timEJSbcl) NIEUWS. Laatste Berichten. Handelsberichten. Maïs 547». Wisselkoersen te Rotterdam. 3 3 zwaar klokgelui en krachtige vreugdeschoten.' Na de plechtige Hoogmis, ten 9 ure door den directeur, den zeereerw. heer dr. Corten, opgedragen, werd door den Directeur, daar toe door bijzonder privilege gemachtigd, de Pauselijke zegen gegeven. Om half twaalf werd in de aula door prof. Van Tbuyl een keurige, hoogst wel sprekende toespraak gehouden. Na deze rede daverde een machtig Te Deum, op zware orgeltonen omhoog gedragen, langs de ruimte heen. Nadat aan het feestdiuer de Directeur met een geestdriftig woord de liefde van hem en geheel Rolduc aan den H. Vader vertolkt had, volgde te 5 uren eene plech tige zitting in de aula, die in poëzie, zang en symbolische voorstelling een grootsche hulde gat aan den jubileerenden Paus. De gelukkige groepeenng her levende oeelaen, de goede voordracht der poëzie, heel deze hulde bezield door opgewekte geestdrift, liet met na een verheffender: indruk te maken. Nadat nog de bekende cantate van Ver hulst was gezongen, werd het feest besloten met een schitterend kunstvuurwerk, een waardig slot van een waardigen, plechtigen, voor Rolauc's bewoners onvergetelijken dag. Dezer dagen is het overlijden gemeld van den airecteur van de gevangenis te Breda. Op den dag dat het stoffelijk overschot van den directeur werd ter aarde besteld, is de adjunct-directeur van de gevangenis in hechtenis genomen wegens gepleegde on regelmatigheden. De dienst wordt thans waargenomen door den directeur te Utrecht. (Noordbr.) Het Duitsche oorlogsschip Charlotte, dat Zaterdag^op de reede te Vhssingeu kwam, stoomde 's ochtends 6 ure de haven binnen. Te 10 u 15 m. begaf zich de heer J. L. Gruber, Duitsch consul te Vhssingen, aan board, waar hij aan de gebruikelijke gods dienstoefening deelnam. Onder de officieren bevindt zich ook hertog Paul van Mecklenburg, een neef van den Prins der Nederlanden. Te IJselstem heeft de arbeider Van Wagensveld, die verblijd is met de geboorte van drie meisjes, waarvan het oudste de namen ontving van H. M. de Koningin, van H. M. t 30 ontvangen. Te Bruinisse hebben ruim een 50-tal schippers zich vereeuigd met het doei een fonds te vormen, ten einde daaruit eikan der de financieele schade, door storm of overmacht aan hun vaartuigen veroorzaakt, zooveel mogelijk te vergoeden. Door het heffen van een jaarlijkscne contributie zal de vereeniging, Uie den naam t>Onderunge Hulp" dragen zal, trachten dit doel te he- reiken. Dr. Alfred Russell Wallace heeft in het jongste nummer vau het hekeiiue tijdschrift de Fortnightly Review een zeer curieus artikel gepuonceerd, waarin hij beweert te kunnen Bewijzen, dat lo. de aarde zich juist in het midden van net heelal bevindt, en 2o. dat alleen op ouze planeet net orga nische leven mogelijk is. Te Haarlem vervoegde zich een vrouw bij een dokter met verzoek of hij bij een familie wilde komen. Even daarna willende vertrekken, bespeurde hij dat zijn overjas "it de gang was verdwenen, terwijl hem nader bleek, dat bedoelde familie van de boodschap mets afwist. Zekere vrouw De Kr., wonende in de buurt Zeildyk te Huist, is zoodanig door M. v. K. mishandeld, dat de ongelukkige voor dood in hare woning moest worden gedragen. Onder meer verwondingen en kneuzingen moet haar maag beleedigd zijn door slagen, die met een steen werden toegebracht. Vergadering ran den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 10 Maart 1903, 's namiddags 2 ure. Voorzitter: de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Aanwezig zijn 19 leden, er bestaan twee vacaturen. Na vaststelling van de notulen der laatst gehouden vergadering, wordt mededeeling gedaan van de Ingekomen stukken. Van B. en W. proces-verbaal van de op name der boeken en kas bij den gemeente ontvanger van den heer J. O. Bender missive, houdende mededeeling, dat hij de benoeming tot ambtenaar van den bur gerleken stand met kan aannemen beide stukken aangenomen voor kennisgeving van mej. J. Tijl adres, houdende verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres aan school D met ingang van 1 April, wordt verleend van de Commissie tot wering van school verzuim verslag dier commissie' over het jaar 1902, kennisgeving en opname in het Gemeenteverslagvan het bestuur der vereemging nCentraal bureau voor sociale adviezen'' adres, houdende het verzoek om, evenals in ander gemeenten een subsidie te mogen ontvangen in handen van B. en W. gesteld om advies. Verder