Oostsingel 44een postduifJ. H. v. Schijndel, Hagastraat 11een damesparapluie J. v. d. Zee, Westerkade 12een parapluieN. Rynbende, Oostsingel 128een oorknopje L. Kieipool, Oostsingel 19een bril in étui G. Stichter, Singelkerkstraat 28een para* pluie van Zutfen, Hoofdstraat 193een ringT. v. Pelt, Grofbaan 51 een muil korf A. Schot, Ëreedstraat 26. Gymnasium te Schiedam. Admissie examen. Toegelaten tot kl. I: F. W. Broers, R. M. van Dusseldorp, M. J. A. Steenhuis, D. J. van Stockum en P. Zeeuw; tot kl. V: G. A. Slinkert, pulpvervoerders, die alsnog willen aansluiten genoodigd worden. Zie de advertentie in dit blad. Nieuwlandsche polder. In de vergadering van ingelanden van den Nieuwlandschen polder alhier, gisteren avond gehouden, vroeg de heer v. d. S. of de opmerkingen die Delfland op den toestand der waterkeering van de Poldervaart ge maakt had, even onbestemd waren ais zij ter kennis van de gehoefslaagden gebracht zijn. Spr. had zijne kade door een deskun dige doen opnemen en daarbij was hem gebleken, dat ten minste voor zoover hem betrof de opmerking niet waar was. Zoo het bestuur de opmerking van Delfland deelt, vraagt hij hoe het bestuur er toe komt aan te nemen, dat de kaden te laag zijn, zoo neen, is dan het bestuur van plan geweest ingelanden op nuttelooze kosten te jagen Heeft het bestuur het voornemen als gehoorzame dienaars inge landen over te laten aan willekeur of is het voornemens de belangen van ingelanden te behartigen. Het bestuur erkent, dat de opmerkingen even vaag ontvangen zijn als zij aan de gehoefslaagden zijn medegedeeld. Wat in een officieel stuk vermeld is, mag niet dadelijk als onwaar beschouwd worden. Het bestuur dat de opmerkingen moest overbrengen, zoo zij ontvangen zijn, had reden aan de juistheid daarvan te twijfelen en stelde zich voor de zaak te onderzoeken. Op het verzoek aan Delfland gedaan om de peilschaal te onderzoeken, is nog geen antwoord ontvangen. Verder heeft het be stuur overleg gepleegd met anderen om door een bevoegde te doen voorstellen wat waar is in het rapport omtrent de opne ming der kade. 't Moet erkend worden, dat het buiten talud afgezerafeld is, maar dat is ontstaan na de doorbraak toen door het wegvallen van het water opschuivingen plaats hadden. De heer J. meent, dat het bestuur eerst had moeten onderzoeken en niet als gehoor zame dienaar van Delfland de gehoefslaagden had moeten aanschrijven. Hy hoopt, dat het bestuur zal begrijpen het in de eerste plaats voer de ingelanden moeten zorgen. De heer v. d. S. verdedigt daarna zijn vroeger gedaan voorstel om het onderhoud ten laste van de polders te brengen. Na langdurige duscussie werd aan het bestuur opgedragen een onderzoek in te stellen naar de kosten zoo van eventueele ver zwaring der kade als van het gewoon jaarlijksch onderhoud. In dezellde vergadering werd nog tot lid van het bestuur gekozen de heer J. Ham; hier tegen werd door een der ingelanden protest aangeteekend. Proy. Zuid-Holl. Boerenbond. De Prov. Zuid-Holl. Boerenbond hield dezer dagen een vergadering te 's-Graven - hage, waartoe genoodigd waren alle heeren pulpvervoerders. De voorzitter, de heermr. J. C. von Briel Sasse, zette het doel der bijeenkomst, gezamentiijke aankoop van pulp, duidelijk uiteen met het gevolg, dat alle heeren zich als lid aanmelden en er totaal werd opgegeven ruim 27 millioen kilo grammen. Op verzoek van eenige heeren zal er Dinsdag 14 dezer, 's voormiddag 10£ ure, weer een vergadering'worden gehouden in café Clement, voorheen Bierman, Hugo de Grootstraat, hoek Lange Warande te Rotter dam, tot welke vergadering alle heeren Volgens voorstaande kennisgeving worden sollicitanten voor de betrekking van het schou wen der