Gisteren en heden-nacht is aan de politie mededeeling gedaan, dat resp. van een jongen en een man een portemonnaie inhoudende 11,48 en t 7 op het kermister* rein is gerold. Van nacht is door de politie aangehouden een 9-jarige jongen, die sedert Dinsdag in de ouderlijke woning alhier werd vermist. Hij is naar de ouders teruggebracht. Ten nadeele van alhier vertoevende ker misreizigers is ontvreemd een mand met galanteriën, die vermoedelijk door een persoon die met hen in de kraam was en onverwachts is vertrokken, is mede geno men. De te Rotterdam in de haven binnen komende Grimsbyboot Lincoln liep gister middag tegen één uur op de reeds aan de Wiilemskade vastgemeerd liggende Leithboot Amulet, die daardoor een groot gat in het achterschip boven de waterlijn kreeg. Door het breken van de trossen en de kracht van den stoot, schoot de Amulet ook tegen de daarvoor liggende Dublinboot, die echter geen schade van beteekenis kreeg. De Amulet zal voorloopig gerepareerd worden en heden-avond op tijd vertrekken naar Leith, waar de definitieve herstelling zal plaats vinden. Bij de gisteren te Maassluis plaats gehad hebbende stemming voor 5 leden van den gemeenteraad zijn gekozen de heeren A. Moerman Sr. met 404 st., H. van Rossen Mzn. met 382 st., J. Veltenaar Czn. met 376 st. Er moet herstemming plaats hebben tusschen de heeren Th. van der Doll met 337 st. en C. Doelman met 331 st. Uitgebracht werden 713 stemmen. Het aantal kiezers bedraagt 1022. Bij gelegenheid van de viering van het Xle Lustrum van het Delftsch Studenten korps maken 500 deelnemers aan de feesten te Delft, studenten en hun gasten, op Vrijdag 17 Juli een boottocht van Rotter dam naar Oostvoorne. Aan boord zal de lunch worden gebruikt, waarvoor de heer J. Rinkema (restaurant Stoomberg, de zorg op zich heeft genomen. Woensdag-middag heeft op het Raadhuis te Delft een vergadering plaats gehad van Burgemeester en Wethouders en eenige belangstellenden, ten einde het denkbeeld te bespreken om na afloop der lustrum feesten aan het Delftsch Studentencorps een partij aan te bieden. Er is besloten op het denkbeeld eener partij niet in te gaan- Doch in stede daarvan zijn Burg. en Weth. gemachtigd zich met eenige belangstellenden tot een commissie te vereenigen en uit naam van allen die daartoe willen bijdragen aan het Delftsch Studentencorps een blijvend aandenken aan te bieden. s c h e de sprekers beantwoordend, beves tigde nog eene mededeeling die den heer Godin de Beaufort genoegen deed, dat onder handeld wordt over de naasting van den spoorweg Terneuzen—Gent. Er is daartoe reeds overgegaan in Juni, dus lang voor de berichten in Belgische bladen, die te Ter- neuzen ongerustheid hadden gewekt. Hij verzekerde, dat het doel is de bloei van Terneuzen en Terneuzen zich dus niet ongerust behoeft te maken. De heer Godin de Beaufort was natuurlijk door deze toezeggingen tevreden. Hij wees er alleen nog op, dat de groote steden maar J/i0 in groote werken bijdragen en meende, dat van Terneuzen niet meer mag worden gewaagd. Hij werd dus natuurlijk nog versterkt in zijn eerste instantie te kennen gegeven voornemen om voor het tractaat te stemmen. Het tractaat werd zonder stemming aan genomen, waarop de Kamer uiteenging tot Dinsdag 21 Juli, 's avonds half negen. Bij Kon. besluit is bij het Dep. van Financiën benoemd: tot hoofdinspecteur der