m» Men meldt uit Utrecht aan de N. C. Naar aanleiding eener eventueele nieuwe staking onder het spoorwegpersoneel zijn de stationschefs der beide stations alhier bij den burgemeester ontboden en hebben ter zake geruimen tijd geconfereerd. Naar men meldt, blijft de toestand van den meesterknecht in de fabriek van den heer Mortelmans te 's-Gravenhage, nog zeer ernstig. Overigens is de werkstaking onder het jeugdige personeel van deze industrieels onderneming zoo goed als geëindigd. De directeur had een circulaire gericht aan de ouders der stakenden, meldende, dat dege nen die gister niet op het werk verschenen, geacht werden uit den dienst van den patroon ontslagen te zijn. Het grootste gedeelte is echter teruggekeerd. De koetsiersstaking is geëindigd. Na een gister-morgen gehouden vergadering, waarin besloten werd heden het werk te her vatten, begaven de koetsiers zich naar hun verschillende bazen om mede te deelen, dat de staking was opgeheven en met het ver zoek weder op het oude loon te worden aangenomen. Aldus gaat in het stalhou- dersbedrijf alles weer geregeld. De wethouders Serrurier, Heemskerk en Blooker en de raadsleden Waterschoot, Kruseman, Spankler en Henri Polak zijn door den burgemeester van Amsterdam benoemd als leden van de commissie tot onderzoek van het ontwerp-werkliedenregle- ment, om met spoed van dit onderzoek rapport aan B. en W. uit te brengen. Gisteren is onder de werklieden van de afaeeling straatreiniging van de Mij. voor den Werkenden Stand te Amsterdam eene werkstaking uitgebroken. Ongeveer 40 werklieden hebben het werk gestaakt. Zij eischen booger loon. Naar het Hbld. verneemt, heeft een vergadering van verschillende mdustrieelen te Amsternam plaats gehad, om te overleg gen, in hoeverre onderlinge aaneensluiting noodzakelijk is. Van de opgeroepen miliciens der lichtingen 1900 en 1901 is de opkomst vrij algemeen. Slechts een betrekkelijk gering aantal is achtergebleven, en eemge dier achterblijvers zijn nog later opgekomen. Van de wederom opgeroepen verlofgangers van 1902 kwamen slechts zeer enkelen niet op. Men schrijft uit Haarlem Van alle miliciens, die uit deze gemeente onder de wapenen zijn geroepenen, heeft er slechts één bij den commies, die ten stadhuize belast is met de Afdeeling Militie, gevraagd, wat hij met zijne vrouw moest doen, die hij toch maar niet zoo kon laten zitten. Hem is de raad gegeven zich te wenden tot H. M. de Koningin met het verzoek om van opkomen te worden vrijgesteld. Het socialistische Kamerlid F. W. N. Hugenholtz heeft Dinsdag den geheelen dag op het perron van het station te Haarlem vertoefd om de vertrekkende militairen toe te spreken. Elk oogenblik kon men hem tusschen troepjes militairen zien, aan wie hij de noodige wenken gaf. Naar Het Volk verneemt, is voor de sociaal-democraten Verstegen, Stijnman en Keuning, alle drie ex-marinematrozen, in Qe marine-airectie Amsterdam, een verbod titgevaardigd om hen tot de sctiepen en etablissementen der marine toe te laten. De schildwachts hebben in last om, als zij hen zien nadereB, den chef te waarschuwen. Naar aanleiding van het bericht dat eenige riviervaartuigen der marine naar Amsterdam zijn gedirigeerd, wordt thans Dader nog vernomen, dat de commandant mde Amsterdamsche marine-directie,schout- hjj-nacht Derx, door den minister van marine ad interim, generaal Bergansius, g°naachtigd is om door hem noodig geoor deelde marinevaartuigen,\ ai behooren zij tot andere maritieme directiën, naar Amster dam te ontbieden. Aan de oproeping om onder de wapenen 10 komen voor de lichtingen 1900 en 1901 *«h het 5e reg, inf. is naar het Utr. Dbl. meldt, door 7 man niet voldaan, van wié 6 om wettige redenen. Bij een is de reden van weigering niet bekend. Te Arnhem werden een officier en een onderofficier, die op een rijwiel over het Velperplein reden, door een der onder de wapenen geroepen soldaten nagejouwd. Op last van den officier werd hij gearresteerd. In de Willemskazerne te Arnhem stonden eergisteren 2 pelotons der rijdende artillerie gereed ieder ter sterkte van 1 officier,2 onder officieren en 22 minderen, ieder voorzien van 12 scherpe patronen. De paarden ston den opgezadeld in de stallen, de man schappen bleven gewapend. Ook in de Coehoornkazerne stonden de manschappen geconsigneerd. 