distilleerketels, op een jaarwedde van f 200, opgeroepen. De Raad van Beroep Ongevallenverze kering te Rotterdam hield gisterenjjochtend zijn eerste openbare zitting in de groote audiëntiezaal van het kantongerecht in het gerechtsgebouw aan den Noordsingel. Voorzitter: Mr. Th. Reepmaker. Leden werkgeversB. C. A. Rijkee en A. C. van Gefïen. Leden werkliedenChr- van Doorn en L. den Blauwen. Griffier mr. dr. H. J. D. van Lier. Eerst kwam aan de ordehet beroep van P. F, v. d. W., stoomschelpenzuigerij en schelpbranderij te Brielle, tegen de beslissing van het bestuur der Rijksverze keringsbank, betreffende een onderdeel van genoemd bedrijf, niet als verzekeringsplichtig aangemerkt. Na verhoor der partijen werd de uit spraak bepaald over 8 dagen. Daarna werd behandeld het beroep van H. v. d. S., kuiper te Vlaardingen. Deze was, na het eindigen van het schaftuur, van zijne woning naar de werkplaats gaande, gevallen en had een been gebroken. He* bestuur der Rijksverzekeringsbank had de uikeering geweigerd. Ook in dat geval zal de Raad over 8 dagen uitspraak doen. Een derde zaak, nl. een beroep van A. P. Co., cargadoors te Schiedam, tegen de beslissing der Rijksverzekeringbank betreffende den aanslag, werd van de rol geschrapt, daar partijen niet waren opge komen. Bij de eergisteren te Vlaardingen gehou den gemeenteraadsverkiezing werden her kozenln district I P. Kikkert (lib.) en J L, M. IJzermans (r.k. en a.r.)district II L van Dam (a.r.) en A. W, Schippers (a.r.) district III J. C. van Buuren van Heijst (lib.) In dit laatste district moet hestemming plaats hebben tusschen A. de Witte (volksp.) en W. van der Windt Wzn. (aftr. a.r.) Van de naamlooze vennootschap stoom- visscherij »Nederland" te Vlaardingen is de Konninklyk goedgekeurde acte van oprich ting geplaatst in de Staats. Ct. van gisteren (no. 159.) Doelde uitoefening van de zeevisscherij in haar vollen omvang, door één of meer stoomschepen en het verrichten van al dat gene wat daarmede in onmiddellijk ver band staat. Het kapitaal bedraagt f325,000 verdeeld in 5 seriën van f65.000 elk. Idere serie wordt verdeeld in 65 aandeelen van f 1000 elk. De eerste serie van f65000 is geheel plaatst en volgestort. De overige seriën moeten vóór 1 Jauuari 1903 worden geplaast In het kapitaal wordt deelgenomen o.a. door de vennootschap onder de firma DeZ eeuw Van Raalte te Vlaardingen voor 17 aan deelen den heer G. L. L. Dahlmann te 's Gravenhage, den heer D. Goedkoop Dzn. te Amsterdam, den heer G. M. Kam te Nijmegen, den J. J. Kam, te Rotterdam, de vennootschap onder de firma R. Rees Zonen te Rotterdam »n den heer J. J. Slis te Middelharnis, elk voor 5 maanden. Voor de eerste maal is de directie opgedragen aan de firma De Zeeuw en Van Raait. Aan den Hoek van Holland hebben Maan dag-avond wegens hen storm een 30 tal reizigers afgezien van hun voornemen om met de Harwichboot naar Engeland over te steken. Zij zijn daar in het »Harwich- hotel" gebleven, om gunstiger weer af te wachten. Spoedeischende vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Zaterdag 11 Juli 1903, 's namiddags 2 ure. Voorzitterde Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. Secretarisde heer A. H. W. van Luik, waarn. secret., hoofde, ter secr. Afwezig de heeren Visser, Blaisse, Van Westendorp, Brillenburg, Loopuyt, P. C. M. Jansen en Ris, de eerstgenoemde met kennisgeving. De Voorzitter stelt voor de vaststel ling van de notulen der laatst gehouden vergadering aan te houden. Aldus wordt besloten. Daarna wordt mededeeling gedaan van de Ingekomen stukken van B. en W. voorstel tot goedkeuring der rekening van de Gezondheidscommissie, visievoorstel tot diligenlverklaring naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den