toost uit op Loubet en gaf daarin de vreugde te kennen, welke de Koningin en hij zelf smaakten door de tegenwoordigheid van den president op het Buckingham paleis. Hij sprak de hoop uit, dat president Loubet een aangename herinnering aan zijn verblijf te Londen zou meedragen. De hem door alle klassen der bevolking bereide ontvangst bewees welke vrienschappeJijke gevoelens men koesterde jegens Frankrijk, het land, dat zoo dicht bij Engeland gelegen, dus ook zijn beste nabuur moet zijn. De Koning herinnerde aao zijn onlangs gebracht bezoek te Parijs en de daar ontvangen hartelijke ontvangst. Loubet antwoordde: »De onnvangst welke Uwe Majesteit mij heeft bereid treft me des te meer omdat ze het heele Fransche volk aangaat. In zijn naam verzoek ik Uwe Majesteit mijn diep gevoelden dank daar voor te wilien aannemen. Frankrijk bewaart de aangenaamste herinnering van het door u aan Parijs gebracht bezoek. Ik ben er vaD overtuigd, dat dit de gelukkigste gevol gen zal hebben en er grootendeels toe zal bijdragen de banden, welke tusschen de twee naties reeds bestonden, hechter en inni ger te maken, vooral wat betreft het wederzijdsch belang en het handhaven van den wereldvrede, In deze overtuiging breng ik een dronk uit op Z. M. koning Edward VII, op H. M. Koningin, op den prins en de prinses van Wales, op de koninklijke familie en op hei heele Engelsche volk.» het officieele stempotlood is veelal hard en werkt slecht. Na zich van het officieele waarmerk achter op het biljet overtuigd te hebben, steke men het toegevouwen in de bus. Katholieke, antirevolutionaire en christelijk- historische kiezers, allen ter stembus. Uw eenparig en eensluidend votum verzekere de verkiezing van de in onderling overleg gesteld candidaten, nl. voor D i s t r i c t I de heeren P. U. M. Jansen, mr. W. H. Jansen en F. J. Smit, voor D i s t r i c t II de heeren A. C. A. Nolet en N. van der Telden, voor District III de heeren J. O. Bender en H. van der Drift. De stembus is geopend van 's morgens 8 tot 's namiddags 5 ure. Veie boomen, daken en schoorsteenen moesten het ontgelden. Aan de Korte Haven zijn van een boom bij het Sluisje twee zware takken afgewaaid, waardoor het verkeer in bedoeld sluisje belemmerd werdde takken zijn van ge meentewege opgeruimd. Aan de Hoofdstraat kwam het water over den wal tot bij de boomen langs de tramrailsde vloedplanken werden gezet om den indringenden erlvijand te weren. Heden middag twee ure stond het water een voet tegen de huizen daarna begon het te zakken; de tram reed slechts tot aan het dijkje. De keilen werden weder overstroomd, waarbij o.a. veel hooi is weggedreven. De Macedonische kwestie. De Porte richtte gisteren een telegram aan de Turksche gezanten te Weenen, St. Petersburg, Berlijn en Parijs, waarin in krachtige termen de beweerde samentrek king van Turksche troepen op de grens wordt tegengesproken. De Porte verklaart, dat slechts 123 man te Sultantepe zijn geposteerd om den overtocht van Bulgaarsche benden te beletten. De afschaffing van den knoet Een ukase wordt eerstdaags aigekondigd, waarbij de knoet in .Rusland wordt afge- schaft, de onteerende straf voor de gevan- genen in Siberië. Deze menschlievende daad van den Tsaar zal den 14n Juli, den Fran- schen nationalen feestdag, in werking treden. Dc Humberts. De verdediger van de Hnmbers, mr. Henry Robert, heeft den president van het Assisenhof medegedeeld, dat 'hij zich niet kan belasten met de verdediging van mad. Humbert en haar man, daar hij wegens het overlijden van zijn vrouw in den rouw is. Er zullen nu twee advocaten worden aangewezen. Daar mad. Humbert ziek is. zal de zaak, oorspronkelijk op 3 Augustus vastgesteld, waarschijnlijk later behandeld worden. De onlusten in Perzië. De directeur der belasting te Tauras in Perzie, de heer Priem, heeft gisteren per telegram aan zijn broeder, d,e te Gent woont, doen weten, dat hij zijn ambt heeft hervat. De rust in de provincie is hersteld. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Schiedam. 