's Middags half vier werden deze maat regelen in beide kazernen ingetrokken. Van de ijzergieterijen te Ulft en Terborg bij Doetinchem, waar ongeveer 2000 werklieden arbeiden, hebben 700 man een vereeniging opgericht, nadat de heeren J. v. Blanken uit Enschedé en Elterink uit Haar lem daarvoor vergaderingen ter opwekking hadden gehouden. Op de agenda voor de a.s. algem. verg. van den Bond Vrede door recht." is nog een voorstel gebracht van de Haagsche afd., waarbij de vergadering het hoofdbestuur machtigt de noodige fondsen bijeen te bren gen om het aannemen van een mogelijk verzoek om het 12e Congres hier te lande te houden, mogelijk te maken. Het Hbl. meidt, dat onlangs in de aan Amsterdam behoorende duinstreek een boring heeft plaats gehad waarbij op een diepte van 58.5 M. beneden A. P. een kleilaag is gevonden van 11 M., en dat het water tot op die diepte is gebleken zoetwater te zijn. De raad der gemeente Odoorn heeft aan B. en W. opgedragen aan den Minister van Justitie te verzoeken de rijkspolitie in de veeustreken dier gemeente, hoofdzakelijk te Exsloërmond, te versterken. Niet alleen zijn daar vechtpartijen aan de orde van den dag maar er worden ook gedurig glasruiten verbrijzeld, straatlantaarns stukgeslagen en men gaat er met vuurwapenen om als of er geen wapenwet bestaat, zoodat er de toestand zeer ernstig wordt genoemd. Tijdens den hevigen storm is een drijver omgeslagen onder Werkendam. Een drijver is een roeiboot, welke tegen den stroom wordt opgeroeid en welke men dan stroomaf laat dry ven, zalm vangende. In den omgeslagen drijver waren twee mannen, die beiden jammerlijk zijn ver dronken. De eerste, d. J., is gehuwd en vader van vier kinderen, de tweede, v. A. is ongehuwd. Men schryft uit Breda De founer v. d. S. is naar het Huis van bewaring overgebracht. Er zyn zulke ongunstige zaken tegen hem aan het licht gekomen, dat hij wegens verduisteringen voor den krijgsraad zal moeten terechtstaan. Degradatie of ontslag uit den dienst zal wel volgen. Brand. In de gemeente Oost-steliingwerf ont stond door onbekende oorzaak brand in de boerenwoning van P. Hof. Alles verbrandde het vee kwam in de vlammen om. Het huis was verzekerd de inboedel niet. brEMEAbrl) X1EUWS. Een 15-jarig dienstmeisje geraakte gister ochtend op den Schenk weg in den Haag door het vlamvatten van hare kleeren by het aanmaken van de kachel in brand. Met deerlijke brandwonden werd het kind door de politie per brandcard naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. Te Scheveningen kreeg de reeder A. P. Krul bericht uit Harwich, dat schipper W. Overduin en zijn bemanning, varende op den logger SGH 324, behouden aldaar per stooüibooi geland zijn. De^logger wasir.de Noordzee ter hoogte van IJmuiden door een stoomboot overstoomd en gezonken. Nadere berichten zijn nog niet bekend. Als historisch wordt het volgende verzoek vaneen eenvoudig boertje aan het schoolhoofd in een Geldersch dorp vermeld»Mèster, 'k heur ielkereis proaten over stoaken in Amsterdam an 't spoor er. ze zegge, da ze overal stoaken willen. Ker), 'k heb zukke beste boonstoaken, zoude ers'ne oavertenzie willen opmoaken veur me, woarin stoat da k stoaken zat te koop heb Laatste Berichten. De kiesvereeniging aSchiedam" heeft in hare vergadering op gisteren-avond nog geen candidaat voor de Raadsverkiezing gesteld. Zaterdag a. s. zal ze opnieuw ver gaderen om tot eene definitieve benoeming van twee candidaten over te gaan. Heden-middag te 2 uren werd eene buitengewone vergadering van den minister raad gehouden ten huize van den minister van Justitie, uit welk feit tevens is af te leiden, dat de heer Loefï nagenoeg van zijne ziekte hersteld is. - Naar het IV. v. N. verneemt, is een dezer dagen ten stadhuize te Amsterdam een conferentie gehouden, waaraan werd deelgenomen door den minister van oorlog, den commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, den burgemeester van Amsterdam en den kolonel plaatselijk commandant. De Delftsche stukadoor Bruigom, die gisteren een brief aan H. M. de Koningin overhandigde, kon reeds gisteren-middag naar zijne woonplaats terugkeeren, in ge zelschap van familieleden, die door de politie met het gebeurde in kennis waren gesteld en den man kwamen afhalen. De politiemaatregelen bij het paleis in het Noordeinde in den Haag waren reeds heden uitgebreid. Kerknieuws. In het gesticht der Barmhartige Broeders van den H. Joannes de Deo te Utrecht is in den ouderdom van 63 jaar overleden de zeereerw. heer Th. de Klaver, die onlangs om gezondheidsredenen ontslag nam als pastoor van Vleuten, waar hij sinds 1880 den herdersstaf voerde en zeer bemind was. Door wijlen den heer F. H. Terwindt is aan het parochiaal kerkbestuur van den H. Martinus te Pannerden een legaat besproken ten bedrage van f 1000, Burgerlijke Stand, Gehuwd: 12 Febr. D. Hofman, oud 20 jaar, en W. Scheilevis, oud 22 jaar. H. Kats, oud 26 jaar, en C. van Beekum, oud 28 jaar. Geboren: 10 Febr. Petronella Maria, dochter van J. G. van Dorp enE, A. Groe- nendaal, Lange Kerkstraat. 