heer mr. D. Van Houten te 's-Gra- venhage. In de geheime vergadering van 4 Dec. 11. deelden B. en W. mede, dat zij, alvorens ïhet groote plan in openbare vergadering te brengen, over eenige punten tot overeen stemming wenschten te geraken. Den 23n Maart d.a.v. deelden zij daarop aan den heer Van houten mede, dat zij wenschten een wijziging van het bodempeii van de Verlengde Westerkade en van de Zeehaven en grooter afmeting van de ontworpen schutkolk; dat tusschen de Willembrug en de brug nabij de Schutsluis, een tweede brug zou worden gelegden dat de brug over de Schutsluis zooal niet voor locomo tieven, dan toch voor goederenwagens zou te berijden zijn. Op dit schrijven werd in dato 30 Juni van den heer Van Houten defini tief antwoord ontvangen, dat de punten geen instemming hadden gevonden, maar hem was opgedragen een nieuw voorstel te ontwerpen. Daar hij echter in de maand Juli eene buitenlandsche reis moest onder nemen, verzocht hy diiigent-verklaring tot 1 Aug. B. en W. deelden hem daarop mede, dat zij tegen dit uitstel geen bezwaar had den, maar zich verplicht achtten, den Raad mededeeling te doen van den stand der onderhandelingen en te vragen in dit uit stel te berusten. De Voorzitter stelt voor dit schrijven, dat nog niet lang genoeg ter visie heeft gelegen, nog in deze vergadering te behan delen. Aldus wordt besloten. Ingekomen is verder het volgende schrijven van B. en W, Toen B.' en W. hoorden, dat de tegen woordige eigenaar van den W i 1 h e 1 m n a-m o 1 e n in onderhandeling was over den verkoop van dien molen, waarbij na uitneming van het drijfwerk enz., ter waarde f1600, de molen tot op de helft zou worden afgebro ken, achten zij dit in het belang van den welstand niet aanbevelenswaardig. Zij droe gen daarna den heer Van Rijckevorsel op, bedoeld pand voor f3000 te koopen. En deze heeft zich van dien last gekweten. Dientengevolge wordt nu voorgesteld goed te keuren den aankoop van bedoelden molen voor een som van f3000.—, de loopende begrooting met dat bedrag aan te vullen en B. en W. tot afbraak te machtigen. Nog is ingekomen het rapport der Fm. Comm. inzake de rekening der Gezondheids commissie ter visie gelegd ter behandeling in de volgende vergadering. De heer De Groot vraagt, of in de bedoelde f1600.ook begrepen zijn de nieuwe werktuigenhij meent die met in eigendom overgaan. De Voorzitter zegt, dat B. en W. den tafbraak buiten bedoelde werken od f1600 gerekend hebben. De heer Van der Schalk zal, hoewel hij het niet prettig vindt voor een fait accompli gesteld te worden, niet tegen- stemmen, daar hy wel wat gevoelt voor opruiming van dien molen. Maar de som van f 1600 acht hij te hoog geschathij meent er de helft van komt. De beer De Groot, het voor en tegen wegend, zou als hij geheel vrij was, tegen stemmer, om den betrekkelijk hoogen prijs. De Voorzitter zegt, nadat vroeger een voorloopige aankoop eens euvel geduid is, en W. wel wat huiverig zijn geworden, maar ®ze aankoop achtten zij zoo in het belang der gemeente, dat zij besloten des noods by niet-goedkeuring het pand voor zien te houden. Overigen herinnert hij er aan, dat de raad indertijd in comité-generaal w k "''den molen, toen genaamd Washington, voor de gemeente aan te koopen. heer Van der Schalk zegt, dat hy zich niet gebonden acht door een besluit van den Raad, waarvan hij toen nog geen deel uitmaakte, maar hy zal niet tegen stemmen. De heer Klein zegt, dat er nog een andere kooper voor den molen is, die er f-nnn f?5Ü0 voor Wl1 g«ven do prijs van foUUU acht hij niet te hoog. De Raad besluit daarna met algemeene stemmen tot aankoop van bedoelden molen, B. en W. te machtigen tot afbraak en verkoop van den opstand