houden, gelijk hij het gewoonlijk op het I'Oo doet. £n men voegt er ik doelde daarop ook reeds in een mijner vorige brieven nog iets anders bij, n.l. dat er aanleiding zou bestaan voor onze beminde Vorstin om nabij den Haag eenige maanden v&n kalme rust te nemen, met 't oog op een voor Dyoastie en Volk even verblijdende gebeurtenis, die op het einde des jaars zou zijn te verwachten en dat ook oorzaak rs, dat H. M. den Prins op zijn reis naar Weenen Biet heeft vergezeld. Het is mij Biet mogen gelukken de waarheid van dat beweren vast te stellen, doch wel is me en van vertrouwbare zijde verzekerd, dat men in de hofkringen ook over dit onderwerp fluistert en geheel vervuld is van den wensch dat het geen loos praatje moge blijken. H. M. de Koningin-Moeder deed te Rotterdam door bemiddeling van het comité der fancy-fair, aan de Vereeniging voor wijkverpleging een gift van 1100 toekomen als blijk van hare belangstelling in laatst genoemde vereeniging. Intrekking van de verhoogde Jenever» belasting. In zijn astwoord op het Kamerverslag over het wetsontwerp houdende nadere bepalingen aangaande den accijns op de suiker, zegt de Minister van Financien, dat ook hij aanzienlijke verlaging van den accijns zou wenschen om tot een grooter suikerverbruik te geraken, maar dat hij daarvan tot zijn leedwezen, voorshands oooet afzien. Bij den beslisten tegenstand van een deel der leden tegen geringe verlaging van den suikeraccijns en tegen verhooging van den accijns op het gedistilleerd, heeft de Minister zich ernstig de vraag gesteld of hij beide voorstellen behoort te hand haven. Be .slotsom zijner overwegingen was het vragen van machtiging aan de Koningin om het wetsontwerp tot verhooging van den accijns op het gedistilleerd in te trekken. Maar dit kan alleen geschieden, zegt de Minister, indien in de plaats van een verhoogde opbrengst van het gedistilleerd, de vrijvallende suikerpremien aan de schatkist ten goede zullen komen en dus Verlaging van den suikeraccijns thans achterwege blijft, daar het noodzakelijk is op dit oogenblik tot versterking der middelen over te gaan, daar op de gewone Bitgaven een tekort is te becyferen van f 11.565.225. Wordt het gedistilleerd niet verhoogd, maar de tegenwoordige suikeraccijns ge handhaafd, dan zal de middelenversterking 6 a 7 ton minder bedragen dan oorspron kelijk in de bedoeling lag, maar hierin ziet de Minister geen overwegend bezwaar. Be gewone audiënties van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Marine zuilen deze week niet plaats hebben. Naar men verneemt, schiet het ontwerpen van eene spoorwegbrigade, waarmede men zich aan het Departement van Oorlog bezig houdt, goed op. Be brigade zal begrepen worden in de organisatie van het korps Genietroepen en komt te Utrecht in garnizoen. De thans bestaande spoorwegcompagnie wordt opge heven. Het korps genietroepen krijgt een kolonel commandant. De gewone Ministerraad werd Dinsdag gehouden in de Treveszaal te 's-Graven- hege. By die gelegenheid is een foto grafische opname gemaakt van alle acht Bewindslieden, in groepen vereenigd om de tafel, gereed om de werkzaamheden aan te vangen, zoodat het portret een beeld zal geven van onze Regeering, in Ministerraad vereenigd. De Tweede Kamer is tot hervatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen Dins dag 16 Juni te elf uur. Van bevoegde zijde wordt aan de Msb. gemeld, dat zeer ernstig voor de Kamer- candidatuur Sittard in aanmerking komt de heer A. G. Snijders, kapitein van het Ned.- Indisch leger, thans met verlof hier te lande. De heer Snijders is gedecoreerd met de Militaire Willemsorde, houder van een eere sabel en geboren Limburger. De Centrale Raad van beroep (Ongevallen verzekering), heeft bepaald, dat 's Raads griifie gevestigd te Utrecht, Trans no. 10, zal geopend zijn van des morgens 9 uren tot des namiddags 4 uren en zuiks dagelijks, behalve op de Zondagen en algemeen erkende christelijke feestdagen. Bij de eergisteren gehouden verkiezing voor de Prov. Staten te Dordrecht waren van de 5166 kiezers 3294 opgekomen er waren 103 stemmen van onwaarde. De heer mr. H. Bilderbeek (lib.) verkreeg 1249, de heer Z. van Schelt (a.