de christelijke partijen reeds een plaats gewonnen op de liberalen. Gekozen werd daar de heer H. van Lennep (chrisf-hist.), terwijl om de tweede plaats (vroeger eveneens liberaal) door liberalen en anti liberalen moet worden gestreden. In district I werd in de vacature—Water schoot van der Gracht de heer J. N. Hendrix, eveneens katholiek, gekozen. De tabakskerversgezellen vereeniging »Door vereeniging verbetering" te Sneek heeft besloten, door geheel Nederland een agitatie op touw te zetten met het doel, de tabaksfabrikanten te steunen in bun pogingen, om de voorgestelde tabaksbelasting tegen te gaan. Voor dat doel zal genoemde vereeniging de medewerking verzoeken van alle tabakskerversgezellen in ons land. Te Almelo is de 52e jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden van de «Broe- derschap van candidaat-notarissen in Nederland en zijne Koloniën". Het ledental steeg. De broederschap telt thans 3 eere leden, 1084 gewone en buitengewone leden. Als plaats voor de volgende vergadering werd Nijmegen aangewezen. De burgemeester van Apeldoorn waar schuwt kooplieden, industrieelen en voor namelijk zuiveltabrikanten tegen het zonder te voren inlichtingen te hebben gevraagd ten poiiliebureele te Apeldoorn, aanknoopen van handelsreiatiën met Hendrik Nanninga, 30 jaren, zich noemende zuivelconsulent- bofleverancier of directeur der zuivelfabriek van H. M. de Koningin, thans in prevetieve hechtenis te Zutphen, verdacht van verduis tering. Men schrijft aan de Tel uit Venlo, dato 8 dezer Gistermorgen per trein 10.30 uur arriveerde alhier de minister Kuyper met dr. W. H. Nolens. De heer van Rijn, burgemeester alhier, was aan het station en haalde beide heeren aan den trein af, waarna genoemde heeren zich per open rÜlu'g, dat aan het station gereed stond, langs de Keulsche Vaart, St. Nicolaasstraat en Vleeschstraat naar het stadhuis begaven. Daar aangekomen, was de geheele gemeen teraad aanwezig, waarna deze door den burgemeester aan Z.Exc. werd voorgesteld. Z. Exc. bezocht de verschillende lokalen op 't stadhuis, waarna hij zich voor 't stadhuis vertoonde. Eene groote menigte nieuwsgierigen stond daar met ongeduld te wachten. Het Philharmonisch gezelschap bracht eenige goed gekozen nummers ten gehoore, terwijl bij het verschijnen van Z.Exc. het «Wien Neerl. Bloed" plechtig weerklonk. Dit ten einde zijnde, klonk een oorverdoovend hoera op het marktplein. Na deze plechtigheid kwamen twee rij tuigen voor. In 't eerste nam dr. Kuyper, dr. Nolens en de burgemeester piaats. In het tweede de wethouders Goossen en Russel en het oudste raadslid, de heer L. Berger, Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de openbare en bijzondere scholen, terwijl in den loop van den namiddag een bezoek werd gebracht aan de pannen en buizen fabriek der firma Canoy Herfkens. Te 4 uur nam. vertrok het hooge bezoek naar Maastricht. Men meldt uit Maastricht Het programma van het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan deze stad en der feesten bij die gelegenheid luidt als volgt Woensdag 15 Juli, 3 uur n.m> Aankomst van het vorstelijk paar en plechtige intocht in de stad; 6.30 uur: diner, aangeboden door den Commissaris der Koningin aan H.H. M.M. en de leden der Prov. Staten 9 uur: groote fakkeloptocht door de ver schillende Maastrichtsche sociëteiten. Donderdag 16 Juli: Bezoek van H.H. M.M aan het hospitaal Calvariënberg10 uur bezoek aan de St. Pietersbergmatinée op Slavante, te geven door de Groote Sociëteit 2.15 uurbezoek aan den bioemententoon- stelling2.30 uurbezoek aan het stadhuis 3 uurrijtoer door de omliggende gemeen ten; 6.30 uur*, diner, aangeboden door den Commissaris der Koningin aan H.H. M.M. en de autoriteiten der stad9 uurrijtoer door de geïllumineerde straten. Vrijdag 17 Juli, 10.15 uurVertrek van het Vorsteljjk Paar naar Roermond. Met betrekking tot den diefstal, gepleegd ten nadeele van den heer Van den Mortel, notaris te 's Hertogenbosch, wordt mede gedeeld, dat het bankbiljst groot f 1000, gemerkt A. E 7693 te Maastricht in besiag ïs genomen. De commissaris van politie te's Hertogen bosch verzoekt dringend opsporing van de 2 bankbiljetten, ieder groot f 200, gemerkt A. L. 8619 en A. G. 9495, van dat groot f300, gemerkt IJ- IJ. 727 en van dat groot f40, gemerkt K. H. 8311. Een merkwaardige zomer In de huizen is met de schoonmaak