zij nog ingekomen van regenten van het St. Jacobs-Gasthuis adres, houdende verzoek om, nu de Raad afwijzend heeft beschikt op het verzoek dd. 22 October j 1. van hun college en administrateuren van het fonds, herkomstig van het Oude Man huis, en zij van oordeel blijven, dat het noodzakelijk is om in de huisvesting en verpleging der aan hunne zorg toe vertrouwde oude mannen en vrouwen verbetering te brengen, 1. aan hen voor het loopende jaar een subsutie te verleenen van f 2000 en 2. om bij inwilliging hiervan goedkeuring te verleenen aan de bijgevoegde suppletoire begrooting; in handen van B. en W. gesteld om advies van het bestuur der Vereemging »Schiedam Vooruit" adres, houdende het verzoek om de jaarlijksche subsidie van f 1300 vooralsnog niet aan de vereemging te onthoudenhierop zal wor den gelet, wanneer het verslag der Ver eniging met het advies van B. en W. straks aan de orde komt,. Aan de orde is nu het Onderzoek d e r g e 1 o o f s b r i e v e n van de nieuwbenoemde leden, de heeren A. J. van der Poel en L. H, F. A. Faure. De Burgemeester belast daarmede de heeren Beukers, Kranen en Klein en schorst voor een wijl de vergadering. De heer Klein deelt na heropening der vergadering mede, dat de commissie de stukken, betrekking hebbende op de verkiezing van bedoelde heeren, in orde heeft bevonden en adviseert tot hun toe lating. Met algemeene stemmen wordt overeen komstig dit advies besloten, waarna de Voorzitter de Commissie dankt voor het onderzoek. Daarna is aan de orde de benoeming van eene onderwijzeres, Hoofd van School B. Als zoodanig wordt benoemd mej. S. La- zonder te 's Gravenhage met 10 stemmen, tegen 8 stemmen op mej. T. Wybrandy te Utrecht en 1 op mej. A. M. van der Veen te Utrecht, uitgebracht. Vervolgens worden behandeld een aantal Ontwerp-besluit en. Ontwerp besluit (model Btot af- en overschrijving van posten op de begrooting, dienst 1902, tot een bedrag van 1193.75 goedgekeurd. Ontwerp besluit (modelB) tot af- en overschrijving van posten op de begrooting, dienst 1903, tot een bedrag van f 150.05 goedgekeurd. Ontwerp-besluit (model C) tot wijziging van de begrooting, dienst 1903, met een bedrag van 150; goedgekeurd. Ontwerp-besluit tot af- en overschrijving op de begrooting van de Gasfabriek, dienst 1902, tot een bedrag van f 2146.71^ goed gekeurd. Ontwerp-besluit tot wijziging der begroo ting van ontvangsten en uitgaven van de Gasfabriek voor den dienst 1902, tot een bedrag van f 2319.98 goedgekeurd. Ontwerp-besluit tot af en overschrijving op de begrooting van de Drinkwaterleiding, dienst 1903, tot een bedrag van 1835.99 goedgekeurd. Ontwerp-besluit tot wijziging der be- grooting in ontvangsten en uitgaven van de Drinkwaterleiding, dienst 1902, tot een bedrag van f 5340.82goedgekeurd Daarna zijn aan de orde. Rekeningen. Rekening van de Kamer van Koophandel en fabrieken, sluitende met een batig saldo van f 134.584 wordt met algemeene stem men goedgekeurd Rekening van de Commissie tot beheer der fondsen van de vernietigde gilden, slui tende met een batig saldo van f 183,05 wordt evenzeer goedgekeurd. Rekening van administrateuren van het voormalige Oude-Manhuis, sluitende met een batig saldo van f74.584 wordt mede goed gekeurd. Vervolgens komt in behandeling het voorstel van B. en W. tot plaatsing van een hek om het Plantsoen bij de Singelkerk. De heer Loopuyt vraagt of dit hek daar nu zoo hard noodig is. De heer Visser zegt, dat dit hek noodig is in het belang van de boomen, welke daar geplant zijn. Daarna wordt met algemeeDe stemmen overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Aan de orde is nu de brief van B. en W. in zake Grondaanvraag, nl. het verzoek van de Eerste Hollandsche IJzerertsmaatschappij om huur van grond aan de Maas. De heer De Groot ziet niet gaarne, dat door aanneming van het voorstel van B. en W. deze zaak uit is; hij stelt daarom voor, B. en W. uit te noodigen de onder handelingen met genoemde maatschappij te heropenen. Na breede discussie, waarbij vooral in het licht wordt gesteld, dat eerder de IJzerertsmaatschappij op haar verzoek moet terugkomen, trekt de heer De Groot zijn voorstel in. De brief wordt daarna voor kennisgeving aangenomen. Daarna wordt behandeld het verslag en de rekening en verantwoording van de Vereeniging »Schiedam Vooruit", met het nader van het bestuur dier Ver eeniging ingekomen schrijven voor ditjaar, alsnog de gewone subsidie van f1300 toe te staan. De heer Loopuyt doet het voorstel aan de