Afgezien echter van de zooeven vermelde zuiverheid heeft de zeelucht nog bovendien d® eigenschap van steeds min of meer zouten met zich te voeren, en aldus voor Vele lijders de meest ideale inhalatie-lucht wezen, die men zich met mogelijkheid "Gaar kan denken. Eindelijk leert de ervaring voldoende, dat de inademing van zeelucht voor zeer vele lijders het beste maagmiddel is dat bestaat, nl. om een kolossalen honger °P te wekken. Het Landelijk Comité tot ondersteuning van de slachtoffers der algemeene werk staking ontving tot dusver in het geheel een bedrag van f 34,575.30. Zal ook op de nieuwe Beurs te Amsterdam getrommeld worden Ziedaar eene vraag, die zeker menige jongen al eens heeft gedaan, al geeft bet afnemen van de liefhebberij in de laatste Jaren reden om te vermoeden, dat eene opheffing van dit aloud gebruik thans tuinder ontroering zou verwekken dan het vroeger wel eens heeft gedaan. Beslist is er ten raadhuize hieromtrent uog niets. Er zijn groote bezwaren tegen handhaving van het gebruik, omdat thans tal van kantoorlokalen, in de Beurs Uitkomende, verhuurd zijn en de stad haar huurders toch niet onthalen kan op zoo'n oorverdoovend ^burengerucht", al is dit dan °ok maar gedurende eene week in het jaar «n voor 2 uren per dag. Inzake het te Utrecht voorgekomen geval van (vermoedelijke afpersing deeit het Utr. Dgbl. in dato 6 dezer nog het vol gende mede He geschiedenis, welke zich ten huize van den heer v. K. tusschen dezen en den heer F. heeft afgespeeld, heeft in de stad zeer veel sensatie verwekt. Een verdacht feit is, dat v. K. binnen kort met al zijn hebben en houden naar lndië had willen vertrekken. De koffers stonden reeds voor de groote reis gereed, die de volgende week aangevangen zou worden. Gisteren-morgen om half zeven werd hij uit zijn bed gelicht en vervoerd naar het hoofdbureau van politie, alwaar hij thans in bewaring zit, verdacht van geldafpersing. Met den heer F. ging het na zijn opne- miDg in het Diaconessenhuis aanvankelijk zeer slecht. In meer of min bewusteloozen toestand verkeerende, kon hij slechts moei; lijk inlichtingen geven omtrent de juiste toedracht der zaak, Gisteren was de toe stand reeds beter, terwijl het bewustzgn thans geheel is weergekeerd. Hij zal voor- loopig echter wel in het Diaconessenhuis moeten blijven, daar het gebeurde hem zeer geschokt heeft. De raad der gemeente Nijmegen heelt op voorstel van Burgemeester en Wet houders aan den heer R. H. Eyssonius de Waal, te Arcen, voor zooveel de gemeente Nijmegen betreft concessie verleend voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtramweg Nijmegen— Venlo. Men meldt uit 'sHertogenbosch De bekende dienstweigeraar De Bruin, die aan de oproeping om onder de wapens te komen, niet bad voldaan, is Zaterdag door den krijgsraad iD het 2e militaire arrondissement wegens desertie tot 3 maanden detentie veroordeeld. Oe moord te Kuitaart. Omtrent den moord te Kuitaart meldt men aan de N. R. Ct.: Het onderzoek der justitie heeft tot nog toe niet veel licht in deze treurige zaak verspreid en mogen er tegen den verdachten, te Middelburg zich inarrest bevindende Salomon Koole al zware vermoedens zijn gerezen, aanwijzingen voor zijn schuld ontbreken te eenenmale, terwijl hij trouwens alle schuld pertinent ontkent. Heden zal de hofstede van Koole weer zeer nauwkeurig worden onderzocht, waarvoor niet minder dan 12 politiemannen zijn aangewezen. Te Rozendaal (N.-Br.) is een jongmensch gearresteerd, zekere H. Roovers, van wien bij onderzoek is gebleken, dat hij de dader is der verschillende inbraken en diefstallen, welke in den afgeloopen winter in die gemeente hebben plaats gehad, en waarvan onschuldigen ten onrechte werden verdacht. Met welken gevaarlijken jongen men te doen heeft, kan hieruit blijken, dat hij vóór zijne overbrenging naar de gevangenis te Breda getracht heeft het arrestantenlokaal te Rozendaal in brand te steken. Door eenige stroohalmen met een gaspit in aanraking te brengen, waardoor deze ontvlamden, bad de deugniet zijn nachtleger in brand gestoken. Gelukkig werd dit door den surveilleerenden politieagent nog bijtijds ontdekt. Men gelooft, dat hij medeplichtigen heeft. trEMEA trl) >IEUWS. Twee voerlieden van den heer Jansen, expediteur der Hollandsche Spoor te Venlo wonen in hetzelfde huis. Een hunner had het ongeluk, met den bestelgoederenwagen, net vierjarig dochtertje van zijn kameraad te overrijden. Het wiel ging