7 Juli igo3. De Raadsverkiezing. Wij herinneren ook te dezer plaatse aan de verkiezing voor den Gemeenteraad, wel ke morgen (Woensdag) van 's morgen 8 tot 's avonds 5 ure plaats heeft. AlleD, die tot de stemming gerechtigd zijn, ook zjj die geen oproepingskaart ont vangen hebben, behooren daaraan deel te nemen. Op het stadhuis en ook van den voorzitter van het betrokken stembureau kan men de vereischte kaart krijgen. Op het stembiljet, dat men in ruil voor de oproepingskaart ontvangt, make men alleen de cirkeltjes voor onze candidaten zwart. Nog zouden wij den kiezers radengebruikt voor het zwart maken een zacht potlood De Kermis. De Kermis was gisteren avond, ondanks het ongunstige weer, dat niet bijzonder tot een wandeling over het terrein uitlokte, reeds vrij druk bezocht. In het Theater Nationaal, dir. Princolli Schentke, werd de eerste voorstelling gegeven, waarbij enkele rangen goed bezet waren. Een zeer verscheiden en afwisselend program werd daar uitgevoerd. De Directeur gaf ons bewijzen van zijne bijzondere geoefendheid in de goochelkunst, die meermalen het publiek verbaasd deden staan en een dankbaar applaus lokten. De gebr. Arnello deden ons als nationale dansers, maar vooral als acrobaten hunne zeldzame geoefendheid en buigzaamheid van leden bewonderen. Mr. Smidagava op het gespannen koord en zijn dubbelganger, mr. Matsgoro, aan de vnjhangende bamboes brachten meermalen het publiek door hun stoute toeren in verrukking. Bijzonder aardig was het optreden van mej, Cecilia de Haaij met hare gedres seerde honden, die zich niet alleen koddige ruiters en kindermeisjes, maar ook onver beterlijke accrobaten toonden ;de hertenjacht was een pakkend besluit van dit nummer. Tot slot werd gegeven sGenoveva, paltz- gravin van Trier, drama in 4 bedrijven," waarin wel het geheele personeele in traaie costuums optrad en dat zeer coulant werd afgespeeld. Een bezoek aan dit theater loont wel iiet kleine geldelijke ofler. dat er voor wordt gevraagd. Woensdag en Zaterdag is er familie- en kindervoorstelling. In den Officierentuin namen gisteren de gebruikelijke kinderfeesten een aanvang. Het koektrekken voor de kleintjes, het blokjesrapen voor jongens en meisjes en het bakwerpen van de jongens gaf zoo wat »elk wat wils" en deed jongeren en ouderen naar hartelust genieten. De prestidigitateur Schramade zorgde daarenboven voor eene aangename en gewenschte afwisseling. Heden (Dinsdag) worden de spelen voor de oudere kinderen voortgezet. Van de ballons, die Zondag in deh Offi- cierentuin zijn opgelaten, is no. 1 te 2 u. 20 neergekomen bij het station Zevenhuizen no. 2 is te 4 uren gevonden in den Bleis- wijschen polder onder Bieiswijkno. 3 is kwart voor vieren gedaald in den Zoetermeer- schen polder onder Zoetermeer en no. 4 is te 4 uren onder Hazerswoude gevonden. Yolksbadhuis. In de week van 29 Juni-5 Juli 1903 werden genomen 296 baden lste kl. 2de kl. kuipbaden 24 kuipbaden 38 regen 20 regen 159 schooi 37 kinder»a3ctl8 Gedurende de maand Juni 1903 werden genomen 1197 baden lste kl. 2de kl. kuipbaden 98 kuipbaden 134 regen 78 regen 637 school 140 kinder a 3 ct 110 In de maand Juni 1902 werden genomen 1502 baden. Ds. J. Schrijver heeft met 1 Juli zijn taak als redacteur van de Zondagsbode neergelegd hij zal in die functie worden opgevolgd door ds. A. Tap. Van nacht is door de politie in beschon ken toestand aangehouden een persoon, die heel -alleen »moord" stond te schreeuwen aan de Oude Sluis, ofschoon daar niemand in de buurt was. De man is ter kalmeering naar de wacht overgebracht. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam heeft zich tot Prov. Staten dezer prov. gewend met verzoek er voor te willen waken, dat bij invallenden vorst de binnenwateren in de provincie zoo lang mogelijk worden opengehouden, opdat de scheepvaart en de handel zoomin mogelijk door gesloten water zullen worden belem merd en benadeeld. Onder de geslaagden voor het eindexamen der Polytechnische school te Delft was een student, die reeds zijn 12£ jarig jubileum als zoodanig achter den rug heeft. Te zijner eere werd een gecostumeerde rijtoer gehouden, welke veel bekijks van Delftsche ingezetenen had. BINNENLAND. H. M. de Koningin bezocht Zaterdag middag het weeshuis der Ned. Herv. Gemeente te Apeldoorn, welke inrichting onder geleide der weesmoeder, mevr. Renting, in oogenschouw werd genomen. Het