der dir. belastingen, invoerrechten en accijnzen, mr. J. P. A. Laman de Vries, thans referendaris. De minister van Marine, de heer A. G. Ellis, bracht gisteren het aangekondigde bezoek aan de Rijkswerf te Amsterdam. De minister was vergezeld van zijn adjudant, den heer J. A. M. Bron, luit. ter zeelekl. en van den heer H. F. Kouwenberg, schout bij nacht, chef van den marinestaf. De heeren werden op de werf ontvangen door den heer W. J. Derkx, schout bij nacht, commandant van de marinestelling Amsterdam, diens adjudant den heer W. Houwing, luit. ter zee le kl., verschillende hoofdofficieren van de zeemacht en eenige autoriteiten. Nadat de voorstellingen hadden plaats gehad, deed de heer Ellis, in gezelschap van bovengenoemde heeren, een wandeling over de verschillende terreinen en door de gebouwen van de Rijkswerf. Zoo werd o.a. in oogenschoow genomen het in aanbouw zijnde pantserschip Hertog Hendrik. De Provinciale Staten van Overijsel hebben gisteren in de vacature van Heek tot lid der Eerste Kamer gekozen den heer W. Stork, (lib.) met 22 stemmen tegen 19 op mr. Essink. De heer J. B. Verhey heeft aan de N. R. Ct. medegedeeld, dat hij zich weder herkiesbaar zal stellen als lid der Tweede Kamer. De ziekte van Z. H. den Paus. Men seint ons uit den Haag Volgens ochtend-telegram Internuntiatuur was de toestand van den Paus weer ver ergerd. Het middag-telegram aan de Internun tiatuur ontvangen, luidt als volgt Paus doorstond goed tweede operatie tot onttrekking vocht aan longen. spoedeischend geval, bedoeld bij art. 42 der Gemeentewet. Het eenig alsdan te behandelen onderwerp is aankoop onroerend goed. Naar wij vernemen, heeft de gemeente door voorwaardelijken aankoop den eigendom verkregen van den molen Wilhelmina", aan de Broersvest alhier. Sluiting Koopmansbeurs. Blijkens voorstaande kennisgeving hebben B. en W. thans een besluit genomen in zake de kwestie van de sluiting der Koopmansbeurs. Bepaald is nu, dat de Beurs zal gesloten zijn op de algemeen erkende christelijke feestdagen, den verjaardag van het Hoofd van den Staat, de laatste twee Zaterdagen van Juli en de Zaterdagen van Augustus. Hoogere Burgerschool. De cursus 1902/3 begon met 126 leer lingen en 9 vakleerlingen en eindigde met 121 leerlingen en 6 vakleerlingen. Bevorderd van de eerste naar de tweede 24 leerlingen en 1 vakleerling Pa. Ja. Beugelink, A. Bijloo, H. den Brinker, A. van Buijsen, H. A. Enno van Gelder, H. M. Flander, J. L. B. Gribling, J. J. Hage, C. P. Harting, To. Tha. Hoo- genboom. Na. Hoogendijk, M. Katan, G. Klazinga, C, Kudders, P. van Leeuwen, N. A. van Luik, W. H. Reterink, C. A. van Rhijn, C. G. van Rhijn, J. Ris, G. A. van der Schalk, H. G. A. van Swieten, J. Tuijl, W. Vreede, W. A. Ydo afgewezen 3. Bevorderd van de tweede naar de derde 28 leerlingen C. J. van Alphen, L. J. C. Beukers, J. C. van Blooys, C. Bubberman, P. W. van Driel, H. J. M. Elast, J. P. Flohil, M. Flohil, A. Gabel, J. F. van Hees, L. A. Henry, P. M. de Kroes, C. S. Lechner, W. Morée L. J. Norenburg, F. Odé, E. K. Poortman^ J. C. van Rhijn, A. de Ronde, D. J. van Rijn, L. A. van der Velde, E, van der Vlies, L. E. de Vos, F. Vreede Fz., F. Vreede Jz., E. de Vries, J. Witkamp, E. Zoetmulder afgewezen 3. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse, 19 leerlingen en 1 vakleerling W. Adriani, D. Bender, R. A. Ver- ploegt Chassé, B. C. Hacquebard, T. H. Koning, G. Kornaat, J. Lamers, Al van Leeuwen, A. Noordyk, N. Paret, J. A. van der Poel, A. J. B. Poortman, J. Riedijk, N. A. Spronk, D. J, Steenhuis, A. J. H. Veenenbos, F. Voogd, C. W. Vreede, S. van West, 0. van de Wetering, voor waardelijk toegelaten 4afgewezen 3 leer lingen en 1 vakieerling. Bevorderd van de vierde naar de vyfde 16 leerlingen en 3 vakleerlingenJ. Backer, J. Dorsman, J. B. van der Drift, P. Enns van Gelder, B. E. Flander, L. H. van Heij- ningen, G. L. Horn, J. C. de Joode, H. W. Kruizinga, G. Lindeijer, J. P. van Luik, F. J. van Mervennée, C. H. W. Meijer, P. C. Pieters, W. C. van der Schalk, J. G. van Schravendijk, A. C. Stehouwer, P. de Vries, J. Chr. Zijderveldvoorwaardelijk toegelaten 6; afgewezen 5 leerlingen. Aan het eindexamen nemen deel de 11 leerlingen der vijfde klasse. Door Burgemeester en Wethouders is in hun gisteren gehouden vergadering tot concierge van de Hoogere Burgerschool alhier, benoemd de heer J. Koning alhier. Wy vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarin weer de gewone tradi- tioneele feestavond in den Ol 11 eieren tuin wordt aangekondigd. Vermakelyke voorstellingen, schitterende tuinverlichiing en groot schitterend vuur werk zullen weer om stryd de Tuinbezoe- kers Zaterdag-avond aangenaam bezig houden. Zooals reeds is gemeld, zal ook Maandag avond een spectacle-concert worden gegeven, dat de gebruikelijke toone el voorstelling zal vervangen. De laatste dagen ging het met den heer Van Marken te Delft iets beter, Het gisteren uitgekomen bulletin geeft aan, dat de toe stand nu dezelfde blyft. Morgen vertrekt de heer Van Marken tot het ondergaan van een langdurige kuur naar Boppard aan den Rijn, Op de Groninger tentoonstelling ver wierven in de afdeeling Kunstnijverheid de firma Joost Thooft en Labouchére te Delft een gouden en de heer F.W. Braat, aldaar, een verguld zilveren medaille. BIN5E5LA3D. EERSTE KAMER. Zitting van Donderdag 9 Juli. Aan de orde was de goedkeuring van het tractaat met Belgie betreffende het kanaal Terneuzen—Gent. De heeren Godin en Beauforten H o vy bepleiten de belangen van Terneuzen, dat indien de havenwerken niet uitgebreid worden, door de verbetering van het kanaal groote schade zal iyden. De minister ?an Buitenland- Door de Staatscommissie voor de Zuid- Afrikaansche schadevergoedingen werden aan de hieronder genoemde personen schade vergoedingen toegekend: J.Buis, E. Busch, H, Post. Deze personen, wier adressen niet bekend zyn, worden uitgenoodigd zich ter in-ont- vangst-name van het hun toekomende zoo spoedig mogelijk aan te melden bij het Departement van Buitenlandsche Zaken te 's-Gravenhage. Op verzoek der Nederlandsche regeering heeft de Duitsche Bondsraad gebruik ge maakt van zijne bevoegheid om voor geheel Nederland buiten werking te stellen de bepalingen van 21 en 94, 2o. van het Ge- werbe- Unfall versicherungsgesetz" (Reichs- Gesetz-Blatt 1900 pag. 608, 9 en 37) volgens welke bepalingen ten aanzien van niet-Duitschers, die hun gewoon verbyf niet in Duitschland hebben, de aanspraak op schadeloosstelling wegens een in Duitsch land overkomen ongeval vervalt, of wel beperkt wordt. Voortaan zal de Nederlander wien in Duitschland in een krachtens genoemde wetten verzekeringsplichtig bedrijf een on geval overkwam, zijne eventueele schade loosstelling derhalve