de kleine over het hoofd; het kind was terstond dood. Men vertelt, dat toen de voerman het ongeluk bemerkte, hij in zwijm viel van schrik. Een droevig voorval had te Budel aan de zinkfabriek plaats. De werkman J. Kuij-, pers, wonende te Bocholt (België), die bij het in werking zijn der dubbele lift heeft willen zien, hoe dat toestel werkte, is vermoedelijk door de lift getroffen, althans men vond hem levenloos op den zolder liggen. Zijn l(jk is naar de ouderlijke woning te Bocholt overgebracht. Dinsdag, onder de Hoogmis, toen het Credo begon, sloeg de bliksem in de R. K. Kerk te Banholt-Mheer. Hij deed verschei dene muzikanten der Harmonie, die in de kerk was, neervallen en scheurde een koperen instrument openverder kreeg een jongen eene brandwond in de rugin eenige kleedingstukken werden gaatjes ge brand en een kasje, dat achter in de kerk stond, werd in brand gestoken de brand werd spoedig gebluscht. Natuurlijk heerschte er groote schrik, toen men zag, wat er gebeurd wasvelen drongen naar buiteneerst dacht men, dat een pistool of revolver afgegaan was, zoo kort en dof was de tegelijk waargenomen donderslag. Het twee-jarig kind van J. v. R., te Gestel, had gisteren het ongeluk met het hoofd in een ketel water te vallen. Eenige oogen blikken later werd het levenloos er uit opgenomen. Den in der haast ontboden geneesheer mocht het met meer gelukken de levensgeesten op te wekken. Te 's-Gravenzande geraakte een 15-jarige jongen bij het zwemmen in een trekgat en riep in doodsangst om hulp. Twee ervaren zwemmers, H, van den Berg en J. Noordam, op een der steenen hoofden gezeten, ontdeden zich onmiddellijk van hun bovenkleeren en begaven zich in zee, maar tóen zij den drenkeling gegrepen hadden en het zeehoofd trachtten te nade ren, bleek hun dit door den hevigen stroom onmogelijk. Twee toeschouwers, die deze worsteling aanschouwden, bonden nu twee kleedingstukken aan eikaar en wierpen den zwemmers het eene eind toe, zoodat deze zich uit het trekgat werkten. De jongen was al bewusteloos, maar werd weer bijgebracht, De beroepsvisschers in Friesland klagen over veel doodo visch, terwijl de viscb, die gevangen wordt, gauw sterft. Ook de aal, die alleen levend naar Engeland kan verzonden worden. Men schrijft een en ander toe aan het van de hooilanden afstroomende water, dat tengevolge van vergaan gras de ziektekiem zou mede- brengen. Door een Engelsch geneeskundige, Aut- chinson, is in een rapport, door hem uit gebracht over een reis naar lndië tot onderzoek van de lepra, de stelling verdedigd, dat deze ziekte ontstond door het eten van bedorven, slecbt gezouten visch. In de discussie was men het niet geheel met hem eens, en niet overtuigd, dat zjjn bewijzen afdoende waren, maar men achtte het toch zeer de moeite waard de zaak nader te onderzoeken, De Karthuizers uit Frankrijk uit gewezen zijn in onderhandeling getreden met den hertog vaR Argyll, zwager van den koning van Engeland, voor den aankoop van zijn bezitting Iona, een der Hebriden. Dit eilandje, 26 vierkanten kilometer groot, geld als de bakermat van het Schotsche Christendom, vroeger waren er monniken gevestigd, tot de hervorming er hen vandaan kwam jagen. Laatste Berichten. Bij de examens aan de Polytechnische School (artl. 64) is o.m. geslaagd de heer J. Maas. In de opgave van den raad van beroep te Rotterdam, voorkomende in de Stct. van 8 Mei, no. 107behoort de volgende ver betering te worden gebracht tot plaatsvervangend lid-werkman, staat C. I. G. Kemper, Rotterdam dit moet zijn: C, I. G. Kemper, Schiedam. Op het dak der branderij van de firma J. H. van Gent in de Boterstraat ontstond heden-middag door onbekende oorzaak brand, die echter door het perso neel met emmers water spoedig gebluscht werd. Heden-middag te ongeveer 4£ uur kwam de 12 jarige Anton van Dijk, wonende aan de Hoofdstraat, met den sleeperswagen van Hofstede mederijden en sprong op de Koemarkt van den wagen. Hij viel daarbij echter met het ongelukkig gevolg dat zijn rechterhand onder het wiel kwam en zeer ernstig gekwetst werd. Hij is onder ge neeskundige behandeling gesteld. (S. Ct.) De minister van Oorlog, generaal Bergansius, heeft zich heden-ochtend naar Soestdijk begeven, ter audiente bij H. M. de Koningin. Koloniën. Djambi en Borneo. De resident van Palembang seinde onder dagteekening van den 8en Mei aan de regeering dat hij, op 30 April en 1 Mei ondernomen patrouilles uit het bivak te Telok