Geveilde bh Yeriociite ourosr. Goederea. I<aatste Berichten. Handelsberichten. Amst. proef f 14. gelang van hun rang .kleiner of grooter bedragen ontvingen. Als gevolg van de pogingen der Vereeni- ging voor vervroegde winkelsluiting zullen thans ook verschillende magazijnen van piano's, orgels en muziekinstrumenten in den Haag hun magazijnen des avonds uiterlijk te 9 uur sluiten, voorloopig als proei van 1 Juli tot 30 September van dit jaar. De heer Hugenholtz heeft zich gisteren in arrest begeven. Het aantal typhusgevallen breidt zich te Ouderkerk a.d. IJsel uit. Over het alge meen draagt de ziekte geen kwaadaardig karakter. Sterfgevallen kwamen nog met voor. Op reinheid binnen en buitenshuis en vooral op ontsmetting der uitwerpselen van de ziekten kan niet genoeg worden aange drongen. Van gemeentewege worden koste loos boekjes uitgereikt, waarin op populaire wijze de voorzorgsmaatregelen zijn beschre ven, die bij het heerschen van besmettelijke ziekten zijn in acht te nemen. Eveneens worden kosteloos ontsmettingsmiddelen ver krijgbaar gesteld, opdan ook de kosten niemand terug zouden houden ze toe te passen. Door den arrondissements-schoolopziener te Helder is aan den gemeenteraad voorge steld den onderwijzer Kappetein te ontslaan deze is door het hoog militair gerechtshof veroordeeld tot 6 maanden gevangensstraf wegens het verspreiden van oproerige ge schriften. Het voorstel is om prae-advies gesteld in handen van en W. In Friesland loopt het gerucht, dat er in Den Haag sprake is van verplaatsing van het gerechtshof te Leeuwarden naar Zwolle en dat dan het gerechtshof van Arnhem zou worden opgeheven. Te Naarden heeft zich een comité van 30 personen gevormduit winkeliers en andere middenstanders, zich ten doel stel lend met alle mogelijke gepaste middelen de sociaal-democraten bij de verkiezing tegen te werken, en een ijverige anti sociaal-democratische propaganda te voeren. Het onthoudt zich echter van aanbeveling van kandidaten. Eene nieuwe katholieke school. Men schryft ons uit Haastrecht Na de zomervacactie wordt ook onze katholieke leerschool geopend met de bewaar- en de naaischool was dat al in 't voorjaar het geval. Deze verschillende inrichtingen staan onder leiding der eerw. zusters Dominicanessen uit Voorschoten, voor wie een passende woning met kapel is gebouwd. Groote ingenomenheid bestaat in onze parochie met de nieuwe school, vooral ook wijl de eerw. zusters zich bereid hebben verklaard op de leerschool tevens aan jongens onderricht te geven en dus alle kinderen godsdienstig onderwijs kunnen genieten. Moge onze ijverige herder, de zeereerw. heer M. Nolet, nog lange jaren den bloei der school kunnen aanschouwen Wat het gebouw betreft, reeds de streng opgevatte en smaakvol uitgevoerde voorge vel maakt een degelijken indi uk inrichting van gesticht er, scholen is biermede in overeenstemming, zoodat den bekwamen bouwmeester, den heer Th. Jansen, hulde moet gebracht worden. Te Bergeik werd onlangs een vergadering gehouden van R. K. Tabaksbewerkers, waarin 28 personen besloten werd tot oprichting van een Gilde met aansluiting by den Ned. R. K. Tabaksbewerkersbond. Dit besluit kwam den patroon G. Aarts ter oore. Hij maakte zijnen werklieden bekend, dat degenen zijner werklieden, die zich by de vereeniging aansloten gedaan werk zouden krijgen en dat de fabriek zou gesloten worden, indien allen lid werden. Later beeft hij zijne werklieden door een dreigement met ontslag er toe gebracht op een stuk papier de getuigenis te ondertee kenen, dat zij voor altijd voor het lidmaat schap van den Bond bedanken. Er is thans eene vereeniging opgericht van 17 leden, werklieden van andere fabrieken. Een vijftiental werklieden van de fabriek Aarts hebben zich voor het lidmaatschap van 't Gilde aangemeld. Men verneemt nu, dat genoemde patroon zijn werklieden om het lidmaatschap van den Bond niet ontslaan zal, doch de niet- leden zal beloonen. (Ndbr.) Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Vrijdag 26 Juni 1903, 's namiddags 2 ure. Voorzitter, de Burgemeester, de heer H. J. Versteeg, Afwezig de heeren Beukers, Visser, P. Jansen, Blaisse, Brilienburg en Smit, de beide eerst genoemden met kennisgeving. Na vaststelling van de notulen der laatst gehouden vergadering wordt meedeeling gedaan van de Ingekomen stukken Van Ged. Staten verschillende missives houdende beschikking op genomen raads besluiten, aangenomen voor kennisgeving van notaris Van Dolder bericht dat de medewerking van P, J. Scheffers ter ver betering van den kadastralen legger wat perceel B no. 2432 betreft, vervallen is, daar het perceel is verkochtproces-ver baal van de opname der boeken en kas bij den gemeente-ontvanger; mededeeling dat met het oog op het nieuwe reglement van orde van den Raad een waarnemenden secretaris door hun college wordt aange wezen, zoodat zij voorstellen de benoeming van den tegen woordigen titularis in te trekken het ligt echter in hunne bedoeling andermaal den heer Van Luik de waarneming op te dra gen voorstel van,B. en W. inzake de uitkeeriug aan werklieden in dienst der gemeente toe te kennen bij een bekomen ongeval inge volge de Ongevallenwet 1901begrooting van kosten voor afdoende verbetering van het St. Jacobs-gasthuis door regenten dier instelling ingezondenvoorstel tot splitsing van de le en 2e klasse der B. A. S.voor stel tot verhuur van een gedeelte van de werf de Nijverheid aan de firma A. F. Smulders; advies inzake het adres van C. A. Tuyl om benoemd te worden tot makelaar in gedistilleerd, granen, steen kolen en jeneverbessen ontwerp-besluit tot af- en overschrijving op de gemeente- begrootingvoorstel om den ontvanger Van Damme Jaiink van 3 Aug. tot 3 Sept. verlof te geven, allen straks te behandelen. Verder zijn ingekomen van de commissie van den gemeente-reinigingsdienst de reke ning over 1902 met de bewijsstukken, in handen der Fin. Comm. gesteld ten fine van onderzoek en rapportrapport van de abattoir-commissie, zal in druk verschijnen en op een nader te bepalen dag behandeld wordenvan de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs verslag van den toe stand van het L. O. in 1902, kennisgeving en opname in het gedrukt verslag der ge meente van den Schuttersraad reke ning en begrooting der dd. Schutterij van regenten van het St. Jacobsgasthuis rekening over 1902 beide laatstbedoelden stukkon in ban den der Fin. Comm. gesteld schrijven van A. Visser, houdende dankbetuiging van zijne benoeming tot hoofdopzichter bij den ge meente-reinigingsdienst, kennisgeving ver zoek van mej. A. Heijkoop om ontslag als onderwijzeres met ingang van 1 Sep tember e.k.wordt met ingang van dien datum eervol verleend, adres van C. A; Tuyl, verzoekend aanstelling als makelaar adres van Van Damme Jalink, verzoekend een maand verlof, beiden straks te behan delen; van regenten der Hofjes van Belois, suppletoire staat van begrooting voor 1903, in handen van B. en W. gesteld om advies missive van het raadslid den heer M. C. M. de Groot verzoekend spoedig verslag der Arbeidsbeurs. De Voorzitter, bereid hierop dadelijk te antwoorden, zegt dat B. en W. ook in verband met een vroegeren vraag van den heer P. Jansen, op spoedig verslag hebben aangedrongen en zij het verslag in de eerste dagen van Juli verwachten. De heer De Groot, dankend voor het duidelijk antwoord zegt, dat hij vooral op spoed heeft