Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 26ste Jaar£. Woensdag 1 Juli 1903 So. 7636. Bureau Boterstraat 50. Telefoon No. 85. PRIJS TIN DIT BIADl ▼oor Schiedam per 3 maanden .....ff 1-50 Franco per post door geheel Nederland - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER ADYERTENTIËNs Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. OFFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de artikelen 18 en l9 der wet van 14 September 1866 staatsblad no. 138;, gewijzigd bij de wetten van 29 Maart 1877 staatsblad no. 53), 15 April 4886 staatsblad no. 64), 10 Mei 1890 staatsblad no. 83) en 22 Juli 1899 staats blad no. 175) brengen ter openbare kennis, dat de bij art. 17 dier wet bedoelde lijst, bevattende de namen van inwoners, die voor het verlee- nen van inkwartiering en onderhoud in aanmerking komen, heden is aangeplakt dat die lijst van heden tot en met den 14den Juli a. s., ter secretarie der ge meente, afdeeling B, voor een ieder ter lezing is nedergelegd, alsmede dat de bezwaren tegen die lijst schriftelijk aan hen moeten worden ingediend tusschen den 14den en den 30sten Juli e. k. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 29sten Juai 1903. Burgemeester en Wethouders voornoetnd, VERSTEEG. De Secretaris, WIJTEMA. Kennisgeving. SCHOUW over Wegen, Voetpaden en Kunstwerken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Voldoende aan het bepaalde bij art. 7 van het reglement op de wegen en voet paden in deze Provincie Brengen het volgende proces-verbaal door aanplakking ter kennis van belangheb benden En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 29sten Juni 1903. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, VERSTEEG. De Secretaris, WIJTEMA. Kennisgeving. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de inge zetenen Dat de kohieren van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten Nrs. 5 en 6 dezer gemeente, over het dienstjaar 1902/3, door den heer directeur der directe belastin gen te Rotterdam op den 29sten Juni 1903 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ter invor dering zijn overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke bezwaarschriften tegen eenen aanslag, op genoemd kohier voorkomende, behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten Juni 1903. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. ALGEMEEN OVERZICHT. 30 Juni 1903. Uit de Fransche Kamers. De jongste zittingen der Fransche Kamer mogen vrij belangwekkend heeten. Vooral de Senaatsziting van Zaterdag, waarin de oud-minister Waldeck Rousseau een rede gehouden heeft, die den achtbaren senatoren als toekomst-muziek in de ooren moet ge klonken hebben, is zeker zeer merkwaardig te achten. De Senaat hervatte dien dag de beraadslaging over het ontwerp tot ambtshalven bouw van scholen. De rappor teur stelde aanneming van het ontwerp voor. Waldeck Rousseau oefende kritiek op de toepassing der wet van 1901 op de ver- eenigingen. Men heelt een wet van con trole vervormd tot een wet van uitsluiting. Scholen, geopend onder het stelsel der wet van 1886 door personen of vereenigingen die rechtspersoonlijk hadden, vielen niet onder de wet van 1901. Een wet was noo- dig voor het weigeren van autorisatie. Het weigeren van de verzoeken door een enkele Kamer komt hem onvoldoende voor. De Kamer heeft zich niet aan de bepalingen van de wet gehouden. De opwinding van het oogenbiik is het gevol van onregelma- tigbeden in de toepassing der wet. Doet zoo ging Waldeck-Rousseau voort de kerkelijke maatschappij terugkeeren binnen hare grenzen, maar achtervolgt haar daar niet meer. Wij moeten overwinnen