11. Theodorus Johannes, zoon van P. A. de Kaper en P. M. Allewelt, Grof baan. 12 Wilhelm ina, dochter van IJ. van der Velden en A. de Ligt, Konijnen buurt. Overleden: 11 Febr. Regina Maria Schade van Westrum, oud 70 jaar en 7 maanden, Lange Nieuwstraat. Maria Petronella Geeratz, oud 1 jaar 6 maanden, Laurensstraat. Handelsberichten. BEURS VAN SCHlbiDAM. 12 Feb. 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koopbandel voor de Beurs Donderdag 12 Feb. Moutwijn: tl1/, per Hectolitercont., zonder fust en zonder belasting Namens de Commissie voor de noteering O. F. W. Prins stemming onveranderd. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f8. Jenever: 112. Amst. proef f 13.50. Prima Graanspiritus f 14V.—f 15 Spobumo f 1,80. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco j Rogge, p. Feb. S Maart i Spirit, p. Feb. f Maart/April. 11 Feb. Maïs 58.— 17— 17— 13»/.. 13s/s 57— 12 Feb. 43.10 17— 17— 12V8. 13»/«. New-York. Amsterdam. 11 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. 12 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 11 Feb. 1.46 cM. 12 Feb. 1.47 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.12^ Disc. 4 pCt. Pa, js a - 48.22| 3 a Atv werp. - 48.15 a 3 WEEKMARKT TE DELFT 12 Febr. Op de markt van heden waren de veepry- zen als volgtvette koeien le kwal. 1180 a 260 dito 2de kwal. f 100 a 170; kali koe .en le kwal. f 180 a 230 dito 2e kwal. tl 10 a 170vaarkoeien, lekwal. f 160a 200; dito 2de kwal. 1100 a 150; vette kalveren le kwal. f 70 a 90 dito 2de kwal. t 35 60vette schapen le kwal. f a dito 2de kwal. a weischapen le kwal. a 2e kwal. fa vette lam meren f a weilammeren f a magere varkens f 20 a f 40biggen 14a 13; nuchtere kalveren f6 a 18 paar den f 50 a 140stieren a veulens f a rundvleesch 68, 62 en 56 c., vet kaïfsvleesch 100, 90 a 80 c., schapevleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. üp de veemarkt waren aangevoerd 261 runderen, 11 paarden, 25 vette kalveren, 258 magere dito, 40 schapen of lammeren 91 varkens en 168 biggen, en 9 schapen huilen de hokken. Ter graanmarkt van heden gedaan Jarige Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, f 7.25 a 8.50 nieuwe do. 16— a8— Westlandsche roode ris dito f 7.50 a f 8.25. Zeeuwsche en Overmaassche rogge f5.25 a f6—, nieuwe dito f5.25 a 6.n. wintergerst f4.50 a f5.'—, zomergerst f4.25 a 5.—. chevalier dito t5.25 a 6.zware haver 14.a 15.50, lichte dito 13.25 a 4.25, groene erw ten f 7.50 a 9.75, mesting f 7.a f 7.75, paardeboonen f 6.50 a 7.25, duiveboonen f7.50 a 9.— bruine boonen 18.50 a 11— witte boonen 19.75 a 11.25, koolzaad 17— a 9.25 buitenl. hennepzaad 16.50 a 7—, kanariezaad f 15— a f 23.—. Granen, onveranderd stil. De prijzen der boter waren hedenle kwal. t 65, goede f 60 mindere 155 per V* vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 50/8 en 14/16 vaten, wegende te zamen 1140 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN, 12 Febr. Op de Veemarkt waren aangevoerd 100 Runderen, 100 Schapen, 30 Kalveren, 20 Varkens. Men noteert: Runderen a Schapen 3/9 a 6/2, Kalveren 3,9 a 6.2 Varkens 2/4 a 4/4 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 12 Febr. Nederland 80V, Zilver Metalliek 84s/* 3 Portugal 32»/* 41/» Turkye D 7 China 1 I 4 Japan. 5 Binn. Mexico I 36»/* Venezuela 37 Cultuur der Vorstenlanden. Asaaan Plantage Medan Tabak N. tsahan Tabak 1581/j Ro. Ardam Deii Ko.iink. Petrol My, t 427 Mo ora Emm 91 Common Schibaifi, 6 Peruvian 78»/* 5 Trans Afrika Co mon Atchison Shares. 87»/* Brie 40V, Common Missouri a 29 21 Missouri 82 Co« mon Mexican Shares 19s/, i Mexican Nor .ilk Shares So i. Rail. i 36 Uii'r'4 1017* Ct d an a J Prolongatie 1 3Vi 10 Feb. 11 Feb. f.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3