de kachel verdwenen en zij komt niet terug vóór October, omdat dames de mode volgen. Op de kantoren zijn echter de heeren der schepping baas, die zich aldaar niet storen aan de schoonmaakster en zoo vond men gisteren Woensdag 8 Juli een mijn heer, die de kachel had laten aanmaken, zijn voeten zat te warmen en onderwijl een bordje Meikersen oppeuzelde. Te 's-Hertogenbosch werden in de laatst- verloopen dagen de lokalen van het station verward. De Storm. Tijdens den storm van eergister-nacht is de polder «Groot Koningrijk" onder 's Gra vendeel, toebehoorende aan den heer H. B. De Roo van Oapelle te Dordrecht, welke geheel uit weiland bestaat, voigeioopen het vee is met moeite gered, doch een massa hooi, dat al reeds aan den hoop stond of op de weide lag, is geheel verloren. Ook nog een partij vlas, dat om te rotten in de slooten zat, zal eveneens geheel of gedeel telijk waardeloos zijn. De kade, die den polder langs het water afsluit, is op som mige plaatsen afgebroken, zoodat het water er al weder spoedig inloopt. De schade is aanzienlijk. Eergisteren-nacht is het Zuiderzeewater tot groote hoogte opgezweept door den hevigen Noordwestenstorm. De Gooische Meent bij Biaricum en de polders onder Eemnés zijn onder water gezet. De buitenpoider staat geheel blank terwijl de binnenpolder over een groot gedeelte reeds onder water staat en het water nog steeds overkomt. Zeer groote schade is aangericht. Meer dan 1600 voer hooi is verloren gegaan en overal in den binnenpolder zijn de boeren nog bezig te redden wat te redden valt. Het vee, ongeveer 1500 stuks, dat in de Meent liep, is overgebracht naar het harde gedeelte en zal verder worden geleid naar de Hilversumsche Meent, die ook wel drassig is, doch op het oogenbiik hebben de boeren nog geen hooi genoeg binnen om de dieren op stal te zetten Ongeveer 200 koeien, hoofdzakelijk aan Laarders toebehoorende, zjjn op last van den burgemeester van Eemnes nog uit het water gedreven en in veiligheid gebracht. De geleden schade wordt ruw geraamd op meer dan f 100.000 HEMENtii) NIEUWS. In een hotel te Hilversum is een zekere De V., wonende Geuzenweg aldaar, bij het eten van een biefstuk, toen hem een stukj vieesch in- de keel bleef steken, in weinige oogenblikken gestikt. Een te hulp geroepen dokter kon hem niet meer redden. Gisteren-middag kregen in de vleerstraat te 's-Gravenhage een man en vrouw twist De man stak in woede naar de vrouw met een mes en bracht haar een diepe wonde in het hoofd toe. Te Wouw hadden spaarzame lieden eene som van f5000 bij elkaar gegaard om een huis te bouwen, waarvan de aanbeste ding zou plaats hebben. Gister-nacht echter zijn brutale dieven bij hen ingebroken en hebben het geld benevens verschillende gouden en zilveren lijfsieraden, gestolen. De daders zijn niet bekend. Maandag-middag maakte de heer Van O. uit Antwerpen met familieleden een roeitochtje op de Schelde. Tusschen de aanlegplaatsen Bath en den Doel, waar de stroom zeer sterk is, voer hen een stoomboot voorbij, waardoor het water zoo in beweging werd gebracht, dat het roeibootje omsloeg en allen te water geraakten. Van de acht personen zijn vier verdronken, onder wie ook de heer Van O. Prins Wilhelm von Wied, adjudant van het regiment der gardes du corps, die te Berlijn door een val van zijn paard een onge val aan de eene knie kreeg, gaat goed vooruit en is reeds voornemens de manoeu vres weer als adjudant van zijn regiment mee te maken. Het bericht, als zou de Prins door zijn val gedwongen zijn den militairen dienst te verlaten, wordt hierdoor voldoende gelogenstraft. De eerw. pater Polycarpus, Capucijn, kwam Zaterdag bij de veiligheidspolitie, te Parijs, en overhandigde hem een ring van 8000 frank, die een zijner biechtelingen, onder het geheim der biecht, bekend had gestolen te hebben. De beschrijving van het juweel zal het ongetwijfeld mogelijk maken den eigenaar terug te vinden. Volgens de Med. Record zijn de lever- traanprijzen zoodanig aan het stijgen, dat de Londensche hospitalen reeds genoodzaakt zijn, van surrogaten gebruik te maken. De levertraan zou reeds vijfmaal duurder zijn dan voor een jaar. Er worden niet minder kabeljauwen gevangen dan vroeger, maar zij hebben zeer kleine levers, die niet genoeg olie opleveren. Het schijnt, dat zij gebrek aan voedsel hebben en veel te lijden hebben van robben. Te