-rev,) 1158 en dr. Th. Stoop (soc dem.) 681 stemmen zoodat eene herstemming zal moeten plaats hebben tnsschen de heeren Van Bilderbeek en Van Schelt. Gisteren ochtend is per extra-trein van de H. IJ. Spoorweg-maatschappij van Am sterdam naar Deventer vertrokken het 3e escadron van het le regiment huzaren, dat tijdens de werkstakingen onder bevel van den ritmeester Van Overveldt, in de hoofd stad gedetacheerd is geweest. Gisteren is te Groningen overleden een daar ter stede en ook daarbuiten zeer gezien man, jhr. mr. W. C. A. Alberda van Ekensteio, in den ouderdom van 77 jaar. De overledene was tot verleden jaar hd van de Eerste Kamer en Kamerheer in buiten gewonen dienst van H. M. de Koningin, oud-districtschoolopziener te Groningen. Te Doesburg ontstond in een herberg geschil tusschen een beschonken militair en een burger, die daar met zijn meisje en zijn zuster zat; de militair wilde met deze zuster den avond doorbrengen, doch haar broeder R. verzocht den infanterist haar met rust te willen laten. Bij de daaropvol gende woordenwisseling trok de militair in drift zijn sabel en gaf daarmede den ander een houw over het hoofd, waardoor de schedel aan het voorhoofd over de geheele lengte van den neuswortel tot het haar gekloofd is. De toestand van den gewonde, ofschoon geenszins zonder gevaar,is thans bevredigend. Tegen den dader, een milicien uit Enschedé herkomstig, is proces-verbaal opgemaakt. Door den kapitein van de Amersfoorsche boot werd gister-ochtend bij de havenpolite te Amsterdam gerapporteerd, dat door hem op de Zuiderzee was gesleept eene te Durgerdam thuisbehoorend visschersvaar- tuig. Op de hoogte tusschen fort Pampus en Muiden, kapsijsde door een noodlottig toeval de botter en raakten de beide opvarenden, de eigenaar van het vaartuig en diens 12^-jarigen zoon, te water. De vader kon, nadat hij een eind met een touw was medegesleept, worden gered, maar de zoon verdronk. Brand en Onweer. Tijdens een hevig onweder, dat Woens dag-middag boven Oosterhout woedde, sloeg de bliksem in de hoeve van den landbouwer Nouwens, waardoor, woonhuis, schuur en stal tot den grond afbrandden. Niets kon gered worden, 2 paarden en 4 koeien kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Ingezonden. GEMENU1) 2ÏIEUWS. Woensdag-namiddag zijn twee poklijders te Ginneken, de wed. C. J. en haar jongste zoon, voor genezen verklaard en hebben zij de barak verlaten. De oudste zoon blijft nog eenige dagen in observatie. Bij een vechtpartij in de Bagijnestraat te 's Gravenhage, tusschen twee bekende vechtersbazen uit die buurt, heeft eergisteren de een den ander met een mes ernstig verwond. De verwonde, zekere P., tegen wien Maandag jl. reeds proces-verbaal wegens mishandeling was opgemaakt, nadat hij eerst Zaterdag te voren uit de gevan genis was ontslagen, is in het gemeente ziekenhuis opgenomen. Hy had niet minder dan 6 messteken in hoofd, hals en rug. J. de G die door hem als dader is aange wezen, ontkent alle schuld. Woensdag-avond werd op den Rijn tusschen Leidendorp en Leiden een roei bootje, waarin een jongmenscb en twee meisjes twaren gezeten, waren, door een stoomboot aangevaren en stuk geslagen. De jonge man greep nog de boot, terwijl een der meisjes zicb aan hem vastklampte. Het andere meisje verdween onmiddellijk in de diepte. De stoomboot liep nog een einde door; inmiddels waren de jongelieden reeds genoodzaakt hun houvast te laten varen. Een heer sprong van de stoomboot en vooral door zijn toedoen gelukte het den jongen man en een der meisjes nog levend aan boord te brengen. Het andere meisje werd in den nacht ais lijk opgehaald. Gisteren-ochtend is tusschen Blaricum en Huizen de locomotief van trein no. 37 van de »Gooische Stoomtram" ontspoord en omgevallen. De machinist werd met gebro ken arm en eenige brandwonden opgenomen. Na verloopig door den dokter te Huizen te zijn verbonden, is de gewonde naar Amster dam vervoerd. Zijn toestand is niet gevaarlijk. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De Petit Bleu heeft uit Annecy bericht ontvangen, dat men daar het plan over weegt om in het dal van Chamonix twee ballons captifs op te stellen, elk met een draagvermogen van twintig personen. Men wil met behulp van deze ballons den tou- risten in de gelegenheid stellen den top van den Mont-Blanc te bereiken, zonder vermoeienis en zonder gevaarBij den prijs voor luchtreis is inbegrepen een assurantiepolis voor het geval den reiziger bij de opstijging een ongeluk mocht over komen. Dit laatste zeker, omdat er geen gevaar is. Een Amerikaan, Blackburn genaamd, is Dinsdag-morgen van uit de haven van Glaucestes (Massachusetts) vertrokken in een boot van 5 meter lengte. Zijn plan is daarin den Atlantischen Oceaan over te steken van de Vereenigde Staten naar H&vre (Frankrijk). President