Ingezonden MededeelingënT Rechtzaken. Handelsberichten. iiaatsie Herichten. Centraal Spoorweg-Maatschappij tot nader order zijn standplaats niet verlaten, terwijl eveneens het N. C. S.-personeel, dat zijn plichten zal blijven vervullen, onder alle omstandigheden zal worden beschermd en gehandhaafd; zoo noodig zal ook voor de bescherming van de vrouwen en kinderen van dit personeel worden gezorgd. Aan het stationspersoneel de Staatsspoor wegmaatschappij is bij circulaire, uitge vaardigd door den betrokken eerstaanwezend ambtenaar, medegedeeld, dat zij, die onder de gegeven omstandigheden de maatschappij getrouw blijven, onder alle omstandigheden door de maatschappij zullen worden beschermd en gehandnaafd, zoolang zij hun plicht doen. Door het bedanken van alle leden, heeft de afdeelmg Gouda van de Ned. Vereemging van Spoor- en Trampersoneel opgehouden te bestaan. De afdeeling begon met 80 leden en werd direct na de staking opgericht, om nu reeds weder te verdwijnen. In kringen, waar men op de hoogte kan wezen omtrent hetgeen er omgaat onder het spoorwegpersoneel, wordt nog deze week het uitbarsten eener staking verwacht. Naar de Rsb. verneemt, is men echter op alles voorbereid en zijn maatregelen genomen om in eik geval aen geregelden dienst der mailtreinen te waarborgen. Te Rotterdam was gisteren-avond vol komen orde aan de sporen, ofschoon alle maatregelen genomen zijn om hen, die bij een eventueeie staking werken willen, te beschermen. Heden nacht was een vergadering belegd van personeel der Rotterdamscbe tram met drie afzonderlijke vereemgingen vormen de leden een vereeniging van spoor- en trampersoneel. Er was een groot aantal leden tegenwoordigzij maakten door een geweldig tumult vergaderen onmogelijk, zoodat men onvernchterzake naar huis ging. Het station te Kesteren is bezet door 7 man van de rijkspolitie, die op net perron en bij de wissels surveuleeren. Het spoorwegpersoneel aldaar, omstreeks 22 man, hebben allen voor den bond bedankt. In het station te Wadenoyen is de wacht kamer 2e klasse betrokken door de gemeente-politie en eenige rijksveldwachters uit den omtrek. Op eenige plaatsen te 's-Gravenhage is een manifest van opruienden aard aange plakt, dat de namen van J. H. Schaper, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal en van een oud-sergeant als onderteekening droeg. De aangeplakte exemplaren werden door de politie onleesbaar gemaakt. Te Amsterdam gaat, volgens Het Volk op verscniilende kantoren een lijst rond, waarop ieder kan teekenen, die in net geval dat zijn hulp in oen a.s. strijd vereischt ■wordt, door den burgemeester zou opge roepen worden om de orde in de stau te heipen handhaven. Den tijd, dien men er voor beschikbaar heelt, moest men zelf invullen. De uitnoodigiug gaat van dt,n burgemeester uit. Dit oericbt wordt door de N, R. Crt, gelogenstraft. De heer F. van der Goes heeft getracht bet personeel vau net Handelblad den arbeid te laten neerleggen eu hen te doen besluiten met langer te willen werken voor ®en blad dat »git verspreidt onder de burgerij." De redactie van Het Volk plaats de volgende oproeping »Partijgenooten en geestverwanten, on verschillig waar, die een telefoon hebben, verzoeken wij onmiddehjk met opgave van °<tmmer en adres aan ons kennis te geven oi zij bereid zyn bij een eventueeie staking eze te onzer beschikking te stellen." Dit geschiedde naar aanleiding van wei- germg Van doorzending van telegrammen an corporatiën enz. m verband