door wettige kracht. Verspreidt al de monniken, diezicb in liga's vereenigen, al die geeste lijken die mannen van zaken blijken, maar motiveert uwe vonnissen. Ik heb me te veel verzet tegen de gesloten deuren van den krijgsraad om de gesloten deuren van de commissiën toe te laten. De Senaat besloot met 183 tegen 95 stemmen over te gaan tot de beraadslaging over de artikelen. Hierop werd de verga dering geschorst. Na heropening werd de paragraaf van artikel een aangenomenzij geeft den prefecten het recht scholen te doen aan- en inrichten, wanneer de ge meenten het niet doen. Ook de tweede paragraaf van dit artikel in zijn geheel en vervolgens de twee en drie werden aan genomen. De vergadering, die zeker om den rede van den oud-premier in heel het land druk zal besproken worden, werd daarna gesloten. In de wandelgangen van het palais Bourbon werd althans de redevoering Zaterdag door Waldeck-Rousseau in den Senaat gehouden, druk besproken. Men overwoog de gevolgen, welke het optreden van Waldeck zou kunnen hebben uit het oogpunt van het leven van het huidig ministerie. Bijna algemeen was men van gevoelen, dat er vooral nu de sluiting der Kamerzitting bijna ophanden is, voor het ministerie geen gevaar te duchten is. De Kamer beraadslaagde gisteren over het ontwerp—Debussy strekkende tot ver hooging der invoerrechten op vee. Raibertz verzocht het ontwerp naar de commissie te verzenden. Bos vroeg hetzelfde, opdat de commissie den minister van buitenlandsche zaken zal hooren. Noël zeide, dat de com missie den minister van landbouw gehoord heeft en dat deze namens het gansche ministerie heeft gesproken. De algemeene beraadslagingen werden gesloten. Minister Mougeot zeide vervolgens, dat de minister van buitenlandsche zaken in de onmogelijk heid heeft verkeerd zich te laten hooren. Hij verzocht de Kamer het ontwerp naar de commissie te willen verzenden. Debussy verzocht de Kamer zulk een voorstel tot verzending te verwerpen. Mougeot beves tigde, dat hij de commissie in kennis had gesteld met het verlangen van den minister van buitenlandsche zaken om door baar te worden gehoord. Het voorstel tot verzending naar de commissie werd verworpen met 406 tegen 181 stemmen. De Kamer besloot over te gaan tot een beraadslaging over de artike len. Bij het eerste artikel stelde de com missie voor het invoerrecht voor ruudvee te brengen op het vaste bedrag van 30 frank per 100 kilogram. Siegfried verde digde een amendement om het minimum tarief te verlagen tot 15 frank. Minister Mougeot verzocht de commissie, de bedragen van Siegfried te willen overnemen. Debussy handhaafde evenwel de door bem ontworpen rechten en deze zijn aangenomen met 406 tegen 169 stemmen, Het vervolg der debatten werd tot heden uitgesteld. Uit de Italiaansche Kamer. De Kamer heeft Zaterdag met 241 tegen 92 stemmen het wetsontwerp goedgekeurd tot het toestaan van zes voorloopige twaalfden. In antwoord op eeu hem gedane vraag heeft minister Morin in den Senaat ver klaard, dat Italië afschuw gevoelt van de vreeselijke tragedie van Belgrado, maar bij alle wreedheid van de gebeurtenissen hebben deze bet karakter van binnenland- sche aangelegenheden, welke Italië een gereserveerde houding geboden. Uit Oostenrijk-IIongarije. Volgens de Wiener Zeitung heeft de voorzitter van den ministerraad den 25eu aan de twee Kamers een schrijven gericht, berichtende de verdaging van den Rijksdag. Het nieuwe Hongaarsche ministerie is eindelijk gevormd. Lukacs, Daranyi, Wiassics Lang en Ploss behouden hun portefeuilles Khuen Hedervary wordt president van den ministerraad, minister van binnenlandsche zaken en ad interim minister