Kruger's huis te Pretoria is nu tot hè tel ingericht. Het wordt eerstdaags voor het publiek geopend. Laatste Berichten. Blijkens het programma van den Neder- landschen Cricketbond zal Zondag alhier eeG competitie-wedstrijd (2e klasse) gehouden worden tusschen 's-Grav. C. C. II en ïHermes" van hier. Gister avond te ongeveer 7 uur reed C. Doelman met een driewielige mestkar door de Piet Heinstraat. Plotseling week het paard uit en geraakte met de kar in de sloot, zoodat het dier een poot brak en de inhoud van de kar in de sloot terecht kwam. (S. Ct.) De hoofdbuis der Delftsche water leiding is heden-middag nabij Wateringen gesprongen. In Delft heerschte dientenge volge waternood. Men is doende met her stelling. Te Utrecht is op 69-jarigen leeftijd overleden prof. Lamers, hoogleeraar in de theologie aan de hoogeschool aldaar. De koningsmoord in Servië. Reuter seint heden uit Belgrado: De lijken van den Koning en de Koningin zijn heden-nacht in alle heimelijkheid bijge zet in den grafkelder van de Obrenovith, Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 12 Juni 1903. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Vrijdag 12 Juni. Moutwijn 11 12 Juni f 7«/,. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W, Pjuhs. Stemming flauw. Bond van Distillateurs- Moutwijn: 11 12 Juni f 81/»- Jenever: 112.50. Amst. proef f14. Prima Graanspiritus f 141/»f 15. Spoeling 11 Juni f 0.7012 Juni f0.80. Berlun. Parijs. Hamb. Spiritus in loco i Rogge, p. Juni Juli 1 Spirit, p. Juni Juli/Aug. 10 Juni 56 Maïs 16.75 1650 15.75 15.75 11 Juni. 56, 16.78 16 50 15 75 15.75 f.) New-York. Amsterdam. 11 Juni Rogge op lev. zonder noteering. 12 Juni Rogge op lev. zonder noteermg. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur); 11 Juni cM. 12 Juni 2.18 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort fl2.10£ Disc. 31 pCt. Parys -48.10 3 Antwerp. - 48.3 WEEKMARKT TE DELFT 11 Juni. Op de markt van heden waren de veepry- zen als volgtvette koeien le kwal. 1200 a 265 dito 2de kwal. 1110 a 190; kalf- koeien le kwal. 1180 a 240dito 2e kwal. 1120 a 170vaarkoeien, lekwal. f 170 a 225; dito 2de kwal. f90 a 160; vette kalveren le kwal. f 80 a 95 dito 2de kwal. f 55 4 65vette schapen le kwal. f a dito 2de kwal. a weischapen le kwai. 23 a 28 2e kwal. fa vette lam meren fa weilammeren f6 a 11 magere varkens f 19 a f 38 biggen f 5 a 14; nuchtere kalveren f6 a 17 paar den f 80 a 250stieren a veulens t a rundvleesch 82, 70 en 58 c., vet kalfsvleesch 90, 80 a 65 c., schapevleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 183 runderen, 12 paarden, 39 vette kalveren, 252 magere dito, 562 schapen of lammeren 29 varkens en 393 biggen, en 5 schapen buiten de bokken. Ter graanmarkt van heden gedaan Jarige Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, f7.25 a 8.50 nieuwe do. f6.a 8.Westlandsche roode ris dito f7.50af 8.25. Zeeuwsche en Overmaassche rogge f 5.25 a f 6.—, nieuwe dito f5.25 a 6.n. wintergerst f4.50 a f5.— zomergerst f4.25 a 5.—. chevalier dito f5.25 a 6.zware haver f4.a 15.50, lichte dito f 3.25 a 4.25, groene erw ten f 7.50 a 9.75, mesting f 7.a f 7.75, paardeboonen f6.50 a 7.25, duiveboonen f7.50 a 9.— bruine boonen f15.a 19.— witte boonen f 11.75 a 14.25, koolzaad f7.— a 9.25 buitenl. hennepzaad 15.75 a 6,25, kanariezaad f13.— af 17. Granen. Onveranderd stil. De prijzen der boter waren hedsn ie kwal. f50, goede f47 mindere f42 per 7* vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 555/8 en 55/16 vaten, wegende te zamen H,w0 kilogram. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Schiedam, 12 Juni 1908. Mijnheer de Redacteur, Ik mag niet nalaten uwe lezers eens te wijzen op het besluit van den Raad le Rotterdam tot het ver huren aan de Deutsch Russ.-Naphta Import Gesell. Berlijn van pl. m. 7850 M3 terrein ten westen van de Kortenoordsche Haven (dus met spoorwegaansluiting) voor 40 cent 1 M3 voor 2 jaar en 4maand en om, in verband met deze verhuring te maken werken toe te staan f 21000. Zie eerste blad C N. Rott Ct. van heden en verzoek vooral HH. Leden van den Raad de daarover gehouden discussiën eens te vergelijken met de debatten over de aanvrage Eerste Holl. Ijzererts Alaatij, voor terrein alhier; o. a. hetgeen de heer Hudig aanvoerde verdient wel overweging, hier nog meer als te Rotterdam. Met dank voor de plaatsing heb ik de eer te teekenen Uw Dw. Dienaar, Een lid van „Schiedam Voosuit". 11 Juni. 12 Jnni.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3