met een "ventueele werkstaking. Uu burgerdam meldt men aan het Nieuws, dat H. M. de Koningin Hare belangstelling heeft doen blijken naar den toestand der Durgerdammers, die den 29n Januari zoo deerlijk door werkstakers werden mishandeld. Enkelen van hen zijn nog steeds onder geneeskundige behandeling. Een der grieven van de stakende ar beiders aan de fabriek van den heer Westermann te Zaandam was, dat zij, die het werk hervat hebben, zich eerst uit de bondskas hebben laten ondersteunen. Die grief is thans weggenomen, doordat de laatstgenoemde arbeiders den genoten onderstand aan de bondskas hebben terug gegeven. Met het oog op eene mogelijke mobilisatie, ook der rustende schuterijen, hebben de betrokken bevelhebbers in de militaire af- deelingen aan ue burgemeesters eene opgave verzocht van het aantal schutters in hunne gemeenten. Met spoed zijn 3 stoomsioepen der Marine op 's Rijks werf te Hellevoetsluis gereed gemaakt om dadelijk op eerste order te kunnen vertrekken, men zegt, naar Rotterdam. Te Bergen-op-Zoom zijn de wachten aan de kazernes en het kruithuis alsook aan de schietbanen versterkt, terwijl patrouilles den geheelen nacht de stad doorkruisen. De geest onder de militairen is uitstekend. Verloven worden, buitengewone omstandig heden uitgezonderd, niet verstrekt. Het 3e bataljon van het 3e reg. is aan gewezen om zoo noodig de spoorlijn te be zetten van Bergen op-Zoom tot Dordrecht Te Oisterwijk is ook een werkstaking uitgebroken n. i. onder de z.g. losse werk lieden, die niet voor vast loon werken, op de schoenmakerij van den heer van de Wiel. Ongeveer 20 werklieden weigerden heden aan den arbeid te gaan. De oorzaak is een loonkwestie. Moord te Uden. In den nacht van Maandag op Dinsdag j. 1. is in de nabijheid" van de herberg van L. S. te Uden zekere L. van Boxtel met een mes in den rug gestoken, tengevolge waarvan hij op de plaats dood bleef. De jüsitie te 's-Hertogenbosch, die in verband met die misdaad Dinsdag een onderzoek ter plaatse instelde, heeft enkele personen, die onder verdenking staan de misdaden te hebben gepleegd, doen arresteeren. 20 ct. per regel. Gisteren-nacht en gisteren-middag bij den vloed bereikte de zee te Scheveningen van at villa Goifzicnt, noordelijk zoover het oog reikt, den duinvoet. De bouw van het nieuw gedeelte strandmuur had nocbtans geen hinder van het zeewater, aank de voorzorgsmaatregelen door opeenhooping van zand, en maken van een dam van bazaltkeien aan het strand voor den nieuwen muurbouw, waarvan reeds een mooi stuk bazaltfundeenng in wording is, Bij de politie te Amsterdam is door de Russische politie kennis gegeven, dat vermoedelijk naar Amsterdam zijn alge zonden diamanten en goud alkomstig van diefstal van een kroon van een beeld, uit een kerk te St. Petersburg. De waarde van het gestolene is 40.000 roebels. Het gestolene bestaat uit 78 diamanten, waarvan éen, die boven op de kroon heeft gezeten, in den vorm van een peer, zeer kostbaar is. Op voorstel van een der leden besloot de Raad der gemeente Franeker met 7 tegen 4 stemmen aan de regeering te verzoeken inzage te verleenen van de kohieren der bedrijts- en vermogensbelasting, om van die gegevens gebruik te kunnen maken bij het vaststellen van den hoofdeiijken omslag. Men schrijft uit Maastricht Het carnavalleest is oijna weder geëindigd Het werd Zondag door net geschut van ae sociteit Momus geopend en Dinsdag-avond gesloten. Veel verschilde het niet met het carnaval van vorige jaren. Men