aangedrongen met 't oog op «en hernieuwden proef in den aanstaanden winter, die eenige maanden van voorberei ding vereischt. Ten slotte is nog ingekomen een adres van D. de Lange, verzoekend hem voor het bouwen van vier woonhuizen voor den prijs van f 6 per centiare grond aan de Nassau- straat af te staan. Aan de orde is na O n t w e r p-b e s 1 u i t tot af- en overschrijving op de gemeente- begrooting van een bedrag van f 100, wordt met algemeene stemmen toegestaan, voor stel van B. en W. tot splitsing van de le 2 klasse der Burger-Avondschoolwordt met algemeene stemmen aangenomen, voorstel in zake de benoeming van den waarnemenden secretarismet algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel besloten. In behandeling komt nu het voorstel inzake de Ongevallenwet. B. en W. stellen voor te bepalen, dat de tijdelijke uitkeering aan werklieden in dienst der gemeente bij een bekomen ongeval toegekend krachtens de Ongevallen wet, strekke in mindering van het bij ziekte uit te keeren bedrag. De heer G o u k a, hoewel meegaand met het voorstel van B. en W., acht een ietwat gewijzigde redactie wenschelijk, waardoor de bedoeling beter uitkomt. De heer R i s meent, dat de werklieden nu 70% van de Rijksverzekering bank en 60% van de gemeente genieten. De heer Van der Poel meent, dat B. en W. de bevoegdheid moesten hebben de uitkeering te verhoogen. De heer De Groot acht eene andere regeling van het ziekengeld gewenscht. De Voorzitter antwoordt in hoofdzaak, dat B. en W. op een betere regeling van het ziekengeld bedacht zijn en wenschen het loon bij ziekte in een verordening vast te stellen. Ook zij zijn bereid in bijzondere omstandigheden iets verder te gaan, maar wenschen dit dan den Raad te vragen. Na korte repliek van de heeren Go uk a en Ris, wordt het voorstel, in stemming gebracht, met algemeene stemmen aange nomen. Op het adres van de wed. J. Kouwen- hoveOranje om huur van een strookje Gemeentegrond aan de Vellevest, wordt met algemeene stammen gunstig beschikt. Op het adres van C. A. Tuyl om te worden benoemd tot Makelaar in gedistilleerd, granen, steenkolen en jeneverbessen, wordt met algemeene stemmen gunstig beschikt. Daarna is aan de orde de begrooting van kosten voor de afdoende verbetering van het St. Jacobs-Gasthuis De heer Van Westendorp stelt voor deze begrooting aan B. en W. te renvo- yeeren om advies. De heer Wittkampf geeft in over weging, B. en W. uit te noodigen over het indertijd gedane voorstel in verband met bedoelde begrooting alsnog advies uit te keeren. De heer R i s dient een motie in, luidende De Raad van meening dat het wenschelijk is dat in zake het St. Jacobs-Gasthuis beslist worde, tusschen, lo aankoop van het St. Jacobs-Gasthuis en afstand van grond; 2o.jaarlijksche verbouwing en 3o. verbouwing in eens, verzoekt B. en W. hierover advies uit te brengen. De heer W i t k a m p t vereenigt zich met de redactie door den heer De Groot voor zijne motie gegeven, luidendeDe Raad verzoekt B. en W. in hun overweging het vorige plan van het bouwen van een nieuw gasthuis in aanmerking te nemen. Daarop trekt de heer Ris zijn motie in. Ook de heer Van Westendorp trekt zijne motie in. De motieW i 11 k a m p f wordt aange nomen met 11 tegen 4 stemmen. Het onderwerp wordt dus aangehouden tot een volgende vergadering. Het voorstel van B. en W. tot verhuur van een gedeelte van het terrein der voormalige werf. De N ij verheid aan de firma A. F. Smulders wordt na vaststelling van een termijn van twee jaren aangenomen. De Voorzitter geeft in antwoord aan den heer Klein naar aanleiding van diens interpellatie over een vermeenden inbreuk op de verordening door de Schied. Tramwe g-M