Bologna is de oor- en oogheelkundige dr. Secchi, verdacht van medeplichtigheid aan den in Augustus des vorigen jaars op graaf Bonmartini gepleegden moord, in hechtenis genomen, zoodat het getal be schuldigden, die reeds het vorig jaar gevan gen werden genomen, tot vijf gestegen is Hieronder bevindt zich ook mevrouw Tneo- linda Murri, de echtgenoote van graaf Bonmartini. Zeven personen verdronken In de baai van Morbikan is, in het gezicht van de kust, eergisteren-morgen een bootj omgeslagen, waarin acht jongelieden van 20 tot 22 jaar zaten. Sommige van de drenkelingen zonken onmiddellijk in de diepte weg. Anderen hielden zich met zwemmen eenigen tijd boven water, doch slechts een kon gered worden. Laatste Berichten. De heer D. Maltha alhier heeft met gunstig gevolg het eerste gedeelte van het notarieel staatsexamen te 's-Gravenhage afgelegd. - De heengaande concierge C. Duyser, die gedurende 33 jaren deze functie trouw en ijverig heeft waargenomen, mocht heden namens de leeraren een prachtige stoel in ontvangst nemen met een hartelijk afscheids woord van den directeur, nu hij heengaat om een welverdiende rust te gaan genieten. Wij wenschen hem toe, dat dit nog vele jaren moge zijn. (S. Ct.) De ziekte van Z. H. den Paus. Reuter seint heden uit Rome Het bulletin van heden ochtend 10 ure luidt De doorluchtige zieke genoot in de eerste helft van den nacht eenige rust, maar daarna werd de ademhaling weer moeilijk. De zieke had tevens een gevoel van onbehaaglijkheid en toenemende gedruktheid. De pols was klein en zwak. De Paus was geheel koorts vrij, maar er was weinig waterloozing. Aangezien vochtuitstorting in de borst holte waargenomen was, is men dadelijk overgegaan tot een nieuwe punctie van het borstvlies.De operatie werd door Mazzoni ver richt en leverde ongeveerlOOO gram bloederige vloeistof op. De Paus verdroeg de operatie zeer goed en de ademhaling en de werking van het hart verbeterde onmiddellijk daarna. Het bulletin is geteekend door Rossoni Lapponi en Mazzoni. Sport. Het concours hippiqie te VHirtogen- bosch zal worden gehouden op 8 September e.k. De groote zilveren medaille, door prins Hendrik voor dat concours beschikbaar gesteld, zal worden togekend aan den win ner van den len prijs in de afdeeling rijpaar den. Land- en Tuinbouw. In noordelijk Groningen zijn in enkele dagen tijds verscheidene aardbeziënbedden en kerseboomen geheel geplunderd door troepen spreeuwen die, anders azende op het ongedierte in de te velde staande erwten en boonen, nu deze prachtig staan en volstrekt geen ongedierte bevatten, de vlucht op de tuinen hebben genomen. Volgens de mededeelingen van het Kaiserl. Gesundheitsamt te Berlijn waren op 30 Juni 1903 in Duitschland door mond en klauwzeer besmet 28 gemeenten (112 stallen). PROGRAMMA van het Concert op Zondag 12 Juli, 's namid dag 3 ure, door het muziek korps der d.d. Schutterij in den Officier ent uin te geven. Eerste Afdeeling. 1. Marche Lorraine, L. Ganne. 2. Ouverture zum Volksfest, M. Carl. 3. Estudiantina Walser, E. Waldteufel. 4. Dur und Moll, Potpourri, E. Schreiner. Tweede Afdeeling. 5. Tentoonstellingsmarsch, B. Verhallen. 6. Lustspiel Ouverture, Kelas Hela. 7. Die Kaiserparade, R. Eilenberg. 8. Fantajsie sur Faust, Ch. Gounod. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 10 Juli 1903. Officieele noteering van de Commissie mt de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Vrijdag 10 Juli. Moutwijn f 81/* P«r Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stumming vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f9. Jenever f 13. Aust. proef f 14.50. Prima Graanspiritus f 141/»—f 15. Spoeling f 0.90. 9 Juli. 10 Juli- Berlijn. Spiritus in loco p». (T- p New-York. Maïs 58»/* 16.- 15.25 15.25 15.25 58»/* 15.90 15.25 15.25 15.25 Amsterdam. 9 Juli Rogge op lev. zonder noteering. 10 Juli Rogge op lev. zonder noteenng. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur); 9 Juli 2.16 cM. 10 Juli 2 24 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05| Disc. 3 pCt. Parjjs -48.— 3 Antwerp. - 47.87j 3 CURECHEM-ANDERLECHT, 9 Juli. Heden waren aangevoerd 1386 stuks run deren, waarvan 329 ossen, 249 stieren. 808 koeien. Men betaalde vooi "rseii fr. 0.88 a 1.stieren tr. 0.78 a, 0.90, koeien fr. 0.78 a 0.90 per kilo. 8 Juli f.) 9 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3