r* Mile ei moeite woer. Mm. club Ornis, kan niet gehouden worden, in oofdzaak omdat alle openbare gebouwen ln Amsterdam gereserveerd moeten worden 'oor militairen"aldus luidt het schrijven aan de inzenders. Naar het Volk meldt, is een manifest tot oe militairen te Amsterdam verspreid door het P. A. S. Zij worden er in aange spoord om hun belang en hun plicht te begrijpen, als hun wordt bevolen op de noassa te schieten. Een tweede staking is te Zaandam uit gebroken onder de opperlieden of steenen sjouwers van den heer W. Onrust. Zij «iscben eene loonsverhoogiug van 10 cent per 1000 steenen. De studenten-weerbaarheidsvereeniging te Utrecht heeft besloten aan den minister 'an oorlog hare diensten ingeval van eene oventueele staking aan te bieden. Woensdag-avond vergaderden te Arnhem 41 werklieden-vereenigingen. 39 verklaarden sich solidair met het spoorweg-personeel bij een eventueele staking. De bijeenkomst was niet voor de pers toegankelijk. Men vermoedt, dat een vorige trein het stuk van de rail, dat wiellicht na de vorst van gisterennacht broos is geworden, stukge reden heeft. De spoorweglijn Enschedé—Aarhuis is gisteren feestelijk voor het verkeer geopend- Men schrijft uit Overslag aan de Vlis. Ct. Alhier is eene exportslachterij voor var kens opgericht. De dieren zijn bestemd voor de Londensche markt. De onderne mers kunnen varkens in overvloed bekomen, daar, tengevolge van het bevriezen van het beestenvoer vele kleine landbouwers gebrek aan eten hebben voor hun vee en zich gaarne van de overtollige varkens ontdoen. üEMEXxl) 2ÏIEUWS. Op de lijn EnschedéAarhuis is een van een draailorrie afvallende arbeider van den aannemer Echterhof door die lorrie overreden en gedood. Te 's-Gravenhage is gisteren tot lid van den gemeenteraad .gekozen de heer R. A. 'an Sandick met 1242 stemmen. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. C. Jansen met 1100, en M. de Mos Jr. met 889 stemmen. Op den heer Ph. W. Van der Slejden waren 387 en jhr. L. F. Teixeira de Manos 798 stemmen uitgebracht. Twee nachtwakers te Anjsterdam hebben eergisteren-avond een goede vangst gedaan. Zij zagen een man sluipen langs de waggons van de spoorlaan achter do Vrolikstraat, hielden hem aan en het bleek hun, dat hij in het bezit was van een sleutel, die op de sloten der waggons pastte. Toen de politie daarop een onderzoek in de woning van den aangehoudene instelde, vond zij verschil lende goederen als koifieboonen, nootmus kaat en margarine, alles blijkbaar vroeger reeds door hem gestolen. Woensdag-avond heeft het zilveren feest 'an de Vereeuiging tot wering van school verzuim in het Gebouw te 's-Hage plaats gehad. Feestelijk getooid met oranje-tropeeën vlaggeo en wapenborden tegen de pilasters zag de zaal er gezellig uit, vooral het parterre, waar duizenden kinderen alle tijen van de breede ruimte vulden. Te 8* uur verschenen in de Koninklijke loge eerst H. M. de Koningin Moeder en vervolgens H. M. de Koningin met den Prins, wie door de kinderen het Wilhelmus Werd toegezongen, wat besloten werd met aen daverend »Leve de Koningin" Nadat door de vorstelijke personen en kele nummers waren bijgewoond en zij de leiders hadden gecomplimenteerd, verlieten tij weder het gebouw. Zaterdag tegen den middag werd te Velzen een oud vrouwtje begraven, dat langen tijd in het Armhuis was verpleegd, Een man, die geruimen tijd liet en leed met haar in 't huis had meegemaakt, wilde hoewel zelf sukkelend, mede ter begrafenis. Achter de koets loopende viel hij bij het buitenverblijf Waterland" plotseling dood. Een hartverlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. Onbewaakt. Het 4-jarig dochtertje van H. te Sittard wist in een onbewaakt oogenblik de koffiekan te bereiken, en zette die aan den mond, met het treurig gevolg, dat het kind zich inwendig zoo brandde, dat het eenige oogenbiikken daarna bezweek. Spoorwegongeval voorkomen. De reizigers in den trein van de Staats spoorweg-maatschappij, die gisteren-ochtend te 8 uur 52 m. uit 's-Gravenhage vertrok, Hjn aan een groot gevaar ontsnapt. Een ooggetuige meldt dat men, toen de trein 'oorbij Woerden zou rijden, een vrij groot aantal menschen met opgeheven armen gebaren zag maken tegen het bedienend personeel. Dadelijk daarop volgde