Singkawang (Boven Batanghari) doodelijk gewond werden de juselier van der Aa en Neiicen (alg. st. no. 48539 en 49156) en licht gewond de fuselier Müüer (alg. st. no. 42710). Blijkens telegrafisch bericht van het gewestelijk bestuur te Bandjarmasin van den 9den dezer werden patrouilles in de omgeving van Poeroek Tjahoe, tusschen 29 April en 4 Mei niet beschoteneven min was dit het geval met het stoomjacht Negara. Posterijen en Telegrafie; Door de Duitsche postadministratie wor den aan de buitenzijde der loketten brief wegers geplaatst tot 500 gram ten dienste van het publiek, dat nu niet behoeft te vragen of een stuk al dan niet voldoende is gefrankeerd, maar niet minder ten dienste der ambtenaren, die ten minste daardoor niet meer van hunne vele werk zaamheden nutteloos worden afgehouden. Dezelfde administratie is voornemens, op ruimer schaal de kantoren te voorzien van automaten voor den verkoop van postzegels enz. Sport. De Kon. Nederl. Jachtvereeniging Nimrod kondigt in de Ned. Sport aan, dat op 5 Juli te Haarlem een schiedwedstrijd zal worden gehouden. De groote Nimrodswed strijd zal dit jaar plaats hebben te Arnhem, waarschijnlijk einde Juli, terwijl op 8 Augustus op de baan te Woestdu-n een internationale schietwedstrijd gehouden zal worden. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 8 Juni 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Maandag 8 Juni. Moutwijn: f ls/t. per Hectoliter cont.. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noleering Stemming flauw. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f81/,,. Jenever: f12.50. Amst. proef f 14. Prima Graanspiritus f 14»/»—f 15. Spoeling f 0.70. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco Rogge, p. Juni Juli (Spirit, p. Juni Juli/Aug. Maïs 57»/* 17.40 16.90 15.75 15.75 57»/,. 17.25 16.75 15 50 15.75 f.) New-York. Amsterdam. 6 Juni Rogge op lev. zonder noteering. 8 Juni Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 6 Juni 2.15 cM. 8 Juni 2.25 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort tl2.10£ Disc. 3| pCt. Pargs -48.12£ 3 Antwerp, - 48.3 VEEMARKT TE SCHIEDAM, 8 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd Magere runderen28 vette runderen kalverenschapen lammeren varkensbiggenpaarden bokken of geiten. De prijzen waren vette runderen le kwal. f0.79, 2e kwal. f0.72, 3e. kwal. f 0.66 per kilo; ossen le. kwal. f 0.79 2e kwal. t 0.72 3e Kwal. f 0.66 per kilo. Handel levendig, alles werd zoo goed als verkocht. VEEMARKT TE ROTTERDAM 8 Juni. Ter veemarkt waren aangevoerd 175 vette runderen, 516 vette kalveren, nuchtere kalveren, 812 schapen of lammeren, 437 varkens, biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 30 40 c., stieren 27 a 35 c., kalveren 35 a 47 c., schapen 25 a 37 c., lammeren 30 a 42 c. en varkens 17 a 40 c. en lichte varkens voor export 17 a 19 c. per kilo. De verkoop van runderen ging zeer langzaam. Kalveren, in het bijzonder die voor export, met vluggen handelde afloop was echter slecht tot lagere prijzen. Wolvee met zeer geanimeerden omzet. Varkens met tragen handel. Aardappelen. Spuische jammen f 3.75 a f 4Brielsche kralen f 3.20 a 3.50, Zeeuwsche blauwe f 4.20 a 4.50, dito bonte f,4.20 a 4 50, Geld. blauwe t 3.a 3.50, Duitsche roode f3.— a 3.20, Flakeesche jammen f 3.50 a 3.75, Duitsche blauwe 13.50 a 3 70, magnum bonums f - a f poters f a per hectol. Malta aardappelen 14 a 16 c. per kilo. Met geen aanvoer en tamelijke vraag. Zeeuwsche eieren f3a 3.10 Over- maassche dito f 3.20 a f 3 40 de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f 17.— a 21.50 per 50 kilo. Aanvoer 9 wagens. Handel redelijk vlug. ROTTERDAM, 8 Mei. Buitenlandscbe Granen stil. Rooge, per 2100 kilos, 9 pua 20/25 Taganrog uit zeeboot t 132; 9 pud 10/15 dito stoomend 1 130. Gerst, per 2000 kilos: 64,65 ko. Nico- lsjeff f 119, f 12050/61 ko. Taganrog stoomend f 116. Haver, per 100 kilos, 47/48 ko. Peters- burger uit zeeboot t 6.15, f 6.10. Mais per 2000 kiloAmenk. Mixed 125 dito dito uit zeeboot f 123, f 121, dito dito Mei atlading f 122.50, duo dito Sept.-Oct. aflading f119; Odessa f 127, do. Woensdag gewacht 1123.50, 1124. VEEMARKT TE LONDEN, 8 Juni. Op de Veemarkt waren aangevoerd1100 Runderen, 10000 Schapen, Kalveren, -~ Varkens. Men noteert: Runderen 2, 6 a Schapen 3/4 a 5/8, Kalveren a Varkens a - '15 D. F. W. i'KiKS. 6 Juni. 8 Juni. 5 Juni fi Juni,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3