zag gemas- korden op straat en op de bals, welke laatste druk bezocht werden. Door de ver eeniging Maastricht Vooruit" waren voor 't eerst pryzen uitgeloofd voor het fraaist costume, waarvoor zicü vele mededingers hadden opgedaan. Geduroode de carnavals dagen was hier een totale werkstaking, daar in de labneken en op de kantoren niet gearbeid werd. Alles liep rustig at, en dit is wei het beste wat men van die dagen zeggen kan. De broodwinner des huizes. De heer C. van Baaien, van beroep timmerman en wonende 24 Nieuwehaven te Gouda, had steeds met ijver gewerkt om in het onderhoud van zijn huisgezin te voorzien en bekommerde zich eerder om zijn werk, dan om zijn gezondheid van den anderen kant heeft zijn ambacht er ook veel toe bijgedragen tot de vermindering zijner krachten en eenige ongevallen in zijn lichaamsgestel kunnen veroorzaken. Te veel arbeid is noodlottig voor den sterksten man en er zijn weinig lichaamsgestellen, die op den langen duur door te groote vermoeienis met bezwijken. Sedert tien maanden ge voelde de Heer van Baaien hevige pjjnen in de beenen, zulks was begonnen door waterzucht in de kmeen, en de pijnen namen van dag tot dag toe, het werd zelfs zoo erg, dat hij met meer werken kon en gedurende vijftien weken te huis is gebleven. Een zijner vrienden, hem in dien toestand ziende, raadde hem de Pink-Pillen aan, hij volgde de behandeling gedurende eemgen tijd en weldra gevoelde hij de pijnen verminderen en na verloop van eemgen tijd kon hij zijn werk als voorheen met denzelfden ijver weder hervatten. Indien mij dat zelfde weder mocht overkomen, zoo verhaalde hij aan onzen verslaggever, zal ik mij herinneren het goede, dat de Pink-Pillen van Dr. Williams mij gedaan nebben en ze terstond weder aanwenden en U kunt mijn beterschap aan een ieder bekend maken want zij hebben mij de kracht en lust tot werken weer teruggegeven, teneinde in het onderhoud van vrouw en kroost te voorzien. De overdreven arbeid veroorzaakt alierlej soort ziekten, put het geheele lichaamsgestel uit en is de oorzaak van bloedarmoede bleekzucht, zenuwziekte en algemeene verzwakking. De verschijnselen dezer ziek ten bestaan in hoofdpijnen, duizeligheden pijnen in rug, lendenen en beenen, steken in de zijde, verlies van eetlust, slaap en krachten. Dat alles zal verdwijnen door de herstelling van het bloed, dat geen een geneesmiddel op zoo'n krachtige wijze zal teweeg brengen als de Pink-Pihen van Dr. Williams. Wij kunnen er echter niet genoeg op aandringen, dat men wel acnt geve de echte Pink-Pillen van Dr. Wiilams te bekomen, want gelijk alle goede produkten worden ook de Pink-Piilen reeds op eene grove manier nagemaakt, zelfs zoodanig, dat zij uiterlijk den schijn hebben van de echte te zijn, doch de heilzame en genezende bestanddeeleu bezitten ze m geene deele. Koopt ze slechts bij de depothouders, die onder de attesten zijn aangegeven, of zoo gij maar eenigen twijfel mocht nebben, laat ze rechtstreeks van den Hoofddepot houder komen, den heer Snabihé. Prijs f 1.75 de doos, f. 9.— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Fianco toezending tegen post wissel. De kuiper. H. Krabbendam, van wien wij gisteren mededeelden, dat hij zijn 25- jarige dienstvervulling zal herdenken op a.s. Maandag, is gedurende dien tijd werk zaam geweest in de distilleerderij van den heer J. H. Ris Hzn. Aan het centraalstation te Rotterdam was heden aangeplakt een oiljet, onder teekend door den stationschef en bevat- vattende de aankondiging voor het perso neel der S S., dat ieder die bij staking het werk neerlegt en binnen 4 uur niet op jde presentielijst heeft geteekend, als geschorst zal beschouwd worden. Door de rechtbank te Rotterdam werd gisteren failliet verklaard de heer Willem van Buren, koopman en reeder te Vlaar- dingen. Rechter-commissaris nar. Koksma, curator mr. Schuurman. BEURS VAN SCHIEDAM. 