ij. Het betreft een persoon, die slechts een paar uren per dag werkzaam is en daarvoor f 5 per week verdient. Alvorens de vergadering te sluiten, brengt de Voorzitter in herinnering dat de Raad in de vorige vergadering aan den Secretaris eervol ontslag heeft verleend onder dank betuiging voor bewezen diensten. Hij wil niet van hier gaan zonder een woord van dank uit aller naam van den Secretaris te brengen. Slechts korten tijd, nog geen twee jaar, is hij bier werkzaam ge weest. Bij zijn installatie zeide hij, dat het hem aangenaam was hier werkzaam te zijn en dat woord heeft hij gestand gedaan. Spoedig waren Raad, B. en W. en ambte naren gewend aan den Secretaris, die toon de niet alleen gaven van geest en verstand, maar ook van het hart te bezitten. In de toespraken in het college van B. en W. en in die van de ambtenaren in de laatstverloopen dagen is het erkend. Hem gelukwenschen met betgeen hem overkomen is door omstandigheden, die hij zelf in het leven riep en hem met leedwezen ziende vertrekken, wenscht hij den vertrek kende dat hij in de andere betrekking die hem wacht, in Haarlem, geluk voor beiden vinden zal (Applaus.) De heer Wijtema, gaarne gebruik makend van de gelegenheid om in deze vergadering met verlof het woord te voeren, dankt voor de vriendschappelijke woorden door den Voorzitter gesproken en voor de instemming door den Raad daarmede betuigd. Terugziend op den korten tijd dien hij hier doorbracht, verklaart hij, dat bena te (le vele persoonlijke herinneringen ook ae berin- nering aan zijn ambteiijken werkkring hem zeer aangenaam is. De werkzaamheden met den Raad, met B. en W. en de ambtenaren ter secretarie zijn de gelukkigste geweest in zijn ambtelijk leven. U en de Uwen veel goeds wenschend, zegt hij ten slotte, uit ik den wensch, dat uwe werkzaamheden zullen leiden tot verhoogden bloei der gemeente Schiedam. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Aan de rijksuniversiteit te Leiden werd gisteren met gunstigen uitslag afgelegd het le natuurkundig examen door den heer J. van der Drift (Groenelaan 43). Z, K. H. de Prins der Nederlanden heeft het beschermheerschap aanvaard van het congres van den Handeldrijvenden Mid denstand, in September te Rotterdam te houden. Het gerechtshof te Amsterdam ver oordeelde heden den heer F. van der Goes om de bekende opruiende taal door hem gesproken, tot ésn maand gevangenisstraf de rechtbank had hem tot 4 maanden ver oordeeld. te Schiedam. Geveild: Vrijdag 26 Juni. Notaris Mr. H. M. C. Poortman. Een Woonhuis, Schuur en Erve aan het Broersveld, 11200. Een Woonhuis en Erve aan de Breed straat, f540. BEURS VAN SCHIEDAM. 26 Juni 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Vrijdag 26 Juni. Moutwijn 18.-— per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Pjums. Stemming vast. Bond van Distillateurs: Moutwun: f 8l/jj. Jenever 112.50. Prima Graanspuutus f 147»—f 15. Berlun. Parus. Hamb. Spiritus in loco {Rogge, p. Juni Juli (Spirit, p. Juni l Juh/Aug. 16.80 16.25 15.25 15.25 O- 16.75 16.25 15.25 15.25 f.) New-York. Mai's 587». I 5974. Amsterdam. 25 Juni Rogge op lev. zonder noteering. 26 Jam Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur); 25 Juni 2 34 cM. 26 Juni 2.45 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Teiegraaf. Londen kort fl2.07£ Disc. 3 pCt. Parys - 48.073 Antwerp. - 47.95 3 CURECHEM-ANDERLECHT, 25 Juni. Heden waren aangevoerd 1799 siuks run deren, waarvan 438 ossen, 528 stieren, 833 koeien. Men betaalde vooi ossen fr. 0.84 a 1.stieren tr. 0.78 a 0.90, koeien en vaarzen fr. 0.78 h 0.90 per kilo. SPOEUN6 11. 24 Jaoi 25 Juni. 26 Juni 25 Juni.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3