jongste weesmeisje bood H. M. een bouquet aan. Op een nader te bepalen dag zullen de weezen op kosten der Koningin een rjjtoer maken naar het Uddlermeer. De vorst en vorstin van Bentheim met de prinsessen Elisabeth en Victoria en prins Carel en gevolg, komen Woensdag avond uit Duitschland te Soestdijk aan, om eenige dagen bij H- M. de Koningin Moeder te logeeren. De heer A. Curiël is benoemd tot vice- consul van België te Paramaribo. De heer C. Regout heeft het exequatur ontvangen tot uitoerening van de functiën van consul van Nederland te Luik. De gewone audiëntie van den minister van Financiën op Donderdag, en die van marine en Koloniën op Vrijdag zullen niet plaats hebben. Door het bestuur der Rijksverzekeringsbank is het zouten van levers, benoodigd voor aas voor de beugvisscherij, gebracht onder zouten en rooken van vleesch en spek. Daartegen is bij den raad van beroep te Rotterdam verzet aangeteekend. De meening is dat het bedrijf niet verzekeringsplichtig is. De gewone rijksiiajaarskeuringen van tot dekking bestemden hengsten zullen in 1903 gehouden worden voor Zuid-Holland 27 October te Leiden28 October te Dordrecht 29 October te Rotterdam; 30 te Heen vliet; 31 te Dirksland. Ta Pau is overleden de heer Ch. R. Schuller tot Peursum, vice consul der Nederlanden aldaar. Zekere H. L., uit Rotterdam, gekleed als meneer, vervoegde zich bij M. Van Buuren, beurtschipper te Maasland om een gias water. Vrouw Van Buuren liet den man zijn dorst lesschen, doen ontdekte na zijn vertrek, dat het horloge van haar zoon, dat in een vestzak zat, verdwenenwas. Zij' stelde haar zoons hiermede in kennis en dezen reden per fiets den vermoedelijken dief achterna. Een reed hem voorbij, om te Maasland den burgemeester in kennis te stellen van het gebeurde. Daar de bur-e- meester op het oogenblik geen politie te zyner beschikking had, wees hij gebr. Van Buuren naar Schipluiden om daar de hulp der politie in te roepen. Daar de verdachte zich in die richting begaf, gelukte het ge noemden jongemannen, met behulp van den gemeente-veld wachter hem te arre steeren. Ter secretarie gebracht voor den burgemeester, bleek spoedig,dat de verdachte in het bezit was van het vermiste horloge. wer(* met het overtuigingsstuk ter beschikking gesteld van den burgemeester van Maasland. Re Storm. De storm, die reeds gisteren-avond hevig opstak en van nacht onafgebroken woedde, heeft weder heel wat schade en ongerief veroorzaakt. De toestand van den heer Van Marken te Delft blijft op en neer gaande, niet gevaarlijk doch zeer pijnlijk. De doktoren achten een tijdelijk verblijf in bet buiten land als hersteilingskuur zeer geraden en het is zeer waarschijnlijk, dat dit spoedig gebeuren zal, zoodra er de noodige beterschap voor de reis is ingetreden. De Vereeniging tot bestrijding van knoeierijen in den boter- en kaashandel" voorzitter de heer C. Veth, te Delft' secretaris de heer J. A. Bos, te Leiden' heeft een adres aan den minister van Financiën gericht, waarin zij verzoekt met het oog op de veelvuldige klachten uit het binnen- en buitenland over de vooruitgang van de kwaliteit der Nederlandsche kaas, het daarheen te heden, dat bij de wet maatregelen worden genomen ter bescher ming van den verkoop van kaas uit afgeroomde meik onder den naam en in den vorm van deNederlandsche kaasindustrie, opdat de schadelijke gevolgen, ten gevolge' van wolvette kaas, voortaan worden voor komen. Aan het adres is een memorie van toelichting toegevoegd. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aan de Prov. Staten overgelegd een opgave van de gestichten en de klassen, waarin de Zuid-Hollandsche krankzinnigen werden ver pleegd op 31 December 1902. Hierin blijkt, dat in alle gestichten en klassen werden verpleegd 921 mannelijke en 962 vrouwelijke patiënten, te zamen 1883 verpleegden. Gisteren vegaderde te 's-Gravenhage de anti-liberale club uit de Prov. Staten van Zuid-Holland, ter bespreking van de punten, voorkomende op de agenda voor de zomer vergadering. De afdeeling 's-Gravenhage van den Al- gemeenen Nederlandschen Geheel-Onthou- dersbond is voornemens tegen een dag in fi yj 3

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2