a laterede generaal majoor Koloswary zal tot minister van landsverdediging worden benoemd, Tomascits tol minister van Kroatië. Deze namenlijst zou eergisteren in het Hon gaarsche staatsblad staan. De nieuwe koning van Servie. Koning Peter 1 van Servie is thans reeds in het bezit van verschillende en daaronder zeer hartelijke telegrammen van geluk wensch hem ter gelegenheid van zijn troonsbestij ging door verschillende stadshoofuen toe gezonden. Hij kan tameiijis gerust zijn Rusland, Oostenrijk, Duitschland, Grieken land, Bulgarije Rumenië, de Sultan en president Loubet hebben zoo waarlijk reeds van zich doen hooren De Tsaar verzekerde, dat de mededeeling van Peters troonbestij ging niet zou nalaten al zijn syaapatieën op te wekken. Op de hem door koning Peters gedane kennisgeving van de troonbestijging heeft de keizer van Oostenrijk geantwoord. Ter wijl ik kennis neem van de mededeeling, die Uwe Majesteit mij doet om mij Haar aanvaarding van de souvereine macht aan te kondigen, is het mij aangenaam al mijn wenschen voor bet geluk van Uwe Majesteit en Uwer Majesteits volk te hernieuwen. De Macedonische kwestie. Uit Belgrado wordt aan de Times gemeld De Macedonische comités moeten vol strekt niet afgezien hebben van het plan om dit jaar een algemeenen opstand uit te lokken. Zij hebben er genoeg wapens en schietvoorraad voor. Alleen zouden de hoofden van den opstand beraadslagen over de wenscbelijkheid om den opstand uit te stellen tot na den oogsttijd. De Times verneemt uit Sofia, De voort durende samentrekking van troepen aan de grens verontrust Bulgarije, dat aan de Porte opheldering zal vragen en tevens bij de mogendheden er op aan zal dringen om de Porte over te halen de grenstroepen terug te trekken. Het Grieksche ministerie. Het nieuwe ministerie te Athene, waar de politieke barometer zoo dikwijls wisselt, is reeds klaar en als volgt samengesteld Theotokis,voorzitter en buitenlandsche zaken Levidis, binnenlandsche zaken Lombardos, onderwijsGalogeropoelos, justitie Stepha- nopoelos, marine, Simopoelo3, financiën Grivos, oorlog. Engelsche nederlaag in Soinaliland l Een draadbericht uit Üzjiboeti meldt De mollah van Somahiand heeft tusschen NIEUWE SCHIEOA Op heden den vierentwintigeten Jnni 1903, ïsdoor ondergeteekcnde ARIJ RUBBERMAN, waarnemend Directeur der Gemeentewerken van Schiedam, aU daartoe gemachtigd door Heeren Burgemeester en Wethouders van Schiedam ter voldoening aan het voorschrift vervat in Art. 7 van het Reglement op Wegen en Voetpaden in de Provincie Zuid-Holland, en overeenkomstig do pnblicatie van den negenden April daaraaBVOorafgaande, Schouw gedreven over de niet onder beheer van eenig polder of waterschapsbe stuur staande wegen, voetpaden en kunstwerken, gelegen binnen het grondgebied van de Gemeente Schiedam en dienende tot hoofdverbinding tusschen de verschillende bebouwde gemeentekommen. Daarbij is gebleken: a. dat aan den Hoogen Schielandschen Zeedijk op den legger van wegen en voetpaden der Gemeente Schiedam vermeld onder volgnummer 5 voldoende zijn aangebracht de herstellingen omschreven in het proces-verbaal van opneming van den zevenden April 1908 b. dat die herstellingen niet zyn verricht aan den Delfland.chen Maasdijk, op bovengenoemden ligger voorkomende onder volgnummer 15, onderhoudsplichtige de Gemeente Vlaardingen. Wordende de termijn, binnen welken het werk alsnog behoort in orde te worden opge- leverd gesteld op vier weken na kennisgeving aan de belanghebbende. Aldus opgemaakt ten jare en dage voormeld. Dt waarnemend Directeur der Gemeentewerken, ^et.) A. BUBBERMAN.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1