en tot af- en over schrijving op de begrooting van f 3000. In behandeling komt nu nog het schrijven Van Houten, uitstel verzoekend tot Augustus. De heer G o u k a wenscht aan het toestaan van het uitstel de opmerking te verbiuden, dat de gemeente zich niet gebonden acht, hangende het onderzoek andere aanvragen van grond daar ter plaatse at te wijzen. De heer Kranen is het daarmede niet volkomen eens hij snapt niet waarom de Raad dit besluit moet nemen en zou nog iets verder willen gaan en eenvoudig het schrijven—-Van Houten voor kennisgeving willen aannemen. De Voorzitter meent, dat de ge- meerite tot Aug. niet vrij is dit zou in strijd zijn met de loopende onderhandelingen, maar daar B. en W. zelf meenen de zaak te lang duurt vragen zij, om verwijt te ont gaan, op het uitstel de goedkeuring vaD den Raad. Wil men nu echter de zaak aan hun college overlaten, dan is hun dat ook wel hun doel den Raad kennis te geven, is toch bereikt. De heer G o u k a pleit er tegen het schrijven eenvoudig voor kennisgeving aan te nemen. Hij meent dat het ook na 1 Aug, duidelyk moet blijken, dat de tijd om ons aan het lijntje te houden uit is en dat wij onze vrijheid moeten voorbehouden. Het voorstel Gouka wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren Beukers, mr. Jansen en Klein. Het voorstel van B. en W,, aldus aan gevuld, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Niets meer aan de orde zijude, sluit de Voorzitter de vergadering. BIN2ÏESLASD. H. M. de Koningin heeft door bemidde ling van het Comité der fancy fair aan de Vereeniging voor Wijkverpleeging te Rotter dam een gilt van f 250 geschonken. H. M. vertrok gisteren te 11.30 in een salonrijtuig van de Holl. IJz. Spoorw.-Mij., in een gewonen trein, vergezeld van de Freules Sloet en Rengers en Graaf Schim- melpenninck, van Apeldoorn naar «Soestdijk. H. M. werd door de Kingin-Moeder en de vorstin van Bentheim van het station Baarn afgehaald. De burgemeester was bij de begroeting tegenwoordig. Gister-avond met den sneltrein, die 7 uur 9 uit Hilversum vertrekt en ditmaal te Baarn stopte, vertrok H. M. de Koningin weder naar het Loo. H. M. de Koningin- Moeder deed hare dochter uitgeleide, ter wijl de burgemeester van Baarn tegen woordig was. Op het Stationsplein stond een dichte menigteopeengehoopt. Het publiek juichte de Komnkljjke familie hartelijk toe. Terwijl de trein stil hield, zong een klasse leerlingen van de Govert Flinckschool uit Amsteerdam de Koningin het Wilhelmus toe. H. M. de Koningin en Z. K, H. Prins Hendrik der Nederlanden zullen, zooals wjj reeds mededeelden, den 28sten en 29sten dezer een bezoek aan de provincie Groningen brengen. Zij arriveeren in de stad Groningen voormiddags van den 28sten met een extra- trein. Het ligt in hun voornemen, de ten toonstelling en bet nieuwe ziekenhuis te bezoeken en den 29sten de haven te Delf zijl- Zij logeerden ten huize van den commis saris der Koningin mr. C. C. Geertsema. De Minister van Buitenlandsche Zaken ontvangt dagelijks van den Zaakgelastigde van den Heiligen Stoel, mgr. Giovannini, bericht omtrent den toestand van den Paus. Naar men verneemt, kan binnenkort de benoeming worden verwacht van den heer J. H. Hansen, commies bij de algemeene Rekenkamer tot Hoofdcommies, sous-chef van de atdeeling Comptabiliteit aan het Departement van Oorlog. Thans is een wetontwerp in bewerking tot verhooging der pensioenen,voor weduwe van burgerlijke ambtenaren met 15 pCt. De commissie uit de Tweede Kamer ter voorbereiding van het wetsontwerp tot nadere regeling van het hooger onderwijs is, na het onderzoek in de afdeelingen, deze week te 's-Gravenhage bijeengekomen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2