kunnen blyven genieten, ook al heeft hij zijn gewoon verblijf in Nederland en zullen de in Nederland wo nende achtergebleven betrekkingen van eenen Nederlander, wien in Duitschland in zoodanig bedrijf een ongeval met doode- lijken alloop overkomen is, eventueel scha deloostelling volgens de Duitsche wet kun nen bekomen. In beide gevallen zullen de gerechtigden intusschen onverwijld hunne verblijfplaats moeten doen kennen aan de »Berufsgenos- senschaft", waartoe de door het ongeval getroffene in Duitschland behoorde, en zich desverlangd van tijd tot moeten aanmelden bij eenen Duitschen consulairen ambtenaar. Op de reede van Baltasound ontstond een dezer dagen tusschen de bemanningen van een Schotsche boot en van de Sche- veningsche boot Engeline Sch 218 een vechtpartij. De schipper van de Schotsche boot werd ernstig gekwetst en een ander door de Scheveningers over boord geworpen. Twee Hollanders werden naar Lerwick gebracht en aldaar veroordeeld tot 2 pond boete of 10 dagen gevangenisstraf. Toen eergisteren de Vlaardingsche logger VI. 201 Jeanette II, schipper v. d. Zwan, Scheveningen passeerde, zag de bemanning een man met een reddingsboei om dryven. Toen zij hem binnen boord haalde, bleek dat hij nog geen uur dood was. Waarschijnlijk is het de man van de bemanning van het Noordsche houtschip de Nora, dat schipbreuk heeft geleden en en waarvan een der opvarende werd vermist. Het hoogleeraarschap in Homoeopathic aan de Ryks-Universiteit te Leiden »Wij maken opmerkzaam zoo lezen wij in het Leidsch Dagbl. dat ons be- richt van eergisteren wel wat sterk gekleurd was. Immers daarin scheen het, alsof de éénige tegenwoordige hoogleeraar in de geneeskundige kliniek met leervakken over laden was, sinds hij naast het geheele onderwijs in de kliniek ook nog nu reeds gedurende een vol jaar met het onderwijs in pharmacodynamiek en phar- macognosie belast bleef. »Nu, van overlading mag toch niet gesproken wordennu dezelfde hoogleeraar nog tijd heeft kunnen vinden in den loop van dit zelfde jaar een doorwerkt weten- schappelyk geschrift van 178 pagina's groot Klinische voordrachten, welke juist dezer dagen verschenen zijn, saam te stellen. »De minister Kuyper behoeft zich dus, uit vrees voor overlading van dezen hoogleeraar, niet te doen weerhouden een doodeter op het gebied van geneeskundig onderwijs als ornament aan onze geneeskundige faculteit toe te voegen," Als een verkiezingsnovileit wilde de kiesvereeniging ^Burgerplicht" te Haarlem op de Groote Markt een luchtbalion oplaten, die op een gegeven oogenblik zou ontploffen en een groot aantal biljetten ter aanbeveling van haar candidaat over de stad zou doen regenen. De daartoe vereischte vergunning is echter door de politie geweigerd. Naar de O. H. Ct. verneemt, bestaat er aile kans, dat binnenkort eenige uitgestotene door de H. IJ. S. M. weder in dienst genomen zullen worden. Te Amsterdam zijn alle aftredende raads leden, die zich herkiesbaar hadden gesteld, herkozen met uitzondering van den heer Hartog. Het tweede district, vertegenwoor digd door liberalen (Hartog on Cool) is door de christelyke partyen gewonnen. Daar werden gekozen J. W. Smit (kath.), presi dent der afd. Amsterdam van den Ned. R. K. Volksbond, en C. H. van der Velden (christ.-hist.) In het zeste district hebben I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2