hendrik een volgend jaar onder betere omstandigheden zijn verjaardag viere. Vertolke dan de vader- landsche driekleur alom de vreugde, die er heerscht over het gelukkig behoud en het hoogen levensgeluk onzer veelbeminde Koningin, aan de zijde van Hem, dien God mét Haar nog tal van jaren spare 1 Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het Commissariaat van politieeen rozenkrans, een vrouwenschort, een granaten halsketting. Terug te bekomen aan de volgende adressen: een zilveren ringetje bij D. v. Woerkom, Damlaan 31; een wielband van Volgens achterstaande advertentie wordt het concert, dat »Schiedams Mannenkoor Orpheus" Maandag 21 April zou geven, tot Donderdag 1 Mei uitgesteld. De le luitenant der Infanterie, H. J E. De Bourbon, te Delft, instructeur bij de schutterij-winteroefeningen alhier, is gedu rende de zomer-schietoefeningen voor den tijd van vijf maanden gedetacheerd in de legerplaats »de Harskamp". Gisteren-middag is baas Figee van de fitma v. d. Eist en Co. aan den Buiten havenweg, bij het opstappen van een met hout beladen wagen, terwijl het paard den wagen ai reeds voorttrok, gevallen en kreeg hij daardoor de wielen over de beide beenen. Nadat de man thuis gebracht was, werden door een geneesheer de ernstige verwon dingen aldaar verbonden. Tegen een jongen is door de politie proces-ver baal opgemaakt wegens dieren mishandeling, omdat hij een hond schopte. Ten einde het gedrang tusschen aanko mende en vertrekkende reizigers aan het Station D. P. te Rotterdam zooveel moge lijk te voorkomen is de contróle-inrichting aan de Westzijde van het Station (zijde Diergaarde) verplaatst, waardoor reizigers, komende uit de richting Schiedam, spoedi ger op het Stationsplein kunnen komen. Voorzeker een groote verbetering voor het reizend publiek. Naar aanleiding van de bij haar inge komen circulaire van de Nederlandsche Kamer van Koophandel en Fabrieken te Londen heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Delft zich gewend tot den minister van Waterstaat met een adres, waarin, met verwijzing naar die circulaire, de aandacht van den minister wordt geves tigd op het gebrekkige van het onderzoek van het voor den uitvoer naar Eugelaud bestemde vleescb, terwyi verzocht wordt zoo mogelijk maatregelen in dezen te nemen. Ail V ER PEN 11E A. Voor de vele bewijzen van belangstelling en deelneming mij betoond tijdens mijn ernstige ziekte, betuig ik, ook namens mijn huisgenooten, mijn oprechter, dank. Schiedam, 19 April 1902. P. J. WILLEMS. Gevraagd alhier tegen half Juni een net voor geheele waarneming van eene kleine huishouding.Niet beneden 25 jaar.Flink loon. Aanbieding, onder letter S, aan het bureau van deze courant. OPENBARE Elf perceelen WEILAND, uitmakende de Buitenlanden of Keilen van N ie u w-M a t he n es s e, alsmede een ge deelte BUITENKADE, te zamen groot 23 Bunders, 32 vierkante Roeden en 70 vier kante Ellen, gelegen nabij de rivier de Maas, onder de gemeente Schiedam. De Verpachting zat kampsgewijze geschie den op Woensdag 23 April 1902, des voor middags te 9 uren, in het Hotel s>De Vis- scherijaan de Vlaardingerstraat No. 32 te Schiedamzijnde inmiddels nopens de pachtvoorwaarden inlichting te bekomen ten kantore van Mr. H. M. C. POORTMAN, Notaris aldaar, Bij GEBR. KALSE, Hoogst''»"1, kan geplaatst worden als Leerlinge. ito*' Wegens ongesteldheid van den Ban* Solist, wordt het TOT Slotrepetitie: Woensdag 30 's avonds 8 uur. Plaatsbespreking op den dag der voering van 11—2 uur in »Musis SaCBU# HET BESTUUR Broersveld. Levert uitsluitend eerste kwaliteit Fijn opgemaakte Aanbevelend, JPrima soorten Aanbevelend, ■iÉÉÈÉÉÉÜéÉÉÉÈÉI Brood- en Banketbakker. Beveelt zich beleefd aan v°° levering hij de a.s. COMMUNIEFEESTEN ra» VAN -<8>- f d6

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2