roers van de bom wisten echter met een touw van de bom over het strandhoofd veilig het strand te bereiken. Visschers en dorpelingen grepen nu het touw en met vereende krachten werden het vaartuig van zijn gevaarlijk standpunt getrokken in het ruime sop. Het gevaar was geweken, doch van het uitvaren van de bom kwam niets. Men meidt ons, dat Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hun goedkeuring gehecht hebben aan het ontslag, door den gemeente raad van Hilversum gegeven aan den onder wijzer Kroes en de onderwijzeres Sluyters, Wegens hun bemoeiingen met de groote Werkstaking. Volgens een ingezonden stuk in het N. v. d. D., onderteekend H. N. v. Santen te Frankfort a/M., welke heer meaededeelt de zaak aan het hoofdbureau van politie aldaar onderzocht te hebben, zouden de drie Nederlanders, diamantslijpers, die te Frankfort de bekende bejegening hebben ondergaan, in het logement in bijna onlees baar schrift hunne namen en daarachter Uit Amerika geplaatst hebben en zou het antwoord van de Amsterdamsche politie, dat niets ongunstigs van hen bekend was, 's avonds 10 uur 38 minuten aangekomen zijn, wat te laat heette om aan de geïnter neerden hunne vrijheid weer te geven. Toen dit den volgenden ochtend geschiedde, werd den heeren aanbevolen overwijld naar Holland at te rijzen. Naar aanleiding van enkele onhebbelijk heden van het publiek, welke zich te Utrecht bij het bezoek der Koninginnen hebben voorgedaan, schrijft het U. D. Op het Lucasboiwerk stonden heel wat toeschouwers, die allen de Koningin hartelijk begroetten, zooals het behoort. Hoogst onbe tamelijk gedroeg zich daarentegen het publiek een seconde later. Ziende, dat de rijtuigen ook de andere zijde van het Lucas boiwerk namen in de richting van de Wittevrouwensingel, rende alles achter de stoet aan, dwars door bloemperken en teere plantengroepen, waarvan veie vertrapt en vernield werden. Trossen straatjongens volgden het konink lijk rijtuig op den voet en omringden het geheel, zonder dat er iemand was, die poogde dit te beletteD. Deze oneerbiedige handelwijze jegens de Koninginnen gaf klaarblijkelijk in 't geheel geen aanstoot, zelf niet toen de gamins zich aan het rijtuig vastklemden en zich lieten mee- sleepen, zoodat Koningin Emma eindelijk in arren moede met eemge berispende woorden de onhebbelijke knapen persoonlijk moest verwijderen. Het geheele geval is meer dan ergerlijk geweest. Op de Biltstraat moet zich hetzelfde Voorgedaan hebben toen vele personen een eind met het rijtuig meeliepen. De Koningin kan voortaan onze dus niet meer betreden, of Zij moet zich door ~een heel cordon ruiters laten omringen, die haar zullen vrijwaren voor de ongepast heden der Utrechtenaren. Zondag den laatsten dag der hondenten toonstelling te Utrecht, werd in den tuin van Tivoli een wedstrijd van trekhonden gehouden. In de afdeeling reuen werd de lste prys toegekend aan den hond Bruno van den heer mr. M, Peeters, en in die der teven aan Hektora van den heer Wulfkens- huizen. In het eerste nummer van het Rechte Spoor, orgaan van het R. K. Spoorweg- sekretariaat, wordt medegedeeld, dat deze organisatie thans 49 afdeelingen met om streeks 1400 leden telt. Door het Bestuur der Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging »Werkmansbelang" te Arnhem is gestemd over de al- of niet-afschaffing van den nachtarbeid. De vereeniging telt een 1050 tal leden ingekomen waren 935stembi)j«ten, waarvan zich '267 vóór en 614 stemmen tegen de afschaffing van den nachtarbeid hebben ver klaard, terwijl 54 leden een blanco stem biljet hadden ingeleverd. Alzoo werd door het bestuur besloten, in afwachting van eene wettelijke regeling, met alle werkzaamheden, zooals zij thans zijn geregeid, te blijven doorgaan. De commissaris der Koningin in Noord- Brabant heeft aan de burgemeesters een schrijven gericht, waarin strenger toezicht op het houden van verlotingen wordt bevolen. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Helle- voetsluis Het Engeische viermaststoomschip Man Chester Corporation, komende van Pensacola, laatst van Rotterdam, dat Zaterdag jl. Dubbeldam bereikte, is het grootste schip dat ooit het Goereesche zeegat binnenviel. Het meet 5473 reg. ton, is 450 voet lang en 50 voet breed. De lading bestond uit pitch pinehout. fcrEMENtfl) NIEUWS. De 104-jarige wed. Abrahams, geb. Wijnberg, te Kampen, was deze week voor het eerst van haar leven ongesteld. Er is nu weer beterschap ingetreden. Het paartje ging trouwen 1 Dorpelingen hadden te zijner eer de vlaggen uitgesto ken. Bruigom zag naar den hemel, betrokken lucht met regen. Dat vond hij geen vtrouwweer" en hij bleef thuis, om de reis naar het gemeentehuis op zonnigen dag te aanvaarden. De viaggen natge regend werden ingehaald, 't Gebeurde in de gemeente Haskerland. Ten kantore van de gemeentelijke belastigen in Schoterland werd Zaterdag de kachel gestookt. De menschen vonden het »wat lekker!" En eergisteren hadden we den langsten dag I Het bericht uit WeerdingermoDd, dat een vader bjj een twist met zijne vrouw bij ongeluk zijn kind zou gedood hebben, wordt ten stelligste tegengesproken. Bij onderzoek blijkt dat het kind geheel gezond is en ook geen letsel heeft gehad. Geen der buren heeft iets van een twist bemerkt. Tesselsche visschers hebben in de blauwe Slenk van den zeebodem opgehaald een zeer oud schietgeweer, en een bijzonder gevormd kruikje met vier doorboorde oor tjes, die op hondenkoppen gelijken. Beide voorwerpen zullen opgezonden wordeD naar een museum van oudheden. De vrouw van W, DeGooijer, te Hilversum, die de vorige week zulke ernstige brand wonden kreeg, is thans aan de gevolgen bezweken. Toen Zaterdag morgen te Kaag, onder Sassenheim de dienstbode Truitje V. het fornuis met petroleum aanmaakte, sloeg de vlam in haar oliekan. Deze sprong en haar kleederen vatten vlam. Zij vloog het huis uit en sprong in de sloot, met het nood- lottig gevolg, dat zij verdronkhaar lijk werd een balt uur later opgehaald. Een passagier, die zijn afwaaiende pet wilde grijpen, is eergisteren op den Loosduin- schen weg van het voorbalcon van een der Westlandsche stoomtrams gevallen. Hij werd overreden en zoo deerlyk aan 't onderlijf gewond, dat hij terstond overleed. Be leden der Haagsche Verbruiksveree niging »De Hoop" deden eergisteren, gedeel telijk per Bossche boot, een pleiziertochtje van Den Haag naar Den Bosch. Op de hoogte der Steenenhoeksche sluis bij Hardinxveld viel een jongeling van 23jaar, die tegen de reeling leunde, over boord en verdronk voor de oogen der feestgenooten, onder wie zijn ouders. Het lijk is door den sterken stroom meegevoerd en was bjj het I vertrek der boot, welke door het ongeval meer dan een uur oponthoud had, nog niet opgevischt. Te 's-Hertogenbosch is Zondag zekere BettonvilJe, een koperslager en zoon eenej weduwe, bij het roeien verdronken. Hij viel uit het bootje en noch hij, noch de twee, die bij hem waren, konden zwem men. Zijn lijk is opgevischt. In de buurt van Ashford, in het Engeische graafschap Kent, heeft het Vrijdag gesneeuwd, en eenige minuten lang zag de grond dientengevolge wit. Prins Wilhelm von Wied, een zoon van prinses Marie der Nederlanden en le luitenant bij de Pruisische Lijfwacht, is bij een veldoelening in den omtrek van Berlijn van zijn op hol slaand paard gevallen en met de voeten in het tuig verward een eind weegs medegesleept door kreupelbosch, waarbij hij vrij ernstig werd verwond. Kerknieuws De congregatie der Riten heeft beraad slaagd over de zaligverklaring van Stetanus Poncraczi, Melchior Grodecfi en Josef Pig- natelli, in leven allen leden der Sociëteit van Jezus. In het klooster der eerw. Zusters Fran ciscanessen te Echt zijn weder een zestal postulanten aangekomen, welke aldaar Worden opgeleid voor liefdezusters, om reeds in den herfst naar Amerika te vertrekken. Naar de Noordbr. verneemt, zal het Trap pisten klooster aan de Koningshoeven te Tilburg aanzienlijk worden uitgebreid, om reden er een groot getal verdreven Fransche Ordebroeders zullen gehuisvest worden. Rechtzaken. De zaak van C. Uitdenbogaard, vervolgd wegens den bekenden diefstal met geweld pleging (den zg. moord te Berkel), zal Donderdag 27 Augustus a.s. voor de arrondissements -rechtbank te 's-Hage in behandeling komen. Tegen een ouderwijzer uit Delft, beschul digd een 10-jarigen knaap met een stok te hebben geslagen, werd gisteren voor de Haagsche rechtbank door het O. M. 120 boete, sub. 10 dagen hechtenis, geëischt. De verdediger, mr. de Meijer, pleitte vrijspraak en uitte den wensch dat een onderzoek naar de toerekenbaarheid zou worden