Vereeniging overeenkomstig haar verzoek weder voor dit jaar de subsidie van f 1300 toe te staan. Na uitvoerige beraadslaging wordt dit voorstel in stemming gebracht en aange nomen met 14 tegen 5 stemmen. Tegen stemmen de heeren P. Jansen, rar. Jansen, van der Schalk, Visser en Honnerlage Grete. In behandeling komt daarna het voorstel in zake Grondverkoop, nl. het adres van L. van Eyk om aankoop van grond aan de Nassaustraat. Na eenige discussie, waarbij de heer Klein betoogt dat de prijs te gering is, wordt het voorstel van B. en W. tot den verkoop te besluiten aangenomen met 12 tegen 6 stemmen. Tegen stemmen de heeren Gouka, Van der Schalk, Ris, Van Westendorp, Bender en De Groot. (De heer Lagerwey was tijdelijk afwezig) Nu wordt behandeld het voorstel van de Raadsleden De Groot c.s. tot openbaarma king van de Notulen der geheime ver gadering. De heer De Groot wijzigde het voor stel zoo, dat de stukken zouden gedrukt, niet voorgelezen worden. Na breede discussie wordt dit voorstel verworpen met 12 tegen 7 stemmen. Voor stemmen de heeren Kiein, Gouka, Kranen, Ris, Van Westendorp, Beuder en De Groot. Het subsidiair voorstel van den heer De Groot in zake een door de voorstellers geconcipieerd uittreksel vond geen voldoende steun en kwam dus niet in behandeling. Ten slotte komen in behandeling de voorgestelde wijzigingen in zake de Inkomstenbelas ting. Ze worden behoudens kleine veranderingen allen aangenomen. Daarna wordt aan B. en W. op hun verzoek nog een crediet van f 50 verleend voor verteringen bij de stembureaus. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter ruim half zes de vergadering. Heden-ochtend is de 6-jarige den B., wonende in de Warande, op de Westvest door een sleeperswagen overreden. De knaap werd ernstig aan beide beenen ver wond. Ten huize van den heer v. d. T. werd hij door een geneesheer verbonden. Aan de Overschieschestraat heeft de politie vannacht om 1 uur een schoorsteen brand gebluscht, die door spoorwegbeamb ten was ontdekt. De aangerichte schade wordt door assu rantie gedekt. Dit jaar zal hier terstede wederom een tentoonstelling vanwege de vereeniging »Floralia" plaats hebben. - In de heden gehouden zitting van de Tweede Kamer waren aan de orde de interpellaties van de heeren Mees en Troelstra, naar aanleiding van de spoorweg staking. De tribunes waren stampvol, de diplo matenloges alle bezet, terwijl alle ministers aanwezig waren. Eerst hield de heer Mees zjjn interpellatie, daarna mr. Troelstra. Na de pauze zou Troelstra zijn rede voort zetten. BEURS VAN SCHIEDAM. 10 Maart 1903. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor da Beurs. Dinsdag 10 Maart. Moutwiw f 7'/4 per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting, Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins, Stemming ffauw. Bond van Distillateurs Moutwijn: f8.— Jenever: 112. Amst. proef f 13.50. Prima Graanspiritus f 141/sf 15. SroELiNö fl.60. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco (Rogge, p. Maart i Apil (Spirit, p. Maart April./Mei. 7 Maart 9 Mrt. 16^25 16 25 137s 137s- s 9 Maart. 54. 10 Mrt. 1640 16.25 13s/8. 13s/s- f.) New-York. Amsterdam. 9 Maart Rogge op lev. zonder noteering. 10 Maart Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 9 Maart 2.96 cM. 10 Maart 2.90 cM. Per Telegraaf. Londen kort f 12.13 Disc. 4 pCt. Parjjs - 48.25 Antwerp. - 48.15 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 10 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 36 paarden, veulen, ezel, 792 vette runderen, 597 magere dito, 178 vette kalveren, 628 nuchtere engraskalve ren, 2 schapen of lammeren, 7 varkens 149 biggen, bokken of geiten Koeien en ossen 26 tot 35 c., stieren 24 tot 29 c., kalveren 49 tot 60 c. per 4 kilo Melkkoeien f 105 a 245, kalfkoeien f 140 a t 275, stieren 150 a 190 graskalveren f a pinken f a vaarzen f 70 a 145; alles mager vee; biggen 18.50 a 18, paarden f 55 a 140. Nuchtere kalveren, slacht- f 6 a 9.50 fok- f 14 a 22. Handel in runderen vrij goed. Spoelingvee 2 a 3 cent boven noteenng. Vette kalveren ruimschoots ter markt; handel matig. Mager en melkvee met redelijken omzet. Nuchtere kalveren werden goed verkocht. Wegens den onregelmatigen aanvoer, veroorzaakt door den zwaren mist, werd de handel zeer vertraagd. Op de botermarkt werden aangevoerd 32/8 en 51/16 vaten en 376 stukken a 4 kilo. Prijs le kwal. f 58, 2e kwal. f 54,3e kwal. f 50. Per 4 kilo 65 a 70 c.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3