een krachtig temmen, en binnen enkele tellen stond de trein stil. Natuurlijk haastten de reizigers zich uit de waggons om te vernemen wat er gebeurd ^as en toen vernam men en kon men ook *elf zien, dat onmiadeiyk voor aen trein een stuk rail van ongeveer een meter lengte ontbrak. Was de trein op die plaats geko men dan zou onvermijdelijk een spoorweg- tatnp gevolgd zijn, zooals men m geen llJd beleefd heeft. Het voorkomen daarvan is te danken aan de oplettendheid van den machinist van den trein, die even te voren uit Amsterdam was gekomen en die op het ontbreken van het stuk rail de aandacht had gevestigd. Toen ^as zelf voor omzetten van wissels en "eioen geen tijd meer, zoodat men moest eProeven met armgebaren de aandacht Va" den machinist van den in gevaar zynden l® bokken. Gelukkig gaf deze ook v acht en zoo kwamen door het gedrag b wakkere mannen de reizigers 'houden in de hoofdstad aau De Merapi, de bekende vulkaan in onze Oost, werkt nog steedsop groote afstan den wordt duidelijk een gebrom gehoord. Op de in de nabijneid van den vulkaan liggende onnernemingen is wederom asch regen gevallen. De Merapi gooit tnans aan drie zijden zand en steenen uit. Volgens een telegram uit Leith (Schotland) te Bremerhaven ontvangen, is de vermiste stoomtrawler Friedrich Albert op de zuidkust van IJsland gestrand en totaal wrak geslagen. De stuurman, de eerste machinist en een matroos hebben er het leven bij ingeschoten, De eerste heet Bojahr, de tweede Hermann Strieker, beide uit Geestemiinde afkomstig; de naam van het derde slachtoffer is niet öekend. De overige negen personen der bemanning werden gered en werden in een Boerenhoeve op IJsland gastvrij opgenomen. Ingezonden Mededeelingen. 20 ct. per regel. Een klein ongeval kan groote gevolgen na zich sleepen. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat ons het een of ander klein ongeluk overkomt, waarvan wij op 't eerste oogenblik volstrekt geen nota nemen, doch dat kleine ongeluk kan dikwijls ernstige gevolgen hebben. Wij geven hier een treffend voorbeeld van den Heer G. J. de Vaal, die in de Voorstraat te Woerden woont en de eigenaar is van een bloeiende hoeden- en petten zaak. Het was ons ter oore gekomen, dat ook hem voor ongeveer vier jaren een klein ongeluk was overkomen, waarop hij in den beginne geen acht gegeven had, zooals het gewoonlijk in een dergelijk geval gaat. Hij was n.l. op zekeren dag eens gevallen en van lieverlede begon hy pijnen in den rug en lendenen te gevoelen. Die pijnen werden van dag tot dag erger en bovendien had hij nog pijn in de zijde. Hij verklaarde aan onzen verslaggever, dat hij den meesten tijd voor zijn zaken op weg was en hij gedwongen werd door bovengenoemde pijnen tehuis te blijven en dientengevolge leed de gang van zaken er door. Op aanraden had hij baden genomen, masseeringen ondergaan, maar alles bleef zondereenig resultaat. Geluk kigerwijs vernam hij, gelijk zoo vele andere personen, die een ongehoopte genezing bekomen hadden, door het lezen der dagbladen, dat zij tot de Pink-Pillen van Dr. Williams hun toevlucht genomen hadden. Zulks moedigde hem aan, begon op geregelde wijze ze te gebruiken en van lieverlede bekwam bij zijne krachten terug en de rijggepijn verdween. Ik had zeker beter gedaan, zoo ging hij tot onzen ver slaggever voort, nog eenigen tijd met het gebruik voort te gaan, want zoo nu en dan bekom ik nog wel eens een kleine aanma ning ik wil het dus nog eenigen tijd voortzetten om den wortel der ziekte geheel en al uit te roeien maar dat kan ik U verzekeren, dat de Pink Pillen een heilzamen invloed op mijn gestel hebben uitgeoefend en ik zal ze een ieder ten zeerste aanbevelen. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acht geve de echte Pink-Pillen van Dr. Willams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink-Pjllen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig, dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeelen bezitten ze in geene deele. Koopt ze slechts bij de depothoudersdie onder de attesten zijn aangegeven, of zoo gij maar eenigen twijfel mocht hebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepot houder komen, den heer Snabilié. Prijs f 1.75 de doos, f. 9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Fianco toezending tegen post wissel. Een Woonhuis, met zijgang en erve aan de Breedstraat en achter uitkomende aan de Zijlstraat, f1390. Een Winkel- en Woonshuis met overdekte plaats en erve aan de Boersvest, f1300. Notaris W. A. van Doldeb Dzn., ten verzoeke van den makelaar J. F. W. Meijer. Een Winkel- en Woonhuis met Open Plaats en Erve aan den Korten Achterweg, f1940. Een Huis waarin Winkel- en Grossier- derij in Koloniale waren en erven aan de Breedstraat, f1500. Een Huis met Bovenwoning met afzon derlijke opgang plaatsje en Erve aan de Raam, f1420. Een Pand in verschillende gedeelten verdeeld (vroeger zes woningen) en erve in een gang Achter.de Teer stoof, 1300. Scheepyaart. Schiedam, 20 Februari. Aangekomen s.s. Holmside, kapt. Joh. Reed, met 1.200.000 kg. steenkolen, van Newcastle. Laatste Berichten. In de Januari-vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Nijmegen staakten de stemmen over het voorstel om bij de Tweede Kamer te steunen het adres der K. v. K. en F. alhier, waarbij wordt verzocht niet mede te werken tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd, Thans is het voorstel bij meerderheid van stemmen aangenomen. Te Rotterdam zyn vannacht twee personen aangehouden, die zich toegang hadden verschaft tot een kelderverdieping aan den Schiedamschen dijk aldaar, en daaruit een kist geconfijte dadels, toebe horende aan den bode op Schiedam, hadden ontvreemd. Op de agenda voor de aanstaande vergadering der Tweede Kamer zijn ver scheidene wetsontwerpen voor sectieonder- zoek geplaatst, o.a. tot verhooging van den accijns op gedistilleerd en dat betreffende het opsporen van delfstoffen van staatswege. Men meldt heden uit den Haag De minister van Binnenlandsche zaken is reeds sedert het laatst der vorige week niet aan zyn departement geweest, maar heeft zijn ambtsbezigheden tehuis verricht. Een lichte keelaandoening noopt hem eenige voorzichtigheid in acht te nemen. De minister van Waterstaat is licht onge steld en moest heden thuis blijven. Een vreeseiijk ongeluk. Te Baigts (Bas Pyrenées) is de stationchef Charrié door den sneltrein van Pau naar Bordeaux overreden. Het hoofd werd hem van den romp gescheiden. Hoe het ongeval precies heeft plaats gevonden, is met be kend. Een Ou dj e. Te Tomsk overleed dezer dagen een man op den gezegenden leeftijd van 140 jaren. Reeds voor 100 jaren ver loor hy zyn vrouwzyn zoon stierf negentig jaren geleden. kerknieuws. Te Haarlem is in het Schoterkw artier, op de Haarlemsche grens, aan de Paul Krugerstraat, een terrein van omstreeks 1400 vierk. M. aangekocht voor den bouw van eene parochiekerk. te Schiedam. Geveild20 Februari. Notaris W. A. van Dolder Dzn. Een Winkel en Woonhuis met vrije bovenwoning, erve en open plaatsje aan de Lange Kerkstraat f 3000.— Een Woning en erve met open plaatsje achter en gemeenschap hebbende met perceel I en uitkomende door voormelde gang in de Lange Kerkstraat f260.— Een Winkel- en Woonhuis met brood bakkerij en erve aan de Noordmolenstraat t 500.— Een Pakhuis met bovenwoning erve en open groRd aan de Noordmlemtraat, f260.= Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 20 Feb. 1903. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs Vrijdag 20 Feb. Moutwijn 17»/» per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming: flauw. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f8. Jenever: f12.— Amst. proef f 13.50. Prima Graanspdutus f 141/»—f 15. Spoeling fl.50. Berlijn. Spiritus in loco Parus. R°gK®, P-F«b. t Maart Hawb. I SPirit- P- Feb- Maart/April. Maïs 17.— 17.— 13'/*. 13s/*. I 56'/,. ia*/.: New-York. Amsterdam. 18 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. 19 Feb. Rogge op lev. zonder noteering. •ujnhoogte Keulen ('s more. 11 uurl 19 Feb. 1.70 cM. 20 Feb. 1.77 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.13 Disc. 4 nCt. Panjs - 48.22* 3 An* war d. - 48.15 3 CURECHEM-ANDERLECHT, 19 Febr. Hadeu waren aangevoerd 1809 stuks run deren, waarvan 576 ossen, 230 stie ren, 1003 koeien. Man betaalde voor ostan fr. 0.78 a 0.90, stieren Ir. 0.69 0.79, koeien fr. 0.69 a 0.79 per kilo. 19 Feb 18 Fob. 55*/,. Z 19 Feb. 20 Feb. 43.10 17.— 17.—

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3