26 Feb. 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit j de Kamer van Koophandel voor de Beurs. I Donderdag 26 Feb. Moutwun: t7l/i per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prims. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f8. Jenever: f12. Amst. proef f 13.50. Prima Graanspdutus f 14Vs—f 15. Spoeling fl,40. Berlijn. Spiritus in loco Parus. P- Febt j Maart Hamb. Spuit. p. Feb. f Maart/April 43.40 New-York, Maïs 1640 16.50 13»/« 13*/e 16.50 16.50 13»/,. Amsterdam. °P ',Vl z°nder noteering. 26 Feb, Rogge op lev, zonder noteenng. Rijnhoogte Keulen ('s morg, 11 uur) 25 Feb, 1.40 cM. 26 Feb. 1.40 cM, Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Louden kort fl2.13£ Disc. 4 pCt. Pat ys - 48.22$ 3 Antwerp. - 48.15 3 Naar wij vernemen, zal de Beursbrug Zaterdag-ochtend 10 ure officieel worden opgenomen en daarna voor bet openbaar verkeer worden opengesteld. Op Zondag 1 Maart a.s. hopen de gemeente-werklieden J. Giphardt, als tui nier, en N. Visser, ais -grondwerkerden dag te herdenken, waarop zy vóór 30 jaar by do gemeente in dienst traden. WEEKMARKT TE DELFT 26 Febr. Op de markt van heden waren de veepry- zen als volgtvette koeien le kwal. 1190 a 260 dito 2de kwal. f 110 a 175kalf- koeien le kwal. f 180 a 225dito 2e kwal. 1120 a 170vaarkoeien, lekwal. f 150 a 210: dito 2de kwal. f 90 a 140vette kalveren le kwal. f 70 a 98 dito 2de kwal. f 40 a 60vette schapen le kwal. f a dito 2de kwal. a weischapen le kwal. a 2e kwal. f a vette lam meren fa weilammeren f a magere varkens f25 a f45; biggen f4 a 14nuchtere kalveren f7 a 19 paar den f50 a 170; stieren a veulens t— rundvleesch 68, 62 en54c., vet I kaïtsvleesch 100, 90 a 75 c., schapevieesch a c., lams vleesch—a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 262 runderen, 25 paarden, 20 vette kalveren, 211 magere dito, 60 schapen of lammeren 120 varkens en 332 biggen, en 10 scnapen huuen de hokken. Ter graanmarkt van heden gedaan Jarige Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, f7.25 a 8.50 nieuwe do. f6.— a8.— Westlandscha roode ris dito f7.50 af 8.25. Zeeuwsche en Overmaassche rogge f5.25 a f6.—, nieuwe dito 15.25 a 6.n. wmtergerst f4.50 a f5.— zomergerst f4.25 a 5chevalier dito 15,25 a 6.zware haver 14.a 15.50, lichte dito f 3.25 a 4.25, groene erw ten f 7.50 a 9.75, mesting f7f 7.75, paardeboonen f 6.50 a 7.25, duiveboonen 17.50 a 9. bruine boonen f 8.50 all. witte boonen f9.75 a 11.25, koolzaad i 7.— a 9.25 buitenl. hennepzaad f6.50 a 7.—, kanariezaad f 15. af 23.—. Granen, Prijzen onveranderdomzet gering. De prijzen der boter waren nedenie kwal. f 63, goede f 59, mindere t 52 per V« vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 54/8 en 19/16 vaten, wegende te zamen 1270 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN, 26 Febr. Op de Veemarkt waren aangevoerd 100 Runderen, 100 Schapen, 20 Kalveren, Varkens, Men noteert: Runderen 3/6 a 5/Q Schapen 3/8 a 6/2, Kalveren 5/8 a 6,6 Varkens a - 1 J'UmiLyjMB 25 Fib. 26 Feb 2* Feb. 57. X 25 Feb. 57 t.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3