ingesteld. Land- en Tuinbouw. Hollandsch vee in België. De Belgische Staatscourant van 19 Juni meldt, dat bij Kon. besluit van Maandag jl. de min. van landbouw wordt gemachtigd te rekenen van 1 Juli aanstaande, onder de voorwaarden van het ministerieel besluit van 4 Oct. 1898, den invoer van Hollandsche melkkoeien langs het tolkantoor (Meerle) en het hulpkantoor Strybeek (Meerle), op den len en 15en van iedere maand op bepaalde uren open te stellen. Laatste Berichten. Door B. en W. wordt aan den raad voor gesteld bij continuatie in huur te geven aan de wed. J. Kouwenhoven, geb. Oranje, voor den tijd van 9 jaren, een perceeltje grond naast den windkorenmolen »de Korenbloem" aan de Vellevest. Bij het examen uitgeschreven door den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden slaagde o.m. onze stad genoot, de heer B. de Maar, voor Duitsche handelscorrespondentie. Heden-morgen omstreeks 9) uur had L. Bakker, werkzaam in de fabriek van de firma Ingelse Co. aan de Nieuwe Haven, het ongeluk bij het boren een zijner vingers ernstig te kwetsen. Hy heeft zich onmid dellijk onder geneeskundige [behandeling gesteld. Zooeven seint men ons uit Rotterdam, dat een ingezetene van Vlaardingen, reeder aldaar, heden-middag om 4) uur op den Spoorsingel bij een wandelrit te paard, voorover van het paard gevallen is, ten gevolge waarvan hij schedelbreuk bekwam. Per raderbrancard naar het ziekenhuis gebracht, is hij daar te 4) uur overleden. (S. Cf.) H. M. de Koningin is heden op het Loo teruggekeerd. Hr. Ms. minister-resident te Belgrado heeft van de regeering instructie ontvangen de Servische hoofdstad te verlaten, zoodat deze diplomaat aldaar morgen niet aanwezig zal zijn. Korintji. De correspondent der N. R. Ct. te Batavia seint heden De Depati Batoe Hampar, het hoofd der opstandelingen in Konntji, heeft zich on voorwaardelijk onderworpen. Vele wapens werden overgegeven. De colonne ging den 17den naar Seleman Lempoer. Scheepvaart. Schiedam, 22 Juni. Aangekomen Rol- lengeweer, kapt. H. van Dijk, van Oosterholtz geladen met 56.013 kilo rijstdoppen. Yisscherij-berichten. SCHIEDAM, 23 Juni. Vertrokken naar zee ter haring visscherij de logger SDM 17 Catharina, schipper J. Ros. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 23 Juni 1903. Officieeie noteermg van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor do Beurs. Dinsdag 23 Juni. Moutwijn f 8.— per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Punts. Stemming vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: 187,. Jenever: 112.50. Amst. proef 114. Prima Graanspuutus f 147,f 15. Spoeling f 0.80. Berlun. Parus. Hamb. Spiritus in loco i Rogge, p. Juni Juli Spirit, p. Juni I Juli/Aug 16.50 16.- 15.75 15.75 58s/,. 16.75 16.25 15 25 15.25 t) New-York. Maïs 577, Amsterdam. 22 Juni Rogge op lev. zonder noteering, 23 Juni Rogge op lev. zonder noteermg. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 22 Juni 2 44 cM. 22 Juni 2.39 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.08) Disc. 3 pCt. Par(js -48.07) 3 Antwerp. - 47.95 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 23 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 46 paarden, veulens, ezel, 686 vette runderen, 788 magere dito, 153 vette kalveren, 162 nuchtere en 63 graskalve ren, schaap of lam, 3 varkens 191 biggen, 6 bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 40 c., stieren 27 tot 32 c., kalveren 40 tot 45 c. per kilo. Melkkoeien f135 a 240, kaltkoeien f185 tot t 275 stieren f 60 a 180 graskalveren f 20 a 47, pinken f a vaarzen f 70 k 155, alles mager vee; biggen 15.50 k 14 paarden 150 a 130. Nuchtere kalveren, slacht- f 7.— k 14.— fok- f 14 k 35. Handel in vette runderen traag; enkele spoelingkoeien werden tot 2 c, boven noteering verkocht. Omzet in vette kalveren stug tot lagere prijzen. Nuchtere kalveren, zoowel voor de fokkerij als slachtbank duur. Biggen waren bijna niet te plaatsen. Op de magere markt was wemig animo tot teruggaande prijzen, vooral nu voor het buitenland zoo goed als niets werd gekocht. Op de botermarkt werden aangevoerd 98/8 en 72/16 vaten en 412 stukken A kilo. Prijs le kwal. f 48, 2e kwal. f 46,3e kwal. f42. Per kilo 55 a 60 c. 22 Juni- 23 Juni Juni 22 Juni.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3